Jump to content
Dogomania

Alergia na psy


sibuna

Recommended Posts

Ja mam męża, który parę lat temu był uczulony na psy i koty - uczulony silnie, objawy astmatyczne, potwierdzone testami u alergologa.

Mieszkaliśmy w bloku w W-wie, a ja tęskniłam do psa tak bardzo, że zaczepiałam ludzi na ulicy, żeby mi pozwolili pogłaskać swojego psa :oops:
Na szczęście lekarz męża powiedział nam, że możemy mieć psa, o ile ten pies nie będzie mieszkał z nami w mieszkaniu, tylko na zewnątrz - w budzie - bo na powietrzu nic się bezpośrednio z psa nie "wziewa" i organizm nie będzie się bronił.
I to właśnie było powodem podjęcia decyzji - [B]wyprowadzamy się z miasta na wieś, budujemy domek i do tego dwie budy[/B] ;)

Domek mamy, dwie budy też, choć tylko jedna jest zamieszkała (przez naszego bernardyna Benego). Mieszkanka drugiej dawno już przeniosła się ze spaniem do domu, a często także do... naszego łóżka :lol:

Jak to się stało? Po prostu na początku oba psy mieszkały tylko na dworze, z czasem suczka była wpuszczana na nocowanie w ganku, potem czasem na parter domu, wreszcie po ponad roku wlazła na górę do sypialni i teraz tu śpi najczęściej :p
Lekarz wytłumaczył to w prosty sposób - [B]stopniowym dawkowaniem swojego kontaktu z psem mój mąż sam przeprowadził sobie kurację odczulającą - i w tej chwili nie ma już żadnej alergii na psy[/B]
(choć pozostała ta na koty).


[size=1]PS. A ja myślę, że sam chory też ma tu duży wpływ na swoją alergię - mam wrażenie, że miłość mojego TZa do naszej suczki także zrobiła swoje [/size];)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marka-u mnie jest identycznie.Mam alergie na psy i koty .Mam i mialam psy ,z kotami to jest roznie ,czasami wystepuja zdrowotne problemy.
Z tego co slyszalam to psem ,ktory nadaje sie , dla nie tak mocno uczulonego czlowieka jest pudel.

Link to comment
Share on other sites

Ja bylam alegrgiczka(z astma), tzn dalej jestem ale alergia na siersc zwierzat mialam przez pol zycia. Wtedy o psie nie bylo mowy, bo nawet jakby legowisko bylo w innym pokoju to siersc z roztoczami unosilaby sie wszedzie co doprowadzaloby ciagle do reakcji alergicznych! Musialam zapomniec o psie, nawet jak bardzo go pragnelam, teraz alergia mi sie zmniejeszyla i moge miec psa (i mam go) nic mi sie nie dzieje.Ale leczylam sie chormonalnie cale zycie.
Teraz sa inne wyjscia, o ktorych wczeniej nie wiedzialam, sa to psy z wlosami zamiast siersc (np.pudle,yorki) o czym wczesniej nie mialam pojecia. Takie psy nie maja alergenow wiec nie powoduja reakcji uczuleniowych

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

O pudlach i yorkach też słyszałam, wiem, że niektóre osoby z alergią mają takie psiaki. Oczywiście możliwe jest to wtedy, gdy alergia jest tylko na sierść psa. Gdy jesteśmy uczuleni na ślinę to już powstaje problem.
Nieuczulający jest mastif tybetański, którego ja posiadam od ok 2,5 roku. Mój ojciec jest alergikiem, robiliśmy testy z alergenów na sierść innych ras i z tych, na sierści MT ( dostaliśmy wyczesaną sierść MT od hodowcy :lol: ) i na normalną próbkę wyszło duże uczulenie, na sierść MT żadne... ;) Ta rasa nie zrzuca sierść, psa trzeba wyczesywać na wiosnę. Nie wydziela tez tego charakterystycznego psiego zapachu. Ale tybetany to duże psy, to tego o bardzo wyjątkowym charakterze, niezależne, z instynktem stróżującym, uparte. Ale odpowiednio wychowane są cudownymi domownikami ;)

Mój ojciec dodatkowo przeszedł serie odczulania biorezonansem.Metoda wyglądająca dość specyficznie, ale bardzo skuteczna. Mój tata kiedyś mógł przebywać u znajomych z bernardynem max 15minut, potem napady duszności, łzawienie oczu. Teraz może siedzieć 2h i nic mu się nie dzieje ;) Jeżeli miałabyś tylko taką możliwość to bardzo polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=orange]Mój brat jest uczulony, a że chciałam mieć pieska to miałam do wyboru takie rasy:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- York[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- Maltańczyk[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]-Shi tzu[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- Pudle[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- Hawańczyki (chyba)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]I słyszałam, że jak się krótkowłose odpowiednio czesze czy jakoś tak, to nie wydzielają tak duża alergenów, więc jeszcze:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- Westi[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ffa500]- Sznaucerki[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za wypowiedzi bylo by super jakby sie okazalo ze moja mama nie bedzie reagowac na siersc wymienionych psiakow. mieszkamy w bloku wiec wybiore jakiegos malego pieska pudla toy lob shi-tzu (sa sliczne) wczesnie pojde do salonu pieknosci i pobiore probki sierci powiem tez mamie o odczulaniu mam nadzieje ze da sie namówic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juliett-82']dziekuje za wypowiedzi bylo by super jakby sie okazalo ze moja mama nie bedzie reagowac na siersc wymienionych psiakow. mieszkamy w bloku wiec wybiore jakiegos malego pieska pudla toy lob shi-tzu (sa sliczne) wczesnie pojde do salonu pieknosci i pobiore probki sierci powiem tez mamie o odczulaniu mam nadzieje ze da sie namówic[/QUOTE]
Najbardziej alergenna jest wydzielina gruczołów zatok okołoodbytniczych. Poniewaz jest ona roznoszona przez fruwający podszerstek pokutuje przekonanie że psy nie liniejace "nie uczulają". Faktem jest ze wydzielina psów białych jest mniej agresywna więc "najbezpieczniejszy" jest pies bezwłosy lub biały nie zrzucający sierści.
Faktem jest tez ze uczulac moze też slina lub/i skóra zwierzęcia.
Poza tym ilośc alergenów jest cechą osobniczą i wśród psów tej samej rasy jeden moze konkretną osobę uczulac a inny nie

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem alergiczką ;). Było ciężko bo kiedyś marzyłam o dużych psach, ale że mieszkam w bloku, to musiał być mały - no i do tego alergia. Także mam sznaucerka. Jak wiadomo, ma włosy, więc nic mi się nie dzieje, ale jak jadę do babci na wakacje, która ma psa (kundel, ale bardzo bardzo podobny do owczarka z szarplaniny, ale bardziej burkowaty :P) to już mam większy problem. Tyle dobrze, że u mnie po jakimś czasie występują takie czerwone ślady pod kolanami, w zgięciu gdzie łokieć (nie wiem jak to się nazywa) i tyle. Nie wyobrażam sobie mieć duszności itp, bo ja na co dzień z psami przebywam i nie wyobrażam sobie życia bez nich :).

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam przez pewien czas problem, bo choć uwielbiam psy, to raczej nie chciałabym mieć osobiście małego pieska ;) Mój ojciec alergik tak samo ;] Więc na wszystkie sznaucery, pudle, shi tzu itd to kręcił nosem. Kiedyś przyniosłam do domu małego yorka, żeby sprawdzić jak ojciec zareaguje to zaczął po jakimś czasie kichać, pocierać nosem....jak się później okazało udawał... bo tak naprawdę nie czuł psa w ogóle :diabloti: Na mastifa tybetańskiego trafiłam zupełnym przypadkiem, przeglądając jakieś setne z kolei forum...:lol: Wybór rasy może mało profesjonalny, ale jak widać wyjątkowo trafny... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin dondelewski']hmmm

a może idzcie na wystawę psów w waszych rejonach i poprostu podchodżcie do psa który wam się podoba i będziecie wiedzieć czy macie alergie czy nie.
[/QUOTE]

powodzenia w przypadku ostrych atakow alergicznych;) lepiej isc do alergologa i zrobic testy, chociaz nie do konca one sa chyba wiarygodne, bo mi wyszlo ze jestem uczulony na siersc ale nigdy nie zauwazylem tego w kontaktach z psami

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to zalezy tez od rodzaju alergii.

Moj tato tez jest alergikiem. Gdy mielismy sznaucera olbrzyma tato go glaskal albo jak pies go polizal dostawal wysypki i kataru. A teraz mam westy i nic mu sie nie dzieje chociaz liza go po twarzy... Znowu moja ciotka ma straszne uczulenie na kazde psy jak przychodzi do nas odrazu katar kicha oczy ja swedza...

Moze jakis pies bezwlosy:cool3:

Chociaz slyszalam ze to bardziej uczula skora psa i wydzielany przez niego zapach. Czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...