Jump to content
Dogomania

Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne...


Anashar

Recommended Posts

  • Replies 958
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Times New Roman]Artykuł z dzisiejszego SE...[/FONT]
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/"][B]Kto zakatował psiaka[/B][/URL][/B]

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/"]W całej wsi nikt niczego nie widział ani nie słyszał[/URL][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/"]Najpierw bili je na wszystkie sposoby, potem jeszcze żywe i przytomne wrzucili do opuszczonej studni wypełnionej szlamem. Bery i Kuba - nowofundland i jamnik umierały kilkadziesiąt godzin. Kto to zrobił? W Murawcu (Lubelskie), wsi pod Terespolem, gdzie doszło do tego bestialstwa, nikt nic nie widział i nikt nic nie słyszał, choć skowyt zwierząt musiał przerażać.
[/URL]
Zmowa milczenia - tak najlepiej opisać można atmosferę nadbużańskiego Murawca. Na pytanie o psy, pobite i utopione w studni, ludzie szybko się odwracają i idą w swoją stronę. - Pewnie same wpadły. Zagapiły się i wpadły - drwi tęgi starszy mężczyzna.
[B]Zwyrodnialcy do paki [/B]

To, że to dzieło bestii w ludzkiej skórze, nie mają wątpliwości policjanci. - Psy były bite - lekarz weterynarii stwierdził krwawe wybroczyny na szyjach i krew w nosach. Gdy sprawcy wrzucili je do studni, bez wątpienia jeszcze żyły - informuje Cezary Grochowski z KMP w Białej Podlaskiej, podkreślając, że oprawcy zostaną ujęci. Musiało ich być kilku, bo trzyletni Bery ważył ok. siedemdziesięciu kilogramów. A do starej studni, ukrytej w bardzo gęstych krzakach nad Bugiem, ciągnęli go ponad 60 metrów. - Mamy już krąg podejrzanych - zapewnia policjant.
[B]Bo nie był na łańcuchu [/B]

To nie zwróci jednak czworonogów ich właścicielom. Dla Kazimierza Ślężaka (75 l.) Bery był jedynym przyjacielem. Mężczyzna 6 lat temu sprowadził się nad Bug ze Śląska, nie zdążył zżyć się z ludźmi. Im nie odpowiadało, że traktuje psa jak człowieka, tuli, uczy komend, dba jak o dziecko, szczotkuje. I że chodzi z nim po ulicy, zamiast trzymać na łańcuchu. I że Bery szczeka, mokrą sierść wytrząsa wprost na człowieka.
- Gdyby ubili, nic bym nie powiedział, ale zamęczyć na śmierć... Boże - pan Kazimierz mówi przez łzy, zaciska pięści. Po psie została mu karta szczepień, smycz i obroża. - Tyle razy mówili, załatwimy go, zobaczysz, załatwimy.
Zaprzecza, że Bery był odmieńcem wśród łagodnych i przyjaznych nowofundlandów, zwanych wodołazami ze względu na swe umiejętności pływackie.
- Posłuszny i ułożony. Ugryzłby tylko wtedy, gdyby ktoś na mnie rękę podniósł - mówi pan Kazimierz.
[B]Czym zawinił jamnik? [/B]

Ale w czym przeszkadzał mały Kuba? - Takiego czegoś jeszcze w tej wsi nie było jak żyję - Krystyna Łachnowicz (71 l.), babcia Michała (14 l.), do którego należał uroczy jamnik, kręci głową. Chłopiec się nie odzywa, bardzo przeżył śmierć swego pupila.
- Nawet dorosłemu czegoś teraz w obejściu brakuje - Edwardowi Łachnowiczowi (41 l.) też jest bardzo smutno.

autor: Mariusz Mucha

Link to comment
Share on other sites

Mógł by ktoś mi posłać na maila wzór petycji i plakatu??
Wydrukuje i poroznoszę po wetach w Chorzowie, szkołach, sklepach, porozdaję znajomym itd.
Wyprowadziłam się od rodziców i nie mam dostępu do neta, jak do nich przyjeżdżam to sprawdzam pocztę i tyle, nie mam czasu siedzieć na forum i szukać tych petycji i plakatów, facet pracuje a ja mam caly dom na głowie, dzieciak, psy itd, niestety jeszcze w domu nie mam internetu i nie wiem czy szybko założymy, ale chcę pomóc na tyle, na ile dam rade, np. jak będę na spacerach z psiakami to porozwieszam w lecznicach itp.
Z góry bardzo dziękuję.
Aga

Mój e-mail : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Dla ciekawych - wiadomości z Lubina:
[URL]http://www.lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/648688.html?ses_nm=478080ae49d29b83f4e7abd6d21e9734[/URL]
i - to samo ale z komentarzami internautów w innym miejscu - [URL]http://www.lubin.pl/?exid=35111[/URL]
Pozdrawiam wszystkich wolontariuszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pio']Dla ciekawych - wiadomości z Lubina:
[URL]http://www.lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/648688.html?ses_nm=478080ae49d29b83f4e7abd6d21e9734[/URL]
i - to samo ale z komentarzami internautów w innym miejscu - [URL]http://www.lubin.pl/?exid=35111[/URL]
Pozdrawiam wszystkich wolontariuszy.[/quote]
Gratuluję Lubinianom wrażliwości. Dobrze, że nie tam przyszło mi żyć:shake: Ciekawe jaki jest poziom IQ tych co sie tam wypowiadają:-( Pomyśleć że tacy mają prawa wyborcze:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shirrrapeira']Widzialam, ze nawet czarok sie tam wpisala ciekawe czy to nasza czarok czy ktos inny o tym samym nicku. Nie rozumiem tych wypowiedzi. Niektorzy sa aztak nie wrazliwi czy az tak glupi. Ja sie nie bede zajmowac glodnymi dziecmi one od tego maja rodzicow.[/quote]

Tak, to mój Czarok.:p Reszta bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']Ja mam nadzieję, że wiele z tych odpowiedzi to prowokacje albo wypowiedzi nieletnich i niedojrzałych... Choć może to tylko mój idealizm...[/quote]
niestety patrząc na statystyke przy zbieraniu podpisów mogę mniej wiecej powiedzieć ze na pewno to nie Ci młodzi i niedojrzali (no może poprostu tu sie popisywali) ale petycje chcieli podpisywać z wielką chęcią: młodzi mężczyźni młode kobiety starsze kobiety .... natomiast petycji nie chcieli podpisywać mężczyźni wiek ok. 45 i wzwyż ;-( Taka jest moja statystyka

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, ale nie sądzę żeby mężczyźni ok. 45 i wzwyż siedzieli na necie i pisali głupie teksty na forach.... A że opór wobec petycji jest to inna sprawa - ludzie są generalnie mało świadomi a tu jeszcze obowiązki na nich nakładamy...

Nie ma co się poddawać, wszystkich do akcji nie przekonamy, ale też nie możemy się zniechęcać czyjąś negatywną postawą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fuks55']niestety patrząc na statystyke przy zbieraniu podpisów mogę mniej wiecej powiedzieć ze na pewno to nie Ci młodzi i niedojrzali (no może poprostu tu sie popisywali) ale petycje chcieli podpisywać z wielką chęcią: młodzi mężczyźni młode kobiety starsze kobiety .... [B]natomiast petycji nie chcieli podpisywać mężczyźni wiek ok. 45 i wzwyż ;-([/B] Taka jest moja statystyka[/quote]

Nie zapominaj ze w Polsce jest ponad 100tys mysliwych:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie poddaję. Mimo, że mam sporo niechętnych, wręcz niemiłych ludzi, którzy petycji nie podpisali a przy okazji mi się wysłuchało. Przecież mamy ludzi uświadomić, pokazać, że jednak komuś zależy na losie zwierzaków. Nawet jeśli nie będę miała 8000 podpisów tylko 40 to i tak mam sukces, bo o wiele więcej musiało historię Ozziego przeczytać...Dla mnie to już sukces.
Oby Inicjatywa Obywatelska poszła nam lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Jak słysze ,że np.dzieci ważniejsze,albo,że ludzie tez cierpią,to mówię takiemu,że żadne dziecko nie może być gryzione przez "niczyjego" psa biegajacego luzem całymi dniami po osiedlu,że jak sie takiego gryzącego złapie,to go trzeba w schronisku utrzymywać,a bezkarny własciciel kupi drugiego i dalej ludzi straszy.I że tak nie moze być....
Stawiam jak min Ziobro na odpowiedzialność i karanie winnych! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja często cytuję wypowiedź starszego Pana, który podpisywał mi petycję i jednocześnie udzielał wywiadu do Radia Olsztyn. Na pytanie dlaczego Pan podpisuje petycję odpowiedział "przecież stosunek do zwierząt świadczy o humanitaryźmie i moralności osobistej każdego człowieka". Albo mówię,że krzywdzonymi ludźmi zajmuję się od lat i pomagam im jak tylko mogę (zgodnie z prawdą), ale losy zwierząt krzywdzonych żywo mnie obchodzą i tu też nie potrafię być obojętna.
Do większości trafia.

Link to comment
Share on other sites

Świadomość w tym kraju jest bardzo niska
a w tym wszystkim nie chodzi o to aby sie licytowc czy dzieci ważniejsze czy nie

TO JEST AKCJA NA RZECZ PSA I ZWIERZĄT
MAMY DO TEGO PRAWO
NIE MUSI NAS POPIERAC CALA POLSKA ALE
SĄ LUDZE KTORZY POTRZEBUJA BODZCA, EDUKACJI SLOWA ABY SIE OBUDZIĆ... SĄ TEZ TACY CO KATUJA I ZABIJAJĄ I SIE NIE BOJA
WIEC MOZE ZACZNĄ SIE BAĆ
JEZLEI AGNIESZKA W. DOSTANIE 2 LATA -JEZLEI UDOWODNIĄ JEJ WINĘ

ACHA JESZCZE JEDNO... DZIECI WAZNIEJSZE BO ZABITO "TYLKO" PSA...FAKT.... JEDNA TYLKO SPRAWA
[B][COLOR=red][U]ZABIŁ CZY ZABIŁA PSA ... ZABIJE I CZŁOWIEKA[/U][/COLOR][/B]

[B][COLOR=blue]Ta śmierć nie może iść na marne[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ach21']
ACHA JESZCZE JEDNO... DZIECI WAZNIEJSZE BO ZABITO "TYLKO" PSA...FAKT.... JEDNA TYLKO SPRAWA
[B][COLOR=red][U]ZABIŁ CZY ZABIŁA PSA ... ZABIJE I CZŁOWIEKA[/U][/COLOR][/B]...[/QUOTE]

No! A potem NA PEWNO wysadzi cala planete i spali wszechswiat!!!!!!!

PS. A ja w Teleexpresie widzialem reportaz z mojego miasta! :) Naprawde udało Wam sie naglosnic ta sprawe i zorganizowac ta petycje. Ciesze sie i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ach21']Czy ktoś wie co się dzieje w tej sprawie?
czy juz wszystko jest owiane taką tajemnicą ze nic sie nie dowiemy?[/quote]
Nie ma żadnych tajemnic, śledztwo sie toczy, prokuratura przesłu****e świadków i zbiera dowody, ostatnio zabezpieczała telefon Ani_W (odnośnie otrzymywanych i wysyłanych sms-ów). Nasz Prawnik jest w ciągłej gotowości. Mamy też sygnały że są kolejne chętne osoby i organizacje do złożenia zawiadomienia o przestępstwie np. Karina Schwerzler.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...