Jump to content
Dogomania

Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)


Saththa

Recommended Posts

żaden z naszych psów nie aportował... Inka biega za patykami a poprzednia sucza za piłkami ale zadna nie oddaje, inka podbiega i z patykiem w pysku szczeka na nas i się głupol cieszy :) a w domu podbiega z zabawka i tez pyszczy do nas i czasem daje miska ale p to by sie szarpac a nie rzucac. jedynie to oddaje rzeczy mojej babci ale to tez tak raz odda raz szarpie. za to tilka biegala za pilka z nią przychodziła... ale to nie nasza zasługa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulana']Mordki niedzielne śliczniaste. :smile:
Ładnie chłopaki w tych nowych obrożach wyglądają. I niebieska też ładniutka. Dla którego ona?


Fajnie, że z Fixiem chodzisz na szkolenie. Może jakoś się nastawi na odbieranie psów. Tylko potem konsekwencji trzeba, żeby nie zaprzepaścić nauki. ;-)

Co to L-Tryptofan? Na uspokojenie?


Ehhh szczęściarz raczej :smile:

A propos szkolenia - marzy mi się nauczenie Zibiego aportowania. Ale to jakiś niedościgniony kosmos mi się wydaje, skoro najlepszą zabawą jest uciekanie z właśnie złapaną rzutką ewentualnie położenie jej na metr ode mnie i czekanie czy podejdę z miną zawadiacką. Ja w ogóle a nim nie mogę nadążyć. Mam wrażenie, że on dobrze zna to wszystko co go uczyliśmy, ale robi... na właśnie... kiedy chce? Gałgan jeden.[/QUOTE]

Dla Tazzmanka niebieska obróżka :)

Na szkolenie chdoziliśmy w zeszłym roku w wakacje ale potem mi plecy siadły i nie było jak ehhhh więc wróciliśmy :D

tryptofan -

[QUOTE]to bycie związkiem wyjściowy do biosyntezy, co najmniej dwóch rodzajów hormonów tj. melatoniny i serotoniny. Melatonina to hormon, który działa w naszym mózgu. Uważa się, że jest odpowiedzialna za regulację cyklów snu i czuwania, cykl zwany również rytmem okołodobowym.

Serotonina jest szczególnie ważna, ponieważ zachowuje się jako hormon regulujący aktywność wielu innych związków, występujących w mózgu. Kontrola obejmuje ruchy mięśni, aktywność umysłową, stan świadomości oraz umożliwia zaśnięcie. Bez odpowiedniej ilości tryptofanu z naszej diecie, aktywność zarówno serotoniny, jak i melatoniny, ulega obniżeniu, co może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, włącznie z problemem ze snem.
[/QUOTE]

Jakby się uprzeć to i jest trochę na uspokojenie. Ale zasadniczo jego brak w organizmie zaburza możliwość wyciszenia się psa, jest on wciąz na "najwyższych obrotach". Ciagle pobudzony heh na dłuższa mete ejst to masakra

Szczęściarz?:)

Co do aportowania to... Tazzman trochę umie ale tylko z dwoma piłkami z jedną piłką przeszczęśliwy pobiegnie za piłką, przyneisie ale nie odda :D U Idefixa zasadniczo nie mam wizji aby musiał aportować;)


[quote name='zerduszko']Przepraszam, ze się tak bezczelnie chwale! ale po nieudanych dwóch próbach w końcu udało mi się psa nauczyć aportować. Nawet mąż mój pochwalił, ze nawet Boltosławowi nie trzeba nic mówić, a pile przynosi :multi: Moje naj osiągniecie szkoleniowe :eviltong:[/QUOTE]

Super :) Bezczelna Ty :lol:
[quote name='ania0112']żaden z naszych psów nie aportował... Inka biega za patykami a poprzednia sucza za piłkami ale zadna nie oddaje, inka podbiega i z patykiem w pysku szczeka na nas i się głupol cieszy :) a w domu podbiega z zabawka i tez pyszczy do nas i czasem daje miska ale p to by sie szarpac a nie rzucac. jedynie to oddaje rzeczy mojej babci ale to tez tak raz odda raz szarpie. za to tilka biegala za pilka z nią przychodziła... ale to nie nasza zasługa :eviltong:[/QUOTE]

Oj tam oj tam :D widocznie nie potrzebujecie aby aportowały :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']aaaa kurcze jak ja nie mogłam sobie przypomnieć nazwy tego tryptofanu :lol: chciałam to dla Piździ spróbować i za chiny.... kurde skleroza![/QUOTE]

no widzisz :)

[URL]http://www.zdro-vita.pl/5659,l-tryptofan-30-kapsulek.html[/URL] ja tutaj kupowałam :)

Link to comment
Share on other sites

Tryptofan to główny składnik mojego środka migrenę. Nie wiem, czy ten "mój" tryptofan ma L na początku. Może nie. Muszę sprawdzić.

Ale poczytałam o tym, do którego dałaś link i może to tak właśnie jest, bo jakoś o migrenie tam też było w tym opisie. I paru innych objawach, które mam. Czego to się człowiek na tej dogomanii nie dowie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Tryptofan to główny składnik mojego środka migrenę. Nie wiem, czy ten "mój" tryptofan ma L na początku. Może nie. Muszę sprawdzić.

Ale poczytałam o tym, do którego dałaś link i może to tak właśnie jest, bo jakoś o migrenie tam też było w tym opisie. I paru innych objawach, które mam. Czego to się człowiek na tej dogomanii nie dowie![/QUOTE]

[QUOTE]Istnieją dwie formy tryptofanu (izomery) L-tryptofan i D-tryptofan. Izomer L jest właściwym izomerem, którego potrzebuje organizm ludzki, jest w stanie go właściwie wykorzystać, właśnie taka forma tryptofanu, powinna znajdować się w suplemencie. [/QUOTE]



[COLOR=#ffffff].......................[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']

Oj tam oj tam :D widocznie nie potrzebujecie aby aportowały :lol:[/QUOTE]

a zebys wiedziała ze nie potrzebujemy :) moja babcia powiedziała kiedys ince " ty musisz przychodzić z tą zabawką i mi ją oddawac bo ja latać za tobą nie będę bo jestem stara i mnie bolą plecy" i inka tylko jej normalnie potrafi oddac miśka , czasem sie szarpie a z nami ciagle szarpie ale przewaznie to musimy tez upolowac najpierw go. no więc babdzia potrzebowała aportującego to ma a my.... :roll::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szczęściarz? [/QUOTE]
A nie? Zdjęcia, obróżki, szkolenia, tabletki szczęścia... I jeszcze kumpel do podgryzania. ;)

[QUOTE]moja babcia powiedziała kiedys ince " ty musisz przychodzić z tą zabawką i mi ją oddawac bo ja latać za tobą nie będę bo jestem stara i mnie bolą plecy" i inka tylko jej normalnie potrafi oddac miśka [/QUOTE]
Teraz rozumiem, że samo tłumaczenie psu, że nie mam ochoty latać za jego piłką nie wystarczy, bo chociaż mi się [U]nie chce[U], to przecież [U]mogę[U], a więc tak naprawdę nie potrzebuję.:diabloti: Tylko, że to mój pies się ma wybiegać, nie ja...

[QUOTE]Przepraszam, ze się tak bezczelnie chwale! ale po nieudanych dwóch próbach w końcu udało mi się psa nauczyć aportować[/QUOTE]
[B]Zerduszko[/B] ja poproszę receptę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Tryptofan to główny składnik mojego środka migrenę. Nie wiem, czy ten "mój" tryptofan ma L na początku. Może nie. Muszę sprawdzić.

Ale poczytałam o tym, do którego dałaś link i może to tak właśnie jest, bo jakoś o migrenie tam też było w tym opisie. I paru innych objawach, które mam. Czego to się człowiek na tej dogomanii nie dowie![/QUOTE]


Marako jak możesz to podaj nazwę tego środka na migrenę,bo ja się truję bardzo ciężką chemią.Może warto tego Twojego środka spróbować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulana']

A propos szkolenia - marzy mi się nauczenie Zibiego aportowania. Ale to jakiś niedościgniony kosmos mi się wydaje, skoro najlepszą zabawą jest uciekanie z właśnie złapaną rzutką ewentualnie położenie jej na metr ode mnie i czekanie czy podejdę z miną zawadiacką. Ja w ogóle a nim nie mogę nadążyć. Mam wrażenie, że on dobrze zna to wszystko co go uczyliśmy, ale robi... na właśnie... kiedy chce? Gałgan jeden.[/QUOTE]



I kto tu pisze o konsekwencji :evil_lol:

Kocyka bede uczyla aportowania


[quote name='Saththa']hmmm ja tez z chęcią poczytam koleżanka miewa zabujcze z zasady migreny może jej coś podrzuce :D[/QUOTE]

Siekiera do obciecia glowy i nie boli :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']I kto tu pisze o konsekwencji :evil_lol:

Kocyka bede uczyla aportowania




Siekiera do obciecia glowy i nie boli :evil_lol:[/QUOTE]

Siekiera jest wyjsciem bez przyszłości :lol:

[quote name='ulana']No toż z własnych doświadczeń piszę przecież. :)

Powodzenia w uczeniu Kocyka. :)[/QUOTE]

ULANA!!!!! a Ty jestes z warszawy?????? A daleko masz do galerii Mokotów albo złotych tarasów??

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że wróciliście do szkółki. Niestety w takich miejscach też ludzie wiedzą lepiej i nie stosują się do próśb czy zasad. U mnie ostatnio był taki pan co z uporem puszczał psa choć miał problem z przywołaniem i za każdym razem tysiąc razy później go wołał albo łapał bo przecież piesek musi się wybiegać. Na nic prośby że dopóki tego nie wypracuje to szkoda roboty.
Sandra pomyślałam że skoro Fix ma lizać smakołyk to może takie coś bym wam podesłała do spróbowania [url]www.eko-pies.pl/pl/p/Planet-Pet-Sztyft-Treningowy-Kurczak-50-ml/733[/url] Wygodniejsze niż łyżka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulana']Daleko, bo ja prażanka jestem. :) Do złotych tarasów bliżej. A czemu pytasz???[/QUOTE]

Bo tam jest taki jeden sklep którego ja pragne straszliwie mocno, tj jego asortymentu... i szukam kogos kto by mi zakupy w nim zrobił i wysłał pocztą :splat: Bath and Body Works maja takie zele antybakteryjne do rak a ja je kocham niesamowicie. na dogo kiedys na bazarkach były bo dziewczynie ktoś tam z USA przysyłał. Ale rpzestał. Z USA zamówić nie moge bo kurde tylko wysyłka do USA i Kanady ( a tam taka fajną cenę mają:() na e-bay jest ale straszne pieniądze chcą za wyysłkę no i zasadniczo za same żele też... a i tak nie ma moich ukochanych zapachów :( na allegro znalazłam serię ale zeli nie ma :(

a ja w warszawie nie bywam w ogóle :( jeszcze zeby mnie wysłac chcieli ale nawet nie chcą:(

A sklepy sa tylko w warszawie :(

No i szukam kogos kto mógłby mi pomóc bo to zasadniczo nie będa 2-3 sztuki tylko więcej heh

ale tak specjalnie wyprawe robić to nie chciałabym tez fatygować :oops: stąd pytałam czy masz blisko... :)

[quote name='weszka']Fajnie że wróciliście do szkółki. Niestety w takich miejscach też ludzie wiedzą lepiej i nie stosują się do próśb czy zasad. U mnie ostatnio był taki pan co z uporem puszczał psa choć miał problem z przywołaniem i za każdym razem tysiąc razy później go wołał albo łapał bo przecież piesek musi się wybiegać. Na nic prośby że dopóki tego nie wypracuje to szkoda roboty.
Sandra pomyślałam że skoro Fix ma lizać smakołyk to może takie coś bym wam podesłała do spróbowania [URL="http://www.eko-pies.pl/pl/p/Planet-Pet-Sztyft-Treningowy-Kurczak-50-ml/733"]www.eko-pies.pl/pl/p/Planet-Pet-Sztyft-Treningowy-Kurczak-50-ml/733[/URL] Wygodniejsze niż łyżka ;)[/QUOTE]


No taki swiat :) ja to się smieje ze dla własnego spokoju bym omijała b o to żadna przyjemnośc jak sie jakis pies na mojego własnego rzuca :stupid:

a co do szyftu to, on jest wydajny? Zastanawiałm sie nad nim jak robiłam zamówienie na karme u Ciebie ale własnie te 50ml mnie zmyliło i w koncu nie wziełam :) Ale musze Ci powiedziec ze te tuńczykowe smaki to mi się szczeniaki zabiajają o nie, cudne są :) Zasadniczo ogólnie to oni lubia rybę... i serek Fix lubi...

Fix przez godzinę szkolenia zjada opakowanie 150g serka śmietankowego :splat:

Link to comment
Share on other sites

Sztyft jest całkiem wydajny, zresztą najlepiej sprawdzić bo zależy jak często się używa i ile pies liże. Wyślę ci na testy jeśli chcesz ;)
Smakołyki Planet Pet to ogólnie hit, psy uwielbiają, wybór wielki, są porządnie robione nie z byle czego i zdrowe. Cieszę się że i b-cz szczeniaki lubią :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Sztyft jest całkiem wydajny, zresztą najlepiej sprawdzić bo zależy jak często się używa i ile pies liże. Wyślę ci na testy jeśli chcesz ;)
Smakołyki Planet Pet to ogólnie hit, psy uwielbiają, wybór wielki, są porządnie robione nie z byle czego i zdrowe. Cieszę się że i b-cz szczeniaki lubią :)[/QUOTE]

Idefix zamiata ozorkiem jak powalony... chętnie spróbujemy ;)

A te takie długie kabanosy pakowane pojedynczo co nam dorzuciłaś tam kurczak i wołowina też był hit... sama próbowałam bo tak łądnie pachniało :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']Idefix zamiata ozorkiem jak powalony... chętnie spróbujemy ;)

A te takie długie kabanosy pakowane pojedynczo co nam dorzuciłaś tam kurczak i wołowina też był hit... sama próbowałam bo tak łądnie pachniało :D[/QUOTE]

O jakaś fanka Mela Gibsona z "Zabójczej broni", tylko on psu wcinał ciasteczka. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aśka Belkowska']O jakaś fanka Mela Gibsona z "Zabójczej broni", tylko on psu wcinał ciasteczka. :diabloti:[/QUOTE]

Ciasteczka tez próbowałam, sa te biszkopciki takie z podobiznami zwierzat w róznych kolorach... ale tu si akurat oakzało ze tylko i wyłącznie łądnie pachną bo sa suche jak wióry i plułam nimi dośc gwałtownie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...