Jump to content
Dogomania

Kraków. Zahir - nowe życie u AgiG !!! Już za TM [']


mag.da

Recommended Posts

[quote name='moana']Ja zaglądam do Zahirka i reszty ferajny!
Śliczna mała Dogomaniaczka! Gratuluję!:)[/QUOTE]

Dziękuję :) Zuzia już bardzo lubi psy, chętnie obserwuje, jak się kręcą po domu. Ale urwanie głowy jest, z czwórką starych psów i malutkim dzieckiem :) dobrze, że żadnemu z nich nie przychodzi do głowy nawet na nią zawarczeć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zaczynają się jakieś problemy ze zdrowiem Zahira. Zawsze zachowywał czystość, gdy zdarzała mu się biegunka to starał się dolecieć do trawnika, nie sikał w domu nigdy, a dziś w cztery godziny po spacerze na moich oczach podniósł nogę i obsikał ścianę oraz podłogę, wcale mnie nie alarmując, że chce wyjść :( nie wiem,co to znaczy. jutro pójdę z nim do moich wetek i zrobię mu badania, martwię się, bo to dziwne u niego . nigdy się tak nie zachowywał :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nikt nie zagląda do Zahira. a to taki kochany pies. Na szczęście czuje się dobrze, choć jego starość jest coraz bardziej widoczna. Czasem się trochę z trudem podnosi, łatwo się męczy poza tym, ale się trzyma dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Nikt nie zagląda do Zahira. a to taki kochany pies. Na szczęście czuje się dobrze, choć jego starość jest coraz bardziej widoczna. Czasem się trochę z trudem podnosi, łatwo się męczy poza tym, ale się trzyma dobrze :)[/QUOTE]
Całusy dla Zahira. Słodziak już ma ponad 10 lat przystojny dziadeczek... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

[B]Gdarin [/B]Zahirek jest cudowny. jedyna jego wada to ogromna żarłoczność.:) Muszę bardzo pilnować misek podczas karmienia, bo Zahir w sekundę wyjada wszystko ze swojej i wyżarłby wszystko reszcie stadka:)

Zahirek znów ma problem powracający u niego, o którym weci niewiele mi umieją powiedzieć. To znaczy leci mu krwi trochę z sisiaka, nie podaczas sikania, tyko tak co jakiś czas pokapuje, więc chodzimy dziś ze szmatą po domu i klatkę schodową też myliśmy. W zeszłym roku też był taki problem, dostawał leki przeciwzapalne i jakoś się to skończyło. Wykastrowany nie jest jako jedyny z naszych psów, bo w jego przypadku narkoza nie jest możliwa już. Gdy miał ze cztery lata temu narkozę na zabieg czyszczenia ząbków, to były duże problemy z jego stanem po wybudzeniu.
[B]Czy to mozliwe, aby krwawienie z siusiaka (ale nie podczas sikania, to nie jest krwiomocz) było zwiazane np., z cieczkami suczek w okolicy? Słyszał ktoś w ogóle o takim krwawieniu , któremu żadne inne objawy nie towarzyszą?[/B] [B]i które co parę miesięcy, czasem rzadziej powraca u psa? [/B]

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

dzisiajsze usg nie wykazało nadmiernie powiększonej prostaty ani zadnych cyst. Zahir dostał trzy zastrzyki i bardzo mu się to nie podobało. Ma też mieć kontynuację antybiotyku i dostawać lek przeciwkrwotoczny. Obv to coś pomogło. Zaraz jego mocz będę do badania łapać, bo ma bardzo duży pęcherz i cżęstomocz. Moja wetka mówi, ze czasem u owczarkowatych psów, które zaczymnają mieć problem z chodzeniem jest ucisk na coś tam (nie chcę przekręcać), i to powoduje problemy z pecherzem i sikaniem.
Dziś co chwilę z nim wychodzę. No ale główa sprawa to to krawienie niezależne od moczu. \Gdy schodziliśmy ze schodów znów klatkę pokropił mocno. każdy schodek we krwi. :shake:muszę chyba w aptece pamersy dla dorosłch kupić, by po tej klatce szedł w pamersach, bo jak po kazdym spcerze bęziemy myć trzy piętra to padniemy :(

Link to comment
Share on other sites

Zahir w zastrzykach dostał enrotron, metacam i cyclonamine ( o ile dobrze przepisuję z książeczki). Od dziś wieczorem mam mu podawać 3 x dziennie cyclonaminę w tabletkach, To ma hamować te krwotoki. Martwię się, że nie wiadomo z czego to się bierze. Gdy był młodszy, nigdy nie miał takich objawów. Z drugiej strony poza tym czuje się dobrze, ma wilczy apetyt np., lubi spacery, zachowuje dużą sprawność. Zakupiłam pampersy dla dorosłych, załóżę mu na noc, by sobie nie wylizywał tego siusiaka, bo z nerwów to robi, jak widzi krew, i ma wobec tego obrzęk. No i po klatce schodowej będzie musiał w pamersie chodzic. [B]Zachary[/B] Sąsiedzi chyba dziś mysleli, że ktoś kogoś zamordował:shake:.
[B]Cantadora [/B]no na razie nie odpoczniemy:) Dobrze chociaż, że mam dobry gabinet wet. na osiedlu. bo dopiero byłoby ciężko, gdybym musiała wozić psy gdzieś daleko i to taksówką, nie posiadając auta. Z przewożeniem Zahira autem, to zresztą jest największy problem, bo on waży 30 kilo, boi się samochodów, no a teraz gdy krwawi wątpię czy bym znalazła chętnego taksówkarza.

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

moj pies mial coś podobnego-leciała z niego czysta krew, po wielu probach znalezienia jskiegos lekarza, który będzie wiedział co to, okazało się, że to pokleszczowe zapalenie wątroby, pomogło leczenie ( nie wiem jakie, to bylo lata temu) i dieta wątrobiana, też był sprawny, szalał, miał dobry humor. Może warto sprawdzić czy to nie to,
aa , byłam u Fenomena-cudowny :)

Link to comment
Share on other sites

Beat2010 ale Zahir w przeciągu ostatnich 8 lat u AgaG, po raz trzeci chyba ma takie objawy ...AgaG na pewno zabezpiecza staruszki od kleszczy ale czasem i to nie zadziała...Jedno mi się nasuwa na myśl jako laikowi w materii psich chorób...Skoro wyciek krwi jest tak spory jak u Zahira, to musi być tego wyraźna przyczyna, której weterynarze AgaG nie potrafią ustalić i leczą tylko objawy( lek przeciwkrwotoczny, antybiotyk)... Chociaż trafiony antybiotyk wyciszy przypadkowo i przyczynę wycieku...

Link to comment
Share on other sites

Po lekach dziś jest spokój. Podaję cyclonaminę i antybiotyk w tabletkach. Zapytam jeszcze dr Derkowskiego jak z Feniem będę jutro, czy słyszał o czymś takim jak wycieki z prącia. na tle ucisku jakiegoś w kręgosłupie.
W każdym razie bardzo bardzo się martwię.

Link to comment
Share on other sites

Po lekach dziś jest spokój. nie leje mu się krew. Podaję cyclonaminę i antybiotyk w tabletkach. Zapytam jeszcze dr Derkowskiego jak z Feniem będę jutro, czy słyszał o czymś takim jak wycieki z prącia. na tle ucisku jakiegoś w kręgosłupie.MOże on doradzi, skąd się bierze coś takiego.
W każdym razie bardzo bardzo się martwię.zwłaszcza że Zahir jest za stary na narkozę i wobec tego nawet rtg dobrze nie ma jak zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Byłam przed chwilą skonsultować wyniki badania moczu, udało mi się skopiować z maila.
Gęstość względna 1,023 1,016 1,045 ~
Barwa moczu Żółta
Przejrzystość Dość mętny
Odczyn Słabo kwaśny
Białko 45,0 mg/dl
Glukoza Nieobecna ( - )
Ketony Nieobecne ( - )
Barwniki krwi Obecne ( + )
Barwniki żółciowe Nieobecne ( - )
Urobilinogen W normie
Osad moczu Obfity, żółty, st.
Nabłonki wielokątne Dość liczne w prep.
Nabłonki okrągłe Nieliczne w prep.
Leukocyty Zaleg.n.gęsto pw wpw
Erytrocyty 15 - 25 wpw
Opis: Świeże
Zmienione
Wyługowane
Wałeczki drobnoziarniste Kilka w prep.
Kryształy Nie znaleziono
Flora bakteryjna Dość obfita

Niestety nie ma pewnosci, czy oprócz zapalenia pęcherza, na co wskazują. nie ma też problemu z nerkami, bo wałeczki nie powinny w ogóle występować. bo białko to podobno może pochodzić z pęcherza, ale te wałeczki nie :( martwię się o mojego kochanego Misia Zahira. Jutro rano pędzę z nim na badania ogólne krwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']Starość bywa okrutna ze strony zdrowotnej... AgaG, uważaj na trzustkę Zahira przy cyclonamine...[/QUOTE]

Zahir dostaje tylko jedną tabletkę dziennie obecnie plus antybiotyki. Już jesteśmy po badaniu krwi, ogromnie panikował, doktor Dominika wyglądała jak rzeżnik bo się wyrywał strasznie, na dodatek Maja przeszakdzała, ale musiałam ją wziąć, bo zawsze chodzi na spacery z Zahirem i wyje jak wychodzę z nim a bez niej.
Czekam z niecierpliwością na wyniki

Link to comment
Share on other sites

wyniki bedą jutro dopiero. Wysłałam do wellington zdjęcia Zahira z dziś razem z resztą stadka. Zahir jest tak wielki i gruby, że wygląda na nich jak żubr :)

Link to comment
Share on other sites

Imię zw. ZAHIR

Badanie Wynik Jedn. min max norma

Leukocyty 8,20 G/l 6,0 12,0 ~

Erytrocyty 6,33 T/l 5,5 8,0 ~

Hemoglobina 9,81 mmol/l 7,45 11,17 ~

Hematokryt 0,45 l/l 0,37 0,55 ~

MCV 71 fl 60 77 ~

MCH 1,55 fmol 1,18 1,49 H

MCHC 21,7 mmol/l 19,8 22,3 ~

RDW 17 % 14 19 ~

Płytki krwi 247 G/l 200 580 ~

MPV 8 fl 6 9 ~

Kwasochłonne 2 % 0 10 ~

Segmentowane 76 % 60 77 ~

Limfocyty 20 % 12 30 ~

Monocyty 2 % 0 10 ~

AspAT 34,0 U/l 1 45 ~

AlAT 70,0 U/l 30 60 H

ALP 258,0 U/l 20 155 H

Glukoza 82,0 mg/dl 70 120 ~

Kreatynina 1,3 mg/dl 0,9 1,7 ~

Mocznik 46,4 mg/dl 20 50 ~

Białko całkowite 67,0 g/l 55 75 ~

Bilirubina całkowita 0,3 mg/dl 0,3 0,9 ~

Albuminy 30,0 g/l 29 43 ~

Dokument elektroniczny, nie wymaga podpisu i pieczątki.

Jedn.kier:

Rasa zw.

Gatunek: PIES

Wiek zw.

Imię zw. ZAHIR



Badanie Wynik Jedn. min max norma

GGT 40,0 U/l 5 25 H

Wapń 8,8 mg/dl 8,4 11,5 ~

Fosfor 3,3 mg/dl 2,5 6,3 ~

Magnez 2,4 mg/dl 1,7 2,9 ~

Cholesterol całkowity 242,0 mg/dl 127,7 360 ~

LDH 114,0 U/l 105 1683 ~

Kinaza kreatynowa 78,0 U/l 5 467 ~

Triglicerydy 73,0 mg/dl 17,7 115,1 ~

Sód 144,6 mmol/l 139,1 156,5 ~

Potas 4,7 mmol/l 4,1 5,4 ~

Chlorki 123,9 mmol/l 98,7 115,6 H

Globuliny 37,0 g/l 28 42 ~

[B]Uff:multi:moja wetka napisała mi w mailu, ze te wyniki jak na wiek Zahira nie są złe, przekroczone są parametry wątroby, a więc prócz zapalenia pęcherza trzeba leczyć wątrobę, ale nie ma tragedii, bo nerki pracują nieżle i dziaduś się trzyma. [/B](właśnie zamruczał jakby zobaczył, co piszę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...