Jump to content
Dogomania

Pies wyciągniety z bagien-za TM


oktawia6

Recommended Posts

[quote name='GreenEvil']A czemuz Ty sie Arko dziwisz, przeciez sami mowia, ze wzoruja sie na RSPCA[/quote]
ja bym napisała, że chcieli by się wzorować ale duuuużo im brakuje. RSPCA na własne lecznice, schroniska, samochody itp a straż nie ma nic i chyba jeszcze długo nie bedzie miała. Rozmawiałam z jednym z warszawskich radnych na temat straży i dowiedziałam się, że miasto nie ma zamiaru łozyc kasy na podwajanie TOZ i SM bo według nich te 2 organizacje wystarczą. Straż jest kłopotem jej organizatora a nie miasta :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny!
Pisalm o tej calej orgaznizacji juz dawno. szefem jest tam jakis niezrownowazony czlowiek, Swego czasu ukazal sie malo pochlebny artykul w Wyborczej. Powiini to natychmiat zamknac!
Poszukam zaraz tego artykulu, bo go tu wklejalam

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę sie otrząsnąć z wściekłości ,rozpaczy i bezsilności :angryy: :angryy:
Targają mna bardzo złe emocje.
Gdzie współczucie i epatia?Gdzie dbałość i chęć pomocy psu?
SM straż miejska? Cyba Szmugiel Miejski :angryy:
Ogniku , teraz masz wiecej siły ,masz ją cały czas.Bądź szczęsliwy i radosny za TM.
Przepraszam za ludzi....
Wstyd.
Dla Ciebie
[*]
[*]
[*]
[*]

Link to comment
Share on other sites

:shake: Nie wiem, moze sie czepiam..ale fotografowanie sie z liskiem i pokazywanie takiego zdjecia w necie, tez jest nieodpowiedzialne.

Dzieciaki wchodza na strony www i dziecko pomysli, ze moze ot tak sobie wziac na rece liska w potrzebie a to blad, NIE WOLNO!!

Przeciez po pierwsze, lisy glownie przenosza wscieklizne i taki zwierzak dziki ma prawo ciapnac, a po drugie takie dzikie zwierze, ktore ma byc wypuszczone na wolnosc, powinno miec jak najmniejszy kontakt z czlowiekiem a po trzecie prawo zabrania brania do domow dzikich zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Link się nie otwierał bo była spacja między rzędami cyfr oddzielonymi przecinkiem.

[URL="http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3172697.html"]http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3172697.html[/URL]

Arka całe szczęście, że prawo zabrania zabierania dzikich zwierząt do domu. Jeszcze by tego brakowało, żeby ludzie zaczęli po lasach łapać zwierzaki i je udomawiać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shantara']
Arka całe szczęście, że prawo zabrania zabierania dzikich zwierząt do domu. Jeszcze by tego brakowało, żeby ludzie zaczęli po lasach łapać zwierzaki i je udomawiać...[/quote]

Tylko widzisz. Dziecko widzi zdjecia ze Pani ma na reku liska:shake:
I jak spotka gdzies liska, a oto nie trudno, to tez bedzie dzieciak chcial ratowac. A wiadomo, ze pomoc trzeba ale trzeba wezwac odpowiednie wlasnie sluzby.

Link to comment
Share on other sites

[B][quote][/B]
[B]Konflikt w środowisku obrońców praw zwierząt[/B]
[LEFT][IMG]http://serwisy.gazeta.pl/img/w/w.gif[/IMG] Anna Krężlewicz 2006-02-19 , ostatnia aktualizacja 2006-02-19 22:01[/LEFT]


[LEFT]Straż dla Zwierząt, nowa organizacja zajmująca się ratowaniem czworonogów, jeszcze nie zaczęła działać, a już pokłóciła się z warszawskim okręgiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obie strony oskarżają się wzajemnie o nieuczciwość i karierowiczostwo[/LEFT]

[LEFT]Straż dla Zwierząt (pełna nazwa to Patrol Interwencyjny Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami) założył Mateusz Janda, do jesieni zeszłego roku starszy inspektor okręgowy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. [/LEFT]

[LEFT]Dziś inauguruje jej działalność na konferencji prasowej w siedzibie przy Puławskiej. Powie tam o celach, jak napisał w zaproszeniu, "nowo powstałej umundurowanej pierwszej w Polsce Straży dla Zwierząt".[/LEFT]

[LEFT]Organizacja ma zajmować się ratowaniem maltretowanych zwierząt. Czyli robić dokładnie to, co ma zapisane w swoim statucie TOZ.[/LEFT]

[LEFT]Stowarzyszenie na razie składa się z kilkunastorga wolontariuszy i zwierząt nie ratuje, bo nie ma za co. Mateusz Janda, który tytułuje się "komendantem Straży", a swoich współpracowników ubiera w żołnierskie mundury moro, urzęduje w pustym lokalu i szuka sponsorów. - Gdy ich znajdę, moja organizacja będzie pierwszym w Polsce odpowiednikiem prestiżowego Królewskiego Towarzystwa dla Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt [RSCPA] - zapowiada. Potrzebuje praktycznie wszystkiego: chwytaków do łapania zwierząt, mebli i komputerów, oznakowanego samochodu. Chce ubiegać się o dotacje miejskie, z czasem może i unijne. [/LEFT]

[LEFT][B]Ulubieniec mediów[/B] [/LEFT]

[LEFT]Mateusz Janda zabłysnął w mediach na początku września zeszłego roku, gdy - jeszcze z ramienia TOZ - z trójką innych inspektorów odbijał z nielegalnej hodowli w Otwocku 50 psów szkolonych do walk. To po tej zakończonej sukcesem akcji odszedł z Towarzystwa. [/LEFT]

[LEFT]- Miałem dość przepychanek personalnych. Ludziom, którzy tam pracują, nie zależy na losie zwierząt, tylko na tym, żeby dopchać się do żłobu. Ja zwierzęta szczerze kocham i chcę im pomóc - mówi Janda, głaszcząc swoją białą kotkę, na którą woła "Pani Premier". [/LEFT]

[LEFT]W TOZ o byłym współpracowniku nie mają dobrego zdania: - Odszedł, bo ze wszystkimi się skłócił. To chorobliwie ambitny despota, który próbował nas sobie podporządkować. Promował się w mediach, chciał być gwiazdorem. Jako inspektor był kiepski. Nie radził sobie z przeprowadzaniem interwencji - opowiada Joanna Nagórna, inspektor okręgowy TOZ. - Naobiecywał, że załatwi nam sponsorów i złote góry. I załatwił w formie darowizny rozpadający się faks, za który potem przyszła do nas faktura na 2 tys. zł! - wspomina Nagórna. Jej wersję potwierdzają inni inspektorzy stołecznego okręgu Towarzystwa. [/LEFT]

[LEFT][B]Patronat zawieszony[/B] [/LEFT]

[LEFT]Niewątpliwie Janda potrafi promować się w mediach. Pomysł Straży dopiero raczkował, gdy w lokalnych gazetach pojawiły się artykuły donoszące, że TOZ rośnie konkurencja. W TOZ zawrzało, gdy Janda pochwalił się dziennikarzom, że honorowy patronat nad Strażą dla Zwierząt ma objąć sama prezydentowa Maria Kaczyńska. [/LEFT]

[LEFT]Warszawski okręg TOZ (zarząd główny Towarzystwa dystansuje się od konfliktu) wydał wtedy oświadczenie, w którym zarzucił Mateuszowi Jandzie m.in. wynoszenie dokumentów z siedziby TOZ, uprowadzenie koni ze stadniny w Trybułowie, a nawet tajemniczą zmianę imienia i nazwiska (jeszcze półtora roku temu Mateusz Janda nazywał się Jacek F.). No i karierowiczostwo: "Janda będzie szedł po trupach. Może nawet skrycie, niczym Nikodem Dyzma, marzy o tym, aby zostać prezydentem" - sugerują autorzy oświadczenia. Pismo trafiło do Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego.[/LEFT]

[LEFT]Kancelaria potwierdza, że pani prezydentowa rozważała objęcie Straży honorowym patronatem. - Zawiesiliśmy tę sprawę do czasu wyjaśnienia pewnych niejasności związanych z działalnością pana Mateusza Jandy - mówi Izabela Tomaszewska z Kancelarii. [/LEFT]

[LEFT][B]Kto ma szansę się przebić[/B] [/LEFT]

[LEFT]Mateusz Janda twierdzi, że padł ofiarą nagonki. Zaprzecza, jakoby wynosił jakieś dokumenty. Przyznaje się do zmiany nazwiska: - Zrobiłem to wyłącznie z powodów prywatnych, a nie zawodowych - podkreśla. Jeśli chodzi o konie z Trybułowa: owszem, wywiózł, ale w słusznej sprawie. - Mam dokumenty potwierdzające prawo do opieki nad tymi zwierzętami - twierdzi. [/LEFT]

[LEFT]I ma teorię na temat tego, dlaczego inspektorzy z TOZ tak go nie lubią. - Są wściekli, że pojawia się nowe stowarzyszenie, które stanie do walki o dotacje. Wiedzą, że w tym środowisku coś już znaczę i mam szansę się przebić - mówi. - Ale ja się tak łatwo nie poddam! - zapowiada. I zdradza, że już pracuje nad pewną interwencją. To ważna sprawa, niemal na miarę akcji w Otwocku. - Czas pokaże, kto z nas naprawdę ma na celu dobro zwierząt - zapewnia.
[/quote][/LEFT]

[LEFT]pzdr
GreenEvil[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]"[B][U]Mateusz Janda twierdzi, że padł ofiarą nago[/U][/B]nki. Zaprzecza, jakoby wynosił jakieś dokumenty. Przyznaje się do zmiany nazwiska: - Zrobiłem to wyłącznie z powodów prywatnych, a nie zawodowych - podkreśla. Jeśli chodzi o konie z Trybułowa: owszem, wywiózł, ale w słusznej sprawie. - Mam dokumenty potwierdzające prawo do opieki nad tymi zwierzętami - twierdzi.

I ma teorię na temat tego, dlaczego inspektorzy z TOZ tak go nie lubią. - Są wściekli, że pojawia się nowe stowarzyszenie, które stanie do walki o dotacje. Wiedzą, że w tym środowisku coś już znaczę i mam szansę się przebić - mówi. - Ale ja się tak łatwo nie poddam! - zapowiada. I zdradza, że już pracuje nad pewną interwencją. To ważna sprawa, niemal na miarę akcji w Otwocku. - [B][U]Czas pokaże, kto z nas naprawdę ma na celu dobro zwierząt - zapewnia. "[/U][/B][/LEFT]
[B][/B]
[B][/B]
...no i pokazał........brawooo:mad:
[LEFT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Tylko widzisz. Dziecko widzi zdjecia ze Pani ma na reku liska:shake:
I jak spotka gdzies liska, a oto nie trudno, to tez bedzie dzieciak chcial ratowac. A wiadomo, ze pomoc trzeba ale trzeba wezwac odpowiednie wlasnie sluzby.[/quote]

Tu też masz racje. Podobna sytuacja jest jeśli chodzi o niektóre filmy familijne ze zwierzętami w roli głównej. Z tym, że tutaj akurat ludzie, którzy są powołani do pracy ze zwierzętami powinni mieć więcej oleju w głowie i odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shantara']
Swoją drogą skąd rekrutują się Ci "Strażnicy" i jakie muszą spełnić warunki?[/quote]

No rekrutacje przeprowadzaja wladze SdZ, maja jakies wypracowane kryteria i jak zrozumialam jest tez egzamin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shantara']Tu też masz racje. Podobna sytuacja jest jeśli chodzi o niektóre filmy familijne ze zwierzętami w roli głównej. Z tym, że tutaj akurat ludzie, którzy są powołani do pracy ze zwierzętami powinni mieć więcej oleju w głowie i odpowiedzialności.[/quote]

Piekne haslo na temat dzikich zwierzat ma PETA [B][COLOR=red]"Dzikie zwierzeta miej w swoim sercu ale nie u siebie w domu"[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury'][LEFT]"[B][U]Mateusz Janda twierdzi, że padł ofiarą nago[/U][/B]nki. [/LEFT]

[/quote]

[LEFT]OWSZEM,padnie ofiara nagonki, juz niedlugo, mianowicie NASZEJ,[/LEFT]


[quote name='Aga_Mazury']

[B][U]Czas pokaże, kto z nas naprawdę ma na celu dobro zwierząt - zapewnia. "[/U][/B]


...no i pokazał........brawooo:mad:
[/quote]

wlasnie, pokazal bardzo wyraznie.

Sluchajcie zrobmy cos, napiszmy jakis zbiorowy protest i porozsylajmy wszedzie gdzie sie da z prezydentowa wlacznie, to nie moze tak byc!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cholerni dranie i mordercy!!!!!!!!!!!!!!
Kolejna pseudo-organizacja ktora zmiast pomagac,zabija i morduje,jak kiedys Milicja Obywatelska.
kto ma pomysl jak zrobic im kolo d****?
Zamknac to dziadostwo,jesli tacy z nich "milosnicy zwierzat" to niech spadaja!!!!!!
Kto ma pomysl co napisac i do kogo?
Moze faktycznie do prezydenta?Niech sie zainteresuje co sie tam dzieje!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...