Jump to content
Dogomania

BONA ofiara wet-siostry URATOWANA po otruciu!


mrs.ka

Recommended Posts

[quote name='Becia66']dobrze piszesz mrs.ka. Nie takiego domu szukamy dla Boni.[/QUOTE]
Dla Boni blok z całą rodziną, nie za bardzo. Dzieci zajmują sie psem chwilowo i boje się , że mogłaby spowrotem trafić na ulicę.

Czy ktoś wie kto to jest sabusia? Czy przypadkiem nie wet - siostra?

Link to comment
Share on other sites

ja wczoraj składałam zeznania w sprawie otrucia psów ,które były pod opieką wet-siostry, myślę ,że sprawa jest naprawdę skrupulatnie prowadzona i tym razem oskarżenia zostaną postawione. Potwierdziłam też ,że BONI jest teraz pd moją opieką i podkreśliłam ,że jest dla mnie niepokojący fakt ,że jej była opiekunka ,która ma formalnie odebrane prawa , daje do zrozumienia ,że nadal interesuje się losem tego psa w sposób kompletnie niuzasadniony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Dla Boni blok z całą rodziną, nie za bardzo. Dzieci zajmują sie psem chwilowo i boje się , że mogłaby spowrotem trafić na ulicę.
[/QUOTE]
Ale jeśli nie rodziny,to kto nam pozostanie?Tam są dzieciaki 1,4,14 i 19lat.Jedne małe,inne duże.Osoba 14lat tak na pół gwizdka i pod kontrolą jest w stanie opiekować się psem,a 19latek już z całą pewnością.Oczywiście-znów wszystko wymaga sprawdzenia czy dzieciaki są dobrze wychowane czy mama szuka im maskotki.
Oczywiście dla Boni nie są to warunki,skoro mrs.ka ich nie akceptuje.Ponadto kobieta wcale nie dzwoniła do mrs.ka,więc nie wiadomo o co walczy:razz:
Jeśli chodzi o mieszkania i 4dzieci,to nie musi być ciasno-są mieszkania w blokach po 70-80m2,a nawet 140m2.Tak czy siak,Boni nie pojedzie na Mazury;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']ja wczoraj składałam zeznania w sprawie otrucia psów ,które były pod opieką wet-siostry, myślę ,że sprawa jest naprawdę skrupulatnie prowadzona i tym razem oskarżenia zostaną postawione. Potwierdziłam też ,że BONI jest teraz pd moją opieką i podkreśliłam ,że jest dla mnie niepokojący fakt ,że jej była opiekunka ,która ma formalnie odebrane prawa , daje do zrozumienia ,że nadal interesuje się losem tego psa w sposób kompletnie niuzasadniony.[/QUOTE]

mrs.ka,a w jaki sposob przejawia sie to zainteresowanie wet? Istnieje potencjalne zagrozenie z Jej strony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Ale jeśli nie rodziny,to kto nam pozostanie? Tam są dzieciaki 1,4,14 i 19lat.[/QUOTE]

[B]Zuzka2[/B] oczywiście ,że szukamy rodzin . Ale nie wyobrażam sobie 50 kg hiperaktywnej BONI w jednym pomieszczeniu z maluszkiem rocznym i czteroletnim ,które stale przebywają w domu, w odróżnieniu do nastolatków ,które w nim przebywają jak najmniej(wiem z autopsji:evil_lol:) Matka albo nie ma wyobraźni albo psa by trzymała zamkniętego w osobnym pokoju ,bo trudno upilnować takie maluchy ,żeby same sobie krzywdy nie zrobiły ,a co dopiero przy wielkim psie ,którego umysł jak dowodzą naukowcy jest na takim etapie jak u dwuletniego dziecka.

Szukamy dalej ;) i oczywiście ,że może to być mieszkanie w bloku jeśli ludzie też są bardzo aktywni fizycznie to nie widzę problemu. Ale na 100% nie jest to pies do domu gdzie są dzieci poniżej 10 rż , ze względu właśnie na temperament BONI i jej gabaryty. Szalone zabawy z dzieckiem mogłyby się skończyć uszkodzeniem ciała dziecka ,a wtedy zawsze winny jest pies.

Link to comment
Share on other sites

Bona waży 50kg?:crazyeye:
Ja to bym w ogóle takiego wielkiego psa nie adoptowała do rocznego dziecka.Tym bardziej mnie dziwi,że babka szukała benków w schroniskach,a wiadomo,że tam rzadko kiedy ktoś daje gwarancję psychiki;nie wiadomo czy psiak nadaje się do mieszkania;a ponadto dochodzi cały zespół poschroniskowy,z którym nawet przeciętny miłośnik psów musi się nieźle nagimnastykować;czasem efekty bywają mierne.
I tak sukces,że ją odwiodłam od benka;-)
Czyli Bona jest tylko dla aktywnych,a najlepiej dom z ogrodem:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']mrs.ka,a w jaki sposob przejawia sie to zainteresowanie wet? Istnieje potencjalne zagrozenie z Jej strony?[/QUOTE]

już o tym wspominałam , chodzi o jej komentarze i pw na moim profilu na nk po zatym potencjalne zagrożenie jeśli chodzi o osobę wet to będzie istniało zawsze dopóki nie przestanie się interesować psami , bo dla mnie w tej chwili to wszystko co dotyczy BONI ,a jest obserwowane przez wet nie ma uzasadnienia i samo to już jest dla mnie zagrożeniem. A w świetle wszystkich tych wydarzeń z psami ,kóre miały miejsce gdy psy przebywały pod jej opieką moje obawy są uzasadnione gdyż fakty świadczą o tym ,że ta osoba nie jest w stanie w pewnych momentach odbierać i akceptować rzeczywistość taką jaka jest tylko działa kompulsywnie,nieodpowiedzialnie i bez poczucia jakiejkolwiek winy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Bona waży 50kg?:crazyeye:
[/QUOTE]

nie wiem ile dokładnie waży ale skoro była cięższa od bernardynki KLARY , a teraz na wikcie [B]Ginn[/B] to pewnie już z 70 waży:evil_lol:

[B]BONI[/B] może nie jest taka wielka , chyba jakieś 60 cm w kłębie ale jest bardzo masywna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']nie wiem ile dokładnie waży ale skoro była cięższa od bernardynki KLARY , a teraz na wikcie [B]Ginn[/B] to pewnie już z 70 waży:evil_lol:

[B]BONI[/B] może nie jest taka wielka , chyba jakieś 60 cm w kłębie ale jest bardzo masywna :loveu:[/QUOTE]
Uroczyście oświadczam, że Bona u mnie nie utyła. Wprawdzie ma apetyt ale bardzo sobie dają w kość z Altarem. Mam nawet wrażenie jakby nieco lekko schudła.

Link to comment
Share on other sites

no to super jeśli nie przytyła bo wiadomo jak to bywa po sterylkach ,zwłaszcza u suk ,które zawsze miały dobry apetyt;)

Eliza , zrobiłam wpłatę na hotelik 200 zł to jest w/g moich obliczeń chyba do 19 lutego.
Napisz też ile będzie kosztować szczepienie.

[B]No i zostało na koncie BONI -15 zł .[/B]

bardzo proszę pomoc ,żeby może porozsyłać wątek i trochę pożebrać o pieniążki.
Bo nawet jeśli chodzi o ogłoszenia to też musiałam w końcu sama robić bo cała pomoc gdzieś zniknęła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Aaaa zaraz potwierdzi Ginn, ale zwierzaki dziś miały być szczepione. Wet miał odwozić naszego Dredzika i przy okazji miał zaszczepić 3 szt, w tym Boni - koszt, jak na stronie 35 zł Hexadog.[/QUOTE]
Tak zwierzaki poszczepione. Eliza Twoje pw nie przyjmuje.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]zajrzyjcie na starachowicki wątek
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/135846-STARACHOWICE-bezdomne-porzucone-niechciane-potrzebujące-pomocy-i-domów"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1358...omocy-i-domów[/COLOR][/URL]

tam jest link do tego reportażuTVN o mordowaniu psów w Starach.:-(:-(:-( i komentarze
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=green]Podam rozliczenie Bony:[/COLOR][/B]

19.01.2011 - wpłata 200 zł (opłata za hotelik dla BONI od 19/01/11) - 19.01-03.02, 16 dni x 13 zł = 198 zł
07.02.2011 - wpłata 200 zł (opłata za hotelik dla BONI od 04/02/1) - 04.02-19.02, 16 dni x 13 zł = 198 zł

[B]Hotelik opłacony do 19 lutego włącznie. [/B]
[B]Nadwyżkę z dwóch wpłat w wys. 4 zł - przekazuję na poczet szczepienia: 35 zł - 4 zł = 31 zł do zapłaty za szczepienie[/B].

Czy ktoś wesprze Boni :cool3: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']Celownik, temat legalnego mordowania psów w Starachowicach

[URL="http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/10022011-1640/3872459"][COLOR=#4444ff]http://www.tvp.pl/publicystyka/magaz...1-1640/3872459[/COLOR][/URL][/QUOTE]

zobaczyłam .......................

Link to comment
Share on other sites

A oto wyniki ślectwa w sprawie podtrucia psów:

Mam już odpowiedz Pana Prokuratora Andrzeja Sz. art 305 par. 3 i 325 par 2 k.p.k. Odmowa wszczęcia postępowania . W uzasadnieniu jest podane między innymi ,że psy mogły zjeść nieświerzą żywność znalezioną pod roztopionym sniegiem.Zrobione były tylko badania prób watrobowych i norma była przekroczona tylko 40 u/l. Należy podkreślić,że Nadzieja i Ireneusz K jednoznacznie podali ,że psy były luzem wypuszczane na teren ich posesji. W dniu kiedy były podtrute psy ( według oświadczenia Ireneusza K) temperatura powietrza była 6 stopni C i śnieg uległ roztopieniu co powodowało , że psy miały na podwórku łatwodostępne , nie świerze i mozliwe do zjedzenia resztki pokarmu.

Oto Palscy przedstawiciele prawa: nikt nie zrobił sekcji zwłok suni , bo po co " przecież to tylko pies , że piaty to co? nic nie znaczy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...