Jump to content
Dogomania

Alergia na psy


sibuna

Recommended Posts

Ja też jestem alergikiem i też mam alergię na sierśc ale przebywając z psami, na wystawach w domu , praktycznie cały czas mma kontakt z psią sierścia, i coraz mniej doskwiera mi alergia :lol:Wieć myśle, ze to wynik stopniowego przyzwyczajenia się organizmu do alergenów :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

polecam ratlerka ponieważ nie ma zbyt dużo sierści a uczulenie odczuwa się dopiero po przekimaniu się z nim

znam się na tym ponieważ sam mam alergie i akurat mam również tę rasę

a oto odpowiedź dla "duzebzium" nie ma psów bez sierści ale z tym że to skóra i zapach to prawda

Michi-08

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']

nie uczulają takze shar-peie ;)[/quote]O masakra. To jest rasa która uczula mnie chyba najbardziej. Ale spoko, co człowiek to teoria..

Ja nie sugeruję się rodzajem sierści czy jej brakiem. Jestem uczulona na psią ślinę i wydzieliny skórne. Więc pies by musiał nie mieć śliny albo skóry.... Ciekawe..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']Nie uczulaja oczywiście wszystkie psy które nie mają sierści (wszystkie psy nagie - nagi pies peruwiański, chińczyk) lub mają inny rodzaj szaty: włos (maltańczyki, yorki, grzywki, shih-tzu) wełne (pudle)...itd.

nie uczulają takze shar-peie ;)[/quote]

Jestem alergikiem,mam astmę.Na szczęscie nie jestem uczulona "na psy". Wg. mnie nie ma psów ,które nie uczulają. Uczulenie na siersc to jest w zasadzie uczulenie na to co jest w psim naskórku , czy slinie.Naskórek i ślina występują na sierści.Mój mąz jest uczulony "na psy" i nie ma znaczenia czy pies jest owłosiony ,czy łysy. Sprawdzaliśmy to.Najgorsze objawy występują po psich całusach.Wielu hodowców reklamuje swoje rasy jako dobre dla alergików,bo pies nie ma siersci ,tylko włos.Ale mozna być uczulonym też na włosy,czyli białko na nich występiujące.Jesli mamy w domu psa , to powoli ,systematycznie przyzwyczajamy sie do "jego" alergenów.Takie niby odczulanie,chociaz alergolodzy mają rózne zdania na ten temat.
Ciężkie jest życie alergika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']O masakra. To jest rasa która uczula mnie chyba najbardziej. Ale spoko, co człowiek to teoria..

Ja nie sugeruję się rodzajem sierści czy jej brakiem. Jestem uczulona na psią ślinę i wydzieliny skórne. Więc pies by musiał nie mieć śliny albo skóry.... Ciekawe..[/quote]

gdzies jak czytałam o shar-peiach to jako ciekawostka napisano że nie uczulają:lol:. Piszę co wiem:roll:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Sasni']Potwierdzam, że biorezonans ( czy jakoś tak) działa :)[/quote]

działa. To prostsze, skuteczniejsze niż szukanie psa, ktory nie uczula :roll: Takich nie ma. A jesli kogoś nie uczula york czy jakistam inny to nei znaczy, ze nie zareaguje na neigo alergicznie inna osoba. :roll:

Przygarnąć lub kupic psa, a potem sie na niego odczulić i po sprawie :razz: Na lata. Dziękit meu można bedzie wybrac psa, jakieog chcecie, z jakimi chcecie predyspozycjami, wyglądem, charakterem - a nei wybrac "nieuczulającego", ktory moze wam nie odpowiadac charakterem, a dodatkowo okaże się, że jednak uczula :roll:

Link to comment
Share on other sites

Alergeny nie są specyficzne dla jakiejś rasy. Alergia jest raczej zależna od rodzaju sierści, a nawet pasożytów żerujących na skórze psa (odchody pcheł, nużeniec). jeśli ktoś reaguje alergicznie na psa, należy przebadać go u weterynarza i spytać go o rade.

Link to comment
Share on other sites

@[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=17387"][COLOR=#00bb00][B]Chefrenek[/B][/COLOR][/URL]

[/B]Nie wierzysz? :cool3: Spróbuj to się przekonasz :lol: Na świecie są alergicy, bo po pierwsze - większość ludzi myśli podobnie jak Ty - nie wierzy w takie rzeczy, a po drugie - nie jest to tanie, nie każdego stać na tego typu leczenie. No i czasami trzeba to powtórzyć - po roku, dwóch czy 5 latach. I co ciekawsze, wiele lekarzy też nie poleci tego sposobu, powie, że żadnego psa i koniec. Nasz znajomy alergolog był wielce zdziwiony, że sierść tybetana nie uczula mojego ojca ( mamy psa już 3 lata :cool3: ) i że biorezonans działa. A działa, bo mój ojciec, wielki alergik na psy, który po 15minutach ( jak dobrze pójdzie to po godzinie) zaczynał się dusić, łzawiły mu oczy, kichał - po biorezonansie siedział kilka godzin u znajomych, którzy mają w 90m2 bernardyna i nic, zero reakcji ;) Przedtem nie mógł u niech wysiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']Takich nie ma. A jesli kogoś nie uczula york czy jakistam inny to nei znaczy, ze nie zareaguje na neigo alergicznie inna osoba. :roll:[/quote]

Dodam oczywistą rzecz. Jeśli człowiek jest uczulony na [B]sierść[/B] psów, to psy które jej nie mają (właśnie york, bolonczyk, grzywacz, pudel, chart afganski, psy nagie...), go nie uczulają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...