Jump to content
Dogomania

ewtos

Members
 • Content Count

  1,864
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ewtos

 1. Krwiomocz może mieć wiele przyczyn, po pierwsze należy wykluczyć choroby odkleszczowe (zabarwienie moczu jest jednak raczej brunatne, nie wyraźnie krwiste), bo choroba ma przebieg bardzo szybki.  Twój pies jest w takim wieku, że należy badać prostatę, przerost gruczołu krokowego może podkrwawiać. Potrzebne jest USG, rtg, to może być również gruczolak w pęcherzu moczowym. To, że pies otrzymuje antybiotyk nie ma wpływu w przypadku w/w chorób na diagnozę, jedynie zmienić może obraz moczu (ilość bakterii). Musisz pamiętać,że pies traci krew i słabnie jeżeli krwawienie jest intensywne. Jak masz możliwość to skonsultuj jego stan zdrowia z innym wetem. Psu jest bardzo trudno pobrać mocz do naczynia,potrafi wstrzymać wydalanie, jak tylko się zbliżysz, przynajmniej mój tak robił. Wet może pobrać mocz w lecznicy przez cewnik. Postaraj się doprowadzić psa z nie do końca wypróżnionym pęcherzem.
 2. Zwracaj  uwagę na datę postów :).
 3. Odżywka bez spłukiwania Show Dog Magic Mist  http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8863, doskonale zapobiega elektryzowaniu się sierści, natomiast serum Show Dog Serum Shine   http://www.groomer.com.pl/product-pol-2131-Show-Dog-S-Factor-Serum-Shine-Detangler-rozplatujace-serum-S-Factor-25, doskonale rozczesuje kołtuny. Do tego szczotka super, Mason Pearson   niestety cena koszmarna.
 4. To może być nie tylko reakcja na zmianę właściciela ale jakieś problemy zdrowotne (neurologiczne). Radziłabym to wykluczyć, jak pies cierpi z bólu to może ugryźć nawet właściciela.Tym bardziej,że po chwili, jak piszesz przychodzi i się tuli.
 5. To może trzeba mu zrobić badanie moczu i wykluczyć stan zapalny.
 6. Serce pęka, jak się Ciebie czyta. Musisz się jakoś uporać z tą pustką w domu i dojrzeć do tego, by dać innemu psu równie wiele ciepła i miłości. Wiele osób tu na forum przeżywało podobne chwile. Mnie się wydawało, że już nigdy więcej żadnego psa. Wytrzymałam pól roku. W 2005 roku, po 14 latach odeszła od nas nasza Zuzia, jamniczka miniaturowa. Na początku lutego 2006 już był w domu i jest nadal Tosiek, pies w typie bardzo wielu ras, tak by każdy z domowników mógł znaleźć w nim coś dla siebie :). Pozdrawiam Cię serdecznie.
 7. Ty to już myślę nic nie możesz zrobić. Tak jak ewelcia5 uważam, że to znaczenie nowego, obcego mu miejsca. Nowi właściciele powinni dokładnie zmywać i usuwać zapach moczu za pomocą specjalnych środków do nabycia w sklepach zoologicznych, albo za pomocą wody z octem. Inaczej pies odnajdzie te miejsca i będzie robił tam notorycznie. Mój pies w trakcie wizyty u znajomych (kastrat) pierwsze co zrobił to obsikał kominek.
 8. ewtos

  ...

  Śliczna , bardzo podobna do mojego Tośka :), szczególnie jak jest po fryzjerze w tzw. wersji letniej. No uszka ma w pionie ale bywa, że układa je na różne strony. Za to maść identyczna,  łącznie z białą piersią. Na pierwszej fotce istny sobowtór. No i imię !
 9. ewtos

  ...

  Spóźniłam się, faktycznie super :))))))). Same nie wiemy do końca co nam może sprawić największą radość.
 10. ewtos

  ...

  4-5 dni to sama wiesz, że to bardzo krótki okres czasu jeśli chodzi o jej wycofanie, ostrożność w kontaktach czy lęk na spacerze w obcym terenie. Wszystko wymaga czasu a z tego co piszesz nie jest najgorzej. Spróbuj może podawać jogurt naturalny 2-3 łyżeczki na karmę, albo posyp karmę siemieniem lnianym lekko prażonym na patelni lub tradycyjnie parzonym wrzątkiem. Można też karmę polać łyżką oleju np. słonecznikowego. Zawsze nagradzaj smakołykiem za fizjologię na spacerze. Ogranicz też ilość kości, wędzonych gryzaków itp. no i zawsze zapewnij dostęp do świeżej wodę.
 11. Chyba nie masz Babci :) , Babcia i tak dołoży, bo pewnie pies na nią patrzy , a jak patrzy to głodny, a jak głodny to "troszkę" musi dać. Uważam,że jedyne co można zrobić to zwiększyć dawkę ruchu póki nadwaga nie jest zbyt duża.
 12. Miesiąc to bardzo krótki okres czasu, na pewno nie bierz sobie do serca takich uwag, że u Ciebie mu źle, a wścibskim sąsiadom podaruj uśmiech. Nosisz psa bo on lubi i Ty to lubisz, Twoja sprawa. Ja bym poćwiczyła tak, jak pisze cavecanem i po powrocie podawała główne posiłki, coś ekstra, tak żeby kojarzyła to jako nagrodę. Dzienną porcję karmy podzieliłabym na 3 części i po spacerach karmienie.  
 13. ewtos

  pies w budzie

  Słoma najlepiej żytnia nie chłonie wilgoci, może dlatego została zaakceptowana przez psa. Inne posłania ( tekstylne, siano) wilgotnieją i zamiast grzać, chłodzą.
 14. ewtos

  Narkoza york

  Przyczyny wgłobienia jelita nie są ściśle określone, jest ich kilka. Może to być obecność ciała obcego, choroby zakażne (u młodych szczeniąt), błędy żywienia, częste niestrawności z zaleganiem treści. Nie powiedziane jest też, że Twój pies to ma, chciałam Cię tylko uczulić,że krwawy stolec nie jest przyczyną narkozy. Wymioty z krwią- tak, bo są rany po usunięciu zębów i mogą podkrwawiać. Wymioty po narkozie też występują prawie w 100% przypadków., szczególnie do paru godzin po wybudzeniu, po wypiciu wody w dużej ilości i są normą. Wieczorem pies powinien już normalnie się zachowywać , zresztą piszesz, że chodzi za Tobą ,znaczy jest dobrze.Jednak krwawe stolce zawsze wymagają konsultacji lekarskiej i wykluczenia najniebezpieczniejszej przyczyny.
 15. ewtos

  Narkoza york

  To nie jest typowe po narkozie, na pewno pies wymaga konsultacji weterynaryjnej, mogło dojść do wgłobienia jelita. Poczytaj o tym w necie.
 16. Też myślę, że może to być ciało obce w przewodzie pokarmowym, więc jak powyżej niezbędna jest wizyta u lekarza. Może rtg z kontrastem trzeba będzie zrobić. Może to tylko infekcja wirusowa. Daje objawy i ze strony przewodu pokarmowego i stawowe. Pies musi być odrobaczany pod kontrolą lekarza. Co to znaczy nie pomagało? Odrobacza się psa dwukrotnie, drugie podanie leku (zawsze ściśle w/g wagi ciała) po 10 dniach.I jeszcze jedno : jeżeli pies ma jakiś problem ze strony przewodu pokarmowego to nie karm go przez 1 dzień, a tylko podawaj wodę, często i małymi porcjami. Potem gotowany ryż z mięsem z marchwią. Zadbaj też żeby stacił na wadze, bo to w niczym nie pomaga. Zrezygnuj z ciasteczek a podawaj tylko dwa posiłki dziennie i stosowną do stanu zdrowia dawkę ruchu.
 17. Zwykle, kiedy pies wymiotuje i ma biegunkę odstawia się na jeden dzień karmę. Jeśli jak piszesz wymioty ustały i pije wodę to biegunka służy oczyszczeniu jelit ( dla ścisłości biegunka to wodniste stolce 5-8 na dobę, nie mylić z luźnym stolcem i 2-3 wypróżnieniami). Z drugiej strony jeśli parówki były świeże i nie z folią to nie wiem czy to jest przyczyna biegunki. Podaj karmę gotowaną ryż z dużą ilością marchwi i gotowanym kurczakiem i podaj w 2-3 porcje w mniejszych ilościach. Jeśli nie będzie poprawy albo pies zjadł plastykowe osłonki to musisz iść do lekarza.
 18. Przyczyną mogą być faktycznie zaburzenia hormonalne, ale również zaczopowanie gruczołów odbytowych,albo alergia. Może po wylizywaniu powstał miejscowy stan zapalny i profilaktycznie dostała antybiotyk.Skoro ropomacicze zostało wykluczone (to najgroźniejsze) wet powinien sprawdzić gruczoły i oczyścić. Alergia natomiast wymaga albo zrobienia testów, pokarmowych, kontaktowych (środki chemiczne np. do mycia nie tylko psa, ale i podłóg, piorących), wziewnych, albo drogą eliminacji poszukiwanie alergenu. Najczęściej uczula z mięsa kurczak, ale to też nie jest reguła. Opisane przyczyny nie są przeciwwskazaniem do szczepienia. Pies musi być odrobaczony przed szczepieniem dwukrotnie, to podnośi skuteczność szczepionki. Zarobaczenie też może być przyczyną świądu.
 19. ewtos

  Refluks u psa?

  U mojego psa znaczna poprawa nastąpiła już po 3-4 tabletce. Niestety problem może powracać, dlatego ważna jest dieta uboga nie tylko w tłuszcz ale i białko. Nadmiar białka wzmaga wydzielanie kwasu solnego, jak również ważne są małe porcje pożywienia spożywane jednorazowo. Dzienną dawkę możesz rozbić na 3 a nawet 4 posiłki. Ja kapsułkę wsadzałam w krążek parówki, inaczej uszkadzał osłonkę wypluwał i nic z tego nie wychodziło.
 20. Ja zrezygnowałam, poddałam się. Też próbowałam z chlebem i skończyło się na tym,że mój pies (też w typie rasy pierwotnej) zaczął wyjadać gołębiom wszystko co im sypano, jak go spuściłam ze smyczy to biegł w pierwszym rzędzie do paśnika gołębi, jakby w domu nie miał, ekscytuje się już 9 rok na widok kotów i gołębi, które przez cały okrągły rok są pasione przez sąsiadki.Kota goni tylko wtedy gdy ten ucieka, jak się napuszy to nie podchodzi. Nigdy gołębia nie dotknął, ale widać straszenie i wpadanie z impetem w stado ptaków sprawia mu frajdę.
 21. To może być wszystko i babeszjoza, borelioza i ciało obce. Najbardziej niepokojący jest krwiomocz i zmiany w układzie nerwowym. Czy znasz wyniki krwi, czy były robione na obecność pierwotniaka babeszii, czy innych chorób odkleszczowych ? Pies zwykle zwraca wodę w przypadku nieżytu jelit, gdy wypije dużo jednorazowo. Nic nie poradzisz jak nie chce jeść, jednodniowa głodówka jest nawet wskazana, ale bardzo istotne jest uzupełnienie płynów, kroplówka, czy wlewy podskórne. Pies powinien być pojony wodą często ale małymi porcjami, duża dawka jednorazowo podana prowokuje wymioty. Odwodnienie może spowodować uszkodzenie trwałe nerek. Nie można oczekiwać wypróżnień, gdy pies wymiotuje i nic nie je. Bardziej przydatne do diagnozy byłoby zdjęcie rtg z kontrastem niż usg. Wtedy można stwierdzić ciało obce w 100 %.
 22. ewtos

  ochrona lapek

  Są i kremy i buty      http://www.zooplus.pl/shop/psy/obroza_dla_psa/buty?gclid=CPP5teWlw8ECFUXnwgodubUASw
 23. Nietrzymanie moczu po sterylizacji wystąpiło u mojej suczk( 8-9lat)i, którą miałam  na tymczasie. Zaczęłam podawać Propalin i problem zniknął. Moczyła po kolei każde legowisko, oddawała mocz bezwiednie w czasie  snu, bądź wstając z posłania, wersalki. Nie zauważyłam żadnych kałuż po mieszkaniu. O takie zachowania pytał mnie też wet. Oczywiście najpierw wykluczył stany zapalne. Sugerował,że przy stanach lękowych pies oddaje mocz po kątach albo przed drzwiami wejściowymi. Wtedy dobrze jest zostawiać w domu włączone radio, które zakłóca wszystkie odgłosy z ulicy, sąsiednich mieszkań dobrze wysłuchiwane w pustym mieszkaniu.
 24. Też uważam,że łączenie zabiegów sterylizacji i mastektomii jest wtedy, gdy w stwierdzono ropomacicze a w listwie mlecznej rozsiane guzy. O takiej daleko idącej profilaktyce nie słyszałam. Z opisu wynika, że występują jakieś powikłania po zabiegu, krwiaki, czy zakażenie rany. Sunia wiele przeszła to co opisujesz może być powikłaniem po operacyjnym, dalszym rozsiewem nowotworu, albo zwykłą infekcją wirusową. Osłabiony zabiegami pies, przy załamaniach pogodowych może być szczególnie podatny na infekcje. Proponuję kolejną wizytę, może w innym gabinecie wet, żeby móc ocenić stan psa świeżym spojrzeniem.
 25. Jest zdecydowanie chuda tym bardziej badania są potrzebne.
×
×
 • Create New...