Jump to content
Dogomania

Jak z kanapowca zrobić sportowca??


ozuzi

Recommended Posts

[quote name='kacpru']ja tu niestety przymus widze wyraznie.Wy pewnie swietnie sie bawiliscie kiedy suka spanikowana gonila samochod zebyscie jej przypadkiem nie zostawili,czy nie tak to wygladalo? Bo przeciez wszyscy byli w samochodzie a pies na zewnatrz? nic na ten temat nie pisalas stad moj wniosek :roll:


brak wyobrazni....:shake:[/quote]

Ale sie czepiasz... To jest tak jak z bieganiem psa kolo roweru! I czy to jest meczenie?? Bo np.: moja Tunia to kolo roweru uwielbia biegac. Jak jest duzy pies to wydaje mis sie ,ze to nic zlego jak sie tak piesek "wylata"....czyz nie?:razz: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze do owej suni cane corso i jej 12 letniej pani. Moim zdaniem jej rodzice nie mają w ogóle wyobraźni i za grosz odpowiedzialności za psa, skoro pozwalają 12 letniej dziewczynce samej go wyprowadzać i wychowywać.
Cane Corso jest psem silnym i dużym, co się stanie jak jej suczka zetnie się z innym psem... nie sadze by 12 latka będzie potrafiła psy rozdzielić. Nie mówię tego by kogoś obrazić po prostu denerwuje mnie takie zachowanie rodziców kupili dużego psa, który całe życie praktycznie nie opuszczał podwórka, bo wszyscy sądzili ze skoro jest ogródek to psa nie trzeba wyprowadzać, co skończyło się tym ze pies spasł się jak świnka.
A teraz, kiedy już wychodzi to wychodzi z 12 letnią dziewczynka, która waży z 30 parę kilogramów. Ja mam 20 lat i jestem właścicielką cane corso ( w właściwie jak to mówicie raso podobnego kundla gdyż Matra niestety nie posiada papierów gdyż moje pojecie o rodowodzie w czasie, kiedy kupowaliśmy psa było takie ze ja chce psa do kochania nie do wystawiania teraz się to zmieniło, ale z kuli tego psa nie zmienię, bo ją kocham) wiec wiem, jaką te psy potrafią mieć siłę. Przez to tak bardzo mnie denerwuje takie zachowanie rodziców, prawdę mówiąc jak widzę dziecko idące z tak dużym psem boje się, bo jeśli temu psu coś odbije albo mu się nie spodoba to wiem ze ta młoda osoba nie utrzymie swojego pupila i co wtedy...·Przez to wydaje mi się, że może i nawet lepiej by było gdyby dziewczyna miała małego psa, nad którym jest w stanie fizycznie zapanować.

Link to comment
Share on other sites

mysle ze przesadzasz czy ty jestes w stanie utrzymac swojego psa? Gdyby tak wszyscy rozumowali to po ulicach chodzilyby same pinczerki, jesli pies jest grzeczny nie trzeba miec sily pudzana ;) Isztar wcale nie jest gruba jej zdjecia mozna obejzec w galerii, nigdzie nie jest powiedziane ze pies nigdy nigdzie nie wychodzil przeczytaj uwaznie zanim skrytykujesz
juz mnie wnerwia to najezdzanie na Ozuzi i jej rodzicow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']mysle ze przesadzasz czy ty jestes w stanie utrzymac swojego psa? Gdyby tak wszyscy rozumowali to po ulicach chodzilyby same pinczerki, jesli pies jest grzeczny nie trzeba miec sily pudzana ;) Isztar wcale nie jest gruba jej zdjecia mozna obejzec w galerii, nigdzie nie jest powiedziane ze pies nigdy nigdzie nie wychodzil przeczytaj uwaznie zanim skrytykujesz
juz mnie wnerwia to najezdzanie na Ozuzi i jej rodzicow[/quote]

[FONT=&quot]Tak ja jestem w stanie utrzymać swojego psa z trudem, ale jestem. I nie wydaje mi się żebym przesadzała jak pewnie wiesz niekiedy instynkt u psa bierze góre pies poleci za kotem albo za czymś innym. Poza tym nawet najłagodniejszemu psu może odbić. Przykład Matra od małego chodziliśmy na polankę i bawiła się z wszystkimi psami, jeśli pies na nia warknął on odchodziła.
Po drugiej cieczce nagle coś się zmieniło i już nie wszystkie psy lubi nie wszystkie akceptuje.
Kumpel szedł ze swoją suka amstafa obok przechodził chłopak w wieku może 14 lat z dużym psem podobnym do azjaty nie utrzymał go. Na szczęście kumpel jakoś je rozdzielił i nic się nie stało. Wiec nie mów mi, że przesadzam.
Ja z swoim poprzednim psem, który ważył 18 kg wychodziłam dopiero w wieku 12 lat i to tez na początku pod nadzorem a co dopiero z cc. Za dużo wypadków było by mi ktoś przetłumaczył, że to nic takiego jak 12 latka wychodzi z 50 kg psem.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

fruziu moja sucz wazy 24 kg i nigdy nie pozwoliłabym wyjsc sam na sam z nia mojej chrzesniaczce lat 11, a dlaczego, bo znam mozlwosci swojego psa i za duzo widziałam dodam ze molos to pies o silnym charakterze (często suki sa dominujące a nawet jak dobrze wychowane róznie bywa jak zostaną sprowokowane) w przypadku jakiejś sprzeczki często dorosli - rosli ;) ludzie sobie nie radzą, a co dopiero dzieci tu potrzebny jest nadzór rodzica !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']fruziu moja sucz wazy 24 kg i nigdy nie pozwoliłabym wyjsc sam na sam z nia mojej chrzesniaczce lat 11, a dlaczego, bo znam mozlwosci swojego psa i za duzo widziałam dodam ze molos to pies o silnym charakterze (często suki sa dominujące a nawet jak dobrze wychowane róznie bywa jak zostaną sprowokowane) w przypadku jakiejś sprzeczki często dorosli - rosli ;) ludzie sobie nie radzą, a co dopiero dzieci tu potrzebny jest nadzór rodzica !![/quote]

I oto mi właśnie chodzi teraz niestety często się zdarza, że dzieci latają z silnymi psami amstafami molosami owczarkami w ogóle z psami, nad którymi nawet odrobinkę nie będą potrafiły zapanować. I nie mówię tego z niechęci do Ozuzi albo, dlatego żeby jej dokuczyć.
Tak jak powiedziała Patka z psami różnie bywa moja suka jest dominująca, jeśli chodzi o słabsze psy, jeśli wyczuje, że pies się jej boi to ona to wykorzysta i zechce go podporządkować. Kiedy pierwszy raz naskoczyła na psa byłam w stanie ja z psa ściągnąć i usadzić i naprawdę wątpię by potrafiło to zrobić 12 latanie dziecko.
Możecie mi nie wierzyć uważać to za najeżdżanie na koleżankę i jej rodziców, ale idźcie do byle, jakiego szkoleniowca i powie wam to samo, że dziecko nie powinno same wychodzić z psem a tym bardziej z takim psem. Mi szkoleniowiec nawet powiedział, że Matra z racji mojego jak by nie patrzeć jeszcze młodego wieku jeszcze mnie sprawdza, na co może sobie pozwolić, na co nie, nie bardo chce przyjąć, że to ja jestem przewodnikiem i że to nie ona będzie decydować, co będziemy robić. Wiele wysiłku mnie kosztowało żeby osiągnąć to, co jest teraz i chociaż zdarzy jej się czasem mnie sprawdzać to naprawdę jest to rzadko.
Moim zdaniem Ozuzi powinna poprosić kogoś z dorosłych rodziców dziadków żeby z nia wychodzili na te spacery nie dość, że będzie miała przyjemność w obcowaniu z psem to i kontakty z rodzicami będzie miała lepsze ja widzę w tym same plusy:)

Link to comment
Share on other sites

Ja 60-cio kilowego molosa nie utrzymałabym na pewno, skoro z ledwością utrzymuję swoją 20-kiloą Sonię, która ciągnie jak koń pociągowy :cool3:
Ale być może Isztar (nawiasem mówiąc, piękne imię :lol:) to pies łagodny i uległy i nie powoduje żadnego zagrożenia na spacerze? Poza tym Ozuzi sprawia wrażenie energicznej, odważnej dziewczyny, a jej rodzice - rozsądnych i odpowiedzialnych ludzi :lol:

Link to comment
Share on other sites

to nie był byle jaki szkoleniowiec, bo psa nauczył. Przyznam się kiedyś bałam się z psem wychodzić ,bo raz zrobiłam fiksa i parę rezy szczupaka. [COLOR=black][B][COLOR=red]Pies potrafi już grzecznie chodzić.[/COLOR] Piszę to chyba szusty raz. [/B][/COLOR][COLOR=black]Chce się bawić z psami, ale pociągnięcie wystarczy. Nie jest agresywna do psów, ale była i też oduczyłam ją tego na szkoleniu... Ostatnio chodzę z tatą. Sama też potrafię poradzić sobie z psem. Nie przesadzajmy nie jestem z nowu taka mała, mam 12 lat a nie 2 i 169,5cm wzrostu i trochę więcej niż 30 kg. To normalne, nawet najgrzeczniejszy pies potrafi pociągnąć. Poza tym wcześniej wychodziłam z psem, ale z kimś bo nie mogłam jej utrzymać i pies się męczył i dlatego nikt z nią nie chodził. A jak uczyłam ją chodzić w ogrodzie przy nodze to było dobrze, ale w terenie...[/COLOR]

Koniec linii obronnej, teraz trochę narzekania.

Mam dość tej rodziny!!!!!!:angryy: Nie dociera że pies nie dostaje kosteczek ze stołu. Wszyscy mówią że piesek głodny. Nie chce jeść tego co dostaje to głodny, nie moja wina.

Przyjechała do nas znajoma... i się wścieka i gada, że pies głupi, bo szczeka. Za płotem wesele, drą się wszyscy, a pies nawet poszczekać nie może. Człowiek gada pies szczeka, ludzie...:shake: :shake: :shake: :mad: :mad: :mad:

A skup zamknięty :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ozuzi 12 lat to naprawdę niewiele..
Poza tym masz 170 cm wzrostu i cos ponad 30 kg wagi :O?
Wybacz, ale niemożliwe:P..
ja mam 170 cm wzrostu i 50 kg i jakoś spasiona nie jestem :oops:

A na obronę Ozuzi-zauważcie, że wy nie dajecie psa dziecku, jeśli ów dziecko nie ma kontaktu z psem. inaczej rzecz się ma, jeśli, w tym przypadku Ozuzi, jest z psem 24h na dobę. Zna jego możliwości itd.. Przynajmniej mi się tak wydaje :oops:
Choć swoją drogą, gdy ja miałam 13 lat, a Rasel byl malutkim (cos kolo 20 kg;)), słodkim szczeniakiem, to niekiedy lądowałam na ziemi, bo nie mogłam go utrzymać :P...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Panienki ! Abstra***ąc od poglądów, czy mogłybyście zauważyć, że w języku polskim są : ą, ę, ć, ó, ś, ż, ź. Że istnieją oprócz emotikonek także znaki diaktryczne jak : przecinek, wykrzyknik, dwukropek, średnik i parę innych. I można ich używać. I że mamy pewne zasady ortografii. I że zdanie zaczyna się [U]zawsze[/U] z dużej litery. Popatrzcie, jaki przykład dajecie [B]ozuzi[/B]. Po pierwszym zruganiu naprawdę starała się pisać ortograficznie i ładnie. Ale gdy zobaczyła, że te mądre i pouczające też piszą niestarannie, to zaczęła wracać do starych nawyków. A podobno dogo szczyci się tym, że jest forum ludzi piszących porządnie po polsku ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]I czytajcie cały wątek. Jestem na dogo od niedawna. Ale już się nauczyłam jednego : jak wchodzisz w wątek, to go przeczytaj ! Inaczej Twój komentarz, Twoje wejście może być nie na temat.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Ozuzi[/B] ma swoją Isztar od 4 lat. Suka była na szkole, takiej, jaka może być w małym mieście, jakim jest Giżycko. [B]Ozuzi [/B]wydaje się być energiczną osóbką, która chce współpracować ze swoją suką.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

no, tak..jedna sprawa się rozjasnia, to teraz trzeba sobie cos innego znaleźc- czepmy sie więc ortografii...zlitujcie sie ludzie.

Suprise, 'troche więcej' mogło być powiedziane z nutka ironii;) np. ja też mam troche więcej;) kilogramów wiecej niz 30.
Ozuzi to Ty wysoka laska jesteś;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]istnieją oprócz emotikonek także znaki diaktryczne jak : przecinek, wykrzyknik, dwukropek, [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]
[FONT=Arial][COLOR=blue][SIZE=3][COLOR=black]Chyba interpunkcyjne. Znaki diaktryczne to[/COLOR] "[COLOR=#000000]Nietypowe znaki alfabetu narodowego. Polskimi znakami diaktrycznymi są litery: ąćęłńóśżź"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][quote]Popatrzcie, jaki przykład dajecie [B]ouzi[/B]. [/quote][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Hmmm przynajmniej nie przekrecamy imienia:cool3: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Ale z jednym sie zgodze.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Czytajcie uwaznie![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]Ozuzi napisala, ze wazy troche wiecej iz 30kg, a Surprise pisze:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][quote][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Wybacz, ale niemożliwe:P..
[SIZE=3]ja mam 170 cm wzrostu i 50 kg i jakoś spasiona nie jestem [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3].[/SIZE][/quote][/COLOR][/SIZE][/FONT]
:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Suka była na szkole,[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

OK, no to się czepiamy :evil_lol: Była [COLOR=DarkRed][B]W[/B][/COLOR] szkole albo [COLOR=DarkRed][B]NA[/B][/COLOR] szkoleniu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja się nie czepiam, ale po prostu nie rozumiem niektórych wypowiedzi ! Właśnie przez brak tych ogonków i przecinków ! A ponadto dawajmy dobry przykład dziecku ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]A [B]Ozuzi[/B] da sobie radę ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]I mam pytanko do moderatora. Dlaczego w słowie abstra***ę (od abstrahować) pojawiły się gwiazdki ? W/g zasad ortografii polskiej, to jeśli chodzi o brzydkie słowo, które miałoby być ewentualnie wykropkowane to pisze się przez [B][U][COLOR=red]CH.[/COLOR][/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]I mam pytanko do moderatora. Dlaczego w słowie abstra***ę (od abstrahować) pojawiły się gwiazdki ? W/g zasad ortografii polskiej, to jeśli chodzi o brzydkie słowo, które miałoby być ewentualnie wykropkowane to pisze się przez [B][U][COLOR=red]CH.[/COLOR][/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Kobito, taż to nie forum ortograficzne ;) Więcej luzu! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]I mam pytanko do moderatora. Dlaczego w słowie abstra***ę (od abstrahować) pojawiły się gwiazdki ? W/g zasad ortografii polskiej, to jeśli chodzi o brzydkie słowo, które miałoby być ewentualnie wykropkowane to pisze się przez [B][U][COLOR=red]CH.[/COLOR][/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]"Gwiazdkowanie" postow zawierajacych pewne slowa odbywa sie automatycznie, wiec modzi nie maja z tym nic wspolnego.
Sama sprawdz wpisujac np czasownik "podsluchiwac" w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Juz w podgladzie postu ujrzysz gwiazdki.
Slowo niewinne lecz jego czlon juz nie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja wiem, że różne przypadki się zdażają, ale ludzie miejcie trochę zaufania i przestańcie mówić co by było gdyby, a gdyby Ozuzi miała jamnika i napadł na nią np. doberman to też by go nie broniła, i tak można wymieniać i wymieniać trochę mniej czarnowidztwa, :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Suprise, 'troche więcej' mogło być powiedziane z nutka ironii;) np. ja też mam troche więcej;) kilogramów wiecej niz 30.
Ozuzi to Ty wysoka laska jesteś;)[/quote]

aaa.. wybaczcie:oops::modla: .
Faktycznie, źle Ozuzi zrozumiałam :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...