Jump to content
Dogomania

STERYLIZACJA ZAMIAST EUTANAZJI!!!Film Roberta Valentine "W nadziei..."


lewkonia

Recommended Posts

Hej - to nie bylo do wszystkich (ciesze sie ze wiekszosc wypowiadajacych sie na temat schronisk zna ich realia) - i nie zrozumcie mnie zle - chodzilo mi o to, ze nie ma sensu nazywac jakiegos zachowania 'amerykanskim' jesli nie jest ono typowe dla danego kraju - zreszta kilka osob juz tu o tym wczesniej pisalo

Watek jest o propagowaniu sterylizacji i moze skupmy sie na tym - po prostu odnioslam wrazenie ze kilka postow mialo tu wymowe 'jakie to be amerykanskie' - tak jakby problem nie dotyczyl Polski czy innych krajow - a ten problem dotyczy rowniez nas, naszego kraju wiec korzystajmy z tego ze ktos (w tym wypadku Amerykanie :evil_lol: ) zrobil film ktory moze nam pomoc w dazeniu do tego by mniej zwierzakow cierpialo.

I ponawiam moje pytania odnosnie Anglii : Czy ktos wie od kiedy tam obowiazuje ten przepis ? Po jakim czasie przyniosl efekty (spadek liczby bezdomnych zwierzat) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O mato, smutny ten filmik:placz:
Ja co prawda nie mam zamiaru sterylizowac mojej suczki, ale nigdy w życiu nie dopuściłabym do jej rozmnożenia.

A przy okazji nie wiem czy nie był tu już dawany inny filmik o traktowaniu w schronisku, więc ja go wrzucam.
UWAGA! Filmik jest dość drastyczny, więc nie polecałam osobą o słabych nerwach:

[URL="http://a805.v9135e.c9135.g.vm.akamaistream.net/7/805/9135/0021/peta.download.akamai.com/9135/downloads/yadkin_county_med.wmv"]tu[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pianko, dlatego propaguję film Roberta Valentine, gdyż porusza on problem usypianych w schroniskach zwierząt, a nie epatuje okrucieństwem. Ten film może obejrzeć nawet dziecko w wieku szkolnym i zrozumie jego sens, a jednocześnie nie będzie narażone na brutalne i szokujące sceny. Jednocześnie film ten nie powinien pozostawić widza obojętnym na krzywdę zwierząt i moim zdaniem świetnie propaguje ideę ich sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

:bigcry: :placz: :placz: :placz:
Boze jakie to straszne :-( :-( :-( ja nie moge pojac - skoro juz musza je zabijac (czy na pewno musza ????) dlaczego nie moga ich po prostu bezbolesnie uspic ???? Dlaczego w ten sposob ? Czemu to tak dlugo trwa ?? Boze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']ja niestety dojsc nie mam, nigdy czegos takiego nie zalatwialam, mysle ze warto rozeslac gdzie sie da!

[FONT=Arial Black]moim zdaniem zadne schronisko nie powinno oddawac nowym wlascielom psow nie wykastrowanych badz nie wysterylizowanych, to juz byloby duzo, niesety Schronisko we Wroclawiu z tego co widze nie stosuje sie do tej prostej zasady, a ile by sie tym moglo zdzialac[/FONT]:-([/quote]

z tego co wiem od jednej z wolontariuszek (bardzo rozsądnej dziewczyny, wręcz fanatyczki sterylizacji) problemem jest brak funduszy...

jeszcze o mediach:

[URL="http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,53882,2112579.html"]http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,53882,2112579.html[/URL]
Co niedziela rano jest nadawana audycja o zwierzakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']O mato, smutny ten filmik:placz:
Ja co prawda nie mam zamiaru sterylizowac mojej suczki, ale nigdy w życiu nie dopuściłabym do jej rozmnożenia.

A co zamierzasz zrobić jak jednak będzie szczenna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']O mato, smutny ten filmik:placz:
Ja co prawda nie mam zamiaru sterylizowac mojej suczki, [B]ale nigdy w życiu nie dopuściłabym do jej rozmnożenia[/B].
[/quote]

Nie mow NIGDY,zebys nie dopusciala, tak jak i nigdy, ze pies Ci nie zginie(zawsze powinnien nosic identyfikatorek)!
Sa wypadki jak ja mowie 'losowe', zapiecie obrozy sie odepnie, karabinczyk pusci i nieszczescie gotowe.

Powiedz mi co takiego ZLEGO widzisz w sterylizacji, jakie sa Twoje argumenty na NIE??? Z jednej strony jestes wrazliwa na krzywde zwierzat schroniskowych a z drugiej nie chcesz [B][U]zabezpieczyc suki w 100%[/U][/B] aby nie byla w ciazy, [B][U]po przez kastracje jej.[/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

Naprawde jej nie zamierzam puścić.
A Jeżeli coś się odepinie np. obrąża to Dianka mi nie ucieknie, jest posłuszna.
Teraz dawałam jej nawet tabletki z chrolofilem, żeby psy za nami nie chodziły.

A dlaczego nie chce sterylki zrobić to mam 3 powody:
-boje się, że jej może cos się stać, w końcu operacja to ingerencja w narządy wewnętrzne
-brak pieniędzy
-no i mama nie pozwoli na sterylke

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Naprawde jej nie zamierzam puścić.
A Jeżeli coś się odepinie np. obrąża to Dianka mi nie ucieknie, jest posłuszna.
Teraz dawałam jej nawet tabletki z chrolofilem, żeby psy za nami nie chodziły.

A dlaczego nie chce sterylki zrobić to mam 3 powody:
-boje się, że jej może cos się stać, w końcu operacja to ingerencja w narządy wewnętrzne
-brak pieniędzy
-no i mama nie pozwoli na sterylke[/quote]

Istnieje jeszcze inny, ważny powód dla którego sterylizacja jest ważna. Suczki często na starość dostają ropomacicza i wtedy infekcja narządów rodnych grozi zapaleniem otrzewnej podczas zabiegu. Poza tym starsza sunia gorzej zniesie narkozę i sam zabieg, jak i późniejszą rekonwalescencję. Sterylizacja młodych suczek jest też tańsza, bo nie trzeba podawać antykoncepcyjnych leków hormonalnych.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym sterylizacja zapobiega nowotworom narządów rodnych (na które cierpi większość starych suk), a wczesna sterylizacja zapobiega też rakowi sutków.
A co do pieniędzy na sterylizację: dowiedz się, czy w twojej okolicy nie organizują dnia sterylizacji (zazwyczj w marcu, koszt 100 zł), wiele schronisk (głównie tych sponsorowanych przez gminy) też pomaga przy takich problemach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stereo']Poza tym sterylizacja zapobiega nowotworom narządów rodnych (na które cierpi większość starych suk), a wczesna sterylizacja zapobiega też rakowi sutków.
A co do pieniędzy na sterylizację: dowiedz się, czy w twojej okolicy nie organizują dnia sterylizacji ([B]zazwyczj w marcu, koszt 100 zł[/B]), wiele schronisk (głównie tych sponsorowanych przez gminy) też pomaga przy takich problemach.[/quote]

;) 150zl, srednio. Zalezy z jakiego regionu sie jest ale zdecydowana wiekszosc klinik cena 150zl.

I jesli jiz zacznie sie co miesiac odkladac 15 zl to sie do akcji uzbiera.

Wlasciwie przy wyadoptowywaniu suczek-szczeniakow powininno sie pisac. Postaw skaronke na stole i JUZ zacznij wrzucac pieniadze na sterylizacje aby w wieku suni ok.10 m-c miec pieniadze na zabieg! Tak jest latwiej i mnie 'bolesnie'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Wlasciwie przy wyadoptowywaniu suczek-szczeniakow powininno sie pisac. Postaw skaronke na stole i JUZ zacznij wrzucac pieniadze na sterylizacje aby w wieku suni ok.10 m-c miec pieniadze na zabieg! Tak jest latwiej i mnie 'bolesnie'[/quote] Ostatnio na stronie jakiegoś schroniska widziałam informację, że pomagają w sterylizacji suk osobom w ciężkiej sytuacji (jeszcze zależy co to znaczy).
A co do wieku: Np. w Vet-Serwisie piszą, że suczkę najlepiej wysterylizować przed pierwsza cieczką, a w mojej lecznicy sterylizują dopiero po pierwszej cieczce (u mojej suni był to rok i 3 miesiące).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o raka sutków itp. to nie musicie mi tego mówić, bo tego jestem w pełni świadoma.

I to nie jest tak, że ja chce jej wysterylizować, bo tak sobie postanowiłam tylko właśnie największy problem stanowi kasa. Rok temu miałam kase więc zaproponowałam mamie sterylke mojej suni, ale się nie zgodziła. A teraz nie mam kasy:shake:

[quote name='"Devis&Marta"']moze nalezaloby i mame uswiadomic,[/quote]
Wiesz tak się łatwo mówi. Chociaż teraz już jestm pełnoletnia a sunia jest moja, więc moge z nią zrobić co chce, tylko nie mam kasy:roll:

[quote name='"stereo"']dowiedz się, czy w twojej okolicy nie organizują dnia sterylizacji [/quote]
Nie słyszałam, zeby u nas była taka akcja.

[quote name='"ARKA"'] aby w wieku suni ok.10 m-c miec pieniadze na zabieg! Tak jest latwiej i mnie 'bolesnie'[/quote]
Moja sunia jest już dużo starsza. Ma już 4 lata.
Ale tak jak mówie, wczesniej nie byłam pełnoletnia i nie mogłam decydować o takich rzeczach, ateraz gdy już mam ten dowód osobisty to nie mam kasy:shake:

[quote name='"stereo"']wiele schronisk (głównie tych sponsorowanych przez gminy) też pomaga przy takich problemach.[/quote]
Tak? A o tym to nie słyszałam.


Tak wogóle jest tu jakis temat o sterylizacji? Bo wydaje mi się, że tam lepiej kontynuowac rozmowe, bo inaczej zaśmiecamy temat.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie. Nie ma ktoś przykładowego listu do telewizji? Bo ja sama z siebie takiego nie stworzę (brak talentu humanistycznego), a mam pomysł, gdzie by takie wysłać.
Warszawskie bezpłatne gazety zapewne bez problemu dałyby się namówić na wydrukowanie krótkiego artykułu i zamoieszczenie adresu strony.
Trzeba by napisać np. do "Dzień dobry TVN", tam się zajmują duzo głupszymi sprawami.
Jak znajdę chwilę wolnego do napiszę maile do stron adopcyjnych, zęby dodali gdzieś ten link...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...