Jump to content
Dogomania

Pabianice - jamnik Nero znaleziony na ulicy JUŻ JEST W DS z Korunią i Killerkiem :)


piechcia15

Recommended Posts

Bardzo dziękuję, że zaglądacie do nas na wątek, dziękuję też Wam wszystkim za pozdrowionka i uściski, jak też za mizianka dla piesów i kocia...
Od kilku dni Amelka pomieszkuje nieco więcej u "baci", a wczoraj po powrocie z dłuuugiego, ponad godzinnego spaceru nagrałam filmik z Amelunią w roli głównej;)
Ma dziecina w sobie tyle energii, że aż mnie czasami zadziwia, za to potem długa popołudniowa drzemka i nabranie sił na wieczorne szaleństwa...
Popatrzcie, jak chcecie... Amelusia to w ostatnim czasie cała moja radość i lek na wszystko... tak baaardzo Ją kocham!!!

[url]http://www.youtube.com/watch?v=6pmuk1TQLUo[/url]

Zostawiam filmik, a i zdjęcia z czasem wrzucę... i napiszę więcej też...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Dzielna dziewczynka, jak sobie świetnie radzi mimo puchowych spodni i kurteczki, to zawsze trochę krępuje ruchy. A w psiej czapeczce - wymiata, super :multi:[/QUOTE]
Tak, Amelunia naprawdę dzielnie sobie radzi, no i dodać trzeba, że tutaj na ogrodzie jest już mocno zmęczona (choć kompletnie tego nie widać) po długim spacerku, właściwie tuż przed spankiem (a spała później snem sprawiedliwego:sleep2:)
Nawet w trakcie kręcenia nie widziałam jak dzielnie sobie radziła z tymi sankami:hmmmm:, dopiero jak obejrzałam ten filmik to widzę, że Niunia naprawdę zaradna:happy1:
Czapule ma fajną, to od Kasi, która też kocha jamniorki, i też ma w domu adoptowaną Parę sierotek, w tym Karlunia chorego na padaczkę...

[quote name='Isadora7'][B]O rety jaka to już duża i śliczna pannica[/B][/QUOTE]
O, i tu się z Tobą zgadzam - żartuję, ale dla mnie Amelunia jest naprawdę NAJpiękniejsza, NAJśliczniejsza, Naj... Naj... Naj...
Taka już ze mnie "kopnięta babka":stupid::stupid::stupid:

[quote name='JamniczaRodzina']Z przyjemniścią obejrzałam poczynania młodej damy :loveu:Gaja chyba bardzo opiekuje się Amelką prawie cały czas za nią podąża . [/QUOTE]
Tak Elu, masz rację - Gaja to niemal jak Niania, uwielbia Amelkę, prawie cały czas chce być blisko Niej, mało tego, jak tylko Amelka zawoła na Nią, Gaja zaraz przybiega
(co nawet widać w 1.25-1.29 minucie na tym filmiku):roll:;)

Edited by Sarunia-Niunia
Link to comment
Share on other sites

Nie bywałam przez jakiś czas na dogo w ogóle, potem tylko tak na chwilkę, bo duuużo się u nas działo, niestety nie za dobrego…
W sobotę, 18 stycznia Ameluni urodziła się siostrzyczka, ale... w 26 tygodniu ciąży[FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT]
Cały świat w jednej chwili przewrócił się nam do góry nogami...
Kruszynka urodziła się z wagą 1 kg... mierzyła 39cm…
I tak zamiast radości z narodzin małej Karolinki, przeżywaliśmy prawdziwy dramat…
Lekarze w Tarnowie byli mocno zdziwieni, bo (co się ponoć właściwie nie zdarza) Malutka w momencie przyjścia na świat od razu samodzielnie podjęła oddech (moja dzielna Kruszyneczka).
I to, czym jeszcze bardziej Pani Doktor była zdziwiona - zamknęła się też tchawica; ponoć u takich wcześniaków stan "otwartej" tchawicy czasami trwa tak długo, że konieczny jest zabieg.
Jednak Malutka musiała zostać zaintubowana i tak została przewieziona do Krakowa.

Malutka Karolinka od pierwszych godzin na tym świecie dzielnie walczy o życie w szpitalu w Prokocimiu...

Pierwszy raz byliśmy u Niej w Krakowie ok 16-tej, Karolinka miała wtedy jakieś 12 godzin i Pani Doktor powiedziała, że Mała dzielnie sobie radzi oddechowo i podejmą próbę odpięcia Jej od respiratora.
Tak też zrobili i już w 1 dobie Mała oddychała samodzielnie!!!

Tutaj Maleńka w pierwszej dobie życia, na tym zdjęciu ma 12 godzin...
[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/835x469q90/43/4vfy.jpg[/IMG]



Po ostatnich wiadomościach z Krakowa wstąpiły w nas pokłady nadziei...

Malutka oddycha samodzielnie, w inkubatorze dotleniana jest na 21%, w ub. piątek miała badania główki i serduszka - wszystko jest dobrze, no i najważniejsze, że tchawica jest cały czas zamknięta co gwarantuje samodzielny oddech i bardzo dobrze rokuje!!!
Robione systematycznie badania krwi są dobre, wszystkie wyniki są w normie.

Mała dostaje już po 17 gram pokarmu, zaczynała w poniedziałek 20 stycznia od 1 grama…
Rośnie, przybywa na wadze, dzisiaj już 1,095kg...
Najniższa waga po urodzeniowa była w piątek 24 stycznia 960gram…

Wczoraj, jak Młodzi zajechali Karolinka zaprezentowała się Im w... bodziaku ,a nawet lekarze pozwolili Rodzicom włożyć ręce do inkubatora i przewinąć Karolinkę?!

Taka dzielna z Niej Malizna, podziwiam to dziewczątko naprawdę bardzo, bardzo mocno.
Pan Bóg chyba nad Nią i nad nami jednak czuwa.
Malutka jest dzielna, sama się zastanawiam skąd ma tyle sił???
Cieszę się, że wieści od Malutkiej są dobre, no i mam świadomość, że Mała jest naprawdę we wspaniałych rękach!!!

Lekarze wciąż są ostrożni i podkreślają, że oceniają stan NA DZISIAJ, bo w tak skrajnym wcześniactwie wszystko się może zmienić dosłownie z godziny na godzinę...
Na dzisiaj wciąż określają stan, jako stabilny…

Jednak we mnie coraz więcej dobrych myśli i coraz więcej nadziei, że będzie dobrze!!!

Wklejam kilka fotek Inki (jak nazywa Ja Amelka)
Zdjęcia są średniej jakości, gdyż nie można używać lampy.


Mała żabka;-)
[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/625x469q90/841/x98o.jpg[/IMG]

Tak trzymają się z Tatusiem za łapki ;-)
[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/625x469q90/547/q67y.jpg[/IMG]

Pierwsza kreacja (jak niedziela, to niedziela) ;-)
[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/625x469q90/534/rwt5.jpg[/IMG]

Uśmiech dla tych, którzy trzymają kciuki za Karolinkę:loveu:
[IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/625x469q90/827/sfuv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Trzymamy kciukole mocno, Karolinka da sobie radę , właśnie ponoć dziewczynki są mocniejsze :). Pozdrawia też mój Michał , też wcześniak -ale ważył 2 razy więcej, choć też było niewesoło. Teraz chłop jak tur, dziewczyny za nim oglądają się :). Karolinka będzie piekną , zdrową dziewczynką , przesyłamy najlepsze moce :loveu::iloveyou::iloveyou::iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Saruniu, maleńka królewna jest taka śliczna:loveu::loveu:
Jej drobniutka rączka w ręku taty wymiata- zdjęcie na wystawę światową!!!
Życzę Wam wytrwałości, a Maleńkiej Karolince sił i dużo zdrówka.
Nabieraj ciałka maleńka Królewno:multi::loveu::multi:
Rodzicom, Amelci i babci GRATULACJE z powodu malusieńkiego CUDU!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...