Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) Acana idzie zgodnie z trendem światowym - zrobili sobie serię "ultra-zdrową" - holistyczną. Na podstawie tej reklamówki to super - jak poznam CENĘ to się zastanowimy.

Skłąd już znalazłem:)

[quote name='Orijen'][B]Fresh chicken meat, chicken meal (low ash), turkey meal, steamed russet potato, fresh-caught Northern Whitefish, chicken fat[/B], fresh whole eggs, salmon meal, salmon and anchovy oils, tapioca, chicken broth, sunflower oil, flaxseed, Atlantic kelp, steamed carrots, spinach, peas and tomatoes, sun-cured alfalfa, apple fiber, psyllium seed, rosemary extract, yeast extract (MOS), glucosamine HCl, cranberries, black currants, chondroitin sulfate.[/quote]

Mięso z kurczaka, mączka z kurczaka, mączka z indyka, ziemniaki, biała ryba? (nie mam pojęcia co to za gatunek, mam wrażenie że termin ogólny dla grupy ryb), a to wszystko zalane tłuszcze z kurczaka i konserwowane w sposób naturalny.

Link to comment
Share on other sites

Na wystawie we Wrocławiu kupiłam opakowanie Orijen Adult, faktycznie bardzo interesująca nowa pozycja wśród karm.
Chrupki zostały zjedzone bardzo chętnie w pierwszej kolejności, ...w zupełnej ciszy :razz: , nie było słychać żadnego chrupania:-) .
Chrupki są małe, kruche, więc łatwe do zjedzenia przez psa i bardzo smakowite;)
Tylko cena troszkę zaporowa jak na moje możliwości:roll: , opakowanie 12 kg 200 zł z "groszami".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Tylko cena troszkę zaporowa jak na moje możliwości:roll: , opakowanie 12 kg 200 zł z "groszami".[/quote]
Ooooopssss, to faktycznie trochę zaporowa :roll: .
Ja płacę 230zł. za 15kg specjalistycznej karmy weterynaryjnej i zawsze wydawało mi się, że to drogo (ale cóż, chory pies to obowiązek, więc trzeba się rujnować), ale widzę, że można zaszaleć inaczej ;) .

Link to comment
Share on other sites

U dystrybutora Acany - dopiero wczoraj dostali Orijena. Moge na razie powiedziec tylko tyle, ze Edi b. chetnie wcina karme i dawkowanie jest OK. Dziennie powinnam dawac mu ok.300 g zakladajac, ze daje sama karme, bez dodatkow, a w naszym wypadku jest troche inaczej, wiec automatycznie daje mniej karmy :) Naprawde sklad jest super,"ladnie" karma pachnie, wyglada to ciekawie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Emi']Ceny karmy Orijen w sklepie, w którym się zaopatruję:
0,4 kg - 8 zł
2,5 kg - 50 zł
7 kg - 105 zł
13,5 kg - 190 zł[/quote]

To nawet nie tak najgorzej. A możesz jakieś namiary na sklep podać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']To nawet nie tak najgorzej. A możesz jakieś namiary na sklep podać?[/quote]

Jest to hurtownia ARA w Warszawie. Niestety nie mogą się u nich zaopatrywać klienci indywidualni a jedynie zarejestrowane firmy działające w branży zoologicznej. Ale gdyby ktoś chciał kupić - służę pomocą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Emi']Jest to hurtownia ARA w Warszawie. Niestety nie mogą się u nich zaopatrywać klienci indywidualni a jedynie zarejestrowane firmy działające w branży zoologicznej. Ale gdyby ktoś chciał kupić - służę pomocą[/quote]

??? To w takim razie są to ceny hurtowe ???? !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Acany pojawiły się już karmy Orijen ( tylko nie wiem czemu nie ma adult large breed,tylko samo small breed ) i czegoś chyba nie rozumiem.Orijen na swojej stronie w budowie ma napisane - 70% mięsa, 30% warzyw i owoców ,0% zbóż.A teraz czytam skład i już nic nie wiem - owies to nie zboże?!Chyba ktoś tu robi ludzi w przysłowiowego konia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashley']Na stronie Acany pojawiły się już karmy Orijen ( tylko nie wiem czemu nie ma adult large breed,tylko samo small breed ) i czegoś chyba nie rozumiem.Orijen na swojej stronie w budowie ma napisane - 70% mięsa, 30% warzyw i owoców ,0% zbóż.A teraz czytam skład i już nic nie wiem - owies to nie zboże?!Chyba ktoś tu robi ludzi w przysłowiowego konia![/quote]

Jestem zaskoczona. Tym bardziej, że na polskiej stronie acany jest inny skład, niż podają na "oryginalnej" [URL="http://www.championpetfoods.com/orijen/about/"]stronie kanadyjskich karm[/URL] :roll:
Chociażby "u nich" każda karma ma "fresh chicken meat", a "u nas" - skład zaczyna się od mączki z kurczaka :roll:
Dziiiiwne...

Link to comment
Share on other sites

Fakt, wielce dziwne. Porównałem obie strony - na stronie kanadyjskiej nie ma produktów, które są na stronie polskiej. Albo mammy do czynienia z faktem, że na Europę są robiene inne linie produktów, albo wielce badziewnego tłumacza ma polski dystrybutor Acany :( trzeba będzie samemu zobaczyć angielski opis na opakowaniu w trakcie jakiejś wystawy czy tez w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Ocho! Acana Polska chyba się połapała,że coś z tymi opisami Orijen jest nie w porządku. Zniknęły ze strony i teraz jest wpis,że opis dopiero się pojawi.Ale faktycznie na stronie kanadyjskiej nie ma podziału adulta na duże i małe rasy. Baaardzo to dziwne :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...