Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda, że jest trzymana na łańcuchu.
[URL]http://allegro.pl/labradory-czarne-z-rodowodem-pieski-i1768017520.html[/URL]

Tutaj jeszcze znalazłam, tylko nie rozumiem [URL="http://tablica.pl/oferta/owczarek-niemiecki-sprzedam--IDaf6j.html"]ogłoszenia[/URL], na zdjęciu są szczeniaki, ale napisane jet że sprzedaje 9 tygodniowego,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][url]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=6049809[/url]
czyzby pseudo zrzeszone w ZK , wystawiają na sprzedaż labki z rodowodem ( wygladu biszkoptowego psa nie bede komentowac - mi to bardziej goldena przypomina ) i owczarka bez rodowodu[/QUOTE]
rodowodowe labki za 5 stówek a ludzie i tak biorą kundelka z pseudo za większe pieniądze;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']a na wystawach nie mozna juz od dawna sprzedawac szczeniat z tego co wiem[/QUOTE]

Poprawka - na terenie wystaw oraz przed wystawami, na giełdach i targowiskach nie mogą sprzedawać szczeniąt członkowie ZKwP. Jako, że brama przed wystawą nie jest miejscem wystawy, giełdą ani targowiskiem, mogą sprzedawać tam pseudohodowcy - można się jedynie przyczepić o handel w miejscu niedozwolonym/bez zezwolenia.

Link to comment
Share on other sites

Ale czy na pewno można sprzedawać przed wystawą? Mi się wydaje, że nie. U mnie w mieście zawsze były tłumy z tymi biednymi niuniami w klatkach, a w tym roku stała tylko jakaś nawiedzona baba z pekińczykiem, ale nie wiem, czy był jej, czy chciała sprzedać, bo nie miałam okazji spytać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Ale czy na pewno można sprzedawać przed wystawą? Mi się wydaje, że nie. U mnie w mieście zawsze były tłumy z tymi biednymi niuniami w klatkach, a w tym roku stała tylko jakaś nawiedzona baba z pekińczykiem, ale nie wiem, czy był jej, czy chciała sprzedać, bo nie miałam okazji spytać.[/QUOTE]
Nie wiem czy ktoś z tąd był na wystawie w Opolu ~5 lat temu. Uliczka przy wystawie zawsze była obładowana przez szczeniaki rasowe i nie. Nie pamiętam co dokładnie się stało (afera, albo coś), ale następnego roku nie było żadnego szczeniaka. I chyba były tabliczki "Zakaz sprzedaży psów".

A rok, albo dwa lata temu pod wejściem na wystawe w Raciborzu, w kartonowym pudełku były sprzedawane szczeniaki, które jeszcze nawet nie chodziły...

Link to comment
Share on other sites

zapytajcie sie tych co byli w sejmie?
moze gdzies jest napisane?
Z tego co czytalm na wystawach ,bazarach itd nie wolno sprzedawac szczeniakow i psow doroslych ,tylko wolno kupowac u hodowcow zrzeszonych w ZK albo w schronisku ,lub u org prozwierzecych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']zapytajcie sie tych co byli w sejmie?
moze gdzies jest napisane?
Z tego co czytalm na wystawach ,bazarach itd nie wolno sprzedawac szczeniakow i psow doroslych ,tylko wolno kupowac u hodowcow zrzeszonych w ZK albo w schronisku ,lub u org prozwierzecych[/QUOTE]

A gdzie to czytałaś? Wklej link.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']LadySwallow, masz może link do pełnej treści ustawy? nie mogę nigdzie znaleźć a ciekawa jestem co tam wymyślili[/QUOTE]

Pełnej treści nie widziałam - wczoraj gdzieś miałam ten link do nowelizacji, ale mi uciekł i nie mogę znaleźć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola&gacek']Nie wiem czy ktoś z tąd był na wystawie w Opolu ~5 lat temu. Uliczka przy wystawie zawsze była obładowana przez szczeniaki rasowe i nie. Nie pamiętam co dokładnie się stało (afera, albo coś), ale następnego roku nie było żadnego szczeniaka. I chyba były tabliczki "Zakaz sprzedaży psów".

A rok, albo dwa lata temu pod wejściem na wystawe w Raciborzu, w kartonowym pudełku były sprzedawane szczeniaki, które jeszcze nawet nie chodziły...[/QUOTE]
O Boże, a ja myślałam że te czasy już dawno się skończyły :sad: Mam Babcię w Koszalinie, jako dziecko spędzałam tam wakacje. Zawsze w lipcu była wystawa (jest i do dzisiaj) no i przed wystawą- szczeniaki... Nie powiem, jako dziecku marzącym o piesku bardzo mi się to podobało...:roll: Ale już dawno proceder ten się skończył, i myślałam, że skoro tam, to i gdzie indziej też...
Ja nawet swoich dorosłych psów nie lubię wystawiać w upały- a co dopiero szczenięta, które ledwo co nauczyły się kontrolować temperaturę ciała...:sad:

Link to comment
Share on other sites

Szlag mnie trafi! Kuzynka kupiła sznaucera, jej ojciec właśnie przed chwilą zadzwonił do mojej mamy zapytać, czym go karmić, bo w „hodowli” dostawał wątróbkę z kaszą! Jedziemy do nich jutro albo pojutrze, nie wiem, co zrobić, zaraz zapytam na sznaucerach czy mogą jeść gotowane, oczywiście co innego niż to co teraz je! Ma miesiąc i wygląda tak, sznaucer z niego zaebisty będzie: [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/2498/sznaudzer.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Szlag mnie trafi! Kuzynka kupiła sznaucera, jej ojciec właśnie przed chwilą zadzwonił do mojej mamy zapytać, czym go karmić, bo w „hodowli” dostawał wątróbkę z kaszą! Jedziemy do nich jutro albo pojutrze, nie wiem, co zrobić, zaraz zapytam na sznaucerach czy mogą jeść gotowane, oczywiście co innego niż to co teraz je! Ma miesiąc i wygląda tak, sznaucer z niego zaebisty będzie: [IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/10363303/76/other/std/9af3b72339.jpeg[/IMG][/QUOTE]

kurcze nie widze zdjecia :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']O Boże, a ja myślałam że te czasy już dawno się skończyły :sad: Mam Babcię w Koszalinie, jako dziecko spędzałam tam wakacje. Zawsze w lipcu była wystawa (jest i do dzisiaj) no i przed wystawą- szczeniaki... Nie powiem, jako dziecku marzącym o piesku bardzo mi się to podobało...:roll: Ale już dawno proceder ten się skończył, i myślałam, że skoro tam, to i gdzie indziej też...
Ja nawet swoich dorosłych psów nie lubię wystawiać w upały- a co dopiero szczenięta, które ledwo co nauczyły się kontrolować temperaturę ciała...:sad:[/QUOTE]
A giełda w Koszalinie co niedzielę jest pełna tych pseudohodowców..rozmnażają na potęgę..:mad:to łatwy zarobek..niestety mam kumpla co myśli podobnie ma pinczera z rodowodem i już słyszę,że szuka partnera dla swojej suczki bo KASA będzie:angryy:I taki właśnie ciemnogród panuje..:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...