Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to chyba bede pierwsza....

Niestety mnie sie nie podoba ilosc i wielkosc kup jakie robi moj pies.
Juz mi reklamowek nie starcza.
Normalnie robila 2 razy dziennie, treaz robi za kazdym razem jak wychodze, a wychodze czesto, bo mam jeszcze szczeniaka, naliczylam 4 ogromne koopska.
Korci mnie zeby to zwazyc, bo odnosze wrazenie, ze wiecej wydala niz przyjmuje :niewiem:

Nie podoba mi sie to, wiecej ORIJENA nie kupie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Korci mnie zeby to zwazyc, bo odnosze wrazenie, ze wiecej wydala niz przyjmuje :niewiem:[/quote]

To masz takie same doświadczenia, jak ja. Atos też na żadnej innej karmie nie wydalał z siebie tak dużo :roll:

No, ale to tylko potwierdza zasadę, że każdemu psu trzeba karmę dobierać indywidualnie i nie ma "najlepszej karmy na świecie" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']

No, ale to tylko potwierdza zasadę, że każdemu psu trzeba karmę dobierać indywidualnie i nie ma "najlepszej karmy na świecie" ;)[/quote]

Sluszna racja droga kolezanko....
W zwiazku z tym wiecej przeplacac nie bede i wracam do starej, sprawdzonej Nutry, krora mojemu spu "smakuje" tak samo dobrze jak kazde inne suche....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jest już po duzym worku Orijena. Wcześniej jadł lamb and rice bo ma lekkie uczulenie na kurczaka.
wnioski:
- uczulenia nie było, qupy takie sobie, ani duzo ani mało.

Karma fajna i chętnie jedzona, ale jednak po rozwazeniu za i przeciw wypadło że zmieniamy.

Link to comment
Share on other sites

mój niejadek już jest po próbie wprowadzenia kilku karm-nie chciał jeść..nawet zaczęłam gotować-jadł kilka dni,potem znowu strajk..wczoraj dostałam Orijena dla juniorów ( dużych)-zjada ( nie od razu ),ale żeby z jakimś zachwytem ,to nie..no ,ale teraz to ja strajkuję..:cool3: : " nie zjesz Orijena-nie dostaniesz NIC innego " !:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ech...ja tez sie zastanawiam nad tą karma, ale to bialko :roll:
moja kundelka ma dysplazje i nie moze absolutnie przytyc no i zastanawiam sie czy bialko powoduje tycie? pies ma malo ruchu, chodzi tylko na smyczy, moze jedynie kłusowac.

po przeczytaniu watku "karmy - straszne" strach teraz :shake: pomyslalam sobie ze moze ta karma nie ma w sobie smieci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']ech...ja tez sie zastanawiam nad tą karma, ale to bialko :roll:
moja kundelka ma dysplazje i nie moze absolutnie przytyc no i zastanawiam sie czy bialko powoduje tycie? pies ma malo ruchu, chodzi tylko na smyczy, moze jedynie kłusowac.

[/quote]

W takiej sytuacji własnie Orijen bo: kalorie z białka wymagają większego wysiłku w przyswojeniu niż z węglowodanów= wysokokaloryczna a nie tuczy. Skład tej karmy powoduje zwiekszenie masy mięśniowej = wzmocnienie mięsni = odciążenie stawów dodatki poprawiają przemianę materii i regenerację chrząstki a także trawienie co dla psów o małej ilości ruchu jest b. ważne . Dużej ilości białka ponoć nie trzeba się bać - to białko pochodzenia zwierzecego a ono wg najnowszych badań nie obciąża tak nerek jak roślinne .Obfitsze kupy to też nie wada ale efekt składu tej karmy (szybszy pasaż, roślinne substancje resztkowe, sienię lniane) . Karmię jednego z moich psów (ma b. delikatny przewód pokarmowy i tendencje do kolek i dzikiej fermentacji) od 3 miesięcy i jestem b. zadowolona no i pies oczywiscie też

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkie składniki karmy (dotyczy to także ludzkiego jedzenia) są przyswajalne a mimo to ich obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania jelit. Np. błonnik ( a jest to super zdrowy składnik jedzenia) dietetycy zalecają właśnie dla prawidłowej pracy przewodu pokarmowego (likwiduje zaleganie kału w jelitach). Po czekoladzie i frytkach stolce są malutkie ;) a po owocach i jarzynkach owszem owszem - i o to chodzi (u piesków też).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']
Niestety mnie sie nie podoba ilosc i wielkosc kup jakie robi moj pies.[/quote]
Luka jest od jakiegoś miesiąca na orijenie i jest dokładnie to samo - koopal na każdym spacerze, wychodzi tego ze 4 na dzień.:-o A zwykle były góra dwie...

Ale z żalem myślę o zrezygnowaniu z orijenu, bo biała wsuwa jak głupia - bardzo jej smakuje, a do suszu jest wybredna...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dakar jest 4 dzień na Orijenie..kupy ogromne,ale ponoć to normalne po takim rodzaju karmy..je roznie..w jeden dzien zje od razu,na drugi zostawi troszku..ale mam zamiar kupić najwiekszy worek ( teraz probujemy 7 kg ),bo mimo wszystko zjada ją ( innych karm się nie tknie )..aha..promocja jest w jednym sklepie..nie wiem,czy moge reklamowac( 10 % upustu na dużym worku ,namiary na priv)..:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam,

mialem okazje widzieć "kupy" po Orijen u mojego psa... zmienilem również na kanadyjską (uważam ze tam są najlepsze karmy dla psiaków)
[COLOR=red][B](ciach - nie na temat) [COLOR=black]- [/COLOR][COLOR=black]Mod[/COLOR][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mam psa']witam,

mialem okazje widzieć "kupy" po Orijen u mojego psa... zmienilem również na kanadyjską (uważam ze tam są najlepsze karmy dla psiaków)
[COLOR=red][B](ciach - nie na temat) [COLOR=black]- [/COLOR][COLOR=black]Mod[/COLOR][/B][/COLOR][/quote]

Duże kupy to normalka w końcu to naturalne żywienie, nie ma się czym przejmować.:lol: Standardowe suche karmy ocenia się po wielkości odchodów i częstości wypróżnien, im mniejsza kupa tym lepsze wykożystanie pokarmu i lepsza karma.:lol: . niekoniecznie zdrowszA.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

U nas (stosujemy Orijen senior od tygodnia, u 15-letniego staruszka) kupy zdecydowanie częstsze niż po RC i jakby bardziej zbite, ale to pewnie kwestia "no grains". Po dłuższym czasie może wyklują się inne przemyślenia;)

Link to comment
Share on other sites

ja stosowalam orijen przez miesiac u swojej trenujacej pit bulki, karme wprowadzalam powoli a nie wiem dlaczego po 2 tygodniach mojemu psu wyszly trzy guzy na karku, cos wygladu tluszczaka tylko wieksze...nie wiem czy to napewno od karmy orijen czy po ciasteczkach acany(z glukozamina) kiedy odstawilam jedno i drugie( na dwa tygodnie gotowane jadlo) zeszly guzki..
podejrzewam ze to moze byc spowodowane nadmiarem pewnego bialka itp.
wrocilam do acnay i jest oki:)
ogolnie orijen psu smakowal i ladnie rozwijaly sie miesnie...

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem, mięśnie by się jej przydały :) Ale głównie musi schudnąć a na innym jedzonku wciąż bywała głodna. Orijena je dawkę na zmniejszenie wagi i nie wrzeszczy że chce jeszcze, za wcześnie by mówić o utracie wagi, zobaczymy. Ale je nawet chętnie, nie zabija się za tą karmą, to nawet dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...