Jump to content
Dogomania

Domy tymczasowe i hoteliki, które trzeba omijać


maja602

Recommended Posts

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fortuna, która przebywała w DT u chauwa, miała pojechać do lecznicy tylko na sterylizację. Okazało się, że jest wychudzona, odwodniona, ma silne biegunki. Została kilka dni w lecznicy, bo wymagała leczenia, a stamtąd przyjechała do mnie. Faktycznie była bardzo chuda. Szybko przybrała na wadze. Wymagała solidnego odrobaczenia (miała glisty). Niestety, ujawnił się świerzb - suczka jest w trakcie leczenia. Fortuna miała być przerażonym, lękliwym psem. Owszem, w niektórych sytuacjach reaguje strachem, ale nie panicznym. Zwykle jest pogodna i zadowolona. Po przyjeździe do mnie uczyła się chodzenia po schodach, poruszała się na ugiętych łapach po mieszkaniu. Nie miałam kontaktu z chauwa i nigdy u niej nie byłam. W związku z tym, mogłam jedynie mobilizować osoby, które ulokowały w DT u chauwa swoje psy do umieszczenia ostrzeżenia na tym wątku. Mój wpis na wątku Loli:

[quote name='hop!']Osoby, które odbierały psy i miały kontakt z tymczasową opiekunką, powinny zamieścić ostrzeżenie na wątku, do którego link podałam wcześniej.

Nie chodzi o robienie afery, bluzganie, pomstowanie, ale o zwykłe, rzeczowe ostrzeżenie. Lola to kolejny pies, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Widać brak podstawowej opieki i zaniedbanie. To nie przypadek w DT u chauwa, to już reguła. Powinny być odebrane psy, które tam są, a kolejne nie mogą tam trafiać.[/QUOTE]

To, czy DT jest bezpłatny, czy płatny, za mniej kasy, czy więcej, to sprawa indywidualna i zależy od wielu czynników. Opieka nad psem/psami powinna być zawsze solidna i uczciwa.

Zdjęcie Fortuny z DT u chauwa zamieszczone na wątku 09.01.2012

[IMG]http://plixy.pl/img.php?id=41450[/IMG]

Zdjęcie z lecznicy zamieszczone na wątku 12.01.2012

[IMG]http://img830.imageshack.us/img830/665/054kopia.jpg[/IMG]

Pierwsze dni u mnie - zdjęcie z 17.01.2012

[IMG]http://img830.imageshack.us/img830/2275/93680114.jpg[/IMG]

Zdjęcie z 29.01.2012

[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/4197/fff1c.jpg[/IMG]

Zdjęcie z 15.03.2012

[IMG]http://img196.imageshack.us/img196/5104/fq5w.jpg[/IMG]

Edited by hop!
Dodanie zdjęć
Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']O co Ci chodzi? Kogo bierzesz w obronę? Który z wymienionych na liście hotelików czy PDT nie zasługuje na to, żeby na niej być? Jeśli chodzi o Twój hotelik sprawa jest wyjaśniona i nie zostałaś wpisana na listę, więc sama widzisz, że jest selekcja. Wszystkie opinie są brane pod uwagę. Tu nie ma bazaru i nie było a jeżeli Tobie sie tak wydaję to chyba sama chcesz, żeby był.
Kto został skrzywdzony, przez to, że jest na liście? Może Alina S? To ze względu na jej hotelik i śmierć w niewyjśnionych okolicznościach niewidomego staruszka Aldo powstał ten wątek. Przeczytaj wątek to zobaczysz, że nie wszystkie zgłoszone hotele są wpisywane na listę.[/QUOTE]
Maju - ja nie do Ciebie wnoszę pretensje bo Ty robisz wszystko aby nad tym bałaganem zapanować i panujesz.
Chodzi mi o wypowiadających się. Ja po bezpodstawnych atakach na moją osobę i naginaniu faktów, patrzę bardzo krytycznie na wszystko co się pisze na Dogo a przez to mogę nie zauważyć i tych złych.

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci sie nie dziwie, Ginn - bo sytuacja byla mocno srednia. W ogle kazdy wpis tutaj powinien byc poparty DOWODAMI. I trzeba pamietac, ze dt lub hotelik trzeba zawsze sprawdzic i utrztymywac kontakt (w razie jego braku - zabierac psa), a nie potem plakac, ze psa sie odbiera zaglodzonego.
Na pewno jednak nalezy poprzestac na opisie faktow, a nie robic nagonke. Co to komu da? Cofnie czas? Zmieni cos? Absolutnie nie.
Watek uwazam za przydatny, bo naciagacze swietnie sie maskuja, niestety ;/

Link to comment
Share on other sites

Dixie nadal nie odzyskała od Chauwy zwrotu pieniędzy. Ostateczny termin wpłaty był w miniony poniedziałek. Wysłałam więc wczoraj sms-a na jedyny numer, na który ostatnio udawało się z nią skontaktować i napisałam, że jeśli do końca tego tygodnia wpłata nie wpłynie na podane konto, zgłoszę we właściwym urządzie skarbowym, że prowadziła nieopodatkowaną działalność. Po chwili dostałam odpowiedź od jej mamy, że... skrzywdzę 70-letnią schorowana kobietę, bo pieniądze wpływały na konto matki Chauwy. Odpisałam, że jest to problem pomiędzy matką a córką, bo córka pieniądze zwyczajnie... ukradła! I to nie moje pieniądze, ale ludzi, którzy w dobrej wierze i z dobrego serca wpłacali pieniądze na utrzymanie skrzywdzonego psa. Matka do mnie zadzwoniła, powiedziała, że jest w konflikcie z córką, że z nią nie rozmawia i zobowiązuje się oddać mi pieniądze, jeśli jeszcze jakakolwiek wpłata dla jej córki wpłynie na jej konto. Odparłam, że się nie ugnę, bo co będzie jeśli takowa wpłata nie wpłynie?... Prosiłam o przekazanie informacji Chauwie i że czekam do końca tygodnia. Wpłaty szły z mojego konta, bo ja "trzymałam kasę" Dixie - mam wyciągi, w tytułach przelewów było wyraźnie napisane "OPŁATA za hotel dla psa". Z mojej strony wszystko jest do udowodnienia.

Link to comment
Share on other sites

Na 4 pozycji listy był hotelik u drakuli. Został usuniety ponieważ osoby, które go zgłosiły nie były obiektywne. W tej sprawie chodziło o konflikt między ludźmi, którzy w inny sposób nie umieli go rozwiazać. Wpis zostal usunięty po pozytywnych wypowiedziach innych osób, które u drakuli trzymały psy i były zadowolone.
Zawsz mam obawy, czy nie dokonuję wpisów pod wpływem manipulacji. Mieszane uczucia miałam wpisując PDT tymczasowy u Ulki. Wiem, że ma problemy finansowe, lokalowe a także problemy z nieżyczliwymi ludźmi. Ja jej nie znam ale robiłam jej trochę ogłoszeń i wiem, że ma pod swoją opieką zwierzęta za które nikt nie płaci a które musi utrzymywać, bo nigdy nie znajdą domu. Takim zwierzaczkiem jest kotek bez przednich łapek. Ktoś inny by go uśpił a ona dała mu dom i o niego dba. Zatem jej działalnośc nie jest podyktowana checią zysku lecz checią niesienia pomocy zwierzętom.
Prowadzenie takiego wątku jest trudne bo ludzie chcą tu wyrównać porachunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602'].... Ja jej nie znam ale robiłam jej trochę ogłoszeń i wiem, że ma pod swoją opieką zwierzęta za które nikt nie płaci a które musi utrzymywać, bo nigdy nie znajdą domu. Takim zwierzaczkiem jest kotek bez przednich łapek. Ktoś inny by go uśpił a ona dała mu dom i o niego dba. Zatem jej działalnośc nie jest podyktowana checią zysku lecz checią niesienia pomocy zwierzętom.
Prowadzenie takiego wątku jest trudne bo ludzie chcą tu wyrównać porachunki.[/QUOTE]
Wiesz ten kotek ma dom ,ale nie u Ulki ,wiec kto inny teraz o niego dba ;)
Jesli chodzi o Ulki to ona dała oswiadczenie w sprawie tego pdt u siebie ,ale jest tylko dla grona znajomych fb ,wiec staramy sie tego nie publikować ...reszta do wyjaśnienia ,moze kiedyś cos tu napisze ,ale nie teraz....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']Nie wiedziałam, że kotek nie jest u Ulki. Robiłam ogłoszenia z przekonaniem, że kotek jest u niej. Może jak robiłam ogłoszenia, to był po opieką Ulki?[/QUOTE]
No pewnie tak ,bo najpierw był u Ulki ,a później domek znalazł ;) Franek o ile pamietam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']dalsze info o PDT u Chauwy ....
"Mały off top- pani Cz. ma godna następczynie- Chauwę. Chciano odebrać dzis od niej psa i okazało sie ,że pies od 2 dni podobno nie żyje... Nastepny cudowny PDT. "
Inne odebrane psy chude, zarobaczone, bite...[/QUOTE]

kasiek wyczysc skrzynkę.

Link to comment
Share on other sites

Z wątku Tobiego:

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]chauwa[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=17744045#post17744045"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
...Mam u siebie Bulbę, po tragedi z moja sunią postanowiłam przygarnąć psa i trafiła się właśnie ta biedna psinka. Pani która mi ja dała szuka jej domu w Gdańsku. Nie mogła jej zostawić bo ma już psa przybłede który nie toleruje innych psów. Z racji na to, że mieszka na stałe w Gdańsku a koło mnie ma działkę bardzo martwiła co się z nią stanie na zimę i tak wyladowala u mnie. Jesli dom sie nie znajdzie, zostanie na stałe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...