Jump to content
Dogomania

STERYLIZACJA ZAMIAST EUTANAZJI!!!Film Roberta Valentine "W nadziei..."


lewkonia

Recommended Posts

[quote name='Frotka']Nie oglądałam filmu, bo to nie na moje nerwy, ale w czasie gdy mieszkalam w Stanach napatrzyłam się na sposób w jaki Amerykanie traktują zwierzaki i osobiście wolałabym mieszkać w polskim schronisku, niezależnie od warunków sanitarnych, przepełnienia, pogryzień itd.
[/quote]
Myslę, że trochę generalizujesz. Ja też spędziłam parę lat w Stanach i ludzie, których ja znałam traktowali psy zupełnie inaczej niż opisujesz. Psy mieszkały w domach, spały w łóżkach, czyli standard ;) .
Poznałam też wiele osób, które zajmowały się adopcjami niechcianych psów i kotów, propagowaniem sterylizacji, "odzyskiwaniem" zwierząt ze złych warunków. Myślę, że podli ludzie są wszędzie (nie trzeba daleko szukać, wystarczy rozejrzeć się dookoła) i twierdzenie, że Amerykanie źle traktują zwierzęta jest lekkim nadużyciem.
Ja poznałam tam mnóstwo fantastycznych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mokka ma rację. W każdym kraju są źli ludzie i dobrzy. W każdym są tacy, którzy pod pozorem miłości do zwierząt jedynie męczą czworonogi. Ocenić jedynie można przepisy i egzekwowanie prawa ( no i ich istnienie) , które ustosunkowują się do takich sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']a jeszcze sobie a propo Stanow przypomnialam, oni, mimo tego co pisze Stereo, choc lepiej to mysle w Anglii wyglada, tez nie sa zbyt swiadomi swoich czynow.[/quote] Zgadzam się, że bez względu na nasze działania, będą ludzie, którzy krzywdzą zwierzeta, ale mimo to powinny powstawać programy uswiadamiające ludziom, że np. trzymanie psa na łańcuchu albo rozmnażanie suki przy każdej cieczce są złe...

Link to comment
Share on other sites

zgadza sie, oby wiecej takich akcji! przede wszystkim duzo akcji w szkolach, przedszkola, nie tylko odnosnie psow, ale wszytskich zywych istot, nawet jak takie dziecko ma rybki to nie musi wiedziec ze trzeba je karmic, a nie zapomniec jak sie znudza, chociaz to juz chyba od czlowieka zalezy, mnie nikt tego nie musial uczyc i tego mowic, ba niekiedy bylam bardziej odpowiedzialna niz moi rodzice!
no i zaprzestanie pseudohodowli: dzis wchodze do weta a tam ogloszenie: sprzedam yorki-rasowe, nie rodowodowe, moim zdaniem nie powinni pozwolic na powieszenie takiego ogloszenia:shake:

Link to comment
Share on other sites

Lewkonko-ja mam jedno zastrzezenie do Twojego tlumaczenia.


[COLOR=#000080][FONT=Arial][COLOR=red]Spay or neuter your animals.
[/COLOR]
[SIZE=2]Wysterylizuj swoje zwierzęta.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]Wykastruj lub wysterylizuj swoje zwierzeta.[/COLOR][/FONT]


[FONT=Arial][COLOR=#000080]Chociaz tak naprawde powinno sie mowic poprostu- wykastruj swoje zwierzeta. Zabiegow sterylizacji, jako takiej, juz sie nie zaleca i nie wykonuje prawie.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]Bardzo, bardzo sie ciesze, ze bedzie polskie wydanie:)[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]A fajny tez jest filmik-bardzoooo prosty w przekazie-ten:[/COLOR][/FONT]
[URL="http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=constance_ad_english"]http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=constance_ad_english[/URL]

Link to comment
Share on other sites

zeby calkowicie wyeliminowac problem przepelnionych schronisk i niekontrolowanego rozmnazania zwierzat, trzeba zmienic mentalnosc wiekszosci ludzi..bo tych"trzezwo myslacych" jest za malo..i dalej dominuje poglad, ze suka musi miec raz w zyciu szczeniaki..tylko nikogo nie interesuje co z nimi dalej bedzie sie dzialo..przeciez psy zyja kilkanascie lat..i skad brac dla wszystkich domy..to jak walka z wiatrakami..
a co do traktowania zwierzat- to wszystko zalezy od czlowieka, jego zachowania i odpowiedzialnosci a przede wszystkim od szacunku jakim dazy zwierze i kraj nie ma tu znaczenia..a film powinni wyemitowac w polskiej telewizji- moze to otworzy niektorym oczy..

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej z tego tekstu jest wymowne dla mnie to zdanie:-(

[COLOR=blue][B][SIZE=4][FONT=Arial]"Każde stworzenie, które umarło w tym schronisku [/FONT][FONT=Arial][FONT=Arial]ma gdzieś kogoś, kto jest odpowiedzialny za jego śmierć"[/FONT][/FONT][/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Do swojego pierwszego postu dołożyłam na sam początek polską wersję tego filmu. Brightlion zezwala na dołączanie linku do tego filmu do swoich stron www, jak i pozwala na propagowanie go w Polsce. Cel po prostu jest ważny i szlachetny.

Film nie jest drastyczny, raczej oszczędza widzowi okrutnych scen, ale pokazuje dowody ludzkiego okrucieństwa. Moim zdaniem , może pomóc uświadomić ludziom, jak dużą krzywdę wyrządzamy zwierząkom, gdy je bezmyślnie rozmnażamy, a potem mordujemy.

[B]Sterylizacja jest najlepszym, najzdrowszym i najtańszym rozwiązaniem tego problemu. Potrzeba nam 10 lat konsekwencji w działaniu, a po tym czasie schroniska opustoszeją.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewkonia']

[B]Sterylizacja jest najlepszym, najzdrowszym i najtańszym rozwiązaniem tego problemu. Potrzeba nam 10 lat konsekwencji w działaniu, a po tym czasie schroniska opustoszeją.[/B][/quote]

strasznie bym chciala zeby tak bylo, zeby tylko ludzie zrozumieli idee, potrzebna by byla pomoc mediow i rzadu, propagowanie tego celu przede wszytskim na wsiach

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, ze szczególnie na wsiach. W końcu to tam żyją psy na łańcuchach, wolno puszczane, suki rodzą szczeniaki co cieczkę. Ale znam ludzi, którzy kupili psa na targu na wakacjach (miesięcznego, bez książeczki - "bo miała takie ładne oczka"), wyrósł pies podobny do zakładanej rasy, ale jednak kundel. Jak powiedziałam, że od razu po pierwszej cieczce wysterylizuje swoją, to na mnie wskoczyli, że to krzywda dla psa, że później stanie się nienormalna, gruba, będzie cierpieć do końca życie itd... Nie pomogly nawet tłumaczenia o przepełnionych schroniskach, nowotworach, problemach z cieczką. Oni ciągle uważają, że suczka powinna miec conajmniej (!) raz w zyciu szczeniaki i nie powinno się kroić psa, jeśli mu nic nie jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']ja ciagle uwazam ze powinno sie puscic to w TV w najbardziej ogladalnych godzinach, wiecie jak wplynac na TV zeby to puscila, moze sie z Animals skontaktowac, moze oni cos zdzialaja[/quote]

a może ktoś ma po prostu znajomych, czy tzw. "dojścia" w TV?

[quote name='Mrzewinska w innym wątku']
Proponuje Express Reporterow w programie II TVP. Czesto poruszali psie problemy. Zaproponujcie im film.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

ja niestety dojsc nie mam, nigdy czegos takiego nie zalatwialam, mysle ze warto rozeslac gdzie sie da!

[FONT=Arial Black]moim zdaniem zadne schronisko nie powinno oddawac nowym wlascielom psow nie wykastrowanych badz nie wysterylizowanych, to juz byloby duzo, niesety Schronisko we Wroclawiu z tego co widze nie stosuje sie do tej prostej zasady, a ile by sie tym moglo zdzialac[/FONT]:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Devis&Marta']ja niestety dojsc nie mam, nigdy czegos takiego nie zalatwialam, mysle ze warto rozeslac gdzie sie da!

[FONT=Arial Black]moim zdaniem zadne schronisko nie powinno oddawac nowym wlascielom psow nie wykastrowanych badz nie wysterylizowanych, to juz byloby duzo, niesety Schronisko we Wroclawiu z tego co widze nie stosuje sie do tej prostej zasady, a ile by sie tym moglo zdzialac[/FONT]:-([/quote]

W schroniskach, jesli juz, to glownie sterylizuja suki. Z samcami roznie bywa, raczej nie. Ale najwiekszy problem to szczenieta wyadoptowywane, suczki. NIKT nie pilotuje potem tego aby ten szczeniak jak podrosnie,suczka, wrocila na zabieg do schroniska, na czas. A to powinno byc priorytetem.

Link to comment
Share on other sites

to pewne, ze film powinien byc wyemitowany w TV..moim zdaniem po emisji powinna byc wypowiedz weta dotyczaca sterylizacji..moze wtedy czesc osob przestanie wierzyc, ze po sterylizacji psy cierpia i staja sie agresywne lub niekontaktowe, a suki powinny miec przynajmniej raz w zyciu mlode:angryy: moze to otworzy komus oczy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Przepraszam, że się troszkę "doczepię" do tłumaczenia - na samym dole jest coś o "trzaskaniu" - chyba lepsze byłoby "klikanie" ;-).[/quote]

Te dwa linki tłumaczone były nie przeze mnie, ale przez Amerykanów z użyciem translatora elektronicznego.:crazyeye: Czuli, że coś nie za bardzo to brzmi i poprosili mnie o tłumaczenie - co zrobiłam. Czekam, kiedy naniosą poprawki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Lewkonko-ja mam jedno zastrzezenie do Twojego tlumaczenia.


[COLOR=#000080][FONT=Arial][COLOR=red]Spay or neuter your animals.
[/COLOR]
[SIZE=2]Wysterylizuj swoje zwierzęta.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]Wykastruj lub wysterylizuj swoje zwierzeta.[/COLOR][/FONT]


[FONT=Arial][COLOR=#000080]Chociaz tak naprawde powinno sie mowic poprostu- wykastruj swoje zwierzeta. Zabiegow sterylizacji, jako takiej, juz sie nie zaleca i nie wykonuje prawie.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]Bardzo, bardzo sie ciesze, ze bedzie polskie wydanie:)[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=#000080]A fajny tez jest filmik-bardzoooo prosty w przekazie-ten:[/COLOR][/FONT]
[URL="http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=constance_ad_english"]http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=constance_ad_english[/URL][/quote]

W polszczyźnie użycie słowa "wysterylizuj" dotyczy zarówno suk jak i psów, dlatego zdecydowałam się użyć tylko tego słowa omijając wykastruj. Podobnie postąpiła tłumaczka wersji rosyjskiej. "Kastrować" w języku polskim najczęściej odnosi się do samców i nie chciałam tego zawężać, bo panowie czuliby się dyskryminowani:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Najpierw dwa slowa do krytykujacych amerykanskie schroniska - mam wrazenie ze nie byliscie nigdy w polskich - u nas tez sa takie w ktorych sie masowo usypia, ale warunki w jakich zyja i umieraja zwierzeta sa znacznie gorsze niestety. Na zdjeciach z filmu widze ze kazde zwierze ma swoj boks a w nim czysto - niestety u nas po kilka psow poupychanych w jednym za ciasnym boksie - zagryzaja sie nawzajem - leza na ziemi we wlasnych odchodach.... smrod, brud i tragedia :-(

Uwazam ze w Polsce powinien byc zakaz rozmnazania zwierzat nieprzeznaczonych do dalszej hodowli - nie wiedzialam ze podobny przepis obowiazuje w Anglii - tym lepiej :multi: - mamy sie na kim wzorowac. Czy ktos wie od kiedy tam obowiazuje ten przepis ? Po jakim czasie przyniosl efekty (spadek liczby bezdomnych zwierzat) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...