Jump to content
Dogomania

BONA ofiara wet-siostry URATOWANA po otruciu!


mrs.ka

Recommended Posts

Obserwując zachowanie opiekunki Bony, nie sposób zauważyć rozwagę, obserwację i fachowe podejscie do zwierzaka. Bona jest zaledwie kilka dni a już prawie wszystko wie o naszej księżniczce. Dzięki Ginn:lol:
Trochę rozpastwić możesz, masz moje przyzwolenie, tylko nie za dużu.:eviltong:
Księżniczka ma znaleźć dom w którem będzie rozpieszczana.

Link to comment
Share on other sites

ech ,Ginn na pewno już ją rozpieściła i ta inteligentna bestia BONI doskonale wie ,że jej opiekunka ma słabość do niej i sobie pozwala na różne harce. Ale nie mamy sie co obawiać ,umiar na pewno będzie zachowany i dopilnowany pod czujnym okiem Ginn;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][LEFT][B][COLOR=darkgreen][COLOR=black]Sorry za offa, ale[/COLOR] bardzo ważna sprawa:[/COLOR][/B]
[/LEFT]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Po 3 latach prac, męki legislacyjnej, niekończących się konsultacji i poprawek nareszcie powstał [COLOR=red]ostateczny projekt nowej ustawy o ochronie zwierząt[/COLOR], autorstwa Koalicji dla Zwierząt. Jako jej członek, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, starało się brać udział w pracach nad projektem, a teraz zbiera pod nim 100.000 podpisów.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Prosimy o pomoc w tym arcyważnym dla przyszłości zwierząt w Polsce wydarzeniu.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Szczegóły na naszej stronie:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/aktualnosci/423-projekt-nowej-ustawy.html[/URL][/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']ech ,Ginn na pewno już ją rozpieściła i ta inteligentna bestia BONI doskonale wie ,że jej opiekunka ma słabość do niej i sobie pozwala na różne harce. Ale nie mamy sie co obawiać ,umiar na pewno będzie zachowany i dopilnowany pod czujnym okiem Ginn;)[/QUOTE]
Miłe Panie, czy Wy mnie przypadkiem nie bierzecie pod tzw. "włos" ??????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']

Eliza czyli teraz BONI ma dodatkowego BONUSA? :evil_lol: ciekawa jestem czy jego też będzie ustawiać po swojemu:lol:[/QUOTE]

Już mu zołza ucho rozwaliła - to już jej druga "ofiara". Przyjechałam dziś i pytam Ginn, co tu za rzeźnik był, bo przed drzwiami krople krwi, a tu się okazuje, ze księżniczka w zabawie załatwiła ucho Bonusa i Maksa, a że to ukrwione części, to krew się lała strumieniem.

A Bonus, zapakował się sam Potter do auta jak tankowała samochód - więc jak go miałam nazwać - Promocja dla kobitki, Gratis nie bardzo, więc został Bonusem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Miłe Panie, czy Wy mnie przypadkiem nie bierzecie pod tzw. "włos" ??????[/QUOTE]

ależ kochana skąd takie podejrzenia:-o ? to są poprostu zasłużone słowa uznania dla Ciebie i tego co robisz dla zwierzaków ,które są pod Twoja opieką:loveu:

Eliza czyli teraz BONI ma dodatkowego BONUSA? :evil_lol: ciekawa jestem czy jego też będzie ustawiać po swojemu:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']ależ kochana skąd takie podejrzenia:-o ? to są poprostu zasłużone słowa uznania dla Ciebie i tego co robisz dla zwierzaków ,które są pod Twoja opieką:loveu:

Eliza czyli teraz BONI ma dodatkowego BONUSA? :evil_lol: ciekawa jestem czy jego też będzie ustawiać po swojemu:lol:[/QUOTE]
No właśnie z Elizą opatrywałyśmy rozwalone ucho Bonusa. Nie napiszę przez kogo.

Link to comment
Share on other sites

ja oczywiście znów w obronie BONI :) weroniko ale weź pod uwagę ,że BONI była w ciązy i wet-siostra kazała ich wsadzić do jednej klatki , a pamietam jak Bamboo ją cały czas molestował znaczy się BONI molestował ,nawet jak już byli u mnie . Ale swoją drogą to faktycznie może nie mieć kompletnie wyczucia w zabawach z psami.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że jaka by Boni nie była - to nie wina jej tylko człowieka i przeszłości. Pytanie: co i jak zrobić aby Boni się zmieniła.
I w tej kwestii proponuję "burzę mózgów". Do chwili obecnej Bona nie pogryzła tylko jednego swego partnera od zabawy lub mieszkania tj. Altara. Z Altarem nie mogę jej zakwaterować jako, że on nie zna przyjaźni przy misce. Szkoda mi Bonusa bo to bardzo delikatny pies, widać, że po przejściach. Z drugiej strony szkoda mi Bony - bo jak przeniosę ją do Altara to będzie biedna.
A więc pomyślcie jak z Boną postępować. Może ktoś miał podobny przypadek.

Link to comment
Share on other sites

To nie tylko wina człowieka i przeszłości, pewne rzeczy zwierzę ma w genach i nie da się tego wyeliminować. Jest duża, silna, młoda i moim zadaniem nie nadaje się do domu z innymi zwierzętami. Odpowiednim traktowaniem można uzyskać poprawę zachowania, jednak chwila bez kontroli i może wydarzyć się tragedia.

Link to comment
Share on other sites

Ona sie poprostu nie nauczyla w mlodosci ze sa pewne granice w zabawie z pobratyncami jej gatunku.
Moge troszeczeke doradzic bo mam podobana sytuacje i pytalam treserki u ktorej aktualnie szkole psa.
Jak widzimy ze pies zaczyna sie ostro bawic czyli chwyta zebami, przydusza, badz inne brutalne zapedy ktore moga zupelnie przypadkiem okaleczyc 2giego psa - nalezy wtedy Boni zlapac za obroze i uspokoic, nie puszczajac az sie wyciszy. Jak sie pies znow rozpedzi w zabawie to powtarzamy czynnasc, u mojego 'miska' zazwyczaj starcza 3-4razy i zaczyna myslec przy zabawie :D.
2gim sposobem jest danie jej do tak samo nie uwaznego psa, lub psa ktory ja w razie czego pogoni - oczywiscie tu wylacznie pod warunkiem ze Boni jej/jego w odwecie nie zaatakuje, oraz ze tamten sie nie wkurzy na tyle zeby dorwac Boni.

Link to comment
Share on other sites

Ja widzę po moim Finusiu. część nawyków można wyeliminować a część ma w charakterze i ni jak się nie da. Najgorszy problem to ja sama, często mu ulegam i on dobrze zna mój charakter i wie też kiedy odpuszczam. Zawsze się lituję,że to biedne po przejściach psisko. A on szaleje jak opętany, mając 4 lata (dorosły pan) a potafi w jednej sekundzie pogryźć dorwane pantofelki, pozostawione buciki , skarpetki a kiedyś w nocy wyszedł ze swojej sypailni w moim biustonoszu.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Niestety takiego zrownowazonego psa to nietak latwo znalezc, zeby niebyl ulegly, ale i nie agresywny. Moj dobek jest takim wlasnie, on jest poprostu cudowny, wychowywal mi wszystkie psy na tymczasie, moja prawa reka zawsze, duzo znosil, a w koncu ustawial jak juz przeginaly, ale nigdy nieskrzywdzil. Jak dwa sie klocily, to wskakiwal pomiedzy nie i rozdzielal az sie uspokoily. Inaczej to chyba sie tego nieda nauczyc, poprostu brak socjalizacji w wieku szczeniecym.


[quote name='Maron86']Ona sie poprostu nie nauczyla w mlodosci ze sa pewne granice w zabawie z pobratyncami jej gatunku.
Moge troszeczeke doradzic bo mam podobana sytuacje i pytalam treserki u ktorej aktualnie szkole psa.
Jak widzimy ze pies zaczyna sie ostro bawic czyli chwyta zebami, przydusza, badz inne brutalne zapedy ktore moga zupelnie przypadkiem okaleczyc 2giego psa - nalezy wtedy Boni zlapac za obroze i uspokoic, nie puszczajac az sie wyciszy. Jak sie pies znow rozpedzi w zabawie to powtarzamy czynnasc, u mojego 'miska' zazwyczaj starcza 3-4razy i zaczyna myslec przy zabawie :D.
2gim sposobem jest danie jej do tak samo nie uwaznego psa, lub psa ktory ja w razie czego pogoni - oczywiscie tu wylacznie pod warunkiem ze Boni jej/jego w odwecie nie zaatakuje, oraz ze tamten sie nie wkurzy na tyle zeby dorwac Boni.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Reksiu21 to samo moge napisać o moim dożywotnim tymczasowiczu dobku , to anioł nie pies ! i też opiekował się mnóstwem tymczasowiczów,jest ciągłym obiektem zazdrości psa rezydenta głupkowatego pit bula Dolarka , musi dzielić się zawartością miski z ...sarnami ,które zawsze mu wyjadają suchą karmę i chyba nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi . Nawet Boni ...która od razu zajęła mu jego łóżko . Ale jest niesamowicie silny i pewny siebie,w przypadkach skrajnych szybko potrafi każdego rozłożyć na grzbiecie ,przydusić ,nie robiąc mu przy tym krzywdy. Generalnie unika takich sytuacji i poprostu chce mieć święty spokój,więc jeśli sprawa nie dotyczy jego to ...go tam poprostu nie ma. A ster rządzenia trzyma moja suka KAMA, która owszem toleruje wszystkie psy ,które się tutaj zjawiają ale mogą tylko tyle na ile im Kama pozwoli. A ponieważ wszystkie psy w moim stadzie (poza dobkiem ,który ma swoje terytorium) są absolutnie jej podporządkowane ,nowicjusze szybko łapią hierarchie. Jest to niesamowita pomoc dla mnie w okiełznaniu takiego stada ,tym bardziej ,że Kama skolei jest absolutnie mnie podporządkowana. Naprawdę uwierzcie mi ,że bardzo skrzywione psychicznie psy do mnie trafiają i Kama sobie radzi świetnie tym bardziej ,że ma do pomocy pozostałe , które są jak jej straż przyboczna. Ale taki układ to można chyba tylko mieć jak jest stałe stado psów ,które mieszka od kilku lat razem i pod ciągłym nadzorem człowieka. Te psy ,które są już u mnie na stałe są jak części układanki , a przedewszystkim ja je znam doskonale.
A Boni poprostu trafiła na podatny grunt ,żeby móc dominować , oczywiście będę jej bronić jak zwykle ale to świadzczy tylko ,że jest inteligentna i sprytna ,a to już dużo bo z takimi psami można wiele zrobić i wiele nauczyć. Jest poprostu spontaniczna i nie panuje nad swoim ciałem (którego ma swoją drogą troche za dużo:evil_lol:)
ale uwierzcie mi ,że wolę milion razy bardziej,żeby taka była niż taka BONI,którą zabierałam ze schroniska , przestraszona,zdezorientowana,wycofana, bez chęci do życia i bez kontaktu z człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

właśnie byłam na moim profilu na nk i nie zabardzo spodobało mi sie to co tam zobaczyłam , mianowicie wstawiłam zdjęcia BONI w moim albumie "psy do adopcji" i wiecie kto skomentował kilka ? wet-siostra. Nie chodzi mi o to ,że skomentowała ale o to ,że wogóle nadal sie interesuje i ... daje mi to do zrozumienia , może przesadzam ale to na pewno nie jest normalne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...