Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 15.11.2021 o 12:18, malagos napisał:

No i się stało - mamy śliczną wnuczkę Laurkę, 10 punktów na początek życia 🙂 urodziła się w nocy, 14 listopada.

Gratuluję z całego serca i życzę zdrowia Mamusi i córeczce, a mega-zdrowia i mega-radości szczęśliwej Babci! ❤️

Dnia 15.11.2021 o 13:06, Poker napisał:

Gratulacje dla całej rodziny, a szczególnie dla dzielnej mamy.

Bardzo lubię imię Laurka. No i data urodzin też zostanie w rodzinie.

Malagosku, bądź szczęśliwą babcią tylko nie zbzikuj 🙂

Cytuję, podpisuje się pod tym i dodam, że to ostatnie nie jest możliwe.... Babcia zbzikuje, bo babcie tak mają 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2021 o 15:55, mari23 napisał:

Gratuluję z całego serca i życzę zdrowia Mamusi i córeczce, a mega-zdrowia i mega-radości szczęśliwej Babci! ❤️

Cytuję, podpisuje się pod tym i dodam, że to ostatnie nie jest możliwe.... Babcia zbzikuje, bo babcie tak mają 😉

           Tatty Teddy With Flowers Heart Image | Tatty teddy, Teddy pictures, Teddy  images

mari dzielna nasza dzielna nade wszystko
sciskamy slemy fluidy sercem calem dla calego Marisienkowa
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2021 o 12:18, malagos napisał:

No i się stało - mamy śliczną wnuczkę Laurkę, 10 punktów na początek życia 🙂 urodziła się w nocy, 14 listopada.

Wspaniała wiadomość dla całej Rodziny i wspaniała nowa Istotka    1313208835_kciukiok8.jpg.73d93796fa9f4aff29346bd7f9c610f3.jpg

Gratulacje i życzenia wszystkiego co najlepsze dla Dziecinki, Rodziców i Dziadków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2021 o 16:02, malagos napisał:

Zabrakło mi lajków, ale bardzo-bardzo serdecznie dziękuję! To pierwsze dziecko w rodzinie od bardzo dawna, jakoś sami starzy i samotni się ostali... Ale jest nadzieja na podtrzymanie rodu, bo i u drugiego syna w lipcu.... 🙂

Tym większa radość, że długo wyczekiwane dzieciątko, a podwójna - że w lipcu drugie ❤️

Oj, chyba jednak "babcia zbzikuje" 😉❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2021 o 17:51, Maciek777 napisał:

Podczytuję co się wydarzyło od ostatniego razu i jednak całkiem sporo. Niestety w większości złego 😞 

Mam nadzieję, że Twojemu mężowi już się polepszyło...

Niestety poprawa niewielka, choć po pobycie w szpitalu jest nieco lepiej, chyba trzeba czasu, żeby odzyskał siły i wyniki badań wróciły do normy 😞 

Najgorsze, że i u piesków nieco problemów, mam nadzieję, że tylko "jesiennych" i chwilowych.

Kubunio ma chore lewe oczko, zakrapiamy, poprawy na razie nie widać, ale może trzeba też czasu... serduszko i kręgosłup również kiepsko, ale radzi sobie Kubuś, z góry po schodach go noszę, więc i mój biedny kręgosłup szwankuje.

Pirat i Kazan jak zawsze o tej porze potrzebują "serwisu usznego", Kajtuś znów trochę schudł i czasami ma poważny problem z chodzeniem, zwłaszcza z przednią prawą łapką, która dawno temu zapewne była pogruchotana, nie leczona i teraz już się z tym nic zrobić nie da, zwłaszcza przy jego wieku i problemach zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 14:28, Nadziejka napisał:

Nadziejko, bardzo proszę, zmień cel z moich psiaków na dużego rudunia ! ❤️ moim niczego nie brakuje, a ten biedak może zimy nie przetrwać w schronisku, bardzo proszę, niech bazarek będzie dla niego ❤️

A Was z całego serca proszę - pomóżmy mu razem !

 

1633949417652.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj u wetki był Kazan, dzisiaj Kazan i Pirat (tylko czyszczenie uszu i szczepienia), jutro znów Kazan, na czczo już, na badania, bo nie najlepiej wygląda jego pęcherz na usg i mocz ma z krwią 😞 mam nadzieję, że nie są to przerzuty (w maju 2020 operowany był nowotwór jądra ). Kazanek niestety zrobił się nerwowy w gabinecie, próbuje gryźć panie, wprawdzie za bardzo nie ma czym, ale jednak trzeba go trzymać nawet przy czyszczeniu ucha, które wcześniej spokojnie znosił.

Na zdjęciach Kazanek podczas "wycieczki" do gabinetu:

20211124_144747.jpg

20211124_144826.jpg

"pielęgniarka" Tinusia wyciągnęła na środek kuchni i pracowicie postrzępiła pledy, kocyki, więc Kubunio z Miluniem natychmiast zajęli strategiczne miejsce w centralnym punkcie kuchni 😉

20211124_220833.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2021 o 09:25, mari23 napisał:

Niestety poprawa niewielka, choć po pobycie w szpitalu jest nieco lepiej, chyba trzeba czasu, żeby odzyskał siły i wyniki badań wróciły do normy 😞 

Najgorsze, że i u piesków nieco problemów, mam nadzieję, że tylko "jesiennych" i chwilowych.

Kubunio ma chore lewe oczko, zakrapiamy, poprawy na razie nie widać, ale może trzeba też czasu... serduszko i kręgosłup również kiepsko, ale radzi sobie Kubuś, z góry po schodach go noszę, więc i mój biedny kręgosłup szwankuje.

Pirat i Kazan jak zawsze o tej porze potrzebują "serwisu usznego", Kajtuś znów trochę schudł i czasami ma poważny problem z chodzeniem, zwłaszcza z przednią prawą łapką, która dawno temu zapewne była pogruchotana, nie leczona i teraz już się z tym nic zrobić nie da, zwłaszcza przy jego wieku i problemach zdrowotnych.

Zawsze dobrze, że to jednak poprawa. Życzę dalszej poprawy i to jak najszybciej!

Jak nie kręgosłup Kubunia to Twój 😞 Nie wiem jak poważny jest problem i potrzeba tego typu rozwiązania, ale, jak może wiesz, istnieją specjalne wózki transportowe do wjeżdżania po schodach. Od zupełnie amatorskich na zakupy (od 50 zł) do takich solidniejszych (jak na zdjęciu) od 150 zł. Ceny z allegro. Później tylko kwestia przymocowania do niego transportera lub klatki. 

spacer.png 

 

Można też na bogato i nowocześnie 😉 Elektryczna wyciągarka linowa (od 400 zł) + zbudowanie toru :

 

Wiem, najgorsze są nieproszone rady 😛 I kto wie, może przypadkiem rozwiązałem swój problem ze schodami 😄 

Dnia 25.11.2021 o 21:02, mari23 napisał:

Wczoraj u wetki był Kazan, dzisiaj Kazan i Pirat (tylko czyszczenie uszu i szczepienia), jutro znów Kazan, na czczo już, na badania, bo nie najlepiej wygląda jego pęcherz na usg i mocz ma z krwią 😞 mam nadzieję, że nie są to przerzuty (w maju 2020 operowany był nowotwór jądra ). Kazanek niestety zrobił się nerwowy w gabinecie, próbuje gryźć panie, wprawdzie za bardzo nie ma czym, ale jednak trzeba go trzymać nawet przy czyszczeniu ucha, które wcześniej spokojnie znosił.

Na zdjęciach Kazanek podczas "wycieczki" do gabinetu:

 

"pielęgniarka" Tinusia wyciągnęła na środek kuchni i pracowicie postrzępiła pledy, kocyki, więc Kubunio z Miluniem natychmiast zajęli strategiczne miejsce w centralnym punkcie kuchni 😉

 

Ale często do weta 😕 Oby to nie było nic poważnego! 

Co za zgrane trio kocykowe 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.11.2021 o 18:46, Maciek777 napisał:

Zawsze dobrze, że to jednak poprawa. Życzę dalszej poprawy i to jak najszybciej!

Jak nie kręgosłup Kubunia to Twój 😞 Nie wiem jak poważny jest problem i potrzeba tego typu rozwiązania, ale, jak może wiesz, istnieją specjalne wózki transportowe do wjeżdżania po schodach. Od zupełnie amatorskich na zakupy (od 50 zł) do takich solidniejszych (jak na zdjęciu) od 150 zł. Ceny z allegro. Później tylko kwestia przymocowania do niego transportera lub klatki. 

spacer.png 

 

Można też na bogato i nowocześnie 😉 Elektryczna wyciągarka linowa (od 400 zł) + zbudowanie toru :

 

Wiem, najgorsze są nieproszone rady 😛 I kto wie, może przypadkiem rozwiązałem swój problem ze schodami 😄 

Ale często do weta 😕 Oby to nie było nic poważnego! 

Co za zgrane trio kocykowe 😉 

Dziękuję, Maćku za naprawdę potrzebne i bardzo mądre rady! Myślę jednak, że niewidomy pies panicznie bałby się "podróżować" w takim "wagoniku". Ale już Kubuś pewnie byłby zadowolony :)

Chociaż Kubusiowi coś złego dzieje się z lewym oczkiem, cały ubiegły tydzień zakrapiałam i jeszcze wczoraj było dobrze, dzisiaj rano widziałam, że znów mruży to oczko i zaczyna się sączyć 😞 

Czekamy na wyniki badań Kazana, trzeba też zrobić badania Kajtusiowi. Na dodatek zbliża się termin szczepienia ( prawie wszystkich!) psiaków i to podwójnie, z wirusówkami, które były 2 lata temu...ech 😞 dobrze, że mieszkam niedaleko od gabinetu weterynaryjnego. Chociaż rozważam wyjazd z Kajtusiem do Środy Śląskiej, bo być może potrzebna będzie rozszerzona diagnostyka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 10:48, mari23 napisał:

Czekamy na wyniki badań Kazana, trzeba też zrobić badania Kajtusiowi. Na dodatek zbliża się termin szczepienia ( prawie wszystkich!) psiaków i to podwójnie, z wirusówkami, które były 2 lata temu...ech 😞 dobrze, że mieszkam niedaleko od gabinetu weterynaryjnego. Chociaż rozważam wyjazd z Kajtusiem do Środy Śląskiej, bo być może potrzebna będzie rozszerzona diagnostyka.

Nazbierało się tego sporo  😞  Ale tak to już bywa, jakby jednego wydatku było mało!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 10:48, mari23 napisał:

Dziękuję, Maćku za naprawdę potrzebne i bardzo mądre rady! Myślę jednak, że niewidomy pies panicznie bałby się "podróżować" w takim "wagoniku". Ale już Kubuś pewnie byłby zadowolony 🙂

Albo co gorsze  chłopaki by jeździli windą w tę i z powrotem 😉 

Trzymam kciuki za wszystkie ogonki i powtarzam jak mantrę "Będzie dobrze!"
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.11.2021 o 13:06, maarit napisał:

Albo co gorsze  chłopaki by jeździli windą w tę i z powrotem 😉 

Trzymam kciuki za wszystkie ogonki i powtarzam jak mantrę "Będzie dobrze!"
 

Twoje powtarzanie dało efekt, przyszły wyniki Kazana - rewelacja, nie do wiary ! "wszystko na zielono" - Kazan ma bardzo dobre wyniki!!! Wetka jest w szoku, że taki staruszek 1,5 roku po usunięciu guza ma takie dobre wyniki. Ufff..... Jak ja się cieszę!!!

Następny miał być Kajtuś, ale jednak pierwszy będzie Kubuś, wydaje mi się, że coś go boli 😞 oby to "tylko" kręgosłup.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...