Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

Abra:kiss_2:, jak miło mieć Przyjaciół :smile:

Szkoda naszego czasu i atłasu na ono.
Ona bywają różne:
takie :stupid: lub takie:drinking:, a nawet bardziej poszkodowane:shithappens:
Ono obleciało już wszystkie możliwe fora.
Takie ono to Gagacie oraz Krystynie Emirowej nawet do pięt nie dorosło.
Spuśćmy na ono miłosierną zasłonę milczenia.
Mówiąc krótko - w wielkim jaju :turn-l: małe żółtko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Odi']Abra:kiss_2:, jak miło mieć Przyjaciół :smile:

Szkoda naszego czasu i atłasu na ono.
Ona bywają różne:
takie :stupid: lub takie:drinking:, a nawet bardziej poszkodowane:shithappens:
Ono obleciało już wszystkie możliwe fora.
Takie ono to Gagacie oraz Krystynie Emirowej nawet do pięt nie dorosło.
Spuśćmy na ono miłosierną zasłonę milczenia.
Mówiąc krótko - w wielkim jaju :turn-l: małe żółtko.[/QUOTE]
Dobre:evil_lol:oplułam monitor.
Jak sie pojawi "ono" to pewnie rozwiąże rebus.
Odi wprowadziłeś trochę radości na tym smutnym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Jest ogólny wątek pomocy: [url]http://www.dogomania.pl/threads/211596-Pomocowy.PILNIE-potrzeba-og%C5%82osze%C5%84-transportu-jedzenia-pieni%C4%99dzy-nowe-zdj-str1[/url]
Inka i Bawarka: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216703-Inka-i-Bawarka-%C5%82adne-ma%C5%82e-roczne-sunie-w-typie-JRT-pilnie-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tomtom666']Oczywiście, że nie napisała tego wprost. Ale zarówno z wypowiedzi na Emirze, z wypowiedzi jej bezpośredniej przełożonej jak i z całości dotychczasowych działań jasno wynika, że a. stara się ona wspierać schronisko oraz b. nie działa na rzecz zamknięcia tej sprawy poprzez wyadoptowanie wszystkich zwierząt. Nawet jeśli robi to nieświadomie, to właśnie to robi - bo tak by się skończyło, gdyby zostawić obecnych rządzących schroniskiem oraz umożliwić im dalsze działanie, np datkami. I całkiem możliwe, że tak się skończy - i znowu za kilka lat płacz i zdziwienie. Tak jak kilka lat temu nikt nam nie wierzył. Jeśli nie miałaś do czynienia z kilkunastoma zbieraczkami i z kilkunastoma podobnymi sytuacjami z przeszłości, w tym również z sytuacją dotyczącą Korabiewic parę lat temu - identyczną niemal jak dziś - to dość ciężko Ci będzie to zrozumieć. Ale uwierz na słowo, że ten scenariusz jest niezmienny - zbieraczka gromadzi więcej zwierząt, niż jest w stanie utrzymać, robi się syf - policja, prokuratura, groźby eksmisji, zbieraczka woła w niebogłosy o pomoc, obiecuje że zwierzęta odda do adopcji, ludzie się zrzucają na karmę, na jakieś budy czy coś, schronisko czy mieszkanie zbieraczki zostaje jako tako odremontowane - tak że nie wygląda już tragicznie, sprawa przysycha, za rok-dwa znowu zwierząt jest za dużo, znowu umierają z głodu i brudu, znowu wołanie o pomoc i obietnica adopcji, znowu odmalowywanie bud i sprzątanie kup żeby jakoś to wyglądało... w tej chwili Szwarcowa, a także hycle którzy zarobili setki tysięcy albo i nawet miliony na tym schronisku (jak - to wyjaśniliśmy parę stron wcześniej, zginęło w czasie tego procederu parę TYSIĘCY psów) walczą, aby znowu miało on ten sam status, aby znowu mogło przyjmować zwierzęta. W linku powyżej widać, że Emir (a więc i gagatka) bardzo mocno im w tym pomaga.

ad 2 - no właśnie przypuszczam, że nie jest, dlatego absolutnie nie rozumiem stawiania zwierząt na równi z ludźmi w jego ustach. Tego typu argumentację słyszałem, owszem, ale od ludzi, którzy nigdy zwierzęcia nie zabiją ani nie przyczynią się do jego śmierci. Osoby jedzące mięso codziennie skazują jakieś zwierzę na śmierć w męczarniach, więc bardzo mnie dziwi tego typu ciąg logiczny. Z jednej strony zabijamy dla zaspokojenia wyłącznie potrzeb kubków smakowych, z drugiej wzdragamy się przed prawidłową formą "zdycha" i żądamy stosowania "umiera", bo przecież każde zwierzę czuje jak człowiek i należy mu się taki sam szacunek - kompletnie to się kupy nie trzyma. Z płcią strzelałem po nicku, a o pomoc mi chodziło w temacie Korabiewic. Każdy, kto się sprawą schroniska chociaż odrobinę zajmuje po prostu zna takie absolutne podstawy, jak starania Vivy i PdZ o uzyskanie pomocy dla Magdy Szwarc. Nawet w tym wątku było to parę razy poruszone.[/QUOTE]

Tomtom...
"Ileś postów temu" :) napisałeś, że jesteś web masterem.
[B]Pozostań nim proszę... [/B]
[B]Przestań się bawić w[/B] [B]psychologa, psychiatrę i jasnowidza w jednym[/B] :)
Raz przypuszczasz..., raz jesteś pewny..., innym razem się domyślasz...
Raz używasz liczby mnogiej, innym razem pojedynczej.....

I pleeeaaaseeee.... na Boga !!! NIE ANALIZUJ więcej wypowiedzi KOGOKOLWIEK....

Apeluję nawet o szacunek dla tych, dla których:
1.ptactwo wszelakie ćwierka do uszu obwieszczając "nowiny"...,
2."głosy" obwieściły, że urodą powalają na kolana rzesze "kogoś tam..."

Nikt z nas nie wie, jak będzie dokonywał swojego żywota i co czeka go za rok, dwa lub trzy ( i z jaką ilością Zwierząt "na stanie" :evil_lol: ???)
W niekórych 20m kawalerkach da się upchnąć 1,2 psy i ok.6 kotów :evil_lol:

Odrobina empatii i refleksji nad własnym życiem (tudzież... NADWAGĄ:) Kasia :)))) i NIEDOWAGĄ :) Zosia :))))
(sorry, za taki.. hmmm malutki wtręcik :)


[B]Tomtom.. Chłopie... wyśpij się i spełniaj swoje zawodowe ambicje na informatycznej niwie...[/B]

Ps. Fantazja jakiś czas temu zdominowała ten wątek, więc pozwoliŁEM sobie na luźne przemyślenia.., aczkolwiek związane z myślą przewodnią..

Link to comment
Share on other sites

Matko Abra...dużo różnych na dogo czytałam, jednak nawet Tomtom w kilkudziesięciu postach zrobił mniejszy trolling i "cham'ing" niż ty w jednym :)

Tymczasem w Korabiewicach kolejne psy nie wyjechały do adopcji bo Maruś i Madzia zakomunikowali w swoim, niepowtarzalnym stylu chętnym i kierownikowi, że ...się nie zgadzają :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']

[B]Tymczasem w Korabiewicach kolejne psy nie wyjechały do adopcji bo Maruś i Madzia zakomunikowali w swoim, niepowtarzalnym stylu chętnym i kierownikowi, że ...się nie zgadzają :([/B][/QUOTE]

Jak to? Juz sie zaczyna? Myslalam, ze dluzej beda udawac, ze im zalezy na adopcjach zwierzat :(/Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Bo ten może tylko z tamtym, dwóch na raz przecież nie wydamy, z tej części schroniska nie...z tamtej i kolejnej też nie, wybierajcie z betonów, a nie może jednak z innej części betonów, nie ten z betonów nie...aż w końcu wyciągać z auta psa- tego jednego, jedynego z całego schroniska który miał móc iść do adopcji- i wypier...

Agnieszka, zależy, zależy...przecież widać wszem i wobec te setki ogłoszeń, bazę wysterylizowanych, zaszczepionych, zachipowanych, wyleczonych, socjalizowanych, prawidłowo żywionych, pojonych zwierząt w nowych budach. Toż to sponsor podobno już 200tysięcy włożył w ten raj...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Bo ten może tylko z tamtym, dwóch na raz przecież nie wydamy, z tej części schroniska nie...z tamtej i kolejnej też nie, wybierajcie z betonów, a nie może jednak z innej części betonów, nie ten z betonów nie...aż w końcu wyciągać psa z auta i wypier...

Agnieszka, zależy, zależy...przecież widać wszem i wobec te setki ogłoszeń, bazę wysterylizowanych, zaszczepionych, zachipowanych, wyleczonych, socjalizowanych, prawidłowo żywionych, pojonych zwierząt w nowych budach. Toż to sponsor podobno już 200tysięcy włożył w ten raj...[/QUOTE]

szlag by trafil :(:(:(i znowu cierpia zwierzeta.... a ta sytuacja to jako zywo przypomina mi inna, trzy lata temu i kilkunastu wolontariuszy, ktorzy stali w koleczku i sluchali wyjasnien dlaczego pies nie powinien opuszczac raju, w ktorym aktualnie przebywa ( majac do towarzystwa kilkaset innych psow) :(... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Tomtom...
"Ileś postów temu" :) napisałeś, że jesteś web masterem.
[B]Pozostań nim proszę... [/B]
[B]Przestań się bawić w[/B] [B]psychologa, psychiatrę i jasnowidza w jednym[/B] :)
Raz przypuszczasz..., raz jesteś pewny..., innym razem się domyślasz...
Raz używasz liczby mnogiej, innym razem pojedynczej.....

I pleeeaaaseeee.... na Boga !!! NIE ANALIZUJ więcej wypowiedzi KOGOKOLWIEK....

Apeluję nawet o szacunek dla tych, dla których:
1.ptactwo wszelakie ćwierka do uszu obwieszczając "nowiny"...,
2."głosy" obwieściły, że urodą powalają na kolana rzesze "kogoś tam..."

Nikt z nas nie wie, jak będzie dokonywał swojego żywota i co czeka go za rok, dwa lub trzy ( i z jaką ilością Zwierząt "na stanie" :evil_lol: ???)
W niekórych 20m kawalerkach da się upchnąć 1,2 psy i ok.6 kotów :evil_lol:

Odrobina empatii i refleksji nad własnym życiem (tudzież... NADWAGĄ:) Kasia :)))) i NIEDOWAGĄ :) Zosia :))))
(sorry, za taki.. hmmm malutki wtręcik :)


[B]Tomtom.. Chłopie... wyśpij się i spełniaj swoje zawodowe ambicje na informatycznej niwie...[/B]

Ps. Fantazja jakiś czas temu zdominowała ten wątek, więc pozwoliŁEM sobie na luźne przemyślenia.., aczkolwiek związane z myślą przewodnią..[/QUOTE]
Abrakadabra, mój nick to Zofia&Sasza. I tak proszę się do mnie zwracać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Wystarczylo ze sytuacja zostala troche opanowana p. Szwarc rzadzi dalej i tak w kolko.....od lat.
Biedne stworzenia[/QUOTE]

Ale ktos pisal juz na watku, ze tak bedzie (nie pamietam kto, a nie chce mi sie wertowac stron), bo to STANDARD w przypadku osob zbierajacych zwierzeta... wydaja jak maja noz na gardle, a potem.... spadajcie na drzewa, to moje pieskie/kotki itp /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Matko Abra...dużo różnych na dogo czytałam, jednak nawet Tomtom w kilkudziesięciu postach zrobił mniejszy trolling i "cham'ing" niż ty w jednym :)

Tymczasem w Korabiewicach kolejne psy nie wyjechały do adopcji bo Maruś i Madzia zakomunikowali w swoim, niepowtarzalnym stylu chętnym i kierownikowi, że ...się nie zgadzają :([/QUOTE]

Agata..
To skupmy się wreszcie na zwierzętach, a nie na liftingu, zmarszczkach, urodzie, wąsach, braku depilacji i innych kosmetycznych zjawiskach...
Sorry.. ja tego nurtu na tym wątku nie zapoczątkowałam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Ale ktos pisal juz na watku, ze tak bedzie (nie pamietam kto, a nie chce mi sie wertowac stron), bo to STANDARD w przypadku osob zbierajacych zwierzeta... wydaja jak maja noz na gardle, a potem.... spadajcie na drzewa, to moje pieskie/kotki itp /Agnieszka[/QUOTE]

a z 5 osób pisało, a w każdym razie ja przynajmniej 5 razy.

Link to comment
Share on other sites

Pan Matkowski na Miau:
"aha, trochę zdjęć psów i kotów jest tutaj, nie wszystkie, bo nie chcialo mi się więcej robić, a i te nie wiem czy są aktualne, bo kilka kotów już wyadoptowano i to mogą być właśnie te ze zdjęć.
[URL="http://www.schroniskokorabiewice.pl/"]http://www.schroniskokorabiewice.pl"[/URL]

Najbardziej dobija tekst "nie chcialo mi sie wiecej robic" ... no more comments /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']A ja do Ciebie coś napisałam :crazyeye:???[/QUOTE]

Owszem. I bardzo proszę, nie rżnij głupa:
[quote name='Abrakadabra'][...]
Odrobina empatii i refleksji nad własnym życiem (tudzież... NADWAGĄ:) Kasia :)))) i NIEDOWAGĄ :) Zosia :))))
(sorry, za taki.. hmmm malutki wtręcik :)[...][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Owszem. I bardzo proszę, nie rżnij głupa:[/QUOTE]

Zofia.Sasza:

Ja pierdzielę!
Niezła jesteś w "dedukcji" :)
Ciepło.., ciepłooo... Na 100 możliwych punktów zdobyłaś 50! Zgadnij gdzie kryje się reszta ...

PS. Mój trolling i chamming nie odstaje znacząco od reszty wypowiedzi na tym wątku, który od jakiegoś czasu służy niczemu.............
Żegnam ozięble.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...