Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

Powiedziała, ze karma jest dobra i tyle. Musze podjechac ze składem i zobaczymy, jeszcze nie odebrałam wyników "na karteczce" więc nie wiem jak dokładnie wygląda ta nadwyzka, tylko telefonicznie rozmawiałam. Musze podjechać w tym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Kreatynina - [/B]występująca w moczu jest bezwodnikiem kreatyny i wytwarza się przy przemianie mięśniowej. Zawarty w mięśniach kwas kreatynofosforowy, biorący udział w procesie glikogenolizy, ulega rozpadowi i pewna ilość kreatyny pojawia się w moczu. Ilość kreatyniny w moczu wzrasta w czasie głodu, gdy zanikają mięśnie ustrojowe oraz przy karmieniu zwierząt mięsożernych wyłącznie mięsem.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Na rozmowę o poziomie kreatyniny, moczniku i amoniaku, funkcjonowaniu nerek i wątroby zapraszam do działu WETERYNARIA. Ten temat dotyczy karmy ORIJEN i proszę się go trzymać[/COLOR][/B]
[mod]

Link to comment
Share on other sites

Trzymając sie tematu karmy, z bólem serca musze przyznac, że Jagnie wet zabronił go jeść (przy jej wynikach krwi). Musimy porzejśc na karmę dla "wątrobowców". :(
Czacie przebadam krew w przyszłym tygodniu. Jesli i ona będzie mieć wyniki podobne do Jagny, to bedzie koniec naszej przygody z Orijenem. Szkoda... :(
P.S. Mam nadzieje, że jednak będzie w porządku i nadal będę mogła tym karmić chociaż Czatę. Tak im strasznie smakuje ta karma. Żal rezygnować.

Link to comment
Share on other sites

moj nerkowiec je orjiena senior ale+karma niskobialkowa bo zeby mu nerki nie padly[a ma b.zniszczone]to musze trzymac bialko ponizej 25%[pies pracuje duzo szkoleniowo].takie zywienie super sie sprawdza.pies ma 10 lat.badania wporzo.poza nerkami ma rozwalona trzustke,watrobe,sledzione,jelita,woreczek zolciowy w tragicznym stanie....serce nie za fajnie....

Link to comment
Share on other sites

albo mi się wydaje, albo Buster ma jeszcze większą alergię po orijen. kupiłam 4 kg RC i zobaczymy przez tych kilka dni, czy przestanie się drapać, jeśli tak, to będę musiała zrezygnować z orijen. czy byłby ktoś chętny rozpoczęty worek ok. 10 kg? w oryginalnym worku jest, sprzedam za ok. 160zł niestety muszę za tyle sprzedać, bo nie mam pieniędzy na nową karmę, a tyle było przeznaczone na ten miesiąc mogę ewentualnie opuścić o kilka, kilkanaście zł. bardzo proszę, napiszcie czy ktoś byłby chętny, mieszkam w gdyni.

Link to comment
Share on other sites

A ile wynosi cena hurtowa?? Ona nie jest dostępna dla każdego śmiertelnika. Do tej pory karmiłem BARFem i koszty były podobne do Orijena, także mnie to i tak nie przeraża (po rabacie 181 zł) a worek w moim przypadku powinien wystarczyć na ok 40 dni.

P.S. Znalałem na forum cene hurtową:D Jak mozna kupic Orijen za taka cene??

Link to comment
Share on other sites

156 zl w Arze[hurtownia w warszawie] za 13,5 kg adult.:cool1: ja sprowadzajac karme dla psow z niemiec place jeszcze troche mniej.znaczy sie sprowadzam karme dla siebie,do hodowli.bo jeszcze mnie ktos posadzi o handelek:razz: :diabloti: .
a do hurtowni trza miec wejscia...znajomych co kupuja tam bo maja dzialalnosc to umozliwiajaca.....:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Powiedziała, ze karma jest dobra i tyle. Musze podjechac ze składem i zobaczymy, jeszcze nie odebrałam wyników "na karteczce" więc nie wiem jak dokładnie wygląda ta nadwyzka, tylko telefonicznie rozmawiałam. Musze podjechać w tym tygodniu.[/quote]
I jak tam Polna, bylas u weta? Jak wyniki i jak sie ustosunkowal do skladu? Ja juz koncze worek Biomill'a i nie wiem czy sie kusic na tego Orijena czy zostac przy swoim :) Na poczatku same ochy i achy nt. tej karmy, a teraz kilka zlych opinii sie pojawilo

Link to comment
Share on other sites

Już wiem wszystko ;) Kreatynina była podwyższona z powodu branych przez Franię leków(na padaczkę) i nie było to związane z karmą. Cały czas jej smakuje i wszystko wygląda ok, polecam z czystym sumieniem.

Jeszcze mam takie pytanie czy powinno się do tej jakości karmy podawać preparat wapniowo-witaminowy ?Bo mi wet( nie mój) powiedział, ze niezależnie od tego co pies zjada powinno się dawać :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Już wiem wszystko ;) Kreatynina była podwyższona z powodu branych przez Franię leków(na padaczkę) i nie było to związane z karmą. Cały czas jej smakuje i wszystko wygląda ok, polecam z czystym sumieniem.

Jeszcze mam takie pytanie czy powinno się do tej jakości karmy podawać preparat wapniowo-witaminowy ?Bo mi wet( nie mój) powiedział, ze niezależnie od tego co pies zjada powinno się dawać :hmmmm:[/quote]
Dzieki :) to moze sie skusze ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mam pytanie duzo się rózni senior od adulta. Moja starsza(11 lat) wyzlica nigdy nie przepadała za suchą karmą, (chyba, ze frolickiem :roll: ) a orijena skubana zjada. Zastanawiam się czy nie kupic jej seniora, ale czy ma podobną smakowitość?;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Minęło już nam ponad pół roku na karmie Orijen.W dalszym ciągu jestem bardzo zadowolona i zadowolony jest pies.No i jeszcze jeden duży plus dla karmy. Do tej pory co roku latem okazywało się,że pies ma pod sierścią jakieś uczuleniowe wypryski,a tymczasem po dzisiejszym strzyżeniu na skórze nie ma ŻADNYCH zmian.Hurraa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba kupię znów Czacie duży worek (poprzedni zjadła ze smakiem, choć to niejadek). Będę jej polewać olejem, to może nie schudnie (ostatnio schudła na Orijenie, mimo, że dużo jadła!!!). Teraz je Hillsa dla psów z chorym sercem, ale nie smakuje jej.
Jagna tymczasem stale na RC Hepatic i ciągle nie wolno jej jeść karmy z wysokim białkiem, szkoda....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...