Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

Czyta sie toto i oczom nie wierzy. Juz posprzatali wszystkie niewygodne dowody w postaci wychudzonych zwierzat w zlym stanie? Juz wszystko cacy? Pan powiatowy uwaza, ze psy w domu pani Szwarc to czyje sa? Za czyje pieniadze utrzymywane? Prywatne pieniadze Szwarcowej? Dlaczego dalej nie sa wydawane psy do adopcji a juz stojac przed brama widac psy chore, w zlym stanie - posprzataliscie je juz? Rzygac mi sie chce na takie tlumaczenia, mam nadzieje, ze TVN nie odpusci, bo zostali oskarzeni o manipulacje materialem, a to powazne. Jak bardzo trzeba byc zapatrzonym na wlasny stolek i kase, aby tak bronic tego psudoschroniska... zalosne :( /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co można zrobic w tym kraju, kiedy ludzi , z wyższym wykształceniem, powołani do ochrony zwierząt są tacy jak widac na pokazanym w tvn materiale?
Kielce, Korabiewice, konie, psy itp.
Kochana władzo, ile jeszcze tego trzeba, żeby zrobic chociaż krok do normalności?

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]"[URL="http://www.koalicja.org.pl/ustawa.php"]UWAGA! Projekt ustawy[/URL][/CENTER]


[B]Do wszystkich sympatyków zwierząt:[/B]

[B]Zaczynamy zbierać podpisy pod projektem nowej "Ustawy o ochronie zwierząt." Do końca lutego chcemy zebrać 1000 podpisów i zarejestrować Komitet Obywatelski, który przez następne trzy miesiące będzie zbierał podpisy do wymaganych minimum 100 tysięcy.[/B]

[URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL]"

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wracamy tu I i ostatni raz:
jeżeli chcecie coś robić,gdzieś napisać-proszę nie piszcie o tym tu w wątku.Są bowiem tu na portalu internetowym dogomania ludzie informujący o działaniach,wpisach słowem o wszystkim.A takie pisanie naprawdę szkodzi-można bowiem się przygotować,usunąć conieco.Kontaktujcie się na PW wzg.na maile nie tu.
Tyle mogę.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Wracamy tu I i ostatni raz:
jeżeli chcecie coś robić,gdzieś napisać-proszę nie piszcie o tym tu w wątku.Są bowiem tu na portalu internetowym dogomania ludzie informujący o działaniach,wpisach słowem o wszystkim.A takie pisanie naprawdę szkodzi-można bowiem się przygotować,usunąć conieco.Kontaktujcie się na PW wzg.na maile nie tu.
Tyle mogę.
Elżbieta[/QUOTE]
Elżbieto , o wielu rzeczach tu się nie pisze, raczej ogólnikowo, kontaktujemy się telefonicznie i mailami prywatnymi bo jakoś nie do końca dowierzam tym wysyłanym na pw, a informacji coraz więcej...Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Strona pseudoschroniska w Korabiewicach nie dziala - jakos watpie, aby byla to chwilowa awaria. W zwiazku z tym, ze ksiega gosci przestala byc wygodna, przypominam o nowej, niemieckiej stronie, gdzie zbierane sa pieniadze na funkcjonowanie dla p.Szwarc. /Agnieszka[/QUOTE]

to chyba świadczy tylko o tym, że wpisy w KG kogoś mocno kuły w oczy .......niestety nie znam niemieckiego ale jeśli ktoś zna to powinien wpisywać się na niemieckiej stronie w tonie podobnym do KG i skomentować ostatnie wydarzenia w Korabiewicach ..... nidgy nie przepadałem za tym językiem ...

Link to comment
Share on other sites

Strona juz wrocila...ciekawe po co zniknela... ja tez kiepsko z niemieckim (rozumiem, gorzej z pisaniem), jednak mam zamiar poprosic znajomych, aby przetlumaczyli mi kilka zdan - nie moze byc tak, ze korzystajac z tego, ze w Niemczech materialu nie bylo, beda teraz ludziom mydlic oczy jakie to super schronisko i jak tam pieknie... no normalnie szlag trafia, wrrr/Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Strona juz wrocila...ciekawe po co zniknela... ja tez kiepsko z niemieckim (rozumiem, gorzej z pisaniem), jednak mam zamiar poprosic znajomych, aby przetlumaczyli mi kilka zdan - nie moze byc tak, ze korzystajac z tego, ze w Niemczech materialu nie bylo, beda teraz ludziom mydlic oczy jakie to super schronisko i jak tam pieknie... no normalnie szlag trafia, wrrr/Agnieszka[/QUOTE]

mogę coś przetlumaczyć. podaję maila na pw.

Link to comment
Share on other sites

Do wszystkich kochających psy a szczególnie pokrzywdzonych przez los i STARUSZKÓW Wznowiła działalność "Skarbonka" rozi. Jest to konkretna pomoc dla dużej liczby piesków starych w schroniskach. Proszę zapoznajcie się z jej założeniami na wątku [url]http://www.dogomania.pl/threads/1122...-**skarbonka**[/url]
i poznajcie ich rezultaty w schronisku Białej Podlaskiej
[url]http://www.dogomania.pl/threads/1840...RTY-ETAP/page3[/url]
A potem jeżeli uznacie , że warto dołączcie do nas i propagujcie ideę dalej nawet poza Dogomanię Sprawa naprawdę jest warta zaangażowania.

Link to comment
Share on other sites

ci "wspaniali" weci robia się ..popularni :diabloti:
[COLOR=#3f3f3f][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3f3f3f][FONT=Arial][URL]http://www.facebook.com/pages/Korabiewice-zadamy-odwolania-powiatowego-inspektora-weterynarii/188933627802102[/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3f3f3f][FONT=Arial][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3f3f3f][FONT=Arial]:diabloti::diabloti:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3f3f3f][FONT=Arial][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Do wszystkich kochających psy a szczególnie pokrzywdzonych przez los i STARUSZKÓW Wznowiła działalność "Skarbonka" rozi. Jest to konkretna pomoc dla dużej liczby piesków starych w schroniskach. Proszę zapoznajcie się z jej założeniami na wątku [url]http://www.dogomania.pl/threads/1122...-**skarbonka**[/url]
i poznajcie ich rezultaty w schronisku Białej Podlaskiej
[url]http://www.dogomania.pl/threads/1840...RTY-ETAP/page3[/url]
A potem jeżeli uznacie , że warto dołączcie do nas i propagujcie ideę dalej nawet poza Dogomanię Sprawa naprawdę jest warta zaangażowania.[/QUOTE]

link do skarbonki nie działa

Link to comment
Share on other sites

byłam w Korabiewicach 4 lata temu, wzięliśmy stamtąd suczkę. Niestety w trakcie pobytu w schronisku ugryzł mnie wolno puszczony pies, który zdaniem pani Szwarc lubił podszczypywać....po 4 latach ma dość konkretne blizny po tym rzekomym szczypaniu...a krew ciekła przez spodnie. Pani Szwarc nie była w stanie nawet pokazać mi karty szczepień psa,który mnie ugryzł...już wtedy schronisko nie wyglądało za dobrze. Ale to co dzieje się tam teraz to jakaś masakra. Żałuję, że nie zrobiłam wtedy nic w sprawie tego pogryzienia, (wdała się niestety infekcja,która odprowadziła do niemiłych konsekwencji...) ale poza tym może jakkolwiek zwróciłoby to czyjąś uwagę na "bajzel" jaki tam panował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sunia34']I jeszcze jedno: czy wszystkim Państwu, którzy tak jak pani Domaniewska lubią czuć miłe mrowienie związane z władzą nad tą czy tamtą zastraszoną szefową schroniska, nie przyszło do głowy, by po prostu pomóc a nie komenderować? Gdzie była pani Domaniewska, gdy inni pomagali Korabiewicom przetrwać kolejne lata? Gdzie była gdy mordujący psy hycel pracujący na potrzeby władz lokalnych zastraszał panią Magdę?[/QUOTE]

To ja chetnie odpowiem.
W przeciwienstwie do Suni34 ,czuje sie osoba kompetentna, zeby wogóle zabierac glos w sprawie.
Mysle, ze w obliczu afery, która ujrzala swiatlo dzienne, posilkowanie sie TYLKO wiedza otrzymana od p. magdy jest po prostu chore.
Prosze mi powiedziec, kto bedzie mówil o sobie zle rzeczy, przeciez to normalne ze p. Magda zwala wine na hycli, wetów i caly swiat bo to jest w jej cholernym interesie.Ludzie placa kiedy im sie cos podoba.
Ci inni , którzy pomagali p. magdzie przetrwac te lata to wlasnie my, wolontariusze, organizacje, osoby prywatne, to z naszych pieniedzy i pracy powstal tam kazdy boks , dokonano ilus tam zabiegów weterynaryjnych, nakarmiono zwierzeta. I wlasnie dlatego ze to nie my wyciagalismy lape po kase do p. Magdy tylko ona do nas, my mamy prawo ja z tego rozliczac i to nie my podlegamy tu sadowi tylko ona.
Z cala moca pragne przypomniec ze wszystkie inne osoby, które dopuszczaja sie tam okrucienstwa na zwierzetach sa tam bo to p. Magda ich tam zatrudnila, to ona do swoich kochanych zwierzat dopuscila alkocholików i padalców ,to tak jakby w przedszkolu zatrudnic pedofila!!!!
Cala masa normalnych ludzi proponowala pomoc i osobiscie znam kilka osób , które chcialy tam pracowac ale tej pani nie na reke tacy ludzie bo z takimi nie robi sie tych wszystkich potwornosci.
I informuje ze to, ze schronisko wygladalo teraz tak dobrze to TYLKO zasluga jezdzacych tam do momentu ujawnienia tragedii wolontariuszy, Na wlasny koszt zakupili slomę, i osobiscie wymoscicli nia wszystkie budy, zakupili gruz i wypelnili wszystkie dziury wzdluz kojców zeby psiaki sie nie podkopywaly i nie zagryzaly, przez ostatnie miesiace przywozili karme i SAMI odrobaczyli psy. Na wszystko posiadamy faktury równiez na leczenie psów, które stamtad wyciagnelismy. Wsród nich jest Uszek, psina, która widac w materiale, a która mezyla sie tam w tym stanie kilka m-cy.
Jakim prawem chcesz zebysmy nadal pomagali p. magdzie poprzez walenie jej kasy i darów z których NIC dobrego nie wynika dla pdbiorców, slyszysz sama siebie, my mówimy ze te rzeczy nie trafiaja do zwierzat , a Ty zebysmy nadal dawali je Szwarcowej?
W sobote pojechalo pod schron kilkadziesiat osób. NIKOGO nie wpuszczono, nie wydano do adopcji ani jednego psa czyli znów olano ludzi i pogardzono prawdziwa pomocą, malo Ci dowodów ze oni przez pomoc rozumieja nie np zabranie psa do bezpiecznego domu tylko cos z czego ONi maja korzysc?
Czy wiesz , ze po wyjechaniu ze schroniska insp. weterynaryjnych wywiacala sie tam prawdziwa walka miedzy pracownikami , a obroncami bo zlapano jednego z pracowników jak wnosi z sasiadujacego domu, na teren schronu klatke z dwoma psimi szkieletami?
Te porzadki przed inspekcja polegaly na POZByCIU sie zwierzat, które byly dowodami!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jezeli dowiedzielismy sie ze w czasie inspekcji w boksach bylo po 2-3 psy , a normalnie jest ich 2-8 to pytam sie CIEBIE co stalo sie z resztą? czesc poukrywano w klatkach u sasiada, który jest jednoczesnie pracownikiem , a co z reszta?????
Nie chce myslec co je spotkalo i w jaki sposób... boje sie
I podziwiam ,ze tak bronisz kogos , kto odpowiada za tyle zwierzech cierpien, mi by sumienie nie pozwolilo. nawet jesli wiecej zwierzat kiedys ta pani uratowala to NIE DAJE prawa do krzywdzenia innych i NIC nie tlumaczy tego ze jesli np dziesiec uratowala to jedenastego mogla zabic, bo dla mnie jesli ktos zostawia bezbronna istote z katem, odmawia udzielenia pomocy wet., nie kontroluje dzialan ludzi, których uwaza za potwory, SAM jest winien temu co sie z tego powodu dzieje. I nie ma usprawiedliwienia

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze:
[quote name='Sunia34']Co do przytoczonego przepisu. [B]Ja Cię nie znam, nie jestem w stanie zidentyfikować,[/B] a więc nie ułatwiam też identyfikacji innym. Wobec tego przytoczyłaś przepis, który nie ma tu zastosowania. No chyba że masz na imię Zofia a na nazwisko Sasza. Wtedy ma.CIACH![/QUOTE]
To z wątku Boguszyc sprzed roku. Mam w związku z tym pytanie do Suni34: skoro teraz jesteś "moimi sąsiadami", to kiedy mianowicie sprowadziłaś się w moje okolice? Łgać też trzeba umieć, moja droga.

Link to comment
Share on other sites

Przeprowadzila sie w Twoje rejony, aby moc potem narzekac jako "Twoi sasiedzi" :) Proste :):):) /Agnieszka ps. Pani Szwarc wszystkim oficjalnie mowi, ze nie wydaje zwierzat do adopc ji, powiatowy nie widzi w tym nic zlego. Ilosc psow zmniejszyla sie zgodnie z jego danymi do 570 (co jest zaskakujace, majac na uwadze niemiecka strone z 26 stycznia, gdzie widnieje liczba 700) /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

nie mam juz siły na to wszystko..
nie miałam odwagi obejrzeć wszystkich reportazy, widziałam tylko fragmenty w faktach..
Podpisy bede zbierać, coś naprawde musi sie przełamac..Wydrukowałam listy i ustawe..
Dobrze, ze jesteście..
Moze pomalutku coś zmienimy, najważniejsze sa radykalne rozwiazana..
Sterylizacja przede wszystkim..

:placz:

Link to comment
Share on other sites

:angryy::angryy::angryy::angryy:
[B][FONT=Verdana][B][I]WYNIKI WSTĘPNEJ KONTROLI WETERYNARYJNEJ[/I][/B][/FONT][/B]


[FONT=Verdana][URL]http://www.tvn24.pl/12690,1691204,0,1,nie-ma-horroru-w-schronisku--anbsptylko-nielad-w-papierach,wiadomosc.html[/URL][/FONT]


[FONT=Verdana]Kruk krukowi oka nie wykole -- zamiecione pod dywan :angryy:[/FONT]

[B][COLOR=red]podpisujcie może to cos zmieni [/COLOR][/B]
[B][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#004000][COLOR=red]Do wszystkich[/COLOR] sympatyków zwierząt:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][COLOR=#004000][FONT=Verdana]Zaczynamy zbierać podpisy pod projektem nowej "Ustawy o ochronie zwierząt." Do końca lutego chcemy zebrać 1000 podpisów i zarejestrować Komitet Obywatelski, który przez następne trzy miesiące będzie zbierał podpisy do wymaganych minimum 100 tysięcy.[/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana][URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL][/FONT]

[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://www.facebook.com/pages/Koalicja-dla-Zwierzat-nowa-ustawa-o-zwierzetach/181241421916223[/URL][/FONT]


.

Link to comment
Share on other sites

Mona132 wiem doskonale co Ty czujesz,jaką wściekłośc , bezsilność, bo wierzę w każde slowo, nie napisałam ani ja ani Agnieszka o tym co usłyszałyśmy kiedy dzieliliśmy się karmą z psami w Korabiewicach. Na początku nas uprzedzono byleby Szwarc nie usłyszała, ze to od OS bo jak powiedziała prędzej psy zdechną z głodu niz od nas tych złodziejek ją przyjmie !!!! pisano o mnie "fałszywa przyjaciółka" w podteksie będzie z tego miała interes i swoje długi spłacała , podsuwała cos P. Wahl do podpisu itd, z imienia nazwiska ba nasłano na mnie dziennikarzy z SuperEkspresu, wpadli do mojej pracy !!! Dwie osoby jedna z miau jedna z dogo ze zdjęciami z tym co na własne oczy zobaczyły rozmawiały P. Pietkiewicz , Podgórska i Wacławik-Orpik i co ? ani słowa o stanie zwierząt o warunkach ,że brakuje w kasie fundacji 410 tys, zł no cóż.... przecież drobiazg. Dalej ? Mamy pisemne oświadczenia dwóch pracowników ,którym ich była pracodawczyni była p. Prezes OS proponowała pieniądze za zmianę zeznań!!! Ba wiele osób pamięta pracownicę zajmujacą się kotami - i...ta teraz twierdzi, ze tam był raj nic się nie działo. Mnie , przy świadkach opowiadała zgoła co innego. Kiedy jeszcze rządziła była p. Prezes -ta sama pracownica podchodziła i prosiła o leki bo koty są bardzo chore. Teraz u nas nie pracuje ale u b. Pani Prezes tak. Czy psy w OS bito ? TAK!!! Wybite zęby,połamane żebra, przetrącone łapy , ba nawet strzelano do nich z wiatrówki ! Owszem grupa psów miała względnie poprawnie w domu byłej p. Prezes. Jeżeli ktoś potrafi wydobyć filmik zrobiony telefonem komórkowych przekażemy - 17 psów złożonych na stos a pod nimi kałuża krwi , uśpione jednego dnia w lutym 2009 bo miały zaawansowane nie leczone choroby skóry. Byłoby ich więcej ale.... zabrakło morbitalu i cześć pracownicy ukryli, na własną rękę leczyli ( dałam po kryjomu leki ) Jest i drugi a na nim ok 30 psów tez jednorazowo uśpionych. Czyja to wina? No przecież pracowników ( ironicznie ) . Jak sobie wyobrażę co dzieje się w Korabiewicach... :( :( :( Mona, to trwa, boli jak diabli, ale w końcu prawda musi wyjść. Tylko kto , jak organizacja miałaby się zająć zwierzętami z Korabiewic tym bardziej, że ( niektórzy wiedzą o dziwnym zapisie notarialnym ) ziemia niby nie Szwarc, ale... czy Ona sama pozwoli , nie będzie utrudniała ? O czym ja pisze , przecież w życiu nie pójdzie na współpracę. Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...