Jump to content
Dogomania

Mix TTB urwał nogę husky. Dwa psy w zagrożeniu. Uwaga b. drastyczne zdjęcia!


Zofia.Sasza

Recommended Posts

Gdyby w Polsce znacznie ograniczyc, a z czasem zlikwidowac pseudo, gdyby zaczac od najmlodszych lat edukowac ludzi, ze po pierwsze kazde stworzenie ma prawo do godnego zycia, bezbolesnej smierci, dostepu do jedzenia, wody, schronienia i leczenia, ze - dla wierzacych - kazde zwierze bez wyjatku jest dzielem bozym i nalezy je szanowac juz za sam fakt, ze zyje, moze takich sytuacji bylo by mniej. Gdyby dzieciaki mialy raz na semestr przez jeden dzien czy tydzien zajecia uwrazliwiajace w schronisku, hospicjum - tam, gdzie z roznych przyczyn jest bol i cierpienie (oczywiscie w kontrolowanych warunkach, a nie hurtem 100 dzieciakow jazda do klatek z psami), moze wyrosli by z nich wrazliwi, rozsadni ludzie. Przede wszystkim zas przymusowe chipowanie psow i wydawanie psow ras uznanych za agresywne oraz ich mieszancow TYLKO po przejsciu testow psychologicznych. I policja majaca prawo zawsze zarzadac aktualnego zaswiadczenia o pozwoleniu na posiadanie takiego psa. Jak nie ma zaswiadczenia i nie zostanie dostarczone w ciagu 24 h, pies trafia w inne rece. Okrotne, szczegolnie na poczatku, ale moze cos by dalo...

Jest mi niezmiernie zal kazdego psa, ktory w taki czy inny sposob jest doprowadzany do granic wytrzymalosci, w ktorym sztucznie podkreca sie agresje. Jednak jak dla mnie takie psy, jesli przekrocza pewna granice, ktora jest miedzy innymi pogryzienie psa lub czlowieka w takim stopniu (nie mowie o standardowych spieciach miedzy psami, gdzie testuja swoja sile i ustalaja prawa, bo moje tez tak czasem robia nadal...), powinny zostac uspione. Mowi sie o "genie agresji" - nie wiem, czy istnieje, ale jest cos w tym, ze po agresywnych rodzicach wychodza tez agresywne dzieciaki. Chocby z tego powodu pies powinien zostac uspiony. Poza tym taki pies jest dla mnie troszke jak bron palna, do tego bez bezpiecznika - w rekach wariata kompletnie nie do opanowania i skrajnie niebezpieczny.

Jesli zas idzie o medialne nazywanie kundli pittbulami, owczarkami, dobermanami - to dziala na wyobraznie czytelnikow, z jednej strony podkreca temat, a z drugiej pozwala wyobrazic sobie budowe, wielkosc i sile psa. Niestety...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iś & Chester']Atka dziękuję ;)


Ja nie argumentowałam. Napisałam tylko to, co gdzieś czytałam. Nie miało to na celu obrony Bandziora czy tym barzdiej jego właściciela.
Jeśli tak zabrzmiało, to mój błąd, przepraszam.

Zofio, a co z Bandziorem ? jest na obserwacji czy u właściciela ? Wiadomo coś na temat jego przyszłości ?[/QUOTE]

Pies jest na obserwacji i przebywa u właściciela. Ten zrezygnował z usług Vila-Wetu i teraz psa obserwuje inny lekarz... Co dalej - nie wiadomo. Pewnie pies zostanie tam gdzie jest aż do następnej tragedii.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w lecznicy Wila-Vet i widziałam Karmelka, który chyba na wizycie kontrolnej był. Psio pięknie wygląda i doskonale daje sobie radę na trzech łapkach. Pani Grażyna bardzo szczęśliwa, bo Karmelek po schodach chodzi bez większego problemu - a podobno w domu schody są mocno obecne ;)

Z tego co wiem właściciel Bandziora zrezygnował z usług Wila-Vet ponieważ podobno usłyszał komentarz, z którego był mocno niezadowolony ...............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini'][URL]http://zwierzeta.wm.pl/Amstaff-morderca-rozszarpal-sznaucera,93394[/URL]

zabiłabym i psa i własciciela[/QUOTE]

[quote name='tabaluga1']Popieram . Ja również .[/QUOTE]
żałosne! co z was za ludzie?:angryy: najlepiej "oko za oko" i świat będzie lepszy?:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Agaga, tak to jest jak widzi się tylko czarne i białe...

Chociaż w stosunku do takich "odpowiedzialnych" właścicieli to ja mam też mordercze zapędy, najchętniej takiemu zakaz posiadania zwierząt i grzywnę taką, żeby się z długów nie wygrzebał.

Marzę o dniu, kiedy posiadanie TTB będzie regulowane prawnie, tak żeby żaden debil nie miał szans dostać cudownego psa w swojego ręce i go zmarnować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'] Odpowiedź musi być adekwatna do zagrożenia i szkody .[/QUOTE]

Ale nie powinno się mówić o karze świeżo po jakimś zajściu, bo zwykle wtedy górę biorą emocje. Jedno jest pewne,że prawo w tej sprawie jest delikatnie mówiąc bardzo niedoskonałe i nic nie wskazuje na to ,by zmieniło się w najbliższym czasie szczególnie jeśli ofiarami padają "tylko" psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beretta']Tak zachowują się psy ras agresywnych lub miksy tych ras a obrońców takiej patologii należy wysłać na terapię.[/QUOTE]
Sama się wyślij na terapię patologio - piszę ci to jako opiekun PSÓW RAS AGRESYWNYCH*.
Miło ci to czytać? Pewnie niemiło. I na zdrowie. Patologio.



* cokolwiek by to miało znaczyć, ale brzmi zabawnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Agaga, tak to jest jak widzi się tylko czarne i białe...

Chociaż w stosunku do takich "odpowiedzialnych" właścicieli to ja mam też mordercze zapędy, najchętniej takiemu zakaz posiadania zwierząt i grzywnę taką, żeby się z długów nie wygrzebał.

Marzę o dniu, [B]kiedy posiadanie TTB będzie regulowane prawnie, tak żeby żaden debil nie miał szans dostać cudownego psa[/B] w swojego ręce i go zmarnować.[/QUOTE]
Obawiam sie że wtedy staną się modne kaukazy, rottki, czy jakiekolwiek silniejsze psy - przy odrobinie złej woli potwora i "mordercę" można zrobic z niemal każdego psa...

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam, że kilka lat temu był pomysł wprowadzenia ustawy regulującej posiadanie psów "ras agresywnych" (m. in. testy psychologiczne), ale ze względu na protesty organizowane m. in. przez "Mojego Psa" (psy, których właściciele nie zdadzą testów, zapchają do schroniska, trafią na ulice i. t. d.) sprawa ucichła... A szkoda.

Mój pies dwa razy był pogryziony przez TTB - raz przez rasową astkę, która już niejednego psa pogryzła (astka biega zawsze bez smyczy i kagańca, na prośby o zapięcie jej smyczy odpowiedź jest jedna: "inne pieski też biegają"... "Inne pieski" były wtedy na smyczach). Krwi nie było, ale Rozmaryn długo miał uraz do bullowatych.
Za drugim razem został pogryziony przez psa w typie, z którym wcześniej fajnie się bawił. Miał powyrywaną sierść i rozwalony nos. Dzień wcześniej tamten pies rozpruł brzuch innemu psu... Miał wtedy ok. 11 - i sprawdziło się to, przed czym wielu mnie ostrzegało - większość TTB gdy kończy rok przestaje akceptować inne psy. Po tych dwóch pogryzieniach pies nadal biegał bez kagańca, często wyprowadzany był przez 11 - 12 letnią córkę właścicielki - która wciąż twierdziła, że "Tajsonek jest grzeczny"...

Dlaczego o tym piszę... Zgadzam się, że TTB to psy z wrodzoną agresją - do psów. Ale... ale na agresję do psów jest jeden prosty sposób - kaganiec plus smycz. No i oczywiście odpowiedzialny właściciel. Gdyby w opisanych sytuacjach tych elementów nie zabrakło - pogryzienia nie miałyby miejsca... I mimo wszystko nigdy nie zgodzę się, żeby z tego powodu psy usypiać. Bo gdyby tak było, trzeba by uśpić większość terrierów, kaukazy, czernysze... I labka z mojego bloku :roll: Usypianie nie jest żadnym rozwiązaniem, to po prostu tchórzostwo...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie czymś dużo gorszym od wyimaginowanego w tym wypadku tchórzostwa jest bezmyślna litość skutkująca utrzymywaniem patologicznej sytuacji , brak stanowczej reakcji adekwatnej do zagrożenia , a w konsekwencji cicha zgoda na coraz to nowe i nowe wypadki . I dotyczy to nie tylko TTB ale każdego agresora .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sama mialam amstaffa i byl on agresywnym psem jesli chodzi o inne zwierzeta mysle ze niestety ale nieszczesny bohater tego tematu powinien zostac uspiony, mialam mojego psa przez 8lat bylo wlozone wiele pracy w jego wychowanie od szczeniaka ale w niektorych tych psach instynkt jest jednak gora...

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie z wieloma komentujacymi ze powinna wejsc ustawa ktora regulowalaby kto moze takie psy posiadac, nie ma znaczenia czy jest to mix czy nie pies ten ma ogromna sile ktora w nieodpowiednich rekach moze stac sie zabojca nie chodzi tylko o idiotow ktorych ekscytuje posiadanie groznego psa ale tez o ludzi ktorzy zamiast kierowac zwierzeciem pozwalaja sie zdominowac i nie potrafia jasno okreslic zwierzeciu jaka jest hierarchia w domu , taki pies np. w sytuacji w ktorej pojawia sie dziecko na ktorym skupia sie cala uwaga moze wziac je za zagrozenie dla swojej pozycji i zrobic krzywde. Mimo tego ze moj pies byl wiernym i oddanym psem drugi raz nie zdecyduje sie na posiadanie psa rasy agresywnej jest to nieustanne pilnowanie by zadnego zwierzeciu ani czlowiekowi nie stala sie krzywda z powodu mojego zwierzecia ktory zle odbierze jakis gest czlowieka lub gdy podejdzie pies chcacy sie z nim bawic zaatakuje go. Moj pies trafil do mojego domu gdy mial 5miesiecy i pierwsza reakcja w nowym domu bylo wziecie na kark mojej nieduzej suczki i potrzasanie jej w powietrzu czy tak sie zachowuje szczeniak ? nie... nie znalalam dokladnie jego przeszlosci oprocz tego ze znudzil sie poprzednim właścicielom tak jak osoba ktora odwazy sie adoptowac doroslego mixa TTb z tego tematu a dorosly pies to nie szczeniak ktorego psychike jednak mozna jeszcze w jakis sposob wyksztaltowac

Link to comment
Share on other sites

mam tylko jedno odczucie ze ludzie widzac ogloszenie "okazja sliczne szczeniaka za jedyne 250zl" powinni sie zastanowic dlaczego ktos chce "okazyjne"sprzedac szczeniaki? prawdziwa hodowla a nie pseudo-hodowla biorac pod uwage koszt opieki weterynaryjnej,zastrzykow i porzadnej karmy za tyle psa nie sprzeda ludzie powinni sie zastanowic co to jest za rasa dowiedziec sie czegos wiecej na jej temat a dopiero wtedy podjac decyzje czy chca i sa w stanie wychowac i posiadac takiego psa, a ci ktorzy sa w stanie i dobrze wychowaja takie zwierze nie pozaluja :) bo pomimo wielu negatywnych rzeczy ktore napisalam na ich temat znam wiele tych psow ktore sa cudowne tylko trzeba chciec wlozyc troche checi i pracy w ich uksztaltowanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koosiek']Ale... ale na agresję do psów jest jeden prosty sposób - kaganiec plus smycz. No i oczywiście odpowiedzialny właściciel. Gdyby w opisanych sytuacjach tych elementów nie zabrakło - pogryzienia nie miałyby miejsca... I mimo wszystko nigdy nie zgodzę się, żeby z tego powodu psy usypiać. Bo gdyby tak było, trzeba by uśpić większość terrierów, kaukazy, czernysze... I labka z mojego bloku :roll: Usypianie nie jest żadnym rozwiązaniem, to po prostu tchórzostwo...[/QUOTE]

A ile razy pies może zabić/trwale okaleczyć innego psa, żeby to nie było "tchórzostwo"?
Każdy jest zwolennikiem "dawania drugiej szansy", dopóki taki pies nie rozszarpie jego własnego psa, potem optyka problemu jakoś się zmienia ...
Nieodpowiedzialny właściciel dopuszczający aby jego pies zabił innego psa rzadko nagle staje się odpowiedzialny, a cierpią przez to inne psy.
Tego nie można rozpatrywać w kategoriach "kary", a w kategoriach "likwidacji zagrożenia".
W przypadkach niejasnych można "dać drugą szansę", ale przy powtórnym takim samym incydencie, nie ma już na co dalej czekać!
I rasa tu nie ma znaczenia!
Jak takie mordercze skłonności przejawi Sznaucer czy Labrador, to je tak samo należy uśpić dla dobra innych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Po co te dyskusje. Właścicel to debil i to jego powinno się nazwac Bandytą, a nie psa.

Tak się niestety składa, że to właśnie na mojej ulicy doszło do tego fatalnego pogryzienia. Przechodziłam obok i byłam świadkiem kiedy ludzie trzymali psa z paskiem zaciśniętym na kufie. Wszyscy powychodzili z domu na przeciwko żeby pomóc, kiedy usłyszeli te okropne dźwięki i krzyki przerażonej właścicelki Karmelka. Za to właścieli TTB wyszedł ostatni z wrzaskiem "Proszę zostawic mojego psa. Jeśli tego nie zrobicie to Was nim poszczuję!!!". Tłumaczył się, że on niczego nie słyszał itp. itd.

Prawie codziennie spotykam tą Panią na spacerze. Karmelek już nie jest taki chętny do innych psów. Czai się ale nie po to, żeby zaraz podejśc jak kiedyś, tylko ze strachu.

Nie miałam okazji porozmawiac dokładniej z tą Panią, ponieważ Magic nie toleruje Huskich ani AL, ale widzę, że pies już przyzwyczaił się do skakania na trzech nóżkach. Co prawda jest kaleką, ale wciaż jest piękny jak kiedyś.

Bandziora (psa) nie widziałam, od wypadku. Bandyte (właśniciela) widziała jeszcze dosłowni raz w wielkanoc kiedy z żoną i malutkim dzieckiem w wózeczku szedł z palma do kościoła...
Na tej samej ulicy jest jeszcze jeden TTB, lecz tak grzecznego i łagodnego psa rzadko się spotyka. zawsze większośc winy leży po stronie właściciela.

Najbardziej mnie jednak przeraża fakt iż gdybym wyszła dosłownie 10min wczesniej ofiarą mógłby byc mój pies. Brak jednaj łapy dla aktywnego border collie to jak skazanie...

Tak zapełniliście 10stron o tym samym - "pies niewinny - tylko właściciel...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia.magic']Po co te dyskusje. Właścicel to debil i to jego powinno się nazwac Bandytą, a nie psa.

Tak się niestety składa, że to właśnie na mojej ulicy doszło do tego fatalnego pogryzienia. Przechodziłam obok i byłam świadkiem kiedy ludzie trzymali psa z paskiem zaciśniętym na kufie. Wszyscy powychodzili z domu na przeciwko żeby pomóc, kiedy usłyszeli te okropne dźwięki i krzyki przerażonej właścicelki Karmelka. Za to właścieli TTB wyszedł ostatni z wrzaskiem "Proszę zostawic mojego psa. Jeśli tego nie zrobicie to Was nim poszczuję!!!". Tłumaczył się, że on niczego nie słyszał itp. itd.

Prawie codziennie spotykam tą Panią na spacerze. Karmelek już nie jest taki chętny do innych psów. Czai się ale nie po to, żeby zaraz podejśc jak kiedyś, tylko ze strachu.

Nie miałam okazji porozmawiac dokładniej z tą Panią, ponieważ Magic nie toleruje Huskich ani AL, ale widzę, że pies już przyzwyczaił się do skakania na trzech nóżkach. Co prawda jest kaleką, ale wciaż jest piękny jak kiedyś.

Bandziora (psa) nie widziałam, od wypadku. Bandyte (właśniciela) widziała jeszcze dosłowni raz w wielkanoc kiedy z żoną i malutkim dzieckiem w wózeczku szedł z palma do kościoła...
Na tej samej ulicy jest jeszcze jeden TTB, lecz tak grzecznego i łagodnego psa rzadko się spotyka. zawsze większośc winy leży po stronie właściciela.

Najbardziej mnie jednak przeraża fakt iż gdybym wyszła dosłownie 10min wczesniej ofiarą mógłby byc mój pies. Brak jednaj łapy dla aktywnego border collie to jak skazanie...

Tak zapełniliście 10stron o tym samym - "pies niewinny - tylko właściciel...[/QUOTE]
No to się cieszę, że Karmelek ma się dobrze i że Państwo go nie porzucili mimo kalectwa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Zofia.Sasza']No to się cieszę, że Karmelek ma się dobrze i że Państwo go nie porzucili mimo kalectwa :)[/QUOTE]



Mam nadzieję , że naszym kraju zostanie wprowadzony przepis o ewidencjonowaniu psów , niezależnie od rasy , ze przestanie funkcjonować fasadowy bubel prawny MSWiA tzw „lista ras niebezpiecznych” ,a zamiast niej powstanie jakiś sensowny dokument np. lista niebezpiecznych , nieodpowiedzialnych właścicieli psów, którzy zaczną (najlepiej finansowo) odpowiadać za to z jaką nonszalancją odnoszą się do zasad społecznego współżycia .


Mylą się forumowicze sugerujący , że pies , który zaatakowała tego husky , w przeszłości brał udział w walkach psów . Sugerowanie , że atakują psy „po walkach” jest skrajnym uproszczeniem . Szkodliwym .
Przypadek przez Panią opisany , zmroził mnie do tego stopnia , że pozwoliłam sobie rozwinąć temat TTB w nowym wątku (nieco szerzej , aczkolwiek strawnie)

Pozdrawiam i gratuluję przytomności umysłu podczas zdarzeń w lecznicy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jest dużą szansa przy dobrym adwokacie ze dadzą mu status ze nie może mieć żadnych zwierząt i jak bym był politykiem dałbym zakaz całkowity trzymania ludziom postronnym tych ras mogli by tylko czym ac ludzie co znają się na tej rasie nie dochodziło do takich tragedii


psy bojowe trzeba im poświęcać dużo czasu szkolić teraz to zwykły gówniarz po 12 lat może mieć takiego psa tragedia murowana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...