Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

Witajcie! Mój pies od dwóch tygodni jest na karmie Orijen adult. Je chętnie i bez dosmaczania.:multi: Pies zadowolony, nawet domaga się dokładki! Jeżeli chodzi o odchody, to na porannym spacerze robi 2 razy, zwarte, ale wcale nie małe ( dotąd jadł RC indoor to były małe, do 1-2 razy dziennie).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas kupki śliczne, małe, zwarte, ciemne. ok 2 x dziennie.
Jednak sierść Jagny wygląda fatalnie. Może to nie wina karmy, ale pogody. Co roku pod koniec zimy, ma fatalna sierść. Ciągle się brudzi i jest sucha, szorstka. Tłumaczę sobie, że na wiosnę jej przejdzie. Kupię jej Gammolen (zawsze jej pomaga) i dalej kartmimy orijenem, chyba że rpoblem z sierścia się pogłębi, bo póki co ciągle myslę, że z karmą nie ma to wiele wspólnego (oby!).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']zamówiłam w krakvecie bo przesyłka darmowa, jeszcze miski nowe kupiłam i o mało co kolejnego rogza (ale się powstrzymałam hihi)[/quote]
Hej, tez mam beagla i zastanawiam sie nad przejsciem na Orijen. W tej chwili jestem na Biomillu - jest OK, ale takie ochy i achy slysze o tej karmie, no i ten sklad ... jest naprawde interesujacy... Duzo ruchu ma Twoja Fanta? Nie chcialabym, zeby moj Cooper sie utyczyl, a boje sie, ze jesli nie zapewnie mu dostatecznej ilosci biegania moze sie tak zdarzyc :)

Link to comment
Share on other sites

Dostaje dawkę dla psa ponizej 1 godz. ruchu dziennie(wagi docelowej 12kg - jewsazcze tylko 1,5 kg zostało do zrzucenia), ale rusza się znacznie więcej i przy agility troche spala ;) Przyszedł worek i krakvet nam przysłał rogza gratis :D

Link to comment
Share on other sites

Doszły mnie słuchy, że Orijen z tak wysoką zawartością białka jak min.40% może mnieć paradoksalnie, jak by się niektórym wydawało niezbyt korzystny wpływ na sierść. Spotkałam się już z niestety mniej pochlebnymi opiniami na temat tego "cuda". Oczywiście - jak w przypadku każdej karmy, zależy to od psa. Orijen mnie zastanawia.
Skład też bywa bardzo zachwalany ale też coraz częściej już niestety nieco mniej - także na zagranicznych forach w tematach odnośnie żywienia m.in.
Mnie osobiście te 40% białka przeraża...dotąd karma z zawartością białka 30% (nie pamiętam, ale chyba to była Acana) mojej suce i nie tylko mojej w rasie collie, nie służyła (zwłaszcza sierści).Nie wiem może akurat dla collie aż taka zawartość białka nie jest najlepsza...:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']To pomyłka czy miły gest ?:crazyeye:
bo jak miły gest to ja też lece zamawiać:evil_lol:[/quote]
Sama nie wiem:evil_lol:

Moja druga suńka wyzlica tez zajada się orijenem, a nigdy suchego nie ruszyła(chyba, ze frolic):crazyeye: Musze jej worek mały seniora zamówić, bo juz jej 11 lat stukneło ;)

Link to comment
Share on other sites

Delay,sierść mojego sznaucera po Orijenie bardzo się poprawiła.Wcześniej skórę miał dość suchą,pojawiał się łupież,dodatkowo po zimie zawsze mieliśmy problemy z pigmentacją sierści,pies był szaro rudy zamiast czarny.Długo szukaliśmy karmy,po której pies dobrze by się czuł i dobrze wyglądał.Orijen jak na razie spełnia wszystkie moje oczekiwania.Ashleyek ma dużo energii,dobrze się czuje,wyniki badań O.K.,a jednocześnie zdrowa,czysta skóra i czarna sierść - jak wychodzi słońce to z dużą przyjemnością patrzę na te lśniące,czarne druciki u mojego skarba :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Delay - Ja sie doczytalam w źródłach o kudłatych,ze takie jak nasze powinny dostawać sporo białka bo jest im konieczne do budowy owłosienia. Ja kudłom daje normalne żarło,ale w proporcjach +/- takich jak serwuje Orijen. Przedtem dostawały skromniej ale odkąd dorzuciłam więcej mięcha sierść sie poprawiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Mnie tez! Przeciez nadmiar bialka moze prowadzic do alergii.[/quote]

Nie dajmy się zwariować, to nie ilość białka w karmie wpływa na wystąpienie alergii pokarmowej u psa, tylko jakość i rodzaj produktów użytych do jej produkcji.

Alergie pokarmowe częściej występują u psów karmionych tanimi karmami niż u psich sportowców pozostających na diecie wysokobiałkowej.

Link to comment
Share on other sites

Też o tym myślałam, bo przecież karmy dla psów pracujących taką wysoką ilość białka posiadają. Ale jednak Orijena, u którego nie ma wersji "performance" stosują zapewne osoby mające psy o mniejszej ilości ruchu dziennie niż moja suka np. - 4-5 h. A może problemy skórne na Orijenie najczęściej wysępują u psów o małej dawce ruchu, dzienniej?
Ja w tej chwili bałabym się ryzykować zmiany naszego Hill'sa, na Orijen, ale chętnie prześledzę opinie na temat tej "nowości". ;)

Link to comment
Share on other sites

Azotemia wiąże się z nagromadzeniem we krwii ciał azotowych (np. mocznik i kreatynina). Nerki zagęszczają i wydalają azot, utrzymując w ten sposób w granicach normy poziom ciał azotowych. Skutkiem stanów zapalnych i niewydolności nerek jest gromadzenie się we krwi szkodliwych produktów przemiany materii. Dlatego przy ich złym funkcjonowaniu we krwi i tkankach psa pozostaje więcej azotu, amoniaku, kwasu i innych produktów odpadowych.

Jeszcze z "Fizjologii zwierząt":

"Amoniak znajdujący się w moczu powstaje w nerce z grupy aminowej glutaminy lub asparaginy. Ilość amoniaku w moczu zależy od karmy zwierząt. W przypadku zakwaszenia ustroju amoniak zaoszczędza zasady ustrojowe i wydziela się w większych ilościach w moczu, tworząc związki z chlorkami, siarczanami i fosforanami."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Azotemia wiąże się z nagromadzeniem we krwii ciał azotowych (np. mocznik i kreatynina). Nerki zagęszczają i wydalają azot, utrzymując w ten sposób w granicach normy poziom ciał azotowych. Skutkiem stanów zapalnych i niewydolności nerek jest gromadzenie się we krwi szkodliwych produktów przemiany materii. Dlatego przy ich złym funkcjonowaniu we krwi i tkankach psa pozostaje więcej azotu, amoniaku, kwasu i innych produktów odpadowych.

Jeszcze z "Fizjologii zwierząt":

"Amoniak znajdujący się w moczu powstaje w nerce z grupy aminowej glutaminy lub asparaginy. Ilość amoniaku w moczu zależy od karmy zwierząt. W przypadku zakwaszenia ustroju amoniak zaoszczędza zasady ustrojowe i wydziela się w większych ilościach w moczu, tworząc związki z chlorkami, siarczanami i fosforanami."[/quote]

To czemu my mamy kreatyninę w porządku? Nie powinna sie podwyższyć w mysl tego, co piszęsz? :roll:
Bo ja nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ibazelka']Robiłaś te badania po przejściu na Orijen ??[/QUOTE]
tak( wcześniej jadła hill'sa tuna&rice), ale po dość krótkim czasie bo szukałam przyczyn ataków padaczkowych Fanty. :shake: Za jakies 3 miesiące chce powtórzyc badania, aby miec pewność, ze wszystko ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']tak( wcześniej jadła hill'sa tuna&rice), ale po dość krótkim czasie bo szukałam przyczyn ataków padaczkowych Fanty. :shake: Za jakies 3 miesiące chce powtórzyc badania, aby miec pewność, ze wszystko ok[/quote]
Nie ma co panikowac, ale czujnym trzeba byc. Bialka jest sporo w tej karmie, ale ponoc nie o ilosc tu chodzi :) Pytalac weta co sadzi o skladzie Orijena??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...