Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

witam, mam problem. licytowałam fant na tym bazarku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246014-kawa-herbata-biżuteria-rękodzieło-prawie-wszystko-bezCW-przedłużony-do-14-8/page5[/URL]
bazarek trwał do 12.08 do godz 22.00, zalicytowałam fant o godz 21.59
następnego dnia pojawiła się informacja, że bazarek został przedłużony do 14.08 do 22ej, przegapiłam tę informację, bo bazarek już się zakończył, nie pilnowałam więc fantu. ktoś przelicytował moją szkatułkę, właścicielka bazarku nie uznała moich wyjaśnień. Uważam , że złamany został regulamin -mam rację? czy można zmieniać zasady bazarku po jego zakończeniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brittta']witam, mam problem. licytowałam fant na tym bazarku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246014-kawa-herbata-biżuteria-rękodzieło-prawie-wszystko-bezCW-przedłużony-do-14-8/page5[/URL]
bazarek trwał do 12.08 do godz 22.00, zalicytowałam fant o godz 21.59
następnego dnia pojawiła się informacja, że bazarek został przedłużony do 14.08 do 22ej, przegapiłam tę informację, bo bazarek już się zakończył, nie pilnowałam więc fantu. ktoś przelicytował moją szkatułkę, właścicielka bazarku nie uznała moich wyjaśnień. Uważam , że złamany został regulamin -mam rację? czy można zmieniać zasady bazarku po jego zakończeniu?[/QUOTE]Zgodnie z regulaminem bazarki nie mogą być przedłużane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Zgodnie z regulaminem bazarki nie mogą być przedłużane[/QUOTE]
Zaspana może jestem, ale nie widzę takiego zapisu w regulaminie.
Jest informacja, że bazarki mogą trwać max 1 miesiąc i wątki nie będą przedłużane ani wznawiane przez Moda. Dotyczy to chyba automatu, który przenosi bazarki do działu "zakończone". Moim zdaniem przedłużenia terminu (w ramach 1 miesiąca) dotyczy ten zapis:
[QUOTE][B][U]Wszelkie zmiany w wątku (dokonywane po pierwszych ofertach) [/U][/B]mające na celu zmianę formy zakupu - na przykład z planowanej licytacji na kup teraz -[B][U] muszą odbyć się za zgodą wszystkich licytujących w danym bazarku. W przypadku jakiegokolwiek sprzeciwu należy zasady bazarku pozostawić niezmienione! [/U][/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Zaspana może jestem, ale nie widzę takiego zapisu w regulaminie.
Jest informacja, że bazarki mogą trwać max 1 miesiąc i wątki nie będą przedłużane ani wznawiane przez Moda. Dotyczy to chyba automatu, który przenosi bazarki do działu "zakończone". Moim zdaniem przedłużenia terminu (w ramach 1 miesiąca) dotyczy ten zapis:[/QUOTE]
Dla mnie zapis:
[I][COLOR=#000000]Bazarki mogą trwać przez 1 miesiąc (decyduje data pierwszego postu). Proszę zatem datę zakończenia ustalać biorąc pod uwagę ten fakt. [B]Wątki nie będą przedłużane[/B] ani wznawiane!
[/COLOR][/I][COLOR=#000000]​Oznacza właśnie, że nie można przedłużać bazarków.
Ale ten , który cytujesz też pasuje :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26']Mam pytanko odnośnie przebijania na minutę czy dwie przed zakończeniem bazarku przez osoby nie licytujące wcześniej.
Dla licytujących wcześniej jest to oczywiście mało fajne i osobiście nie popieram takich praktyk ale w regulaminie nigdzie nie jest napisane , że to niedozwolone. Pytam bo spotkałam się na którymś bazarku , że takie przebicie nie było wzięte pod uwagę a w regulaminie konkretnego bazarku też nie było napisane , że tak nie wolno.Czy prowadząca bazarek miała prawo sama tak zdecydować?
Pytam bo nie wiem jak postępować w takiej sytuacji na moich bazarkach.[/QUOTE]
Temat aktualny od paru lat. Ja myślę, że bazarki to nie sklepiki, w których kupuje się i już, chociaż czasami jest tylko opcja KT i wtedy nie ma żadnej licytacji. Przecież jeśli bazarek ma formę licytacji do godz....to można licytować. Nie będziemy się przecież bawić w wadium, jak na normalnych licytacjach. Przyznaję, że czasami licytowałam w ostatnich minutach, ale też czasem bywałam przelicytowana. Za każdym razem pies zebrał więcej pieniędzy właśnie ze względu na ludzką potrzebę drobnego hazardu. Każdy ma w sobie trochę z hazardzisty i nic w tym złego. Zresztą zwykle cena wyw. jest trochę za niska i organizator liczy na to, że cena zostanie podbita. Ale można się przeliczyć, więc myślę, że każdy kij ma dwa końce. Jednak [B]zabranianie[/B] licytowania w ostatnich minutach nawet o złotówkę jest bez sensu, to jakby zmiana regulaminu w trakcie trwania bazarku. Jest [B]licytacja[/B] do określonej godziny?, można przebijać o złotówkę?, no to wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze mam pytanie. Wg. regulaminu nie można robić bazarku na psa dożywotnio przebywającego w BDT. A kiedy uznać, że to już dożywotnio? A co zrobić, jak jest śmiertelnie chory i w takim stanie nie może być adoptowany ani nawet ogłaszany? Czy ciężar kosztów ma spadać na DT, czy pozostaje tylko żebranina? Ten punkt regulaminu nie daje mi spokoju. Poproszę o odpowiedź "wyższą" i kompetentną instancję.

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania 5 nowych książek o psach, kotach i koniach, po niemiecku i włosku. Może ktoś chciałby je kupić, ale ja nie mam czasu na pilnowanie bazarku. Czy jest tu miejsce, w którym mogę się ogłosić, może ktoś zrobiłby bazarek za mnie i pilnował go?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jakiej wielkości mogą być zdjęcia na bazarku i jak sprawdzić wielkość zdjęć,bo jak mam wklejone tu na dogo to już nie umiem sprawdzić,w komputerze wciskam na zdjęciu prawym przyciskiem myszki i mi wyskakują właściwości i wszystko wiem,jak jest tu na dogo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Jakiej wielkości mogą być zdjęcia na bazarku i jak sprawdzić wielkość zdjęć,bo jak mam wklejone tu na dogo to już nie umiem sprawdzić,w komputerze wciskam na zdjęciu prawym przyciskiem myszki i mi wyskakują właściwości i wszystko wiem,jak jest tu na dogo?[/QUOTE]

A jak klikniesz prawym przyciskiem i "pokaż informacje o obrazku" Otwierają się "media". Trzeba na u góry jeszcze raz na nie kliknąć. Powinna się pojawić informacje, miedzy innymi o wielkości zdjęcia.
Zdaje się, że na forum może być max 640x480.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Jakiej wielkości mogą być zdjęcia na bazarku i jak sprawdzić wielkość zdjęć,bo jak mam wklejone tu na dogo to już nie umiem sprawdzić,w komputerze wciskam na zdjęciu prawym przyciskiem myszki i mi wyskakują właściwości i wszystko wiem,jak jest tu na dogo?[/QUOTE]

[quote name='Kara.']A jak klikniesz prawym przyciskiem i "pokaż informacje o obrazku" Otwierają się "media". Trzeba na u góry jeszcze raz na nie kliknąć. Powinna się pojawić informacje, miedzy innymi o wielkości zdjęcia.
Zdaje się, że na forum może być max 640x480.[/QUOTE]

Z Regulaminu : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/URL]

[B]6. ZDJĘCIA[/B]

a) Maksymalny rozmiar zdjęcia/grafiki to 640x640 pikseli. Większe wstawiamy w formie linka. Mimo zainstalowanego skryptu zmniejszającego zdjęcia moderatorzy będą zamieniać na linki te, które przekraczają regulaminowy rozmiar.

b) Nie cytuj już zamieszczonej fotki. Jeśli jednak jest to niezbędne, to cytowane zdjęcie zamieniaj na link.

c) W jednym poście może znajdować się maksymalnie 5 zdjęć.

d) Pomiędzy zdjęciami zrób odstęp, aby fotografie nie zlewały się ze sobą.
Fotki, które łamią regulamin będą usuwane lub zamieniane na linki.
Jeśli masz problem z określeniem wielkości obrazka – mod pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kara.']A jak klikniesz prawym przyciskiem i "pokaż informacje o obrazku" Otwierają się "media". Trzeba na u góry jeszcze raz na nie kliknąć. Powinna się pojawić informacje, miedzy innymi o wielkości zdjęcia.
Zdaje się, że na forum może być max 640x480.[/QUOTE]


Tylko w tym problem,że jak klikam w zdjęcie to nie ma komunikatów,jakie wypisałaś.Na szczęście ju do tobciu dzwoniłam i kochana dziewczyna wszystko mi wytłumaczyła ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='free']witam.Jestem nowicjuszem w pracach bazarkowych i pozwole sobie spytac...skończłam wł.bazarek i co mam robić dalej?coś ,gdzieś wysłać,przesłac?prosze o podpowiedż:roll:[/QUOTE]

Zrobić podliczenie bazarku,a więc co kto i za ile kupił,popakować,zważyć paczki,dowiedzieć się ile za przesyłkę,a potem wysłać do każdej osoby,która zakupiła fanty prywatną wiadomość z kwotą,jaka się należy za fant +przesyłkę,w wiadomości musi być konto na jakie mają wpłacać ludzie pieniądze,z notką np,żeby wpisywali w tytule swój nick,żebyś wiedziała kto przesłał pieniążki,jak dojdą na twoje konto pieniądze to wtedy możesz wysyłać paczki.Wysyłka jest zawsze paczką lub listem poleconym,chyba,że osoba kupująca zażyczy sobie inną wysyłkę,ale musi o tym napisać na wątku bazarku.I to tyle ,chyba,że ktoś ma coś jeszcze do dodania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tatankas']Zrobić podliczenie bazarku,a więc co kto i za ile kupił,popakować,zważyć paczki,dowiedzieć się ile za przesyłkę,a potem wysłać do każdej osoby,która zakupiła fanty prywatną wiadomość z kwotą,jaka się należy za fant +przesyłkę,w wiadomości musi być konto na jakie mają wpłacać ludzie pieniądze,z notką np,żeby wpisywali w tytule swój nick,żebyś wiedziała kto przesłał pieniążki,jak dojdą na twoje konto pieniądze to wtedy możesz wysyłać paczki.Wysyłka jest zawsze paczką lub listem poleconym,chyba,że osoba kupująca zażyczy sobie inną wysyłkę,ale musi o tym napisać na wątku bazarku.I to tyle ,chyba,że ktoś ma coś jeszcze do dodania ;)[/QUOTE]

a jak już paczuszki dotrą do adresatów będzie miło jak potwierdzą na bazarku ich otrzymanie ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam troszkę może głupie pytanie (przepraszam jeśli ono już kiedyś padło, ale nie potrafię jeszcze odnaleźć się na forum jako że bywałam tu od święta dotychczas).
czy bazarki muszą być robione tylko na psi cel? od jakiegoś czasu robię bazarki na forum miau dla kocich bezdomnych bied, którymi się opiekuję. a co dwa fora to nie jedno, łatwiej może byłoby zdobyć troszkę pieniążków na kociaki. czy w takim razie mogę wystawić tu bazarek na koci cel?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tucha']a ja mam troszkę może głupie pytanie (przepraszam jeśli ono już kiedyś padło, ale nie potrafię jeszcze odnaleźć się na forum jako że bywałam tu od święta dotychczas).
czy bazarki muszą być robione tylko na psi cel? od jakiegoś czasu robię bazarki na forum miau dla kocich bezdomnych bied, którymi się opiekuję. a co dwa fora to nie jedno, łatwiej może byłoby zdobyć troszkę pieniążków na kociaki. czy w takim razie mogę wystawić tu bazarek na koci cel?[/QUOTE]
możesz pod warunkiem, że koty mają watek na dogo
skoro działasz na miau o pewnie koty mają tam watek, mozesz 'przekopiować' część wątku na dogo
aa i jeszcze warunkiem jest ze bazarki można robic tylko na zwierzaki bezdomne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia Lublin']mam pytanie, a jednocześnie prośbę ... czy ktoś może podesłać mi linka do regulaminu bazarku, bo na stronie regulamin forum, gdzie jest link do regulaminu bazarku wyskakuje jakiś błąd[/QUOTE]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA-5-12-2012%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/112101-Nowy-REGULAMIN-Bazarku-AKTUALIZACJA-5-12-2012%21[/URL]

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie.paczki dotarly do ' psiolubów' podliczylam kasę psiaka,ale w 1 poście nic mi się nie zmiesci....;(czy na koncu bazarku można wstawic fotki z fakturami? i na wątku psiaka równiez ?przepraszam za tendencyjne pytania,ale nastepnym razem bedę juz b.doświadczona o wasze rady.;) dziękuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']witam ponownie.paczki dotarly do ' psiolubów' podliczylam kasę psiaka,ale w 1 poście nic mi się nie zmiesci....;(czy na koncu bazarku można wstawic fotki z fakturami? i na wątku psiaka równiez ?przepraszam za tendencyjne pytania,ale nastepnym razem bedę juz b.doświadczona o wasze rady.;) dziękuje[/QUOTE]
Posty są bardzo pojemne, zmieści się baaaardzo dużo, pewnie że faktury możesz wklejać na końcu, na początku daj tylko informacje, np.
dochód wyniósł...
kupiono:
karma...
....
Poza tym to wszystko powinno być raczej na wątku psa: dochód z bazarku...kupiono...faktury...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']dzięki,a na koniec muszę gdzieś pisać o zamknięcie bazarku,czy co z tym robić?[/QUOTE]

jak już rozliczysz całkowicie
powstawiasz te faktury itd
teoretycznie kupujący powinni ci potwierdzić otrzymanie przesyłek - ale na to bym nie liczyła
(w regulaminie jest zapis ze jak ktos przez dwa (??) miesiace nie napisze że przesyłki nie dostal, uznaje się ze dostał)

w tytule bazarku możesz napisać: [B]Zakończony[/B], albo [B]Rozliczony[/B], albo [B]Do usunięcia [/B]
a modzi cię polubią ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...