Jump to content
Dogomania

Domy tymczasowe i hoteliki, które trzeba omijać


maja602

Recommended Posts

[quote name='ulka 1108']jestem na dogo 3,5 roku, jak się zalogowałam to ona była Renatą5, ale to nieważne, Maupo4 masz wyraźnie kompleks pana Boga więc daruj sobie ten władczy ton. Nie mam czasu ani ochoty szukać linków, a nicka porządnej dogomaniaczki nigdy się ode mnie nie dowiesz i nie czekaj do 20-tej tylko daj mi bana od razu, nie wyobrażasz sobie jak się cieszę, że nie będę uczestniczyła w tym syfie, a ile pieniędzy zaoszczędzę, miłego taplania się w bagnie[/QUOTE]

Ula, ale spokojnie :)
Ja też pamiętam Renatkę jako Renata5. Psa nigdy u niej nie miałam, ale rozmawiałam z nią wielokrotnie, a negatywnych opinii na Dogomani nigdy o niej nie przeczytałam. To wątek szczególny, bo jeśli są zastrzeżenia co do działania hoteli czy domów tymczasowych to warto tutaj napisać co się wie. Czy możesz podać chociaż link do wątku psa, który był na dt u Renaty, a działo się coś złego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W kwesti formalnej - podała link do wątku:
[quote name='ulka 1108'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/183435-Staruszek-Fifi-biega-już-po-Tęczowych-Łąkach-Do-widzenia-piesku!/page17[/URL] to jest link do wątku psa, który był w PDT u Renaty5, przysłała mi go na pw prawdziwa dogomaniaczka kochająca psy[/QUOTE]

tyle, że trzeba go zacząć czytać od tego momentu
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/183435-Staruszek-Fifi-biega-już-po-Tęczowych-Łąkach-Do-widzenia-piesku!/page48[/URL]

no i wątek został bardzo starannie oczyszczony przez "zacną" Czarodziejkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Ostatnio mało bywam na dogo, ponieważ mam dużo zajęć. O tych osobach do chwili obecnej nie czytałam. Szkoda, że nie ma zdjęć ani świadków. Gdzie dokładnie jest zlokalizowany ten DT? Czy są jakieś wątki na ten temat?
Na dogomanii są różni ludzie. Tak jak w życiu. Z tego powodu trzeba wskazywać tych złych. [B]Po niesłusznym umieszczeniu na czarnej liście hoteliku z Wieliczki[/B], ostrożniej podchodzę do zgłoszeń. Sytuacja była nieprzyjemna a osoba, która zgłosiła hotelik nie pojawiła się na wątku, aby wyjaśnić sytuację.[/QUOTE]

to jak jest z tym hotelikiem,bo jest na pierwszej stronie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mnie poruszył bardzo watek "suni z łańcuchem", Daszki zawiezionej do hotelu (płatnego dt?) u Michelle4 - tak miało być pięknie, sunia miała być w domu na kanapie, ale ....

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235894-Sunia-szkielet-z-krowim-łańcuchem-na-szyi-!!!-Pomocy!!!/page38[/URL]

Edited by malagos
Link to comment
Share on other sites

"żeby się dorobić na bezdomnych psach"
Oświećcie mnie proszę jakie kwoty wchodzą w grę...? Dla jakich pieniędzy pewni "ludzie" -podejmują się opieki ale się z tego nie wywiązują...? Psy mają gorzej niż miały...? Chcę zapytać możliwie delikatnie, szukałam sama lecz nie znalazłam "prosto z mostu" odpowiedzi na pytanie dot. finansów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zabajka']"żeby się dorobić na bezdomnych psach"
Oświećcie mnie proszę jakie kwoty wchodzą w grę...? Dla jakich pieniędzy pewni "ludzie" -podejmują się opieki ale się z tego nie wywiązują...? Psy mają gorzej niż miały...? Chcę zapytać możliwie delikatnie, szukałam sama lecz nie znalazłam "prosto z mostu" odpowiedzi na pytanie dot. finansów...[/QUOTE]Zabajka , czytam ten wątek i się nie odzywam , ale teraz napiszę
rozumiem działanie hotelu , który ma zarejestrowaną działalność , płaci podatki , opłaca pracowników , ma jakieś dodatkowe koszty typu dzierżawa itp
ale nie rozumiem wysokości kwoty średnio 300 zł za trzymanie psa , bez zarejestrowanej działalności a tym samym bez płacenia podatków itp
ile może kosztować wyżywienie psa ? ja na dwa swoje wydaje około 100-120 zł na miesiąc , jedzą barfa i naprawdę mają dobrze
dochodzi do tego jeszcze kosz szczepień i wizyty u weterynarza od czasu do czasu jak się coś dzieje
hotelikom i tak zwraca się pieniądze za weta i szczepienia .... jeśli karma jest specjalistyczna to też jest dodatek do ceny ... i tak to wygląda .... szara strefa kwitnie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']Zabajka , czytam ten wątek i się nie odzywam , ale teraz napiszę
rozumiem działanie hotelu , który ma zarejestrowaną działalność , płaci podatki , opłaca pracowników , ma jakieś dodatkowe koszty typu dzierżawa itp
ale nie rozumiem wysokości kwoty średnio 300 zł za trzymanie psa , bez zarejestrowanej działalności a tym samym bez płacenia podatków itp
ile może kosztować wyżywienie psa ? ja na dwa swoje wydaje około 100-120 zł na miesiąc , jedzą barfa i naprawdę mają dobrze
dochodzi do tego jeszcze kosz szczepień i wizyty u weterynarza od czasu do czasu jak się coś dzieje
hotelikom i tak zwraca się pieniądze za weta i szczepienia .... jeśli karma jest specjalistyczna to też jest dodatek do ceny ... i tak to wygląda .... szara strefa kwitnie....[/QUOTE]


No wiesz ale są, a jak wejdzie działalność gospodarcza z ZUSem i podatkiem to wiele z nich zniknie. I tak mamy deficyt na hotele i DT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']Zabajka , czytam ten wątek i się nie odzywam , ale teraz napiszę


rozumiem działanie hotelu , który ma zarejestrowaną działalność , płaci podatki , opłaca pracowników , ma jakieś dodatkowe koszty typu dzierżawa itp
ale nie rozumiem wysokości kwoty średnio 300 zł za trzymanie psa , bez zarejestrowanej działalności a tym samym bez płacenia podatków itp
ile może kosztować wyżywienie psa ? ja na dwa swoje wydaje około 100-120 zł na miesiąc , jedzą barfa i naprawdę mają dobrze
dochodzi do tego jeszcze kosz szczepień i wizyty u weterynarza od czasu do czasu jak się coś dzieje
hotelikom i tak zwraca się pieniądze za weta i szczepienia .... jeśli karma jest specjalistyczna to też jest dodatek do ceny ... i tak to wygląda .... szara strefa kwitnie....[/QUOTE]

Wiele razy wałkowana była sprawa kosztów hotelu. Ja mam akurat działalność ale nikt nie zdaje sobie spawy z kosztów trzymania w domu dużej ilości psów. To nie to samo co jeden, dwa psy. Po pierwsze jak idziesz do pracy to nie liczysz wynagrodzenia jako koszt. Czyli dojazd do pracy kosztuje mnie miesięcznie 200zl plus buty, garsonka, rajtuzy bo w czymś trzeba iść. Koszty to 500zł miesięcznie więc pracodawca tyle powinien mi zapłacić. No nie potrzebny mi urlop i wolne dni. Zgadzasz się na to? śmieszne prawda? A właśnie tego oczekujesz po hotelu. żeby pracował za darmo a najlepiej dokładał. A spójrz na to realnie, mając hotel musisz się liczyć z:
- brakiem wakacji wolnych weekendów, wypadów nawet na jeden dzień.
- przesiąknięty dom moczem, meble obsikane i wszystko zaznaczone moczem - każdy nowy pies musi poprawić po starych. Tu musisz wliczyć hektolitry środków dezynfekujących i myjących (z zapachem).
- kupno pontonów, legowisk które też bywają zasikane oraz rozszarpane. Poniżej kilka zdjęć co dziennych zmagań.
[URL]https://picasaweb.google.com/100690205327708208633/TORODoAdopcji#5851228478771873634[/URL]
[URL]https://picasaweb.google.com/100690205327708208633/STRATY#5819699941749176658[/URL]
[URL]https://picasaweb.google.com/100690205327708208633/STRATY#5819700073798362674[/URL]
[URL]https://picasaweb.google.com/100690205327708208633/STRATY#5832952677894166098[/URL]
[URL]https://picasaweb.google.com/100690205327708208633/STRATY#5819699742463864434[/URL]
[URL]https://picasaweb.google.com/Ingolec/Szarik#5557676404923047730[/URL]

Do tego jeszcze ryzyko że psom coś się stanie i wtedy już jest jazda.

Brak wizyt znajomych i rodziny bo wszędzie kręcą się psy.
To dom a kojce zewnetrzne?
Koszty zniszczeń a co za tym idzie inwestycję. Jak wsadzasz w interes 20tys zł to po to żeby je wyjąć i jeszcze choć trochę zarobić.
Jeden kojec u mnie to 2300zł plus ogrodzony wybieg (jeden panel min 100zł x 16 paneli do okoła) + ogrodzony teren caly czas modernizowany. Takich kojców z wybiegami mam już 6. I nie kupiłam tego z kasy zarobionej na psach.
Koszty działalności:
Zus 1000zł
Vat 23%
Podatek 19%
Księgowa 250zł miesięcznie.

Na hotelu dla psów można zarobić ale:
-na komercyjnym biorąc 40-50zł za dobę - i nie opiekujesz się wtedy sikającym pod siebie staruszkiem, nie jeździsz do wetów, nie kąpiesz, nie odrobaczasz, nie robisz im zdjęć (dodatkowa opłata), i nie opowiadasz o nim na dogo.
- na lewym hotelu typu Czarodziejka - garaż bez niczego, karmienie nie wiadomo czym, generalnie brak kosztów.

Robię to bo kocham psy ale uwierz mi czasami mam dość. Chciałabym wyjechać na dwa tygodnie na urlop, odpocząć ale tu się nie da. Więc za nim wydaje się opinie proszę się zastanowić. Ja zapraszam do pracy do mnie na tydzień. Po odliczeniu wszystkich kosztów zapłacę to co zostanie za ten tydzień ;-)
Acha, jeszcze dopisze że przy hotelu dogomaniackim ciotki uzurpują sobie prawo do kontroli bez uprzedzenia w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy.
I jeszcze jedno: Ciotki znikają, nie płacą a Ty zostajesz z psem.

Edited by LILUtosi
Link to comment
Share on other sites

Lilutosi święta racja!!!!!! :p

Tak, to są koszty których "kochane ciocie" nie liczą- także w przypadku bezpłatnych DT. Bo rozliczyć na wątku to można karmę, witaminki i weta.

W tej chwili mam pod opieką osiem psów (swoje są trzy) plus sześć kotów i jeż. Amik szcza, Koralik szcza, szczeniak szcza, dziadek robi kupę i rozdeptuje starannie. Jeden z kotów gubi kupę i mocz, Sabina jak ma atak, też. Mycie podłogi co najmniej 2-3-4 razy dziennie, czasem więcej. Za każdym razem trzeba użyć płynu, ewentualnie płynu plus zapachu. Plus regularna dezynfekcja, no i przy takiej ekipie nie wystarczy kropienie zwierzaków na pchły, trzeba używać czegos co je załatwi w środowisku, no Sabunolu. Plus srodki odwaniające (np Urineoff) koszmarnie drogie, plus zapach w rozpylaczu odświeżacze itd, no, bo mam sąsiadów. Pranie kocyków jest minimum raz dziennie, od ponad pół roku ręcznie, bo padła pralka. Plus proszek/płyn do prania. Podkłady dla zwierząt chorych, sikających.
Psy na DT to nie są pimpusie domowe, nauczone grzeczności- często niszczą. Niszczą posłania, kocyki, miski, czasem po prostu mieszkanie. W tej chwili - po Filipku- mam do wymiany wykładzinę PCV bo ją podarł. Maniek podarł mi dwie kołdry i kilka poduszek. Drzwi i ściany wymagają remontu, bo są np poobgryzane. Mnóstwo małych zniszczonych przedmiotów, jak się zsumuje - wychodzą grube stówy na zakup nowych.
Koty "zużywają" drapaki, niestety czasem leją, lub niszczą meble, ściany itd.
Regularnie trzeba kupować woreczki na kupska, oraz rolki do ubrań, żeby wyjść midzy ludzi jak człowiek. Pranie ubrań i pościeli, oraz ich wymiana też są dużo częstsze niż przy 1-2 zwierzakach.
Trzeba kupowac "osprzęt", szelki, smycze, obroże, kagańce itp- część psów niszczy, zużywają się, czasem pies idzie do DS w osprzęcie.
Transporterki dla kotów- w zeszłym roku kilka pojechało mi w Polskę i nie wróciło, koszt jednego to 30-50 zł. Klatki, niezbędne do np nauki pozostawania samemu w domu, dla zwierzat po operacjach ortopedycznych, czy oswajania dzikich kociaków też kosztują niemało. Powinnam kupić klatkę łapkę, bo sterylizuję koty bezdomne, przydałby się podbierak.
Benzyna np na dojazdy do weta. Do kliniki, gdzie leczę cięższe przypadki muszę się przedzierać przez całe miasto. Do schronu też, tylko w drugą stronę.
W przypadku kotów konieczne jest zabezpieczenie okien.
Przy takim stadzie wybiegać je muszę za miastem- benzyna.
Prąd, bo odkurzanie ciągnie, a odkurzam dwa razy dziennie, bo woda jest ogrzewana w bojlerze, a potrzeba jej do mycia i do prania...

Nie liczę oczywiście ogromu czasu włożonego w pracę, zabawę, spacery, szkolenie itd. A pamiętajcie, że kazdy nowy pies= praca od podstaw.

Prawda jest taka, że na dokładanie się do "zabawy" w bycie DT idzie ponad połowa moich zarobków (nie zwierzęcych). Kosztem wielu wyrzeczeń, owszem. Robie to, bo kocham psy, bo są moją pasją....
I w pełni rozumiem kogoś kto bierze psa za 300 z.ł miesięcznie, bo uznaje że go nie stać na bycie bezpłatnym DT. I to wcale nie jest tak dużo......

Link to comment
Share on other sites

No to Ulv bardziej szczegółowo opowiedziała to co się dzieje w domu przy tylu psach (ja mam 3 koty ale tylko swoje - a kota mocz śmierdzi 100 razy mocniej). Niestety ale do dt płatnych czy nie płatnych nie oddaje się piesków bez problemowych tylko takie które nie radzą sobie w schronie. Czyli sikają, gryzą, niszczą itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']No wiesz ale są, a jak wejdzie działalność gospodarcza z ZUSem i podatkiem to wiele z nich zniknie. I tak mamy deficyt na hotele i DT[/QUOTE]
A dziwicie się, że jest deficyt? Jeśli będziecie tolerować szarą strefę to zawsze będą tacy, którzy będą chcieli zarobić nie pracując dla zwierząt ale kosztem zwierząt. Mając podpisaną umowę z hotelikiem można nawet sądownie dochodzić i udowadniać zaniedbania.
Ulvhedinn i LILUtosi - święta racja to co piszecie. Ja dodam jeszcze powygryzane framugi okien, wygryziona podłoga, zaszczane kanapy i fotele.

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie o to chodzi, że my Polacy uwielbiamy kombinować. "Koszty państwa są wielkie" - potem okazuje się, że koszty karmienia psów dwa razy dziennie też są zbyt wielkie, zbyt wielkie są koszty kupienia kanap dla psów, więc trzyma się je na betonie itd.itp.
Jeszcze raz powtarzam. Uczciwy jest zawsze uczciwy.
Nie piszę oczywiście o ludziach, którzy biorą na DT jednego, dwa psy ale znam takich, którzy mają znacznie więcej i nie opłaca im się rejestrować bo i po co. Zawsze znajdą się "tolerancyjni", którzy za parę groszy taniej przywiozą psy.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie żeby zarobić na sam Zus 1000zł musze wziąć 3,5 psa za 300zł nie wliczając karmy i podatków.
Ale np odliczając z 300zł -23% Vat (jestem vat-owcem) i -19% podatku wychodzi dla mnie 187 zł od tego karma - jeden je mało a inny potrzebuje więcej, i to z zasady dobrej karmy żeby się odbił - średnio pół worka za 150- 160zł czyli 80zł. Idąc tym tropem zostaje mi 100zł (bez śodków czystości i reszty).
A to znaczy że 10 psów po 300zł zarabia na mój ZUS. A wszyscy krzyczą drogo!

Więc żeby zarobić hotele biorą więcej psów, i jeszcze więcej co oznacza spadek obsługi bo nie jest się w stanie fizycznie ich obrobić. Załóżmy 10 psów - po trzy na spacerze - po godzinie czasu rano i wieczorem to daje trzy wyjścia (3 psy w trzech turach) 6h dziennie. A gdzie reszta? Karmienie, sprzątanie, mizianie, wyjazdy do weta, zabiegi pielęgnacyjne?

Kto ma słaby charakter się zapętli. Tak działało większość hoteli które znalazły się na czarnych kwiatkach. Z zasady byli to ludzie którzy na początku opiekowali się psami i nie było wobec nich zarzutów. Byli chwaleni to i dzwoniono z dogo i proszono - weź jeszcze jednego, i jeszcze tego. Aż materiał się zmęczył ale z kasy trudno było zrezygnować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ginn, ale np gdybym ja chciała zarejestrować hotelik i brać psy odpłatnie, to nikt mi tego nie zrobi, bo mam mieszkanie i nikogo nie będzie obchodzić, że to na trzy- cztery psiaki, a nie piętnaście i że na małe psy.[/QUOTE]
Toteż zgadzam się z Tobą, że na dwa trzy psy i małe bez sensu jest rejestrowanie firmy. Ale powtarzam znam w mazowieckim DT na 10-15 psów bez firmy.
Podejrzewam, że jest takich więcej nawet tu na Dogo. A co do opłacalności to ja czasem jestem zadowolona gdy po odliczeniu kosztów zostaje mi 500 zł.

Link to comment
Share on other sites

A to znaczy że 10 psów po 300zł zarabia na mój ZUS. A wszyscy krzyczą drogo!

Więc żeby zarobić hotele biorą więcej psów, i jeszcze więcej co oznacza spadek obsługi bo nie jest się w stanie fizycznie ich obrobić. Załóżmy 10 psów - po trzy na spacerze - po godzinie czasu rano i wieczorem to daje trzy wyjścia (3 psy w trzech turach) 6h dziennie. A gdzie reszta? Karmienie, sprzątanie, mizianie, wyjazdy do weta, zabiegi pielęgnacyjne?

Przepraszam = to ile Ty płacisz na ZUS?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']A to znaczy że 10 psów po 300zł zarabia na mój ZUS. A wszyscy krzyczą drogo!

Więc żeby zarobić hotele biorą więcej psów, i jeszcze więcej co oznacza spadek obsługi bo nie jest się w stanie fizycznie ich obrobić. Załóżmy 10 psów - po trzy na spacerze - po godzinie czasu rano i wieczorem to daje trzy wyjścia (3 psy w trzech turach) 6h dziennie. A gdzie reszta? Karmienie, sprzątanie, mizianie, wyjazdy do weta, zabiegi pielęgnacyjne?



Przepraszam = to ile Ty płacisz na ZUS?[/QUOTE]

[B]972,40 zł[/B] - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (ze składką na Fundusz Pracy)
[B]1026,98 zł[/B] - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (ze składką na Fundusz Pracy)
[B]33,42 zł -[/B] [URL="http://www.vat.pl/fep_wynagrodzenia_5556.php"]Składka na Fundusz Emerytur Pomostowych FEP[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka'][B]972,40 zł[/B] - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (ze składką na Fundusz Pracy)
[B]1026,98 zł[/B] - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (ze składką na Fundusz Pracy)
[B]33,42 zł -[/B] [URL="http://www.vat.pl/fep_wynagrodzenia_5556.php"]Składka na Fundusz Emerytur Pomostowych FEP[/URL][/QUOTE]

Firma jest jednoosobowa?? Od ilu to jest osób?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Firma jest jednoosobowa?? Od ilu to jest osób?[/QUOTE]

To są składki jednej osoby prowadzącej działalność gospodarczą i nie ważne czy ma przychody czy stratę.

W rozbiciu na poszczegolne fundusze

[h=2]ZUS przedsiębiorców - wykaz aktualnych stawek[/h]
[TABLE="class: pit_tabela pit_tabela_zus_przedsiebiorcow, width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 3, align: center"] Podstawa wymiaru[/TD]
[TD="colspan: 6, align: center"] Składki ZUS za styczeń - grudzień 2013[/TD]
[/TR]
[TR="class: row2"]
[TD="align: center"] Społ.[/TD]
[TD="align: center"] Zdrow.[/TD]
[TD="align: center"] F. Pr.[/TD]
[TD="colspan: 2, align: center"] Konto 83..1
bez chorobowego[/TD]
[TD="colspan: 2, align: center"] Konto 83..1
z chorobowym[/TD]
[TD="align: center"] Konto 78..2[/TD]
[TD="align: center"] Konto 73..3[/TD]
[/TR]
[TR="class: row1"]
[TD="colspan: 3, align: center"] za okres[/TD]
[TD="colspan: 2, align: center"] [B]656,09 zł[/B][/TD]
[TD="colspan: 2, align: center"][COLOR=#0000cd] [B]710,67 zł[/B]
[/COLOR][/TD]
[TD="align: center"][COLOR=#0000cd] [B]261,73 zł[/B][/COLOR][/TD]
[TD="align: center"][COLOR=#0000cd] [B]54,58 zł[/B][/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR="class: row2"]
[TD="align: center"] 01-12.2013[/TD]
[TD="align: center"] 01-12.2013[/TD]
[TD="align: center"] 01-12.2013[/TD]
[TD="colspan: 4, align: center"] Ubezpieczenia społeczne[/TD]
[TD="align: center"] Ubezpieczenie
zdrowotne[/TD]
[TD="align: center"] Fundusz Pracy[/TD]
[/TR]
[TR="class: row2"]
[TD="align: center"] Emer.[/TD]
[TD="align: center"] Rent.[/TD]
[TD="align: center"] Chor.[/TD]
[TD="align: center"] Wyp.*[/TD]
[/TR]
[TR="class: row1"]
[TD="align: center"] 2227,80 zł[/TD]
[TD="align: center"] 2908,13 zł[/TD]
[TD="align: center"] 2227,80 zł[/TD]
[TD="align: center"] 434,87 zł[/TD]
[TD="align: center"] 178,22 zł[/TD]
[TD="align: center"] 54,58 zł[/TD]
[TD="align: center"] 43,00 zł[/TD]
[TD="align: center"] 261,73 zł[/TD]
[TD="align: center"] 54,58 zł[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edited by andegawenka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...