Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

Moim zdaniem,jeżeli myśliwi nie będą mięli obowiązku zgłaszania porzuconych i biegających luzem psów to nic się nie zmieni,psy będą nadal ginęły
z drugiej strony,jeśli nie zostanie wprowadzony obowiązek chipowania psów i kotów,to też nic się nie zmieni i psy i koty będą nadal ginęły
zresztą,myśliwym nie podoba się również zapis o spuszczaniu psów z łańcucha,dla nich łańcuch / tak jak we wklejonym przeze mnie linku / jest jedynym pewnikiem że pies nie będzie biegał luzem,już teraz twierdzą że teraz rolnicy spuszczą te psy z łańcuchów i wsie opustoszeją a psy rzucą się aby zagryzać zwierzęta i dzieci a oni będą musieli je zabijać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Radny zastrzelił psa
[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10169204,Policyjne_zarzuty_dla_radnego__ktory_zastrzelil_psa.html[/URL][/QUOTE]
Po mojemu ten tytuł jest głupi bo to jest tak samo jak by napisać
Polak zastrzelił psa , katolik zastrzelił psa , Jehowy zastrzelił psa , Szewc zastrzelił psa , Magister zastrzelił psa , Poseł zastrzelił psa , Łysy zastrzelił psa , Kierowca spycha zastrzelił psa , Kulawy zastrzelił psa. Brunet zastrzelił psa . Kumacie ?

[quote name='Ada-jeje']Co sie dzieje z tymi demonami :diabloti: w ludzkich skorach? :mad:[/QUOTE]
A co ma się dziać ?Nic się nie dzieje . Ktoś to ściga ktoś z tym walczy ? Same nawiedzone emerytki i małolaty to śmiech na sali nie dadzą rady a politycy mają to gdzieś . Do następnych wyborów spoko lus blus i szlachtung .

[quote name='lis']Moim zdaniem,jeżeli myśliwi nie będą mięli obowiązku zgłaszania porzuconych i biegających luzem psów to nic się nie zmieni,psy będą nadal ginęły
[/QUOTE]
Jak myśliwy jest osoba to też musi .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Po mojemu ten tytuł jest głupi bo to jest tak samo jak by napisać
Polak zastrzelił psa , katolik zastrzelił psa , Jehowy zastrzelił psa , Szewc zastrzelił psa , Magister zastrzelił psa , Poseł zastrzelił psa , Łysy zastrzelił psa , Kierowca spycha zastrzelił psa , Kulawy zastrzelił psa. Brunet zastrzelił psa . Kumacie ?
[/QUOTE]

Masz Kajko trochę racji i nie masz. Radny i poseł to nie są zawody ani tytuły ani opisy wyglądu. To są funkcje którymi obdarzyło ich społeczeństwo by wypełniali prawo i stali na straży prawa. Więc tytuł artykułu nie jest chybiony.
Jeżeli idzie o małolatów i emerytów to właśnie oni wyręczają rządzących w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. To źle?
A jeżeli idzie o obowiązek zglaszania porzuconych i biegających luzem psow to przypominam ze nie ma takiego ustawowego obowiązku. Słowo "powinien" nie jest obłożone żadną sankcją.
Tak więc masz tak około połowę racji :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Masz Kajko trochę racji i nie masz. Radny i poseł to nie są zawody ani tytuły ani opisy wyglądu. To są funkcje którymi obdarzyło ich społeczeństwo by wypełniali prawo i stali na straży prawa. Więc tytuł artykułu nie jest chybiony.
Jeżeli idzie o małolatów i emerytów to właśnie oni wyręczają rządzących w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. To źle?
A jeżeli idzie o obowiązek zglaszania porzuconych i biegających luzem psow to przypominam ze nie ma takiego ustawowego obowiązku. Słowo "powinien" nie jest obłożone żadną sankcją.
Tak więc masz tak około połowę racji :-)[/QUOTE]
Tu już się nie mogę zgodzić bo ja mam dużo więcej niż pół racji a może mam nawet całą rację . Zaczynam od końca .
Lis napisał tak: [I]Moim zdaniem,jeżeli myśliwi nie będą mięli obowiązku zgłaszania porzuconych i biegających luzem psów to nic się nie zmieni,psy będą nadal ginęły [/I]
A ja tak: [I]Jak myśliwy jest osoba to też musi . [/I]I ja tu mam całą racje bo każdy jeden , każda osoba będzie miała obowiązek taki . Tak jest napisane w tej nowej ustawie co ma być a lis się pytał co ma być a nie co jest . Ja nawet drukłem sobie te uchwałę z sejmu no to wiem na pewno . I tu już jestem górą . Nie wiem czemu ty tego nie widzisz przeciez to proste jest , no nie ??
Teraz idźmy do tego co napisałaś w środku , że małolaty i emeryci wyręczają rząd w opiece i czy to źle . No to ja uważam że to jest źle a nawet bardzo źle bo małolaty i emeryci żeby nie wiem co nie są w stanie wyręczyć rządu w niczym i to widać bo tu właśnie czytam że ciągle przybywa psów bez domu . Rząd ma swoja robotę i musi ja robić a ochotnicy mogą tylko pomagać a nie wyręczać rząd bo jakby ochotnicy mogli wyręczyć rząd w czyms to rząd powinien pójść na kotlety bo byłby niepotrzebny . Uwazam że rząd nareszcie powinien zacząć robić dobrze swoja robotę a ochotnicy niech robią swoją dalej . Taka jest prawda . 2 :0 dla mnie .
A jak chodzi o tego radnego to bym się z Tobą zgodził gdyby ten radny strzelał do psa jako radny na przykład w biurze wójta , a on strzelał gdzieś tam w polu no to czemu piszą że radny ? Żaden radny sam z siebie nie może strzelać do żadnego psa ale myśliwy tak a więc strzelał myśliwy . 3 : 0 dla mnie .
Czemu ktoś wykasował to co napisałem do madmłazel Zofi?

Link to comment
Share on other sites

cytuję ten obowiązek:

[FONT=Arial]„Art. 9a. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję."

Wskaż mi jakie sankcje przewidywane są w zmianie ustawy ooz dla "osoby, która tego obowiązku NIE spełni" ? Bo ja tych sankcji nie znalazłam. Może nie doczytałam?
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']
A jeżeli idzie o obowiązek zglaszania porzuconych i biegających luzem psow to przypominam ze [B]nie ma takiego ustawowego obowiązku[/B]. Słowo "powinien" nie jest obłożone żadną sankcją.
Tak więc masz tak około połowę racji :-)[/QUOTE]

[quote name='Agata Balu']cytuję ten obowiązek:

[FONT=Arial]„Art. 9a. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, [B]ma obowiązek[/B] powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję."

Wskaż mi jakie sankcje przewidywane są w zmianie ustawy ooz dla "osoby, która tego obowiązku NIE spełni" ? Bo ja tych sankcji nie znalazłam. Może nie doczytałam?
[/FONT][/QUOTE]
Ty jesteś bardzo sprytna ale ja ci mówię że się nie dam bo widzę że próbujesz obracać kota ogonem . Sama widzisz że sama sobie tu udowodniłaś że się myliłaś jak pisałaś że obowiązku nie ma . Obowiązek jest i dobrze dałaś to co pisze artykuł 9a i to jest jasne ,nie ? Uważaj ,ze mną tak łatwo nie wygrasz bo ja się przyznaję że się na tym nie znam ale wszystko biore na zdrowy rozum i Tobie też tak radze robić . No to już wiesz że się myliłaś bo obowiązek jest .
No i teraz ta druga sprawa jak piszesz że niby nie ma sankcji . No prawda , kary nie ma ale kara wcale nie jest potrzebna po to żeby był obowiązek. Ja uważam że może być obowiązek bez kary . Po co zaraz kara ? Ja mam jednego znajomka , za dzielnicowego w policji robi i pytałem go a on mi powiedział że to może być tak jak jest społeczny obowiązek ,pewnie wiesz co to znaczy bo mi wyleciało z głowy . No i jest 3 : 0 dla mnie . I co powiesz ? Biesz wszystko na zdrowy rozum . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pobiłeś mnie Kajko na zdrowy rozum! Padłam i już się nie podniosę :-) A swoją drogą napracowałeś się przy pisaniu "tekstu jednolitego" UOOZ. jak nie uchwala to sie zmarnuje, a jak uchwala beda mieli urzednicy jak znalazł ;-) Szkoda tylko że numery artykułów Ci sie w niektórych miejscach rozsypały.
A kota nie mam, mam psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Ja mam jednego znajomka , za dzielnicowego w policji robi i pytałem go a on mi powiedział że to może być tak jak jest [B]społeczny obowiązek [/B],pewnie wiesz co to znaczy bo mi wyleciało z głowy . No i jest 3 : 0 dla mnie . I co powiesz ? [/quote]
art. 304 kpk
§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

W praktyce "społeczny obowiązek" to coś takiego jak "sprawiedliwość socjalistyczna". Podobno istniało, ale nikt tego nie widział...

[quote name='Kajko']Biesz wszystko na [B]zdrowy rozum[/B] . :lol:[/QUOTE]
Z tym może być problem... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Pobiłeś mnie Kajko na zdrowy rozum! Padłam i już się nie podniosę :-) A swoją drogą napracowałeś się przy pisaniu "tekstu jednolitego" UOOZ. jak nie uchwala to sie zmarnuje, a jak uchwala beda mieli urzednicy jak znalazł ;-) Szkoda tylko że numery artykułów Ci sie w niektórych miejscach rozsypały.
A kota nie mam, mam psa[/QUOTE]
Wszystko się sypło .Mówiłem że jesteś sprytna ale nie wiedziałem że jesteś aż taka szybka w dodatku .:)

Link to comment
Share on other sites

Na Polsacie w Interwencji właśnie pokazali reportaż z Korabiewic [URL]http://www.interwencja.polsat.pl/#[/URL] . Widać przykład idący z TVN :mad::mad::mad:. Ogólny wydźwięk tego dziwnego reportażu jest bardzo ambiwalentny. Jeszcze chwila i w kolejnym reportażu zobaczymy p. Magdę na pomniku :angryy:. Wszyscy się sprzysięgli przeciw - takie przesłanie przekazuje nam autor tej ramoty. Koszmarne dziennikarstwo. Do tego tych dwu kundli-wetów używa się jako specjalistów, którzy tyle lat nie widzieli niczego złego w tej paranoicznej organizacji i funkcjonowaniu tego schroniska. NIK jest be - bo napisał prawdę o schronisku - suchej nitki nie zostawili na nikim kogo tym razem kontrolowali. Wójt jest be - i do tego facet tłumaczy się jak potłuczony za decyzję o wycofaniu zgody na prowadzenie tego koszmaru. Święta jest Magda - nie zgadza się na przejęcie schroniska przez innych, ale autor ramoty nic złego w tym nie widzi. Przez tę, niepodjętą decyzję p. Magdy zwierzęta nie ucierpią. Ucierpią z powodu poprzedniego reportażu, w innej TV i obnażenia koszmaru jaki tam miał miejsce. Kundle powiatowi se odreagowali - wg nich wszystko było i jest OK. Żal tylko pośladki ściska, że nie załapali się na dobrą nosówkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Na Polsacie w Interwencji właśnie pokazali reportaż z Korabiewic [URL]http://www.interwencja.polsat.pl/#[/URL] . Widać przykład idący z TVN :mad::mad::mad:. Ogólny wydźwięk tego dziwnego reportażu jest bardzo ambiwalentny. Jeszcze chwila i w kolejnym reportażu zobaczymy p. Magdę na pomniku :angryy:. Wszyscy się sprzysięgli przeciw - takie przesłanie przekazuje nam autor tej ramoty. Koszmarne dziennikarstwo. Do tego tych dwu kundli-wetów używa się jako specjalistów, którzy tyle lat nie widzieli niczego złego w tej paranoicznej organizacji i funkcjonowaniu tego schroniska. NIK jest be - bo napisał prawdę o schronisku - suchej nitki nie zostawili na nikim kogo tym razem kontrolowali. Wójt jest be - i do tego facet tłumaczy się jak potłuczony za decyzję o wycofaniu zgody na prowadzenie tego koszmaru. Święta jest Magda - nie zgadza się na przejęcie schroniska przez innych, ale autor ramoty nic złego w tym nie widzi. Przez tę, niepodjętą decyzję p. Magdy zwierzęta nie ucierpią. Ucierpią z powodu poprzedniego reportażu, w innej TV i obnażenia koszmaru jaki tam miał miejsce. Kundle powiatowi se odreagowali - wg nich wszystko było i jest OK. Żal tylko pośladki ściska, że nie załapali się na dobrą nosówkę.[/QUOTE]
Szlag... Jasne, gratki dla lokatorów "szczurzalni". :(

Link to comment
Share on other sites

Wydźwięk reportażu "zostawili zwierzęta"! Od wielu lat zwierzaki mogą liczyć tylko na wolontariuszy którzy są sukcesywnie przez Magdę wyrzucani.
Jedyne co wynika z tego, ze nie są schroniskiem to fakt, że nie mogą przyjmować NOWYCH zwierząt! To chyba dobrze...ale trzeba znać temat żeby zrozumieć.

Psy jedzą jak przyjadą wolontariusze z karmą...ale ile tak można?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Wydźwięk reportażu "zostawili zwierzęta"! Od wielu lat zwierzaki mogą liczyć tylko na wolontariuszy którzy są sukcesywnie przez Magdę wyrzucani.
Jedyne co wynika z tego, ze nie są schroniskiem to fakt, że nie mogą przyjmować NOWYCH zwierząt! To chyba dobrze...ale trzeba znać temat żeby zrozumieć.

Psy jedzą jak przyjadą wolontariusze z karmą...ale ile tak można?[/QUOTE]
Tak, tylko reportażysta zapomniał rozpytać druga stronę - dziennikarstwo inaczej. Może to rodzina pani Anny Pla.....k z TVN. Podobna rehabilitacja oprawcy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Szlag... Jasne, gratki dla lokatorów "szczurzalni". :([/QUOTE]
Pamiętasz Zosiu, jak w styczniu próbowałyśmy wydostać stamtąd parę kotów? I jak to się skończyło? p. Magda najpierw nas zwodziła przez parę dni, a potem przestała odbierać ode mnie telefony.

Szkoda, że Polsat kręcił zdjęcia tylko we frontowej, "reprezentacyjnej" części tego wielohektarowego schroniska. Dobrze się przygotowali do tej wizyty i zafundowali im plan filmowy ze wszystkimi dekoracjami - z górą mięsa i lśniącym gabinecikiem zabiegowym włącznie! Nawet panie schroniskowe u fryzjera się wysztafirowały! Całość prezentowała się sielankowo!

Nam też w styczniu zafundowano "trasę turystyczną" - ale nie mieli tyle czasu na przygotowania, bo trzymali nas za bramą TYLKO trzy godziny. Więc nie dało się różnych rzeczy ukryć, a innych wyczarować. Lśniącego gabineciku nie było!
Ja badałam psa w zupełnie innym "gabineciku" - wyposażonym w brudny stół do badania, oszkloną szafkę (pustą!) i niemiłosiernie brudne, puste biurko. Kran z urwaną rurą, czyli bez bieżącej wody. Ba! Bez jakiejkolwiek wody! W wiadrze plastikowym pod biurkiem jakaś zamarznięta brunatna ciecz była.

I nie było żadnego pomieszczenia na dokumentację. Nie było żadnej dokumentacji! Pani Szwarc nie była w stanie udzielić nam żadnej informacji o badanym psie. Powiedziała mi w przypływie szczerości, że ma tyle zwierzaków, że nie jest w stanie prowadzić żadnej dokumentacji!

Cały ten reportaż Polsatu dowodzi jednego - to media kształtują ogląd rzeczywistości w społeczeństwie, kreują różne matki boskie i zbawicieli zwierzaków. Kto nie zobaczy na własne oczy, musi wierzyć mediom. Poczytajcie komentarze pod reportażem!

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#800080][I](...) gdybym był zwierzęciem bezdomnym, to chciałbym zamieszkać w Korabiewicach - mówi Stanisław Tęsiorowski z Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Żyrardowie.[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#800080][/COLOR][/SIZE][/FONT]... czego i ja Panu Tęsiorowskiemu z całego serca życzę...

Link to comment
Share on other sites

Skandal, popieranie zbieraczki, *******ety w mediach...

Należy tylko mieć nadzieję, że na wszystko przychodzi kres - Krzyczki sie skończyły, dni Wojtyszek też policzone - przyjdzie pora na Korabiewice tylko nie należy odpuszczać.

Ciekawe czy cała stacja POLSAt taka "yntelygentna" - TV4 zaczyna emisje programu "Zmiana Pana" - celebryci bez serca będą się zamieniać pieseczkami, taka zabawa przednia, co tam stres psów...
Może byśmy jakies zamieszanie koło tego zrobili?

[URL]http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/psy-zmiana-pana-celebryci-zamienia-sie-psami-w-czworce[/URL]

A TU KOMENTARZE - POCZYTAJCIE:

[URL]http://forum.wirtualnemedia.pl/psy-zmiana-pana-celebryci-zamienia-sie-psami-w-czworce-t44426.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Skandal, popieranie zbieraczki, *******ety w mediach...

Należy tylko mieć nadzieję, że na wszystko przychodzi kres - Krzyczki sie skończyły, dni Wojtyszek też policzone - przyjdzie pora na Korabiewice tylko nie należy odpuszczać.

Ciekawe czy cała stacja POLSAt taka "yntelygentna" - TV4 zaczyna emisje programu "Zmiana Pana" - celebryci bez serca będą się zamieniać pieseczkami, taka zabawa przednia, co tam stres psów...
Może byśmy jakies zamieszanie koło tego zrobili?

[URL]http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/psy-zmiana-pana-celebryci-zamienia-sie-psami-w-czworce[/URL]

A TU KOMENTARZE - POCZYTAJCIE:

[URL]http://forum.wirtualnemedia.pl/psy-zmiana-pana-celebryci-zamienia-sie-psami-w-czworce-t44426.html[/URL][/QUOTE]
Matko Boska! Ci, co mnie znają, wiedzą że nie używam tzw. brzydkich słów, ale czytając to ledwo się mogę powstrzymać! Co za kretyn coś takiego wymyślił???
I Sumińskiej się też rzuciło na głowę?

Z komentarzy najbardziej mi się podoba ten:
[I]"Nie no fantastyczny pomysł!!! Na kolejny sezon proponuję zamianę płodów, albo transplantację mózgów między gwiazdami a świnkami morskimi - co niektóre celebrytki tylko by skorzystały na tym interesie, czego nie można powiedzieć o zwierzakach. Tylko pogratulować menadżerom kreatywnym, prawdopodobnie też podmienionym..."[/I]

Kahoona, cokolwiek wymyślisz, żeby ten chory pomysł uwalić, wchodzę w to!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Matko Boska! Ci, co mnie znają, wiedzą że nie używam tzw. brzydkich słów, ale czytając to ledwo się mogę powstrzymać! Co za kretyn coś takiego wymyślił???
I Sumińskiej się też rzuciło na głowę?

Z komentarzy najbardziej mi się podoba ten:
[I]"Nie no fantastyczny pomysł!!! Na kolejny sezon proponuję zamianę płodów, albo transplantację mózgów między gwiazdami a świnkami morskimi - co niektóre celebrytki tylko by skorzystały na tym interesie, czego nie można powiedzieć o zwierzakach. Tylko pogratulować menadżerom kreatywnym, prawdopodobnie też podmienionym..."[/I]

Kahoona, cokolwiek wymyślisz, żeby ten chory pomysł uwalić, wchodzę w to![/QUOTE]

Uruchamiam mózgowie - cos razem musimy wymyślić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...