Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

2 godziny temu, Baltimoore napisał:

Niedobrze z tymi kociakami u Murki, dobrze że pod opieką.

Czy tego przeziębionego czarnego nie da się do Izbicy?

Myślę,że wszedłby do łapaka

niestety mam problem kto zawiezie

jeszcze bedzie łapany Felek...i ten sam problem........

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, guccio napisał:

U mnie pusto na dt.Z lekami i informacjami jak leczyć, mogę przyjąć.Wszystkie tymczasowe calkowicie izolowane od białaczkowych Maćka i Czarka.

Tak właśnie myślę,że po wyleczeniu mógłby do Ciebie

ten kot jest bardzo chory:(   Bianka niestety też:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2020 o 08:31, DORA1020 napisał:

Plus kolejna faktura 164zł /z 30.11./

Razem dług wynosi 512

Z bazarku Olena   buuenos   200zł  plus wpłata od Isabel  50zł ,bardzxo dziękuję:)

Dług w chwili obecnej wynosi 262zł

Pozostałe pieniądze z bazarku Olena84 i buuenos przeznaczyłam:

300zł na DT dla kotków u Murki , 200zł na operację dwóch biednych koteczków

Serdecznie dziękuję za pomoc:)

 

Kolejna faktura za karmę 101zł

dług w RoyalVecie 91zł /Molly/

transport Molly do weta---20zDług:474zł

z lunarmermaid ------162zł + 200zł  serdecznie dziękuję :)

80zł  z tego bazarku dla zadłużonego Fabio

100zł  dla kotków u Murki

182zł  na długi za karme i leczenie Molly

Obecny dług:292zł

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2020 o 17:48, lunarmermaid napisał:

Z drugiego bazarku przelałam 200 zł, do podziału według potrzeb na koty i Fabio. 

Jutro powinny dotrzeć, proszę o potwierdzenie jak będą na koncie. 

Potwierdzam wpłatę na konto szczebrzeszyniaków 200zł

Bardzo dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Super guccio, że oferujesz pomoc dla tych kotów. Trzeba je jakoś łapać.

Jeśli udałoby się je dać na podleczenie do Izbicy, to byłoby najlepiej.

Jak się nie da, to może Sue poprosić, żeby wzięła po złapaniu do wetki i ustaliła leczenie, zanim trafią do guccio.

Białaczkowa Bianka jeśli bardzo chora i dalej nie da się złapać, to niestety, jej los nie zapowiada się dobrze :((

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Baltimoore napisał:

Super guccio, że oferujesz pomoc dla tych kotów. Trzeba je jakoś łapać.

Jeśli udałoby się je dać na podleczenie do Izbicy, to byłoby najlepiej.

Jak się nie da, to może Sue poprosić, żeby wzięła po złapaniu do wetki i ustaliła leczenie, zanim trafią do guccio.

Białaczkowa Bianka jeśli bardzo chora i dalej nie da się złapać, to niestety, jej los nie zapowiada się dobrze :((

To łapanie to największy problem.

Link to comment
Share on other sites

Dziś wet zdecydował o podaniu metronidazolu (na pierwotniaki), nie ma innego wyjścia. Biegunka nie ustępuje i jeszcze Piance się włączyło koopkanie bezwiedne:( już nawet nie mam czasu głaskać kotków, bo cały czas trzeba sprzątać:(

Dziś też kotki dostały kroplówki i jutro też muszę z nimi podjechać. Zataczają się troszkę, ale najważniejsze, że nie jest gorzej. Mufinek (grafitowy kotek) się trzyma całkiem dobrze.

Z aplikacją Strongholdu (na nicienie płucne) trzeba się wstrzymać na razie.

 

Najnowsze dwa maluszki rozrabiają i dokazują na całego. Są świetne:) Podaję im jeszcze antybiotyk, bo koopki choć lepsze i już tylko w kuwecie, to jeszcze rzadkie. Podaję im też probiotyk, który kupiłam wcześniej (Lakcid). Tak myślę, że jak im się te koopki nie poprawią to po weekendzie też trzeba będzie wciąć do badania.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Baltimoore napisał:

Może Madie coś jeszcze doradzi, bo ostatnio też przeszła swoje z koszmarną biegunką u dwóch kociaków, które dosłownie uratowała z nieudanej adopcji.

To były kociaki z tego terenu, więc może przyczyna podobna.

Przyczyną są lamblioza i koksydioza. Problem polegał na tym, że nie można było od razu wdrożyć leków, bo kotki były bardzo osłabione. Dopiero od wczoraj mają podawane leki na pierwotniaki. I w końcu jest lepiej! Dziś się już nie zataczają i z biegunką już jest ogromna poprawa, już im nie leci z poopek:) I pierwszy raz odkąd je wożę do weta to pomiałkiwały w samochodzie, bo do tej pory była grobowa cisza. Dziś jeszcze dostały kroplówkę i leki. Oby było już dobrze!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Murka napisał:

Przyczyną są lamblioza i koksydioza. Problem polegał na tym, że nie można było od razu wdrożyć leków, bo kotki były bardzo osłabione. Dopiero od wczoraj mają podawane leki na pierwotniaki. I w końcu jest lepiej! Dziś się już nie zataczają i z biegunką już jest ogromna poprawa, już im nie leci z poopek:) I pierwszy raz odkąd je wożę do weta to pomiałkiwały w samochodzie, bo do tej pory była grobowa cisza. Dziś jeszcze dostały kroplówkę i leki. Oby było już dobrze!

U mnie po podaniu leku dosłownie w ciągu 2 dni było dobrze.Kocurek był oprócz tego po ciężkich przejściach i nosicielem białaczki i czegoś jeszcze.

Trzymam kciuki, żeby problemy Twoje i kotów wreszcie się skończyły.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Przyczyną są lamblioza i koksydioza. Problem polegał na tym, że nie można było od razu wdrożyć leków, bo kotki były bardzo osłabione. Dopiero od wczoraj mają podawane leki na pierwotniaki. I w końcu jest lepiej! Dziś się już nie zataczają i z biegunką już jest ogromna poprawa, już im nie leci z poopek:) I pierwszy raz odkąd je wożę do weta to pomiałkiwały w samochodzie, bo do tej pory była grobowa cisza. Dziś jeszcze dostały kroplówkę i leki. Oby było już dobrze!

Murko, cały czas trzymam za nie kciuki. Wiem że są w najlepszych rękach :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wreszcie bardzo dobre wieści od ślepaczków. Bałam się o tym pisać wcześniej, żeby nie zapeszyć, tyle już było iskierek nadziei, które szybko gasły.

Dzisiaj koleżanka z TZ-tem zawieżli Bursztyna- od dzisiaj Ginger- do DS, w którym poczeka na operację, będzie miał też zapewnioną opiekę pooperacyjną, pan się tego wszystkiego nie przestraszył, a my też nie chciałyśmy odkładać adopcji z uwagi na całokształt sytuacji.

Bazyli- od dzisiaj Larry- został zawieziony na dt do innej koleżanki. Dziewczyna jest bardzo super, tymczasowała już trudne przypadki,  zapewni Bazylkowi spokój, komfort i leczenie stanu zapalnego oczek przed operacją.

Po naszej stronie pozostaje zapewnienie i opłacenie operacji oczek, a dla Bazylka pokrycie kosztów utrzymania- co i tak robiłyśmy dotychczas.

Kciuki dalej bardzo potrzebne.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Baltimoore napisał:

Wreszcie bardzo dobre wieści od ślepaczków. Bałam się o tym pisać wcześniej, żeby nie zapeszyć, tyle już było iskierek nadziei, które szybko gasły.

Dzisiaj koleżanka z TZ-tem zawieżli Bursztyna- od dzisiaj Ginger- do DS, w którym poczeka na operację, będzie miał też zapewnioną opiekę pooperacyjną, pan się tego wszystkiego nie przestraszył, a my też nie chciałyśmy odkładać adopcji z uwagi na całokształt sytuacji.

Bazyli- od dzisiaj Larry- został zawieziony na dt do innej koleżanki. Dziewczyna jest bardzo super, tymczasowała już trudne przypadki,  zapewni Bazylkowi spokój, komfort i leczenie stanu zapalnego oczek przed operacją.

Po naszej stronie pozostaje zapewnienie i opłacenie operacji oczek, a dla Bazylka pokrycie kosztów utrzymania- co i tak robiłyśmy dotychczas.

Kciuki dalej bardzo potrzebne.

Po wielu miesiącach Twojej walki z pomocą koleżanki o te biedne koty nareszcie sukces.

Kciuki zaciskam cały czas.Dzisiaj rusza mój bazarek.Polowa dochodu na slepaczki.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, guccio napisał:

Po wielu miesiącach Twojej walki z pomocą koleżanki o te biedne koty nareszcie sukces.

Kciuki zaciskam cały czas.Dzisiaj rusza mój bazarek.Polowa dochodu na slepaczki.

Bardzo Ci guccio dziękuję :))

I z propozycję wzięcia ich w grudniu na tymczas od zaraz,

I dziękuję Ci teraz :))

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Baltimoore napisał:

Wreszcie bardzo dobre wieści od ślepaczków. Bałam się o tym pisać wcześniej, żeby nie zapeszyć, tyle już było iskierek nadziei, które szybko gasły.

Dzisiaj koleżanka z TZ-tem zawieżli Bursztyna- od dzisiaj Ginger- do DS, w którym poczeka na operację, będzie miał też zapewnioną opiekę pooperacyjną, pan się tego wszystkiego nie przestraszył, a my też nie chciałyśmy odkładać adopcji z uwagi na całokształt sytuacji.

Bazyli- od dzisiaj Larry- został zawieziony na dt do innej koleżanki. Dziewczyna jest bardzo super, tymczasowała już trudne przypadki,  zapewni Bazylkowi spokój, komfort i leczenie stanu zapalnego oczek przed operacją.

Po naszej stronie pozostaje zapewnienie i opłacenie operacji oczek, a dla Bazylka pokrycie kosztów utrzymania- co i tak robiłyśmy dotychczas.

Kciuki dalej bardzo potrzebne.

Cieszę się,że w końcu ruszyło z miejsca:)

Teraz może odmieni się los tych biednych kotków.

Link to comment
Share on other sites

Dziś znów niestety kotki trochę gorzej. Wet podał im w piątek trochę sterydu, żeby wzmocnić je i zastopować biegunkę. Podziałało, ale niestety steryd przestał działać:( Tym razem Beza jest najlepsza, nawet poopka już czysta i nie zatacza się. Natomiast wzięło Mufinka z zataczeniem się i biegunką. Pianka też biedniutka:(

Także dziś znów była wizyta u weta i jutro też jedziemy...

Link to comment
Share on other sites

Biedne kociaki :((

Z tymi, które ratowała Madie było tak samo. Lejąca się biegunka i słaniające się na łapkach apatyczne koteczki, Kulka i Klementynka.

 

Trzymam Murko mocno kciuki za Twoich podopiecznych, żeby się zaczęło poprawiać.

Czy one dostają suchą karmę RC gastrointestinal? Z moich kilku doświadczeń z kociakami z biegunką bardzo pomaga przetrzymanie ich na suchej karmie gastrointestinal do czasu zregenerowania się uszkodzonego toksynami nabłonka jelit .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...