Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

Ale myślę że hodowca może się tym zainteresować i chociażby zadzwonić i pouczyć właścicieli, w końcu żaden szanujący się hodowca nie chce, by szczenięta z jego hodowli w przyszłości były wykorzystywane w pseudo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Fauka']Ale myślę że hodowca może się tym zainteresować i chociażby zadzwonić i pouczyć właścicieli, w końcu żaden szanujący się hodowca nie chce, by szczenięta z jego hodowli w przyszłości były wykorzystywane w pseudo.[/QUOTE]

dokładnie.
Na e.myślnik.psy jest dużo buldożków, może jest i hodowca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']jeśli w umowie nie ma nic na temat zakazu rozmnażania psów/suk bez wcześniejszego zrobienia uprawnień, [B]a w umowie zk nie ma[/B], to hodowca nic w tej sprawie nie zrobi...
[/QUOTE]
Umowa to za każdym razem indywidualnie ustalone warunki kupna-sprzedaży. Znam przypadek, gdy w umowie zawarty był nakaz powiadomienia hodowcy o zamiarze odsprzedania psa w inne ręce. I taki, w którym hodowca zastrzegł sobie noszenie psa po schodach na ręku do określonego miesiąca życia, a także taki, w którym zastrzeżono - albo hodowlanka, albo kastracja.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymagać od potencjalnych nabywców zobowiązania się na piśmie do nierozmnażania psa bez uprawnień hodowlanych.
Kwestia późniejszego sprawdzenia, czy warunki umowy są spełniane to już insza inszość, niemniej dobrze by było, żeby takie stanowisko hodowcy było od razu, na wstępie, jasno i na piśmie określone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Umowa to za każdym razem indywidualnie ustalone warunki kupna-sprzedaży. Znam przypadek, gdy w umowie zawarty był nakaz powiadomienia hodowcy o zamiarze odsprzedania psa w inne ręce. I taki, w którym hodowca zastrzegł sobie noszenie psa po schodach na ręku do określonego miesiąca życia, a także taki, w którym zastrzeżono - albo hodowlanka, albo kastracja.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymagać od potencjalnych nabywców zobowiązania się na piśmie do nierozmnażania psa bez uprawnień hodowlanych.
Kwestia późniejszego sprawdzenia, czy warunki umowy są spełniane to już insza inszość, niemniej dobrze by było, żeby takie stanowisko hodowcy było od razu, na wstępie, jasno i na piśmie określone.[/QUOTE]
własnie najczesciej umowy sa bardzo krotkie i tak na prawde od przyszlego wlasciciela wymagaja aby zapewnic wyzywienie i opieke lekarska nie ma nic na temat zakazu rozmnazania bez uprawnien . ja sama szukam wzoru umowy w ktorym bedzie to zastrzezone , moze ktos ma taka umowe i moglby sie ze mna podzielic poniewaz przy sprzedazy szczeniet ktore mam obecnie chce podpisywac juz rozszerzona umowe :)

Link to comment
Share on other sites

ja nie mówię że tego nie można zawrzeć w umowie, mówię tylko że zwykła umowa zk-na której bazuje większość hodowców nic przy tym nie zmieniając, nie zawiera takiego punktu.
shila1404, jeśli chcesz mieć taką umowę to trzeba po prostu dodać ten punkt:)
Często hodowca układa umowy w zależności od danego psa i wymagań co do niego.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="1"]Cocermanka, zajrzałam w Twój podpis i chyba się zapłaczę :placz: - prawie cały sierpień siedziałam w Buczkowicach i w Szczyrku, przedzierając się po górach pomiędzy deszczami i ubolewając nad tym, że rozwalił się nam kombinezon. I nie wiedziałam, że pod nosem mam taką ofertę....[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Dokładnie - my mamy dość rozbudowaną umowę..a i tak przy kolejnym miocie coś dodajemy, bo z praktyki wynikało,że jakiś temat trzeba zawrzeć w umowie...[/QUOTE]

a czy ktos moglby podeslac mi wzor przykladowej umowy , chodzi mi glownie o zastrzezenie ze nie mozna rozmnazac psa bez uprawnien

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron'][SIZE="1"]Cocermanka, zajrzałam w Twój podpis i chyba się zapłaczę :placz: - prawie cały sierpień siedziałam w Buczkowicach i w Szczyrku, [/SIZE][/QUOTE]
Łomatko...to kilka km ode mnie...

[quote name='shila1404']a czy ktos moglby podeslac mi wzor przykladowej umowy , chodzi mi glownie o zastrzezenie ze nie mozna rozmnazac psa bez uprawnien[/QUOTE]
Rzuć mi adresem mailowym na PW, to Ci podeślę naszą.

Link to comment
Share on other sites

Rzuć mi adresem mailowym na PW, to Ci podeślę naszą.[/QUOTE]

wielkie dzieki :)
dzis szukałam informacji na temat psow znajdujacych sie w rodowodzie jednaj z mioch suczek i trafiłam na to ogloszenie [url]http://aukcjezwierzat.pl/aukcja1961_CZEKOLADOWY%20LABRADOR%20Z%20METRYKa%20%20%20oferta%20krycia.html[/url]
bylam w szoku poniewaz to brat mojej suni z jednego miotu . Jakie to smutne ze trafił do pseudo , widac ze ładny z niego piesek , a rodowod nie ustrzegl go przed takimi ludzmi :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/16555497_sliczne_mopsy_rezerwacja.html[/URL]
spojrzcie na oczy tej suni ...[/QUOTE

Ta sunia pewnie nie widzi, a za 1000 zł można kupić mopsa z metryką.:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404'][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/16555497_sliczne_mopsy_rezerwacja.html[/URL]
spojrzcie na oczy tej suni ...[/QUOTE]
Boże drogi..mopsy w klatce dla królika..powiem szczerze,że mój królik w lepszych warunkach żyje.. I tysiąc złotych sobie krzyczy..MASAKRA!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']zwiazek odpisał ?[/QUOTE]

to trochę trwa, ja zgłaszałam dwa "lewe" mioty z początku tematu do związku pod koniec czerwca, dzwoniłam na początku sierpnia, żeby dowiedzieć się, jak z tymi sprawami i odesłali mnie na początek września. Będę dzwonić w tym tygodniu :)

Link to comment
Share on other sites

[B]AgataP[/B]-mam do Ciebie b. ważne pytanie- jest pewna hodowla, psy w tragicznych warunkach w ilości idącej w dziesiątki :sad:
Z rozmowy wiem, że pani- zarejestrowana w ZK, dopuszcza też suki i produkuje niesamowite ilości szczeniąt- rasa stała się modna, lecz nie tania...więcej chyba pisać nie muszę...
Chciałabym zgłosić to do oddziału tej hodowli, nie mam jednak żadnych dowodów na działalność "pozazwiązkową"... Na ogłoszeniu w allegro na zdjęciu jest ponad 35 psów jedzących z kilku talerzy stołowych :sad:
Czy ktoś ma pomysł co zrobić z tą "hodowlą"? Szkoda psów, pani w rozmowie jak już pisałam na wątku otwarcie proponuje szczeniaki bez papierów- ale nie nagrałam rozmowy...
Moje pytanie brzmi: Co mam mówić dzwoniąc do ZK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186'][B]AgataP[/B]-mam do Ciebie b. ważne pytanie- jest pewna hodowla, psy w tragicznych warunkach w ilości idącej w dziesiątki :sad:
Z rozmowy wiem, że pani- zarejestrowana w ZK, dopuszcza też suki i produkuje niesamowite ilości szczeniąt- rasa stała się modna, lecz nie tania...więcej chyba pisać nie muszę...
Chciałabym zgłosić to do oddziału tej hodowli, nie mam jednak żadnych dowodów na działalność "pozazwiązkową"... Na ogłoszeniu w allegro na zdjęciu jest ponad 35 psów jedzących z kilku talerzy stołowych :sad:
Czy ktoś ma pomysł co zrobić z tą "hodowlą"? Szkoda psów, pani w rozmowie jak już pisałam na wątku otwarcie proponuje szczeniaki bez papierów- ale nie nagrałam rozmowy...
Moje pytanie brzmi: Co mam mówić dzwoniąc do ZK?[/QUOTE]

wydaje mi się, że najlepszym sposobem na udowodnienie winy tej kobiety jest jednak nagranie rozmowy, lub przesłanie do ZK maili, bez tego ciężko coś udowodnić, związek może jedynie chyba zainteresować się tą hodowlą, przeprowadzić jakąś kontrolę ale pewnie też jej nic nie udowodni :( Może za jakiś czas ktoś inny zadzwoniłby do tam pod pozorem chęci zakupienia szczenięcia, udawać głupiego i trzeba nagrać tą rozmowę :) warto też zachować aukcję allegro dodatkowo na potwierdzenie warunków, w jakich są zwierzęta trzymane. To chyba wszystko, w przypadku, w którym ja zgłosiła, aukcje były jawne, przesłałam także maile z rozmowami tych hodowców. Jeśli hodowla jest blisko, możnaby też przejść się tam i może udałoby pstryknąć jakieś foty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP']wydaje mi się, że najlepszym sposobem na udowodnienie winy tej kobiety jest jednak nagranie rozmowy, lub przesłanie do ZK maili, bez tego ciężko coś udowodnić, związek może jedynie chyba zainteresować się tą hodowlą, przeprowadzić jakąś kontrolę ale pewnie też jej nic nie udowodni :( Może za jakiś czas ktoś inny zadzwoniłby do tam pod pozorem chęci zakupienia szczenięcia, udawać głupiego i trzeba nagrać tą rozmowę :) warto też zachować aukcję allegro dodatkowo na potwierdzenie warunków, w jakich są zwierzęta trzymane. To chyba wszystko, w przypadku, w którym ja zgłosiła, aukcje były jawne, przesłałam także maile z rozmowami tych hodowców. Jeśli hodowla jest blisko, możnaby też przejść się tam i może udałoby pstryknąć jakieś foty[/QUOTE]
Niestety to drugi koniec Polski... Maili brak, tylko przez telefon rozmawiałam, ale mam stronę, na której są przedstawione psy- przy jednym napisane "rodowodowy", przy innych już nie... To znaczy, że rodo chyba nie mają, z resztą pani wcale się nie kryła w jakim kierunku zmierza jej hodowla (bo bardziej się opłaca). Zrobię taj jak mi doradziłaś, tylko musi trochę przyschnąć sprawa, bo ją spłoszę... Co się dzieje w wypadku odebrania członkostwa w ZK z psami z hodowli tej osoby?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...