Jump to content
Dogomania

Zara, piękna sunia shar pei ma swoją rodzinę :)


jaanna019

Recommended Posts

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jej skóra szybko reaguje. Dziś wyszłam dosłownie na sekundę z pokoju i chapła kęs od Twitiego. teraz znowu cała w bąblach. Twister dostaje wołowinę. Muszę być ostrożniejsza. Następnym razem kupię twisterowi też to co Zarze. Będzie wygodniej...... Do mięsa dodaję zioła, zmielone warzywa, biotynę ( kuracja) tran z wątroby dorsza i baba namówiła mnie na komplemęty no bo w mięsie za mało protein itd. Wziełam ale daję im mniej niż na opakowaniu jest napisane.
Aniu Ty też dajesz coś swoim?

Link to comment
Share on other sites

Ja swoim daję mięso, kości (wszystko oprócz wieprzowiny), podroby (najlepiej żołądki), warzywa, ser, jogurt naturalny, czasem jajko surowe lub rybę. Dodaję też parzone zmielone siemię lniane i olej rybi lub z pestek winogron. Zazwyczaj jest to tak, że przez 8 dni jedzą kości z mięsem, podroby z warzywami + olej i siemię. 1 dzień ser z jogurtem i jajkiem. ale sztywno się nie trzymam bo w naturze nikt psowatym diety nie rozpisuje. Jak mi się nie chce mielić warzyw daję im suplementy witaminowe. Dozowanie mięsa/kości w zależności od kupy, jak widzę, że są za twarde daję mniej kości i więcej mięsa. A najbardziej na świecie moje psy lubią dostać po całym kurzym udzie ;) jedzą sprawnie i dobrze sobie z nim radzą. Nawet stary Tolek i grzywaczka Luśka, chociaż mają przerzedzone uzębienie. co prawda obecnie są na suchej karmie ale to ze względu na moją tymczasowiczkę, której mięsko nie służy a ja nie mam sumienia karmić jej suchym a resztę mięsem, więc wszystkie jedzą suche. Za tydzień tymczasowiczka jedzie do domu to wracamy do swojego żywienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

z Barfem wszystko dobrze. Od stycznia jedziemy na Barfie i raz byliśmy u weta, pojawiły się problemy ze skórą ale to po naszym urlopie.Wszystko wina stresu. Szybko przyszło szybko poszło Daje jej kure i koninę, do tego dostaje na przemian ziemniaki ,ryż ,płatki ze zbożami, warzywa owoce, zioła. Wszystko kupuję w specjalnym sklepie. Na weekend gotuję normalny ryż sama trę warzywa i owoce. Do tego oleje, dawałam jej biotynę, teraz regeneracyjny proszek na bazie samych ziól, Oj wypróbowałam już róznych specyfików naturalnych i jestem bardzo zadowolona bo jest dużo lepiej...

Link to comment
Share on other sites

gdzie bym pomyślała ze moje psy będą jeść surowe mięso:-) Co prawda jest więcej roboty, ale robi to przyjemność kiedy widzi się kiedy nasz pupil czeka z cieknącą ślinką już przy przygotowywaniu. Cieszymy się wszyscy. Skończyło się jeść na raty, wybrzydzaniu, przebieraniu i pchaniu miską,
Polecam :-)
Pozdrawiam cię Aniu... Mam gdzieś twoj email to prześlę ci parę zdięć bo już zapomniałam jak tu się wkleja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niestety problemy skorne u Zarci powrocily. Byl spokoj a teraz od nowa. Zaczelo sie dokladnie rok po tym jak zara do nas przyjechala. Po calym roku obserwacji stwierdzilismy ze Zara ma atopowe zapalenie skory. Wszystko na to wskazuje. Ma wszystkie tego objawy. Zrobilismy rozszerzone badania . Wyniki dobre, tarczyca wykluczona. Antybiotyk ktory niby powinnien na nia dzialac, niestety nie dziala . Chce teraz sprovbowac homoopatie. Jak to nie poskutkuje to musze siegnac znowu po cos mocniejszego.
A po za tym jest radosna, ma apetyt i jest przekochana:-)))

Link to comment
Share on other sites

Oj macie wy się z nią. Pocieszające, że przynajmniej jest przekochana ;)
Zastanawiam się jak ona żyła wcześniej, jak do mnie przyjechała to po odchodach było widać, że jadła osypkę i wtedy nie miała zmian skórnych. Jak to jest, że te nasze psiaki często gdzieś siedzą latami w brudzie, jedzą najgorsze padło i w sumie "jakoś" to znoszą bez chorowania a zabrane do domu, w normalne warunki zaczynają chorować na rzeczy o jakich wcześniej nam się nawet nie śniło. Już kilka razy spotkałam się z taką prawidłowością np. pies żyjący latami w schronisku bez wyraźnych objawów chorobowych po zabraniu okazał się być ciężko chory na serce ale pokazał to dopiero w domu.

Link to comment
Share on other sites

Aniu to ze Zara nic nie miala to wszystko mozliwe bo u nas od stycznia do polowy kwietnia nie bylo nic, no chyba ze deszcz padal .Dopiero od polowy kwietnia sie zaczelo i trwa do dzis. Raz lepiej raz gorzej. Jak byla u Ciebie to byl czas spokoju :-) Co prawda finansowo przegonila wszystkie moje psy, koty i reszte ale warto. Jest kochana moja Zuzia i naprawde robie wszstko, probuje na rozne sposoby, bylam u nie jednego weta, ale nadal nie widac rezultatow. Napisalam na woord forum. Moze ktos mi cos doradzi. Jak nie to szukam dalej.
Dam znac Aniu. Pozdrawiam i buziaki od Tusi- skarpeciary

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Franca81']A rok temu w tym okresie też miała problemy? Może to jakaś alergia?[/QUOTE]

Dokladne tak samo, tyle ze z nuzyca. teraz nuzycy nie ma. Nie bardzo mial mi kto pomoc wiec wybralam tym razem medycyne naturalna. Leki Homoopatyczne. Wiem ze to dluzej trwa, ale znalazlam koiete z polecenia. Juz wszystkiego probowalam, teraz czas na zmiany, Nie moge Zuzi faszerowac wiecznie antybiotykami. Dam znac za jakis czas

Link to comment
Share on other sites

A były robione badania pod względem alergenów?

Bo tak sobie myślę (mogę się mylić bo specjalistą nie jestem) że albo ją uczula coś co kwitnie, "pyłkuje" i ma kontakt ze skórą czy poprzez śluzówki. A może jakieś owady występujące okresowo.

Piszesz, że jest lepiej jak deszcz pada. Więc może faktycznie jakiś alergen jest w powietrzu a jego poziom spada podczas deszczu.

Jak już pisałam, sama nie wiem. Ale czasem najgłupsze pomysły mogą być pomocne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam wreszcie stały dostęp do netu więc mogę coś więcej napisać.
No więc tak .
Zuzia od stycznia jest na Barf. Zjada tylko mięsko, warzywa i zioła. Jakiś czas temu zaprosiliśmy panią która zajmuje się medycyną naturalną, to chyba tak się nazywa. W każdym bądz razie sama Homoepatia. Po 2,5 godzinnej wizycie u nas w domku dostaliśmy globulki w które szczerze to mój mąż nie wierzył, a jednak.. Po miesięcznej terapi było coraz lepiej. Najpierw oczyściliśmy Zuzi organizm ze wszystkich leków jakie do tej pory przyjmowała, i do tego inne globulki. Pomogło!!!!!!!!!!!! Jeszcze rzaden lekarz nie doprowadził Zuzi do takiego stanu. Piękna, gruba, gęsta śierść, brak zmian skórnych, i pełnia życia. Wszystko było super do tamtego tygodnia. Teraz powoli zaczyna się od nowa, ale bez obaw. Już jestem w kontakcie z nią i będziemy myśleć z czym zacząć....... Oboje doszłyśmy do wniosku że Zara jest uczulona na zmianę śierści. Poprostu zle znosi zmianę śiersci. Wiemy o tym bo ostatnio to aż prawie wyłysiała. Przy zmianie Zara się zlizuje i robi sobie rany. Drugi alergen to deszcz. Jej skóra po większym deszczu pęcznieje. No i teraz nie wiemy jeszcze czy Twistera ślina czy poddenerwowanie Zary. Kiedy się bawią , podgryzają zarze robią się ranki i od razu czerwone rozległe plamy....
W każdym bądz razie tak jak jest jest super! Nie żałuję ze zrobiłam termin z tą babką. Mi też trochę pomogła :-)

No i jeszcze mogę dodać. Nie odrobaczam więcej moich psów bo jest to świństwo które obniża system imunologiczny i zatruwa organizm... Lepiej raz na pół roku zebrac kał do pojemniczka i sprawdzić czy pies ma robaki, a nie co trzy miesiące czy pór roku aplikować psu truciznę.
Nie szczepię psów na wirusy .. Przeczytałam książkę którą poleciła mi ta babka w której pisze o badaniach naukowych które były przeprowadzane i okazuje się że 1 szczepienie starcza na 7 lub więcej lat. Jeśli pies był już szczepiony kilka razy to wystarczy na lata.
To tak z moich doświadczeń. :-) Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...