Jump to content
Dogomania

obiązkowa steryzlizacja zwierząt domowych


spring_

Recommended Posts

niestety mam własne wyrobione zdanie na ten temat i nie szukam poparcia u ludzi którzy skazują z góry "podróbki " na wymarcie.Heba dlaczego więc przygarnęłaś podróbkę przecież mogłaś wybrać oryginał? swego czasu w niemczech był taki ktoś kto skazywał na wymarcie ''podróbki'' do tego zmierza wasze upieranie sie przy swoim. ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shih tzu']niestety mam własne wyrobione zdanie na ten temat i nie szukam poparcia u ludzi którzy skazują z góry "podróbki " na wymarcie.Heba dlaczego więc przygarnęłaś podróbkę przecież mogłaś wybrać oryginał? swego czasu w niemczech był taki ktoś kto skazywał na wymarcie ''podróbki'' do tego zmierza wasze upieranie sie przy swoim. ?[/quote] Ty na prawde wierzysz w to, ze jezeli wejdzie nakaz sterylizowania i kastrowania psow bez uprawnien, to tym sposobem znikna w Polsce kundelki i 'rasowe'??:lol: Idealistka z Ciebie:evil_lol:
Trzeba w myslenie wsadzic troche realizmu. Ja mam psy 'rasowe', jeden wykastrowany, a drugi umowiony. Mam je, bo nie mialam pojecia, co to jest rodowod:diabloti: Nie widzialam nic zlego w rozmnazaniu kundli i 'rasowych'. Widok schronisk tez niewiele mi dawal do myslenia. Dopiero gdy trafilam tutaj na dgm udalo mi sie zobaczyc, jak bardzo wazna jest sterylizacja psow bez uprawnien. Wiadomo, ze nigdy nie pozbedziemy sie schronisk, tak samo jak nigdy nie zabraknie kundelkow. Ale o ile lepiej bedzie, jezeli to nie 200, a 20 psow bedzie w jednym schronisku. O ile lepiej beda mialy wiejskie suczki, jezeli beda wysterylizowane? Nie wiem, czy mialas kiedys wglad na takie wiejskie burki, suki, ktore non stop maja szczeniaki, a z calego miotu bedzie dobrze jak jeden przezyje do trzeciego miesiaca zycia...:roll:
Jezeli Ty masz suczke z metryka, nawet jezeli jej nie wystawiasz, to mam nadzieje, ze nie widzisz sensu w rozmnazaniu jej. Bo w koncu masz suke udokumentowana z jakiegos powodu, i pewnie nie po to, zeby produkowala kundelki...;)

Link to comment
Share on other sites

przygarnelam kundelka ze schronu bo chcialam miec pieska w ogole, nie potrzebowalam pieska z papierami dlatego nei wybralam szczeniaka z hodowli i nie chcialam tez dawac zarobic rozmnazaczom dlatego nie kupilam pseudorasowca, chcialam pieska do kochania i mam, kosztował mnie dwadziescia zeta

Link to comment
Share on other sites

jeżeli ktoś proponuje inne rozwiązania to po prostu traktujecie go jak intruza, nie dopuszczacie innych rozwiązań jak tylko sterylka wszystkich bez papierów - to jest żałosne. A co do adidasów to jeżeli mnie na nie niestać to kupuje coś na co mam pieniądze i nie musi to być oryginał który i tak z reguły jest przereklamowany a czsami podróbka bywa troszkę lepsza.I tak wy obrażacie się że traktuję wszystkich ze zwk jednakowo ale i wy ładujecie do jednego worka ludzi ktorzy hodują te tzw. przez was podróbki. niekiedy bardziej dbają o swoje pupilki niż niż niejeden wielki hodowca z championami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']jeżeli ktoś proponuje inne rozwiązania to po prostu traktujecie go jak intruza, [/quote]
A jakie Ty proponujesz, bo jakos nie zauwazylam..
[quote name='shih tzu']A co do adidasów to jeżeli mnie na nie niestać to kupuje coś na co mam pieniądze i nie musi to być oryginał który i tak z reguły jest przereklamowany a czsami podróbka bywa troszkę lepsza.[/quote]
I rozumiem, ze chwalisz sie ze kupilas adidasa? Nie rozumiesz porownania. To tylko przyklad. Skoro nie stac Cie na oryginal to nie kupuj. A skoro kupujesz podrobke to nie probuj wmawiac, ze to oryginal.
Poza tym tu chodzi o zwierzeta, ktore cierpia. Nie widzisz tego?
Kiedy glodny marzy o kromce chleba, to myslisz ze zadowoli sie narysowanym chlebem na papierze? A tak wlasnie wyglada Twoja uwaga o spelnianych marzeniach.

[quote name='shih tzu']I tak wy obrażacie się że traktuję wszystkich ze zwk jednakowo ale i wy ładujecie do jednego worka ludzi ktorzy hodują te tzw. przez was podróbki. niekiedy bardziej dbają o swoje pupilki niż niż niejeden wielki hodowca z championami.[/quote]
Nie naleze do ZK a tez traktujesz mnie jednakowo. Ciekawe.
Tak. Ladujemy do jednego worka, bo psow pseudorasowych jest coraz wiecej w schroniskach. Bo "rasowe" sa zbyt tanie zeby zal bylo wyrzucic przed wakacjami, bo pseudohodowcy sprzedaja szczeniaki nie szczepione a jedynie czasem odrobaczone. A to kosztuje jakies 5 zl. Wytlumacz mi wiec dlaczego tak drogo sprzedaja swoje "podrobki"? Jakie koszty ponosza w zwiazku z hodowla? To dla nich czysty zysk. Nie placa nawet podatku.
Alez prosze, skoro juz kupilas psa bez rodowodu, to przynajmniej okaz sie rozsadna wlascicielka. Dbaj o niego, ale po co chcesz rozmnazac? Podaj mi chociaz jeden sensowny powod. Po co rozmnazac zwierzeta niehodowlane, kiedy mamy ich pod dostatkiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']niestety mam własne wyrobione zdanie na ten temat i nie szukam poparcia u ludzi którzy skazują z góry "podróbki " na wymarcie.Heba dlaczego więc przygarnęłaś podróbkę przecież mogłaś wybrać oryginał? swego czasu w niemczech był taki ktoś kto skazywał na wymarcie ''podróbki'' do tego zmierza wasze upieranie sie przy swoim. ?[/quote]

a ja ci odpowiem ze swojej strony shi-tzu
przygarniam kundelki bo byly aktualnie w potrzebie. przygarniam ogolnie psa dla samego psa, a nie dla szczeniakow itd. uwielbiam ich towarzystwo.I nierozmnazajac nie mysle ze skazuje podrobki na wymarcie. Bo kazdy pies to osobowosc- nie bede PLAKAC nad psami ktorych nigdy nie bedzie czyli potencjalnymi nieurodzonymi szczeniakami- ja placze nad psami ktore teraz w tej chwili umieraja, zagryzaja sie, gina, cierpia itd. i jezeli w imie tego ze za chwile ma zabraknac latwych do adopcji psow w potrzebie- ja sie zgadzam !!!!!!! niech ich brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
niech wreszcie pies stanie sie luksusem- niech w koncu wymogi do adopcji stana sie bardzo duze. bo to bedzie gwarancja ze pies nie bedzie cierpial.

nie jestem za usypianiem dotoslych psow lub szczeniat juz swiadomych- ale za sterylkami i za sterylka aborcyjna jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Nie bardzo Cie teraz rozumiem.. Jesli nie stac Cie na Adidasa to kupujesz Adidosa i cieszysz sie z markowych ciuchow? To nie jest spelnianie marzen, to jest szpan i oszukiwanie siebie, ze mamy co chcielismy. I jak tanio! Czy dlatego tak tu obstajesz za psiakami bez rodowodu, bo masz suczke, ktorej nie chcesz wystawiac? Chcesz sie usprawiedliwic na wypadek ewentualnych miotow swoje suczki bez uprawnien?
Jeszcze raz powtórzę nie szukam niczyjego poparcia a szczególnie u ludzi którzy pakują wszystkich w jeden worek. ja nie chwalę się że mam podróbke mowiąc że to oryginał. ja informuję wszystkich o tym że to pies w typie rasy. jeśli zdecyduję się na miot to także nie sprzedam komuś z przypadku. nie oddam szczeniaka bez szczepień i odrobaczenia.więc jeśli macie troszeczke odwagi cywilnej to przestańcie się rzucać i postarajcie się o jakieś konstruktywne myślenie. jeśli macie ochotę sprawdzić w jakich warunkach żyją moje pieski to zapraszam - adres na priva. [B][U]NIE ŁADUJCIE WSZYSTKICH W JEDEN WOREK!![/U][/B] ja także tylko zrobiłem porównanie z tym adidasem. i niestety dla co poniektórych nie chwalę sie na lewo i prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Tyle tu super hodowców, moze rozwiazaniem byłoby, obnizenie ceny piesków??? :mad:
Gdyby psy z papierami były w cenie "podróbki " to moze nie byłoby tle podróbek ???

Ja widze ogromny problem w niewiedzy właścicieli kundli na wioskach! W porównaniu z miastami przyrost naturalny psów jest duzo wiekszy niż w miescie ! Wydaje mi sie, że to tam powinne być skierowane wszystkie wasze argumęty. Tych ludzi powinno się uswiadomić, ze psą nie wystarczy wyrzucić resztek jedzenia na ogród i niech sobie radzą przez reszte dnia !!!

I jeszcze jedo zgadzam się w całości z wypowiedzią shih tzu, ze często psełdohodowcy dbają lepiej o swoje psy niż nie jeden hodowca paierowców !!!!!![/quote]


Psy mają być tańsze???? One są zbyt tanie - nie tylko ich cena "wyjściowa", ale i ich utrzymanie. Gdyby ludzie wiedzieli, że nie wystarczy kupić psa, tylko trzeba jeszcze go obowiązkowo (i płatnie) wykastrować, zachipować, szczepić, sprzątać po nim i płacić od niego podatek, to może by nie podejmowali decyzji o kupnie/wzięciu psa tylko na podstawie swojego kaprysu, snobizmu, mody itp. Gdyby wiedzieli, że za traktowanie psa jak zabawki i porzucanie go, gdy im się znudzi, przestanie pasować do obić w salonie albo zacznie przeszkadzać w planach wakacyjnych, grozi im kara, która ich poważnie uderzy po kieszeni, zastanowiliby się kilka razy, zanim kupiliby psa.
Gdyby każdy, kto rozmnaża psy, był ściśle kontrolowany, bo nie ginąłby "w tłumie" - bez względu na to, czy jest "pseudo-" czy hodowcą...
I to nie jest sprawa dobrej woli czy przemawiania do sumień, a sprawa ustalenia przepisów i twardego ich egzekwowania, a nie traktowania ich na zasadzie " niby taki przepis jest, ale wicie-rozumicie... "

Link to comment
Share on other sites

Wyhodowanie psa dużo kosztuje. Nie ma znaczenia rasa, choć przy rasowym psie dochodzi wysoki koszt wystaw.

Sunia w ciąży musi być bardzo dobrze odżywiona. W czasie karmienia też. Szczenięta trzeba zaszczepić i odrobaczyć. Dokarmiamy je nie mlekiem:angryy: , ale mięsem, cielęcymi ogonami. [B]Przecież od hodowcy pies wychodzi w wieku powyżej 6 tygodni!!!![/B]

Moja pierwsza jamniczka w czasach komuny zjadła ze szczeniętami kulkę cielęcą.

Szczenię sprzedane [B]po kosztach[/B] (przy prawidłowym karmieniu i leczeniu) to wydatek minimum [B]400-500 zł[/B]. Nie policzyłam tu komplikacji, czyli cesarki, rzucawki okołoporodowej ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Tyle tu super hodowców, moze rozwiazaniem byłoby, obnizenie ceny piesków??? :mad:
Gdyby psy z papierami były w cenie "podróbki " to moze nie byłoby tle podróbek ???

I jeszcze jedo zgadzam się w całości z wypowiedzią shih tzu, ze często psełdohodowcy dbają lepiej o swoje psy niż nie jeden hodowca paierowców !!!!!![/QUOTE]

Gdyby ceny psów z rodowodem były niższe, to zamiast "podróbek", jak je nazywasz, do schronisk trafiałyby psy rasowe. To niska cena powoduje, że ludzie dokonują kompletnie nieprzemyślanego zakupu psa, nie zadając sobie trudu zapoznania się z charakterem rasy, w jakiej typie jest szczeniaczek. Potem są zaskoczeni, że np. husky, to nie tylko puchaty, koniecznie niebieskooki pieszczoch, ale pies który wymaga mnóstwo ruchu, z nudów niszczący mieszkanie i zagryzający drób sąsiada. Więc kłopotu należy się pozbyć.
Co do ceny szczeniaków rodowodowych, to nie dziwi mnie, że są wysokie. Koszt jednej wystawy w Polsce wynosi kilkadziesiąt zł, za granicą kilkadziesiąt Euro. Dolicz do tego koszty dojazdu, często noclegu, wyżywienia, przygotowania psa na wystawę itd. Należy też uwzględnić koszt krycia i opłaty do ZK, wyżywienie szczeniąt i ciężarnej suczki, odrobaczanie, szczepienie - wyjdzie spora kwota.
Wystarczy zadać sobie trochę trudu i podjechać na wystawę lub skontaktować się z hodowcami, a bez problemu można kupić w cenie psa bez rodowodu - rasowego, ale niehodowlanego peta. Moi rodzice nabyli w ten sposób ponad 6 lat temu (gdy nie było jeszcze tak popularne jak obecnie) yorka - suczkę i mimo wielu chętnych na szczeniaki, jakoś nie zdecydowali się na jej rozmożenie :razz:
Idąc Twoim tokiem rozumowania, też jestem kompletnym cymbałem, bo mając sucz "prawie" sznaucera, zamierzam kupić maluszka z rodowodem :stupid: Przecież mogę dopuścić swoją sukę, (trochę jest stara, ale w dobrej formie) i już stado rozkosznych szczeniaczków będzie tuptać po mieszkaniu :diabloti: A że część z nich może zamiast na kanapę trafić do schroniska albo do piwniczki, gdzie ich jedynym zadaniem będzie rodzenie kolejnych szczeniąt, to już inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

Przestańcie p...szyć gdzie trafią szczeniaki albo co z nimi będzie... Jaki wy wielcy hodowcy macie wpływ na wasze szczeniaki. Co wiecie o potomstwie waszych szczeniaków. I nie piszcie dyrdymałow że to jest przez was kontrolowane:razz: . jeżeli już ktoś ma potrzebę pokazania jakiekolwiek strony www. to może wybrałby polską - nie próbujemy ratować całego świata. I nie mieszajcie Boga do sterylizacji. To ON stworzył pieski by człowiekowi służyły. Nigdzie nie jest wspomniane o żadnej ingerencji człowieka w zachamowanie populacji. Tak więc nie pies jest winien, ani tzw przez was pseudohodowca/ który w wielu przypadkach stwarza swoim psiakom warunki dużo lepsze warunki niż niejeden ''wielki hodowca '' zapisany do zwk/ a ludzie którzy psy porzucają , katują - sorry to nie ludzie a [B]zwyrodnialcy! [/B]wcześniej ktoś napisał że tylko obrażam a nie daje pomysłów. przeczytajcie poprzednie strony.może wreszcie coś do was dotrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Mam Cie serdecznie dosć, dlaczego starasz sie przekonać wszystkich, ze wiesz najlepiej i że wyscy powinni myśleć tak jak ty, moze ty zaczniesz myślec tak jak inni. Na kazdym forum ci się obrywa, a ty dalej udajesz geniusza :mad: .

Może, pomysł z edukacja ludzi na wioskach, to też nie jest pomysł ??
Wiem !!! Mam !!! Najlepszy pomysł to siedzieć w domu na dupie przed komputerem i komentować !!!! Tak to wam wychodzi najlepiej !!!![/quote]

Na każdym forum mi się obrywa? A z jakiego forum mnie jeszcze znasz?
Zwróć uwagę na to, że tak samo myśli znakomita większość osób działających dla bezdomnych zwierząt.
Zwierzaki trzeba kochać, ale kochać mądrze. I być odpowiedzialnym za to, co się oswoiło.

I chcę Cię poinformować, że poza tym, że siedzę na dupie przed komputerem i komentuję, od prawie 2 lat codziennie jestem w schronisku. Tam się bardzo szybko "traci niewinność". Może i Ty powinnaś tam częściej bywać - ale tak "od kuchni" i na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Z kilku !!! Dobrze wiemy z jakich no chyba ze nie domysliłaś sie ze ja to ja !!!

Druga cześć mojej wypowiedzi nie dotyczyła Ciebie!! Wiem, ze Ty na dupie nie siedzisz !!!
To aurat było do kogo innego !!![/quote]


Robi się bardzo ciekawie :roll: . Nie mam pojęcia, że Ty to Ty, bo nie przypominam sobie Ciebie z żadnych innych miejsc w internecie. Regularnie bywam tylko na Dogo, czasem na Miau, Gazecie; moderuję forum schroniska poznańskiego. Na reszcie stron "zwierzęcych" bywam sporadycznie i z nikim się tam w dyskusje nie wdaję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Może, pomysł z edukacja ludzi na wioskach, to też nie jest pomysł ?? [/quote]
No to moze cos konkretnego zaproponujesz? Pogadanki dla rolnikow?
Przykro mi, ale ludzie na wsi czesto nie maja czasu zeby siedziec i gadac o rzeczach niewaznych dla nich. A niestety pies najczesciej ma byc na podworku, jesc resztki z obiadu i szczekac. Jedyne co mozna zrobic to odgorne przepisy, jednakowe dla wszystkich. Wlasnie sa opracowywane w watku Ozziego.
Zreszta.. Co my tu o wsi.. Ludzie w miescie nie potrafia pojac czemu nie powinno sie rozmnazac psow..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']więc nie pies jest winien, ani tzw przez was pseudohodowca/ który w wielu przypadkach stwarza swoim psiakom warunki dużo lepsze warunki niż niejeden ''wielki hodowca '' zapisany do zwk/ [/quote]
Raczej w niewielu.. Hodowcy MAJA OBOWIAZEK sprzedazy rodowodowych psow po szczepieniach. A pseudo sprzedaja co nawyzej po odrobaczeniu najczesciej. Straszne koszty dla nich....

[quote name='shih tzu']a ludzie którzy psy porzucają , katują - sorry to nie ludzie a [B]zwyrodnialcy! [/B][/quote]
Alez.. Jest jeszcze mnostwo milych, kochajacych sie rodzin, ktore dla szczescia dziecka kupuja mala maskotke na bazarze. A pozniej znow dla jego szczescia pozbywaja sie jej, bo chcieliby dziecku pokazac swiat a jak tu pojechac za granice z pieskiem.. No przeciez nie katuja swojego kochanego zwierzaka, tylko humanitarnie odnosza do schroniska pocieszajac: na gwiazdke kupimy ci nowego..
Sa takie tanie i taki wybor..
TAK! Psy powinny byc drogie! Zeby jeden z drugim zastanowil sie czy go stac na utrzymanie. I co zrobic w czasie urlopu. Jak sie urodzi dziecko. Jak sie przeprowadzi. Jak zechce wyjechac za praca za granice. Jesli mialby oszczedzac przez rok na psa, to zapal by stopnial. A kto wie czy sytuacja zyciowa by sie nie zmienila o tyle, ze w ogole juz by nie chcial psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Raczej w niewielu.. Hodowcy MAJA OBOWIAZEK sprzedazy rodowodowych psow po szczepieniach. A pseudo sprzedaja co nawyzej po odrobaczeniu najczesciej. Straszne koszty dla nich....


Alez.. Jest jeszcze mnostwo milych, kochajacych sie rodzin, ktore dla szczescia dziecka kupuja mala maskotke na bazarze. A pozniej znow dla jego szczescia pozbywaja sie jej, bo chcieliby dziecku pokazac swiat a jak tu pojechac za granice z pieskiem.. No przeciez nie katuja swojego kochanego zwierzaka, tylko humanitarnie odnosza do schroniska pocieszajac: na gwiazdke kupimy ci nowego..
Sa takie tanie i taki wybor..
TAK! Psy powinny byc drogie! Zeby jeden z drugim zastanowil sie czy go stac na utrzymanie. I co zrobic w czasie urlopu. Jak sie urodzi dziecko. Jak sie przeprowadzi. Jak zechce wyjechac za praca za granice. Jesli mialby oszczedzac przez rok na psa, to zapal by stopnial. A kto wie czy sytuacja zyciowa by sie nie zmienila o tyle, ze w ogole juz by nie chcial psa.[/quote]


Niestety niektórym osobom tego nie przetłumaczysz, użalają się nad swoją sytuacją finansową na dogo (zalewscy), liczą na wsparcie, a jak jest potrzebna pomoc to jest cisza...
Elu (zalewscy) przestań w końcu kręcić, TOZ już zmierza w Waszym kierunku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']No to moze cos konkretnego zaproponujesz? Pogadanki dla rolnikow?
Przykro mi, ale ludzie na wsi czesto nie maja czasu zeby siedziec i gadac o rzeczach niewaznych dla nich. A niestety pies najczesciej ma byc na podworku, jesc resztki z obiadu i szczekac. Jedyne co mozna zrobic to odgorne przepisy, jednakowe dla wszystkich. Wlasnie sa opracowywane w watku Ozziego.
Zreszta.. Co my tu o wsi.. Ludzie w miescie nie potrafia pojac czemu nie powinno sie rozmnazac psow..[/quote]


Znowu pakujecie wszystkich do jednego worka. wiadomo że w większość ludzi na wsi nie dba o psy :mad: ale to nie oznacza że można oskarżać wszystkich.bywam dość często na wsi i wiem jaka jest sytuacja.wydaje mi się że zaostrzenie przepisów byłoby idealnym rozwiązaniem.jeśli taki ''zapracowany''rolnik musiałby zapłacić karę za to że trzyma psa w złych warunkach napewno by się zastanowił i albo zacznie dbać o potrzeby swojego psa albo go poprostu nie będzie brał.

Link to comment
Share on other sites

czyli zaczynam rozumieć. wam jednak chodzi tylko wyłączność na sprzedaż psów. nie docierają do was żadne argumenty czy rozwiązania ponieważ to wam zależy na kasie która bedzie wieksza jak wykończycie hodowców w typie rasy. żałosne . macie po prostu klapki na oczach i jesteście bardzo zachłanni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zalewscy']Zapraszam, sama kilka razy tam byłam, co do mojch psów czepić sie nie mają czego:lol: . Niech wpadą, niech zobaczą kata który potrzebuje pomocy, w rane wdało sie zakarzenie, leczymy go z własnej kieszeni, chodz kota znależliśmy na ulicy.

Co do pomocy, to lepiej było uniesć się chonorem, nie peosić o pomoc i czekać az psy pozdychają bo nie mieliśmy nawet na antybiotyki ??
Cisza jest jak jest potrzebna pomoc ?? Jakiemu psu odmówiłam pomocy ???[/quote]


Dziwne, żadnemu psu nie odmawiasz pomocy, ale swojej suni chciałaś się pozbyć...
Czas otworzyć ludziom oczy...

Link to comment
Share on other sites

mortiza - naprawde niewielu ludzi na wsi dba o wlasne zwierzaki!!! Wiem, mieszkam na wsi i takich osob jest tu moze ze 3 łącznie ze mną??? :roll:

Obowiazkowa kastracja byla by super. A nasz polski rząd zamiast wydawać 300 MLN !!!! zł na wysyłanie wojsk za granice mógłby ze 40 MLN przeznaczyć z tej sumy na kastracje zwierząt !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...