Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

[quote name='BORYSboxer']A giełda w Koszalinie co niedzielę jest pełna tych pseudohodowców..rozmnażają na potęgę..:mad:to łatwy zarobek..niestety mam kumpla co myśli podobnie ma pinczera z rodowodem i już słyszę,że szuka partnera dla swojej suczki bo KASA będzie:angryy:I taki właśnie ciemnogród panuje..:-([/QUOTE]
Ta giełda pod lasem? Taaa, to już temat- miejscowa legenda... Chyba całe miasto stamtąd psy ma. A upał jak...***, nagrzany asfalt, szczylki w pudełkach albo na tym asfalcie w kojcach... Dawno tam nie byłam, ale myślę że to ta sama giełda, spod wystawy przenieśli się na giełdę (miała być samochodowa, a jest tam wszystko). Swojego czasu moja ciocia tam jamnika kupiła, miała szczęście, bo pies żył długo, 17 lat, ale za młodu trochę się z nim najeździli po weterynarzach...:sad:

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/15717677_mini_chihuahua_1_2_kg_z_rodowodem_na.html#[/url]
[COLOR="purple"]Ciekawe czy piesek ma uprawnienia, postaram się wybadać ...[/COLOR] Reklama- marzenie- pradziadek z Meksyku prosto :D, w rodowodzie wiele championów... Wielu przodków o maści "blue";). Cena krycia:300zł... Po prostu wymarzony repek dla jakiejś suni w typie (chociaż napisane jest: przyjmujemy tylko chihuahua, z rodo... i bez ;))... Jeżeli piesek ma rodowód, poproszę o skan...
edit:OK, napisałam, co jeszcze mnie uderzyło- pan sprzedaje i szczeniaki, bez metryk (oczywiście) w cenie... od 1200zł!!! Przecież w takiej cenie można kupić peta w hodowli! Tzn z w hodowli z papierami :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='arielka186']Ta giełda pod lasem? Taaa, to już temat- miejscowa legenda... Chyba całe miasto stamtąd psy ma. A upał jak...***, nagrzany asfalt, szczylki w pudełkach albo na tym asfalcie w kojcach... Dawno tam nie byłam, ale myślę że to ta sama giełda, spod wystawy przenieśli się na giełdę (miała być samochodowa, a jest tam wszystko). Swojego czasu moja ciocia tam jamnika kupiła, miała szczęście, bo pies żył długo, 17 lat, ale za młodu trochę się z nim najeździli po weterynarzach...:sad:
Tak..szczylki w kartonach bez matki i w największym upale bez wody do picia to norma,ale są też i normalniejsi sprzedawcy na szczęście..ja swojego psa też mam z tejże giełdy i było dokładnie tak jak piszesz,że najwięcej czasu to z tym psem się u weta spędzało..

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w szoku, że ta giełda jeszcze działa! Co roku u Babci staram się być, teraz tylko nie, bo zabraliśmy Babcię do nas, i od kiedy jeżdżę ze swoimi psami, nie chodzę na giełdę, wolę iść dalej do lasu (moja Babcia mieszka zaraz obok prawie). Rodzina też już nie chodzi, mama czasami jak przyjedzie, ale nie mówi mi o szczeniakach, bo wie jak reaguję na tego typu sprawy...
A wracając do szczeniaków sparzedawanych jeszcze pod wystawą, na podwórku u babci mieszka taka kobieta, od zawsze miała jamniki właśnie (chyba cały Koszalin "zaopatrzyła";))... Do wyboru - z rodo, bez rodo, kiedyś wciskała kity że "ten to nie ma metryki bo był ósmy"-i to niedawno. A jej suki wygrywają złoto...:angryy:
Inna sąsiadka miała od niej 3 suki-jamniczki, i tak je zatuczyła, że suki dosłownie wlokły brzuchami po ziemi... Jeżeli bywasz w okolicy Piłdsudskiego chyba znałaś tę panią- chociaż nie żyje od dwóch chyba lat, jej biedne suki znała cała okolica :sad:

Link to comment
Share on other sites

Ja na giełdę także nie chodzę,ostatni raz to chyba przelotem ze 3 lata temu byłam..ja mieszkam w centrum i nie bywam w okolicach Piłsudskiego,nie słyszałam też o tej kobiecie,ale jamników trochę to w tym K-linie biega..swoją drogą to zauważyłam,że kolejną ofiarą psiej mody są yorki i shitzu..moda się skończy a psy wylądują na ulicy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][url]http://allegro.pl/suczka-biszkoptowa-labrador-retriever-i1781663919.html[/url]
maja suke hodowlana a nie chce im sie nawet pokryc dobrym repem zeby szczenieta metryki miały , na zdjeciu rodowodu mozna odczytac dane własciciela[/QUOTE]
przecież za to suka może stracić uprawnienia, czyż nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][url]http://allegro.pl/suczka-biszkoptowa-labrador-retriever-i1781663919.html[/url]
maja suke hodowlana a nie chce im sie nawet pokryc dobrym repem zeby szczenieta metryki miały , na zdjeciu rodowodu mozna odczytac dane własciciela[/QUOTE]

z tego, co tutaj widać to po prostu należy to zgłosić do odpowiedniego oddziału ZK, że dana suka hodowlana ma miot bezpapierowy, chyba nie trzeba mieć zarejestrowanej hodowli, aby związek ukarał właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wredna jestem - zrobiłam zrzuty z ekranu, i dodałam fotki rodowodu...napisałam pismo i już poszło mailem do stosownego oddziału...[/QUOTE]
tylko , ze suka ktora ma szczenieta zostala sprzedana przez hodowce i nie przebywa juz u niego wiec nie wiem czy oddzial cos z tym moze zrobic

Link to comment
Share on other sites

[url]http://tablica.pl/oferta/rasowy-buldog-francuski-buldozek-francuski-IDg8ZJ.html/?search[/url][readonly]=true

Kopiuję treść ogłoszenia na wypadek gdyby zostala zmieniona -

[quote]Cena: 1 100,00 zł

Rodowód: Nie posiada

Odbiór: osobisty

ŚLICZNE, RASOWE BULDOŻKI FRANCUSKIE URODZONE 13 SIERPNIA 2011r. DWA PIESKI I CZTERY SUCZKI. O KRĘPEJ I ZWARTEJ BUDOWIE CIAŁA, SIERŚĆ KRÓTKA I LŚNIĄCA O UMASZCZENIU MARENGO (PŁOWY) Z DOMIESZKĄ BIELI. [b]MATKA SZCZENIĄT - FIONA Z SOLSKIEJ ZAGRODY[/b] Z METRYKĄ RODOWODOWĄ, OJCIEC Z RODZINY CHAMPIONOW (PO ZAKOCHANYM ZALOTNIKU JUNIORZE Z CZORTÓW I AZAY-LE-RIDEAU Z FRANCUSKIEJ MIŁOŚCI) – PEŁNA DOKUMENTACJA DO WGLĄDU NA MIEJSCU. POCHODZENIE BULDOGA FRANCUSKIEGO BYŁO PRZYCZYNA SPORÓW. FRANCUZI UWAŻALI GO ZA WŁASNĄ, STARĄ RASĘ, PODCZAS GDY ANGLICY SKŁONNI SĄ RACZEJ TWIERDZIĆ, ŻE JEST TO POTOMEK BULDOGÓW ANGIELSKICH, SELEKCJONOWANYCH NA MNIEJSZY ROZMIAR. BEZ WZGLĘDU NA TO SKĄD POCHODZI, JEST TO PEŁEN UROKU PIES DO TOWARZYSTWA, INTELIGENTNY, DZIARSKI, BARDZO UWAŻNY I MAŁO SZCZEKAJĄCY. GŁĘBOKO PRZYWIĄZANY DO WŁAŚCICIELA.
BULDOŻEK FRANCUSKI MOŻE BYĆ TRZYMANY W DOMU Z OGRODEM JAK RÓWNIEŻ DOBRZE BĘDZIE SIĘ CZUŁ W MALEŃKIM MIESZKANKU. BULDOG JEST DOBRYM TOWARZYSZEM DLA OSÓB STARSZYCH LUB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, JAK RÓWNIEŻ WSPANIAŁYM KOMPANEM DLA DZIECI. DWUKROTNIE ODROBACZONE I ZASZCZEPIONE SZCZENIĘTA BĘDĄ DO ODBIORU PO 1. PAŹDZIERNIKA 2011r. ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY- 502063859, LUB MAILOWY- [email][email protected][/email][/quote]

Czy ktoś obeznany w ZK może to zgłosić? szukałam, nie ma w sieci nic o tej hodowli a hodowca powinien się dowiedzieć. Może ktoś od buldożków zna te psy?

Link to comment
Share on other sites

jeśli w umowie nie ma nic na temat zakazu rozmnażania psów/suk bez wcześniejszego zrobienia uprawnień, a w umowie zk nie ma, to hodowca nic w tej sprawie nie zrobi...
nie widzę też sensu zgłaszania tego do zk, ich nie interesują psy niezarejestrowane u nich...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...