Jump to content
Dogomania

Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)


jaanna019

Recommended Posts

[CENTER][B]Zara jest piękną sunią shar pei, jednak nie uchroniło jej to przed odrzuceniem. Stała się zbędnym obciążeniem dla hodowcy. Jest u mnie na dt. Sunia wymaga zabiegu operacyjnego, ma obustronną przepuchlinę pachwinową. Operacja będzie połączona z zabiegiem sterylizacji.[/B]
[B]Pies bez wad tylko kochać:loveu:[/B]
[B]Szukamy dla niej jak najlepszego domu.[/B]

Kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel. 505978439

[/CENTER]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/572/6d3ce72b714b7ab4.jpg[/IMG][/URL][B]

Dzięki ofiarności Aresa, który ma już ds Zara na początek ma 514,74zł. Zbieramy dalej:oops:
[COLOR=blue]Finanse:[/COLOR]
[/B]od Aresa 514,74[B],-
[/B]anonimowy wielbiciel 100,-
RAZEM: 614,74,- (04.02.2011)
od Kapsla +29,-
Agata K. +50,-
maria +30,-
RAZEM: 723,74,- (05.02.2011)
szczepienie + czip: -56,-
ciemny +100,-
RAZEM: 767,74,-
Alexandra29 +20,-
karma 15kg -105,-
zabieg (przepuchlina ze sterylką) -580,-
RAZEM: 102,74,- (03.03.2011)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny u nas w Opolu też jest share pei i o ile wiem, po wielu perypetiach znalazł domek. Nie umiem tak na szybko znaleźć wątku,ale wiem, że Pysiooo może dużo w tych sprawach wiedzieć...

Może tu ją dajcie:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/32677-Shar-peie-w-potrzebie/page11[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jestem :) ale obecnie moge podrzucac

Tak był Shar pei w Opolu. Pewnie chodzi o Areska:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185267-Ares-czarny-shar-pei-wraca-z-adopcji-do-zimnego-schronu-POMOCY%21"]http://www.dogomania.pl/threads/185267-Ares-czarny-shar-pei-wraca-z-adopcji-do-zimnego-schronu-POMOCY![/URL]

Jestem tu dzięki PW od Pysioo więc podejrzewam, że i innym wysłała PW (zwłaszcza tym od SP) ;)

Link to comment
Share on other sites

na razie niewiele wiem o niej.
Będzie zabierana z pseudohy. Prawdopodobnie była rozpłodowa i trzymana w klatce.
To jest to samo źródło, z którego dostałam moją Tulę, a Tula była aniołkiem cudownym i delikatnym, więc mam nadzieję, że informacja o Szarce (tak ją nazwałam w tym momencie) jest tak samo prawdziwa jak o Tuli.
Jeśli będę miała jakąkolwiek informację, natychmiast ją opublikuję.
Natomiast zastanawiam się nad jednym: jeśli ktoś chciałby [U]zaadoptować[/U] shar peia, to czy ma znaczenie kolor? Co do wieku - mogę się zgodzić, że w pewnych sytuacjach może mieć znaczenie. Dla wielu osób ma znaczenie stan zdrowia (ja mam szpital, biorę tylko poszkodowane i na ogół starsze), ale pytanie o kolor nieco mnie zdziwiło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Wszystkie szczegóły są ważne. Jak zamierzasz oddać psa do adopcji, o którym nic nie wiadomo. Rzadko kto weźmie psa w ciemno no chyba, że do romnażalni.[/QUOTE]

Żadnej rozmnażalni nie biorę pod uwagę. Oczywiście może trafić się jakiś ..uj, ale, z Wasza pomocą, z pewnością uda się znaleźć przyzwoity domek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Napisałaś, że sunia ma być zabrana z pseudo. Gdzie trafi? Kto ją weźmie bezpośrednio po zabraniu? Czy ona tam czeka aż znajdzie się jakieś miejsce czy już coś dla niej jest?[/QUOTE]

w tym też mam problem. Rzecz w tym, że jeśli jej nie zabiorę od razu, to przepadnie nie wiadomo gdzie.
Od osoby przekazującej nie dostanę żadnych informacji. Muszę wziąć w ciemno.
Nie wiem jak sobie poradzę mając ósemkę obywateli na 48 m2.
Ja jestem od ratlerków i kotów.
Wprowadzenie dużego psa do mojego domu nie jest właściwie możliwe, ale zostawienie jej tam, to skazanie albo na śmierć, albo na poniewierkę.
Miałam nadzieję na dom w Aninie, ale tam było włamanie, duże straty, ogrodzenie zniszczone. Kaplica...

Może jakiś dt? Tyle, że nie mam kasiory na płatny. Bazarkami nie uzbiera się tyle.
Może ktoś podejmie się tymczasu?
Moja ósemka już i tak mnie przytłacza.
Jeśli ktoś podjąłby się przyjęcia psa na dt lub ds będę starała się zorganizować transport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']jestem.....dajcie coś wiecej o suni...to za mało, żeby coś "ruzszyć"[/QUOTE]

na prawdę nic nie wiem.
przypuszczam, ze będzie bardzo zlękniona.
W jakiejś rozmowie wypsło się kobiecie, że psy trzymane są w klatkach.
Moja Tula była od niej. Anioł, poprostu, anioł.

Link to comment
Share on other sites

Nastawianie się, że ktoś weźmie do domu psa o którym nic nie wiadomo jest z góry skazane na porażkę. Pieniędzy na szybko też chyba nie uda się nazbierać. Jedyna szansa to taka, że Ares zostanie wyadoptowany i jego pieniądze zostaną przekazane kolejnemu SP w potrzebie czyli suni (oczywiście za zgodą wpłacających).


Kiedy musisz ją zabrać? Czy jest wyznaczona jakaś data?

Link to comment
Share on other sites

na razie nie znam terminu przejęcia. Może być w tym tygodniu, albo za tydzień.
Na Tulę umawiała się o miesiąc wcześniej, niż faktycznie przekazała.
Mogę powiedzieć, że psy od niej są zdrowe, ale bardzo zlęknione.
Wszystkie rasowe. Co zastanawiające, głównie sunie w wieku 3-4 lata.
Napisałaś: "Nastawianie się, że ktoś weźmie do domu psa o którym nic nie wiadomo jest z góry skazane na porażkę".
Czegoś nie rozumiem. Przecież, moim zdaniem, więcej o niej wiadomo, niż o psach ze schronów czy znalezionych, przygarniętych, a i tak wyadoptowanych.
Chyba, że komuś chodzi o rasowego, tatuowanego psa za darmo? Tylko czy to będzie dobry opiekun?
Ja lubię ratlerki, a to czy jest całkiem rasowy, czy nie, czy ma tatuaż, czy nie, to nie ma nic do rzeczy. Melunia, mini ratlerka wyjęta z Palucha 13-15 letnia, nie miała tatuażu, a była wspaniała.

Link to comment
Share on other sites

inga nie chodzi o te czy pies ma tatuaż czy nie. Chodzi o to,że o tym psie nie wiadomo nic, zupełnie. Nie wiadomo jaki ma stosunek do innych psów, nie wiadomo jak reaguje na obcych ludzi, nie wiadomo czy szczepiona, czy odrobaczona, nie wiadomo ile ma lat, nie wiadomo jak się zachowuje poza swoim obecnym miejscem zamieszkania, nie ma zdjęć. A to ważne, domu stałego w taki sposób pies na pewno nie znajdzie, z DT będzie mega mega ciężko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...