Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

Nie ogladam tych materialow filmowych , bo mnie juz komentarze wystarcza.
Kiedy doczekamy sie adekwatnych kar za przestepstwa dokonywane na zwierzetach .Takie kanalie powinny siedziec za kratkami,a nie np.pracowac w schronisku.To co mnie bulwersuje ,ze przestepcy jako usprawiedliwienie przekazuja ze ,mordowali pod wplywem alkoholu.To co alkohol ma je rozgrzeszyc.Wedlug mnie powinni miec kare podwojnie zwiekszona za mordowanie niewinnych istot czy znecanie pod wplywem alkoholu.!Wstyd i hanba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Nie ogladam tych materialow filmowych , bo mnie juz komentarze wystarcza.
Kiedy doczekamy sie adekwatnych kar za przestepstwa dokonywane na zwierzetach .Takie kanalie powinny siedziec za kratkami,a nie np.pracowac w schronisku.To co mnie bulwersuje ,ze przestepcy jako usprawiedliwienie przekazuja ze ,mordowali pod wplywem alkoholu.To co alkohol ma je rozgrzeszyc.Wedlug mnie powinni miec kare podwojnie zwiekszona za mordowanie niewinnych istot czy znecanie pod wplywem alkoholu.!Wstyd i hanba.[/QUOTE]
A mnie szl... trafia , że święty od niedawna Onet - cenzuruje komentarze. SOS na czarną listę - jeżeli ten sadysta wie o tym ,że jest monitoring, a wie na pewno !!! co będzie robił ???? - to takie trudne pytanie ?. Jak psa skrzywdzi to się psa przeprosi - jaaasne !
To jest solidarność organizacji i poglądów ??? Dla tego sadysty socjalizacja ze zwierzętami powinna być po : [B]pracy w kamieniołomach, pracy przy zamiataniu ulic, pracy w szpitalu na oddziale onkologicznym, pracy w hospicjum. Potem może [/B]socjalizacja przy użyciu wyższej formy empatii, ze zwierzętami. To także najpierw od hodowli świń, bukatów, koni (to ta praca uszlachetnia) - potem do opieki nad psami i kotami.
SOS - kompromitacja - nie musieliście się godzić na ten cyrk ! Co się z Wami dzieje ???

PS. Fałszywa poprawność polityczna będzie przyczyną zagłady ludzkości.
Tu przypadek 'fajnego faceta, społecznika, dobrego członka lokalnej społeczności' :
[URL]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110803/POWIAT04/828583535[/URL]

Link to comment
Share on other sites

2 sierpnia zapadł wyrok w sprawie niedobitej Psotki.
Tu link do zdarzenia: [url]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1601081[/url]
Oskarżeni otrzymali po 5 miesięcy bezwzględnej odsiadki a także nawiązek oraz upublicznienie wyroku wraz z personaliami.
Wyrok jeszcze nie jest prawomocny.
[B]Ogromne gratulacje dla oskarżycielki posiłkowej z Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt "Animals" i Pani Sędzi, z Mogilna, prowadzącej rozprawę!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']A mnie szl... trafia , że święty od niedawna Onet - cenzuruje komentarze. SOS na czarną listę - jeżeli ten sadysta wie o tym ,że jest monitoring, a wie na pewno !!! co będzie robił ???? - to takie trudne pytanie ?. Jak psa skrzywdzi to się psa przeprosi - jaaasne !
To jest solidarność organizacji i poglądów ??? Dla tego sadysty socjalizacja ze zwierzętami powinna być po : [B]pracy w kamieniołomach, pracy przy zamiataniu ulic, pracy w szpitalu na oddziale onkologicznym, pracy w hospicjum. Potem może [/B]socjalizacja przy użyciu wyższej formy empatii, ze zwierzętami. To także najpierw od hodowli świń, bukatów, koni (to ta praca uszlachetnia) - potem do opieki nad psami i kotami.
SOS - kompromitacja - nie musieliście się godzić na ten cyrk ! Co się z Wami dzieje ???

PS. Fałszywa poprawność polityczna będzie przyczyną zagłady ludzkości.
Tu przypadek 'fajnego faceta, społecznika, dobrego członka lokalnej społeczności' :
[URL]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110803/POWIAT04/828583535[/URL][/QUOTE]
Tak jaby pedofila po odsiedzeniu kary w wiezieniu poslac do pracy w przedszkolu.Hmm dobre co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']2 sierpnia zapadł wyrok w sprawie niedobitej Psotki.
Tu link do zdarzenia: [url]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1601081[/url]
Oskarżeni otrzymali po 5 miesięcy bezwzględnej odsiadki a także nawiązek oraz upublicznienie wyroku wraz z personaliami.
Wyrok jeszcze nie jest prawomocny.
[B]Ogromne gratulacje dla oskarżycielki posiłkowej z Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt "Animals" i Pani Sędzi, z Mogilna, prowadzącej rozprawę!!![/B][/QUOTE]
Poczekamy na uprawomocnienie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Tak jaby pedofila po odsiedzeniu kary w wiezieniu poslac do pracy w przedszkolu.Hmm dobre co?[/QUOTE]
Dobre, tylko niezbyt trafne porównanie. Pedofilia jest chorobą. Posłanie pedofila do pracy w przedszkolu, to tak jakby kazać astmatykowi pracować w cementowni.
A my mówimy o młodym człowieku, który dopuścił się strasznego czynu, ale czy to oznacza, że przez resztę życia już musi nosić piętno przestępcy?
Nie dajesz wiary w możliwość zrozumienia przez młodocianego sprawcę znaczenia popełnionego czynu i zrodzenia się w nim szczerego żalu za grzechy?
Nawet, gdy jest to 16-letni dzieciak?
Czy to po chrześcijańsku?
Czy Św. Paweł, twórca religii chrześcijańskiej, nie zaczynał swojej działalności publicznej od tępienia wyznawców Jezusa?

Jeśli mam być szczera to bardzo podziwiam tę kobietę z SOS. Wydaje się, że ze wszystkich osób w sprawie tylko ona jedna rozumie terapeutyczną moc obcowanie ze zwierzakami! Chapeaux bas!

Link to comment
Share on other sites

Znów agresywny pies? Takie są skutki trzymania psa na uwięzi. Jakby miał dobry kojec, to nie byłoby tego problemu. A teraz tylko cierpienie rodziny...

[url]http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/pies-smiertelnie-pogryzl-5-letnie-dziecko,1677890,227[/url]

Brak odpowiedzialności dorosłych skupi się na zwierzęciu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moja odpowiedz byly ironia. [/QUOTE]
Aha, to trzeba było od razu dodać, bo jakoś mało zrozumiała ta ironia była...

[quote name='xxxx52']Co do chrzescian ,no to mam inne zdanie od Ciebie.gdzie sa naprawde chrzescianie?Ale to jest inny temat.[/QUOTE]
Nie wiesz, jakie jest moje zdanie na temat chrześcijaństwa, więc skąd wiesz, że Twoje jest inne? Nie wyraziłam tutaj swojej opinii, tylko przytoczyłam FAKTY.

A celem przywołania przeze mnie tych faktów było przypomnienie, że człowiek może diametralnie zmienić swoje nastawienie do różnych spraw. Więc przyklejanie etykiet złoczyńcy jest niewłaściwe, krzywdzące i prowadzi donikąd. A przy okazji także jest niezgodne z nauką, jaka płynie z historii chrześcijaństwa.

Ty i inne osoby negatywnie odnoszące się do szansy na resocjalizację przez kontakt ze zwierzętami, jaką ten młodzieniec dostał od SOS, ignorujecie powszechnie znany fakt, że zwierzęta mają terapeutyczny wpływ na ludzi, którzy się jakoś pogubili i zeszli na tzw. złą drogę. Zwierzęta wydobywają z człowieka to, co w nim najlepsze - potrzebę opiekowania się, poczucie odpowiedzialności za drugą istotę, dobro. Namacalnym tego dowodem są odnoszące sukcesy programy resocjalizacyjne w zakładach penitencjarnych z udziałem zwierząt, w szczególności psów ze schronisk. Ta kobieta z SOS to rozumie, dlatego dała szansę temu chłopakowi. KTOZ poszedł na łatwiznę - poprzestał na odebraniu rodzinie zwierzaków. Penalizacja zamiast edukacji.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem osoby co maltretowaly zwierzeta nie powinny otrzymac juz wiecej zwierzat pod swoja opieke,szczegolnie te osoby co znacaja sie pod wplywem alkoholu.
Co do resocjalizacji we wiezieniach ,to osoby odsiadujace wyroki sadowe w wiekszosci zostaja skazane za inne przestepstwa , a nie za maltretowanie zwierzat i lamanie praw zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']
Ty i inne osoby negatywnie odnoszące się do szansy na resocjalizację przez kontakt ze zwierzętami, jaką ten młodzieniec dostał od SOS, ignorujecie powszechnie znany fakt, że zwierzęta mają terapeutyczny wpływ na ludzi, którzy się jakoś pogubili i zeszli na tzw. złą drogę. Zwierzęta wydobywają z człowieka to, co w nim najlepsze - potrzebę opiekowania się, poczucie odpowiedzialności za drugą istotę, dobro. Namacalnym tego dowodem są odnoszące sukcesy programy resocjalizacyjne w zakładach penitencjarnych z udziałem zwierząt, w szczególności psów ze schronisk. Ta kobieta z SOS to rozumie, dlatego dała szansę temu chłopakowi. KTOZ poszedł na łatwiznę - poprzestał na odebraniu rodzinie zwierzaków. Penalizacja zamiast edukacji.[/QUOTE]

weźże się kobieto otrząśnij... Czy Ty wiesz co piszesz?? Widziałaś akta sprawy??? Czytałaś opinie psychologów na temat tego "chłopca"????? Czytałaś zeznania tego ..... dzieciaka co mówił o kotach ???? Więc nie zabieraj głosu bo takie osoby jak Ty tylko wprowadzają zamęt i chaos...
Zaproś tego "biednego chłopca" do swego domu, niech się "zajmie" Twoimi zwierzaczkami, co???? Jedziesz po KTOZ-ie tylko po to, żeby pojechać??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']weźże się kobieto otrząśnij... Czy Ty wiesz co piszesz?? Widziałaś akta sprawy??? Czytałaś opinie psychologów na temat tego "chłopca"????? Czytałaś zeznania tego ..... dzieciaka co mówił o kotach ???? Więc nie zabieraj głosu bo takie osoby jak Ty tylko wprowadzają zamęt i chaos...
Zaproś tego "biednego chłopca" do swego domu, niech się "zajmie" Twoimi zwierzaczkami, co???? Jedziesz po KTOZ-ie tylko po to, żeby pojechać??[/QUOTE]
Nie jadę po KTOZ-ie, ani po nikim. Wyrażam jedynie swoje zdanie w oparciu o wiedzę ogólną i te fakty, które znam. Na przykład słyszałam, co ten młody człowiek mówił w materiale emitowanym w TV. Nie brzmiał jak beznadziejny degenerat społeczny! Jeżeli dysponujesz jakimiś faktami lub okolicznościami, których nie znam, a które mogłyby wpłynąć na zmianę mojego stanowiska, to chętnie je poznam.

P.S.
Trochę mniej emocji, droga Asior. Nie musisz wystukiwać setek znaków zapytania ani wykrzykników. Nie służy to niczemu, poza wątpliwą ornamentyką Twoich wypowiedzi. Nie wpływa też na zrozumiałość tego, co piszesz. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Nie jadę po KTOZ-ie, ani po nikim. Wyrażam jedynie swoje zdanie w oparciu o wiedzę ogólną i te fakty, które znam. Na przykład słyszałam, co ten młody człowiek mówił w materiale emitowanym w TV. Nie brzmiał jak beznadziejny degenerat społeczny! Jeżeli dysponujesz jakimiś faktami lub okolicznościami, których nie znam, a które mogłyby wpłynąć na zmianę mojego stanowiska, to chętnie je poznam.

P.S.
Trochę mniej emocji, droga Asior. Nie musisz wystukiwać setek znaków zapytania ani wykrzykników. Nie służy to niczemu, poza wątpliwą ornamentyką Twoich wypowiedzi. Nie wpływa też na zrozumiałość tego, co piszesz. :)[/QUOTE]

najmocniej Cię przepraszam, ale jak zerkniesz na moje posty to zobaczysz że po prostu taki mam styl pisania ;)
a co do faktów, niestety nie wolno mi ich ujawniać na tym etapie ;)
A co do "tego młodego człowieka" to chyba nie uważasz, że ktoś kto nagrywa wywiad do telewizji powie przed kamerą coś w stylu: maltretuje kotki, tak przyjemność mi sprawia patrzenie na ich cierpienie... tak robię wszystko pod publiczkę.... no błagam, tak samo jak tekst o tym, że oni go tam obserwują i widzą, ze dąży do kontaktu ze zwierzętami.. ludzie a co ma robić skoro wie, że wszędzie są kamery :stupid:???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Nie jadę po KTOZ-ie, ani po nikim. [B]Wyrażam jedynie swoje zdanie w oparciu o wiedzę ogólną i te fakty, które znam[/B]. [B]Na przykład słyszałam,[/B] co ten młody człowiek mówił w materiale emitowanym w TV. Nie brzmiał jak beznadziejny degenerat społeczny! Jeżeli dysponujesz jakimiś faktami lub okolicznościami, których nie znam, a które mogłyby wpłynąć na zmianę mojego stanowiska, to chętnie je poznam.
[/QUOTE]
[I]Podstawowym błędem jest podawanie teorii, zanim uzyska się dane. Niepostrzeżenie zaczyna się dostosowywać fakty, by zgadzały się z teoriami, zamiast próbować stworzyć teorię, która byłaby zgodna z faktami.[/I](Artur Conan Doyle)

Asior uważasz, że dalsza dyskusja ma sens?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']najmocniej Cię przepraszam, ale jak zerkniesz na moje posty to zobaczysz że po prostu taki mam styl pisania ;)
a co do faktów, niestety nie wolno mi ich ujawniać na tym etapie ;)
A co do "tego młodego człowieka" to chyba nie uważasz, że ktoś kto nagrywa wywiad do telewizji powie przed kamerą coś w stylu: maltretuje kotki, tak przyjemność mi sprawia patrzenie na ich cierpienie... tak robię wszystko pod publiczkę.... no błagam, tak samo jak tekst o tym, że oni go tam obserwują i widzą, ze dąży do kontaktu ze zwierzętami.. ludzie a co ma robić skoro wie, że wszędzie są kamery :stupid:???[/QUOTE]

Asior ! nie tłumacz, to bezcelowe. Nie tej userce - teraz pretenduje do roli najwyższego sędziego i specjalisty od resocjalizacji. Ona już była w ....... czarnej dziurze, czarne tivi obejrzała i wie ...... wszystko ! :roflt:. Kamienie polne wiedzą więcej ...... i nic nie mówią, bo ...... mądrzejsze.

PS. SOS - kompromitacja !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Asior ! nie tłumacz, to bezcelowe. Nie tej userce - teraz pretenduje do roli najwyższego sędziego i specjalisty od resocjalizacji. Ona już była w ....... czarnej dziurze, czarne tivi obejrzała i wie ...... wszystko ! :roflt:. Kamienie polne wiedzą więcej ...... i nic nie mówią, bo ...... mądrzejsze.![/QUOTE]
Podsumowując:
[I]Krytyk jest czymś pośrednim pomiędzy plotką, denuncjacją a reklamą. ;)
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odbyla sie kontrola ,ktora polegala na probie pomocy psu cierpiacemu, znajdujacemu sie w zamknietej na klucz szopki.W szopie tej zostawiono bez opieki weterynaryjnej chora na ropomacice suczke rasy husky,gdyz psudopiekunka nie chciala widziec cierpienia psa ,ani pomoc ,a tylko zrobila termin do weterynarza celem jej usmiercenia.Po przybyciu org.prozwierzecej drzwi byly zamkniete ,policja nie chciala otworzyc szopki ,a po czasie oczekiwania przybyla pseudoopiekunka ktora zabrala konajcego ?psa do uspienia.
uwzam ze ta babe nalezy ukarac!

Link to comment
Share on other sites

na terenie schroniska w Mogilnie (woj.poznanskie) znaleziono worki plastikowe z niezywymi zwierzetami schroniskowymi.To bylo teraz w piatek ,w sobote przyjechali dzinnikarze na teren schroniska pozostala tylko duza wykopana dzura w ziemi ,worki poznikaly.(artykol z gazety)
Co zrobic z tym koszmarem?Czy wreszcie sie zacznie rozliczac gminy i schroniska z przyjmowanych bezdomnych psow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Nie jadę po KTOZ-ie, ani po nikim. Wyrażam jedynie swoje zdanie w oparciu o wiedzę ogólną i te fakty, które znam. Na przykład słyszałam, co ten młody człowiek mówił w materiale emitowanym w TV. Nie brzmiał jak beznadziejny degenerat społeczny! Jeżeli dysponujesz jakimiś faktami lub okolicznościami, których nie znam, a które mogłyby wpłynąć na zmianę mojego stanowiska, to chętnie je poznam.

P.S.
Trochę mniej emocji, droga Asior. Nie musisz wystukiwać setek znaków zapytania ani wykrzykników. Nie służy to niczemu, poza wątpliwą ornamentyką Twoich wypowiedzi. Nie wpływa też na zrozumiałość tego, co piszesz. :)[/QUOTE]

[B]Saeta[/B], przecież wcześniej sama napisałaś, że[B] KTOZ[/B] poszedł na łatwiznę, penalizacja zamiast edukacji .... Czym to było ?
Rozumiem, że akurat Ty posiadasz pełną wiedzę na temat wszelkich działań KTOZ-u w zakresie tej konkretnej sprawy ?
Odnoszę wrażenie, że bardzo lubisz krytykować i dyskredytować działania innych.
Posiadasz pewną wiedzę z zakresu psychologii, wiesz więc, że brzmienie chłopaka, jak to określiłaś, nie musi mieć wiele wspólnego z tym, co on tak naprawdę myśli.....
Powiedział być może to, co poradzono powiedzieć. Kreujesz się na specjalistkę z zakresu resocjalizacji, wiesz więc zapewne o tym, że przestępcy najczęściej nie przyznają się do winy... nawet, jeśli istnieją konkretne dowody, nagrania ....
A co do emocji [B]Asior[/B], nic dziwnego, po Twoich powyższych wypowiedziach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana'][B]Saeta[/B], przecież wcześniej sama napisałaś, że[B] KTOZ[/B] poszedł na łatwiznę, penalizacja zamiast edukacji .... Czym to było ?
Rozumiem, że akurat Ty posiadasz pełną wiedzę na temat wszelkich działań KTOZ-u w zakresie tej konkretnej sprawy ?
Odnoszę wrażenie, że bardzo lubisz krytykować i dyskredytować działania innych.
Posiadasz pewną wiedzę z zakresu psychologii, wiesz więc, że brzmienie chłopaka, jak to określiłaś, nie musi mieć wiele wspólnego z tym, co on tak naprawdę myśli.....
Powiedział być może to, co poradzono powiedzieć. Kreujesz się na specjalistkę z zakresu resocjalizacji, wiesz więc zapewne o tym, że przestępcy najczęściej nie przyznają się do winy... nawet, jeśli istnieją konkretne dowody, nagrania ....
A co do emocji [B]Asior[/B], nic dziwnego, po Twoich powyższych wypowiedziach...[/QUOTE]
Nie znam się ani na psychologii, ani na resocjalizacji. O sprawie wiem tyle, co każdy oglądający TVN obywatel.

Szacunek dla KTOZu, że zajął się sprawą. Nie mnie sądzić, czy te zwierzaki powinny wrócić do tych ludzi czy nie.

Zareagowałam tylko na obraźliwe epitety pod adresem tej kobiety z SOS, która dała chłopakowi szansę na pracę przy zwierzętach, dzięki czemu może obudzi się w nim empatia, której najwyraźniej mu brakuje. Należy jej się za to szacunek, a nie pogarda.

Wierzę, że człowiek może się zmienić na lepsze, zrozumieć swój błąd i nie wyrządzać więcej krzywdy innym. Moim zdaniem takiej szansy nie wolno odmawiać szczególnie 16-letniemu dzieciakowi. Bez względu na to, co zrobił.

Moim zdaniem w przypadku dzieciaka zawsze lepiej postawić na edukację niż na penalizację.

I tyle. Nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Mam serdeczną prośbę o wytłumaczenie mi, czy to co przeczytałam na stronie BOZ jest dobrze prawnie wywiedzione?
Bo jeśli tak, to z czego się cieszymy??:-(
[URL]http://www.boz.org.pl/prawo/uwagi_suski_zmiany.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Mam serdeczną prośbę o wytłumaczenie mi, czy to co przeczytałam na stronie BOZ jest dobrze prawnie wywiedzione?
Bo jeśli tak, to z czego się cieszymy??:-(
[URL]http://www.boz.org.pl/prawo/uwagi_suski_zmiany.htm[/URL][/QUOTE]
te zmiany nic nowego nie wnosza sa tylko ladnie sprecyzowane.Bedzie po staremu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Mam serdeczną prośbę o wytłumaczenie mi, czy to co przeczytałam na stronie BOZ jest dobrze prawnie wywiedzione?
Bo jeśli tak, to z czego się cieszymy??:-(
[URL]http://www.boz.org.pl/prawo/uwagi_suski_zmiany.htm[/URL][/QUOTE]
Co za pytanie . Dzika radocha panuje bo ludzie w ogóle nie kumają sprawy nie wiedzą z czego się cieszą i nie ma nic lepszego a zawsze wróbel lepszy w ręce niż kanarek na dachu . Uważam ,że ta ustawa zostało napisana przez paru cwaniaczków dla reklamy i propagandy i żeby dziki lud się cieszył .Nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Co za pytanie . Dzika radocha panuje bo ludzie w ogóle nie kumają sprawy nie wiedzą z czego się cieszą i nie ma nic lepszego a zawsze wróbel lepszy w ręce niż kanarek na dachu . Uważam ,że ta ustawa zostało napisana przez paru cwaniaczków dla reklamy i propagandy i żeby dziki lud się cieszył .Nic więcej.[/QUOTE]

Nie ma to jak dobre samopoczucie ukryte za nickiem na dogo. My tu wszyscy durni, bo się cieszymy. Posłowie się zaangażowali, bo tez durni. Tylko jakaś niezidentyfikowana postać z czterema postami za mędrca robi.
Z żałosnym skutkiem zresztą. Sugeruję zmianę dilera i pewna powściągliwość w obrażaniu innych - może się skończyć różnie.

Uważaj sobie co chcesz, najlepiej nie wychodząc ze swojej piaskownicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...