Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']poczekamy ,zobaczymy kto mial racje[/QUOTE]

Na pewno nie ci, którzy jedynie klepią w klawiaturę i krytykują wszystko dla zasady. Ci, którzy na co dzień przeprowadzają interwencje i realnie robią coś dla zwierząt odczują zmianę i dostaną dodatkowe narzędzia do działania.
Zresztą lista organizacji w marszu poparcia dla nowelizacji mówi sama za siebie - zapraszam do przeczytania - [B]to są organizacje działające i ludzie, którzy z patologią walczą na co dzień.[/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t"]http://www.dogomania.pl/threads/212137-Marsz-poparcia-dla-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t[/URL]

Dlatego nie będę polemizowała więcej z "działaczami klawiaturowymi". Nie warto i nie ma o czym gadać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Co za pytanie . Dzika radocha panuje bo ludzie w ogóle nie kumają sprawy nie wiedzą z czego się cieszą i nie ma nic lepszego a zawsze wróbel lepszy w ręce niż kanarek na dachu . Uważam ,że ta ustawa zostało napisana przez paru cwaniaczków dla reklamy i propagandy i żeby dziki lud się cieszył .Nic więcej.[/QUOTE]
No to wymień tych cwaniaczków, skompromituj ich i ośmiesz, a na końcu się podpisz - zgodnie z regulaminem. Jeśli nie, to zacznij od dziś mówić do siebie przy lustrze per : głupcze.

[quote name='xxxx52']poczekamy ,zobaczymy kto mial racje[/QUOTE]

Powiem tak, nieobecni - nigdy nie mają racji. Tacy recenzenci mają problem, ale ...... to nie nasza sprawa. Jest proste wyjście, trzeba poprosić zespół twórców tej noweli, w tym osoby które ostatnich poprawek dokonały, a także biuro prawne Sejmu o kontr opinię do omawianej tu recenzji. Był czas na roboczą konfrontację, ale się ...... planowo, jak zwykle zbył.
Pytania są inne. Czy ta nowela będzie uchwalona i w jaki sposób pogarsza stan obecny ? - to mnie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Też byłem ciekaw jakiej mądrej odpowiedzi na pytanie epe no niestety nie doczekaliśmy konkretów bo od razu zaczeła się jazda po całości . Kahona schowaj kły bo ja nikogo nie obrażam , z piaskownicy dawno wyszłem ziela już nie pale co i tobie życzę bo może skończyć się różnie . Nie powiem to jest coś , sztuk jeden i tyle . Pisałem że lepiej mieć coś niż nic ,a to że popierają to organizacje które walczą z patologią to jest dobrze ale tylko troche dobrze , bo jak walczą to prawie każdy widzi bo patologii przybywa a nie ubywa . Pogadamy jak zacznie ubywać patologii co najbardziej życzę psom .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Też byłem ciekaw jakiej mądrej odpowiedzi na pytanie epe no niestety nie doczekaliśmy konkretów bo od razu zaczeła się jazda po całości . Kahona schowaj kły bo ja nikogo nie obrażam , z piaskownicy dawno wyszłem ziela już nie pale co i tobie życzę bo może skończyć się różnie . Nie powiem to jest coś , sztuk jeden i tyle . Pisałem że lepiej mieć coś niż nic ,a to że popierają to organizacje które walczą z patologią to jest dobrze ale tylko troche dobrze , bo jak walczą to prawie każdy widzi bo patologii przybywa a nie ubywa . Pogadamy jak zacznie ubywać patologii co najbardziej życzę psom .[/QUOTE]

Nie twierdzę, że obrażasz, ale jesteś tu nowy, nie wiesz ile wysiłku kosztowało nawet to minimum. Ludzie, którzy przy tym pracowali i tak zrobili więcej niż ktokolwiek dotychczas. Należałoby to docenic i liczyc na poprawe losu zwierząt. Rozumiem, że tobie nie udało się zrobić więcej. Zamiast krytykować - przynajmniej szanuj czyjąś pracę, w której nie masz nawet minimalnego udziału.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Też byłem ciekaw jakiej mądrej odpowiedzi na pytanie epe no niestety nie doczekaliśmy konkretów bo od razu zaczeła się jazda po całości . Kahona schowaj kły bo ja nikogo nie obrażam , z piaskownicy dawno wyszłem ziela już nie pale co i tobie życzę bo może skończyć się różnie . Nie powiem to jest coś , sztuk jeden i tyle . Pisałem że lepiej mieć coś niż nic ,a to że popierają to organizacje które walczą z patologią to jest dobrze ale tylko troche dobrze , bo [B]jak walczą to prawie każdy widzi bo patologii przybywa a nie ubywa[/B] . Pogadamy jak zacznie ubywać patologii co najbardziej życzę psom .[/QUOTE]
Czy ja dobrze rozumiem? Twoim zdaniem patologii przybywa, bo organizacje źle z nią walczą????
A może jakby państwo wywiązywało się ze swoich obowiązków i nie dopuszczało do narastania patologii, a nie zwalało całej roboty na organizacje, to organizacje chodziłyby do schronów wyprowadzać pieski na spacer, zamiast zbierać tam trupy psów co pozdychały z głodu albo chorób!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko'] Dzika radocha panuje bo ludzie w ogóle nie kumają sprawy nie wiedzą z czego się cieszą...
[B][COLOR=blue]Uważam ,że[/COLOR] ta ustawa zostało napisana przez paru cwaniaczków dla reklamy i propagandy i żeby dziki lud się cieszył .[/B][/QUOTE]

Watpie bys byl takim pesymista znajac dokladnie sprawe.:-o
Raczej pocieszasz sie ,cos widze ze cie cala ta sytuacja bardzo zdenerwowala,
cos twoje plany moze zepsuc :diabloti:
wtargnales tu wyszydzajac a tym samym siebie uspakajajac ,[COLOR=blue]TAK JA UWAZAM[/COLOR] :p

Link to comment
Share on other sites

Kajko -nie zniechecaj sie ,i takich jak Ty osob na forum potrzeba
Wiesz nudne by bylo jakby wszyscy jak za komuny przyklaskiwali
Ja popieram nowelizacje i zmiany ,ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce ,gdyz dzisiaj czytalam artykul w ktorym sie zastanawiaja jak zmniejszyc ilosc psow .Rozwiazanie widza jedno- usypianie.usypianie nie z powodu cierpienia zwierzecia ,nieuleczalnej choroby nie ,usypiac ma sie z powodu przepelnien w schroniskach.Podobnie bylo w schronisku wroclawskim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Kajko -nie zniechecaj sie ,i [B]takich jak Ty osob na forum potrzeba[/B]
Wiesz nudne by bylo jakby wszyscy jak za komuny przyklaskiwali
Ja popieram nowelizacje i zmiany ,ale zobaczymy jak to bedzie w praktyce ,gdyz dzisiaj czytalam artykul w ktorym sie zastanawiaja jak zmniejszyc ilosc psow .Rozwiazanie widza jedno- usypianie.usypianie nie z powodu cierpienia zwierzecia ,nieuleczalnej choroby nie ,usypiac ma sie z powodu przepelnien w schroniskach.Podobnie bylo w schronisku wroclawskim.[/QUOTE]
Pozwolę sobie nie zgodzić się ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Pozwolę sobie nie zgodzić się ;)[/QUOTE]
wiesz ,a ja lubie jak kazdy ma inne zdanie ,najwazniejsze ,zeby dojsc do kompromisu ,nie ublizac sobie, kulturalnie wymieniac opinie..Pomysl ,jak kazdy by tylko przyklaskiwal co by bylo?
Co do nowelizacji to tak juz wspamnialam ,malymi kroczkami mozna duzo osiagnac ,ale moze sa i tacy co inaczej uwazaja?sa pesymistami ,to tez nalezy zaakceptowac.
Nie moge sie doczekac do czasu uchwalenia ustawy ,to bedzie wielki wazny dzien,powinien w kalendarzu byc na czerwono zapisany.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [SIZE=6]Najlepsza wiadomość tygodnia!

Marszałek Schetyna wpisał naszą nowelizację do debaty 18 sierpnia! Debata zaczyna się o godz. 10.00 i potrwa około 40 minut. W piątek głosowanie.[/SIZE] [SIZE=6]

Nasza nowelizacja powoli staje się faktem![/SIZE] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

W powiecie nowomiejskim weszla z dniem 01.07 2011 ustawa dotyczaca wylapywania psow bezdomnych .Te ktore beda uwazac za "agresywne"beda usmiercac.
agersja psow to pojecie wzgledne,gdyz kazdy prawie pies lapany na strangulujaca petle broni sie i chce ugryzc ,co bedzie oznaczalo ,beda prawie wszystkie psy wylapywane beda usmiercali? Co z kwarantanna 2 tygodniowa?Czy usmiercanie nastapi tych psow po 2 tygodniach.
Co za ustawa ,az ciarki przechodza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W powiecie nowomiejskim weszla z dniem 01.07 2011 ustawa dotyczaca wylapywania psow bezdomnych .Te ktore beda uwazac za "agresywne"beda usmiercac.
agersja psow to pojecie wzgledne,gdyz kazdy prawie pies lapany na strangulujaca petle broni sie i chce ugryzc ,co bedzie oznaczalo ,beda prawie wszystkie psy wylapywane beda usmiercali? Co z kwarantanna 2 tygodniowa?Czy usmiercanie nastapi tych psow po 2 tygodniach.
Co za ustawa ,az ciarki przechodza[/QUOTE]

uchwała chyba, ustawy uchwala parlament - czy to Nowe Miasto nad Pilicą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W powiecie nowomiejskim weszla z dniem 01.07 2011 ustawa dotyczaca wylapywania psow bezdomnych .[B]Te ktore beda uwazac za "agresywne"beda usmiercac.[/B]
agersja psow to pojecie wzgledne,gdyz kazdy prawie pies lapany na strangulujaca petle broni sie i chce ugryzc ,co bedzie oznaczalo ,beda prawie wszystkie psy wylapywane beda usmiercali? Co z kwarantanna 2 tygodniowa?Czy usmiercanie nastapi tych psow po 2 tygodniach.
Co za ustawa ,az ciarki przechodza[/QUOTE]
Kolejne Starachowice?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']uchwała chyba, ustawy uchwala parlament - czy to Nowe Miasto nad Pilicą?[/QUOTE]
Wyslalam 2 e-maile
agresywny pies ma byc bronia z palmera uspiony albo zabrany do schroniska ,albo uspiony
Juz sobie wyobrazam ,ile bedzie uspien.
Przeciez nalezy sie kazdemu psa szansa,Musi byc pies przebadany pod kontem wscieklizny.

ps dostalam wyjasnie ,ze wpierw sie szuka miejsce w schronisku potem sie odlawia ,zeby uchronic giniecie bezsladowe psow.Psy beda usypiane o ile sa niebezpieczne po kwarantannie.(slowo agresja?)
A co bedzie jak schroniska nie przyjma psa,bo jest przepelnione?Moze u P.Harlacza miejsce sie znajdzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W powiecie nowomiejskim weszla z dniem 01.07 2011 ustawa dotyczaca wylapywania psow bezdomnych .Te ktore beda uwazac za "agresywne"beda usmiercac.
agersja psow to pojecie wzgledne,gdyz kazdy prawie pies lapany na strangulujaca petle broni sie i chce ugryzc ,co bedzie oznaczalo ,beda prawie wszystkie psy wylapywane beda usmiercali? Co z kwarantanna 2 tygodniowa?Czy usmiercanie nastapi tych psow po 2 tygodniach.
Co za ustawa ,az ciarki przechodza[/QUOTE]

Ciekawy artykol
[URL]http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1513510,1,debata-co-lepsze-dla-psa---eutanazja-czy-schronisko.read[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Sejmu: [URL]http://www.sejm.gov.pl/prace/2011r/pos098p.htm[/URL]

Wyjaśnia powyższą sytuację Mateusz Nesterok w swoich postach na innym wątku:

[quote name='"MateuszNesterok"']Zgodnie z informacją, jaką uzyskałem od posła Pawła Suskiego, nowelizacja zostanie wpisana do porządku obrad przed samymi obradami przez Konwent Seniorów ;-) Wcześniej nie została wpisana z braków formalnych i braku wielu potrzebnych opinii. Tak więc, możemy być praktycznie pewni, że głosowanie znajdzie się w porządku obrad! :smile:[/quote]

oraz

[quote name='"MateuszNesterok"']1. W żadnym momencie nie pouczałem organizatorów, a jedynie pytałem z ciekawości, czy "to i tamto" zostało zrobione. Nie jednokrotnie spotykałem się z niedociągnięciami w innych organizacjach, dlatego wolałem zapytać. Kto pyta - nie błądzi ;-)
2. Co to za różnica, czy pomysły prześlę na e-mail, czy przekażę na forum, które teoretycznie do tego służy? Myślę, że dyskusja na ich temat mogłaby się przydać. Zresztą, co to za pomysły...? Ulotki, które już i tak ktoś chce rozdawać. A drugim pomysłem było zabezpieczenie trasy przez policję, które u nas (w Bydgoszczy) zawsze leży po stronie organizatorów. Czy to źle, że zapytałem? Na pewno nie jest to pouczanie, ale zwykłe pytanie i wymiana informacji - że w Bydgoszczy wygląda to inaczej...
3. Do Sejmu idę ja oraz kilku znajomych z mojego Stowarzyszenia. Pytam, czy ktoś idzie z zamysłem, że ma gotową przepustkę i ma po co tam iść ;-) Zgadzam się z tym, że Sejm to nie stodoła i nigdy tak nie twierdziłem. Tak na marginesie, idziemy do Sejmu między innymi z asystentem jednego z posłów (też z PO), a ja nie udzielam się tylko w kierunku zwierzaków, ale też w polityce ;-) A więc, czy ktoś jeszcze wybiera się do Sejmu?
4. Powołuję się na informacje, jakie otrzymuje. Cieszę się, że jesteś asystentką posła Suskiego ;-) Jako działacz Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy jestem szczęśliwy, że wśród nas jest tylu miłośników zwierząt. Ale nie jest to powielenie informacji, nie wspomniałaś o Konwencie Seniorów... Tak, czy inaczej, nowelizacja będzie w porządku obrad.
5. Jesteśmy w pełni podporządkowani organizatorom. Dlatego nie robimy nic na własną rękę, ale PROPONUJEMY lub PYTAMY na forum. Po to jest forum. Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało, możesz uznać, że nie...

POzdrawiam i życzę miłego dnia! :smile:[/quote]

Mateusz Nesterok wszystko w swoich, powyżej przywołanych, wypowiedziach wyjaśnił w sposób rzeczowy, zatem nie powinniśmy mieć powodu do niepokoju.

Link to comment
Share on other sites

Odi moze to nie na temat ,ale tej petycji nie moge podpisc ,gdyz nie wiem co sie stanie z tymi psami podczas zamkniecia schroniska?
Czy po to bedzie zamknete schronisko ,zeby polepszyc warunki psom,je wyleczyc ,wykastrowac,zaszczepic itd?
czy bedzie zamkniete ,zeby tylko zmienic wladze schroniska?
Czy bedzie zamkniete ,zeby nie przyjmowac z zewnatrz
a pozostale adoptowac?
Czy jest alternatywa innego schroniska dla psow z zamknietego schroniska?
Czy to jest tylko zamkniecie czasowe ,czy to jest likwidacja?
Likwidacja bylyby nie do przyjecia!

Link to comment
Share on other sites

Ponoć nowelizacja przeszła,za było ponad trzystu posłów a przeciw,siedmiu
mam nadzieje ze jeśli to prawda to ktoś zamieści cały tekst owej nowelki,ciągle ciekawi mnie aspekt odstrzału psów i kotów,bo ostatnio coś o tym przycichło ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Ponoć nowelizacja przeszła,za było ponad trzystu posłów a przeciw,siedmiu
mam nadzieje ze jeśli to prawda to ktoś zamieści cały tekst owej nowelki,ciągle ciekawi mnie aspekt odstrzału psów i kotów,bo ostatnio coś o tym przycichło ...[/QUOTE]

Uchwalona [URL]http://fundacja-emir.pl/[/URL] - no i stał się cud :bigcool:.
Cud cudem, okazało się, że przyjęta strategia dociśnięcia na końcówkę, tuż przed wyborami, była dobra. Teraz można to napisać, ale sam nie dowierzałem, że się uda.

No dobra czekamy na jednolity tekst i ..... praktykę dnia codziennego.

PS. Oczywiście jestem ciekaw kto był przeciw i kto się wstrzymał.
Na tych (p......w) nie wolno głosować jeśli kandydują !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...