Jump to content
Dogomania

ewtos

Members
 • Posts

  1864
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ewtos last won the day on June 28 2011

ewtos had the most liked content!

1 Follower

Converted

 • Location
  Warmia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ewtos's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. Krwiomocz może mieć wiele przyczyn, po pierwsze należy wykluczyć choroby odkleszczowe (zabarwienie moczu jest jednak raczej brunatne, nie wyraźnie krwiste), bo choroba ma przebieg bardzo szybki. Twój pies jest w takim wieku, że należy badać prostatę, przerost gruczołu krokowego może podkrwawiać. Potrzebne jest USG, rtg, to może być również gruczolak w pęcherzu moczowym. To, że pies otrzymuje antybiotyk nie ma wpływu w przypadku w/w chorób na diagnozę, jedynie zmienić może obraz moczu (ilość bakterii). Musisz pamiętać,że pies traci krew i słabnie jeżeli krwawienie jest intensywne. Jak masz możliwość to skonsultuj jego stan zdrowia z innym wetem. Psu jest bardzo trudno pobrać mocz do naczynia,potrafi wstrzymać wydalanie, jak tylko się zbliżysz, przynajmniej mój tak robił. Wet może pobrać mocz w lecznicy przez cewnik. Postaraj się doprowadzić psa z nie do końca wypróżnionym pęcherzem.
 2. Zwracaj uwagę na datę postów :).
 3. Odżywka bez spłukiwania Show Dog Magic Mist http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8863, doskonale zapobiega elektryzowaniu się sierści, natomiast serum Show Dog Serum Shine http://www.groomer.com.pl/product-pol-2131-Show-Dog-S-Factor-Serum-Shine-Detangler-rozplatujace-serum-S-Factor-25, doskonale rozczesuje kołtuny. Do tego szczotka super, Mason Pearson niestety cena koszmarna.
 4. To może być nie tylko reakcja na zmianę właściciela ale jakieś problemy zdrowotne (neurologiczne). Radziłabym to wykluczyć, jak pies cierpi z bólu to może ugryźć nawet właściciela.Tym bardziej,że po chwili, jak piszesz przychodzi i się tuli.
 5. To może trzeba mu zrobić badanie moczu i wykluczyć stan zapalny.
 6. Serce pęka, jak się Ciebie czyta. Musisz się jakoś uporać z tą pustką w domu i dojrzeć do tego, by dać innemu psu równie wiele ciepła i miłości. Wiele osób tu na forum przeżywało podobne chwile. Mnie się wydawało, że już nigdy więcej żadnego psa. Wytrzymałam pól roku. W 2005 roku, po 14 latach odeszła od nas nasza Zuzia, jamniczka miniaturowa. Na początku lutego 2006 już był w domu i jest nadal Tosiek, pies w typie bardzo wielu ras, tak by każdy z domowników mógł znaleźć w nim coś dla siebie :). Pozdrawiam Cię serdecznie.
 7. Ty to już myślę nic nie możesz zrobić. Tak jak ewelcia5 uważam, że to znaczenie nowego, obcego mu miejsca. Nowi właściciele powinni dokładnie zmywać i usuwać zapach moczu za pomocą specjalnych środków do nabycia w sklepach zoologicznych, albo za pomocą wody z octem. Inaczej pies odnajdzie te miejsca i będzie robił tam notorycznie. Mój pies w trakcie wizyty u znajomych (kastrat) pierwsze co zrobił to obsikał kominek.
 8. ewtos

  ...

  Śliczna , bardzo podobna do mojego Tośka :), szczególnie jak jest po fryzjerze w tzw. wersji letniej. No uszka ma w pionie ale bywa, że układa je na różne strony. Za to maść identyczna, łącznie z białą piersią. Na pierwszej fotce istny sobowtór. No i imię !
 9. ewtos

  ...

  Spóźniłam się, faktycznie super :))))))). Same nie wiemy do końca co nam może sprawić największą radość.
 10. ewtos

  ...

  4-5 dni to sama wiesz, że to bardzo krótki okres czasu jeśli chodzi o jej wycofanie, ostrożność w kontaktach czy lęk na spacerze w obcym terenie. Wszystko wymaga czasu a z tego co piszesz nie jest najgorzej. Spróbuj może podawać jogurt naturalny 2-3 łyżeczki na karmę, albo posyp karmę siemieniem lnianym lekko prażonym na patelni lub tradycyjnie parzonym wrzątkiem. Można też karmę polać łyżką oleju np. słonecznikowego. Zawsze nagradzaj smakołykiem za fizjologię na spacerze. Ogranicz też ilość kości, wędzonych gryzaków itp. no i zawsze zapewnij dostęp do świeżej wodę.
 11. Chyba nie masz Babci :) , Babcia i tak dołoży, bo pewnie pies na nią patrzy , a jak patrzy to głodny, a jak głodny to "troszkę" musi dać. Uważam,że jedyne co można zrobić to zwiększyć dawkę ruchu póki nadwaga nie jest zbyt duża.
 12. Miesiąc to bardzo krótki okres czasu, na pewno nie bierz sobie do serca takich uwag, że u Ciebie mu źle, a wścibskim sąsiadom podaruj uśmiech. Nosisz psa bo on lubi i Ty to lubisz, Twoja sprawa. Ja bym poćwiczyła tak, jak pisze cavecanem i po powrocie podawała główne posiłki, coś ekstra, tak żeby kojarzyła to jako nagrodę. Dzienną porcję karmy podzieliłabym na 3 części i po spacerach karmienie.
 13. Słoma najlepiej żytnia nie chłonie wilgoci, może dlatego została zaakceptowana przez psa. Inne posłania ( tekstylne, siano) wilgotnieją i zamiast grzać, chłodzą.
 14. Przyczyny wgłobienia jelita nie są ściśle określone, jest ich kilka. Może to być obecność ciała obcego, choroby zakażne (u młodych szczeniąt), błędy żywienia, częste niestrawności z zaleganiem treści. Nie powiedziane jest też, że Twój pies to ma, chciałam Cię tylko uczulić,że krwawy stolec nie jest przyczyną narkozy. Wymioty z krwią- tak, bo są rany po usunięciu zębów i mogą podkrwawiać. Wymioty po narkozie też występują prawie w 100% przypadków., szczególnie do paru godzin po wybudzeniu, po wypiciu wody w dużej ilości i są normą. Wieczorem pies powinien już normalnie się zachowywać , zresztą piszesz, że chodzi za Tobą ,znaczy jest dobrze.Jednak krwawe stolce zawsze wymagają konsultacji lekarskiej i wykluczenia najniebezpieczniejszej przyczyny.
 15. To nie jest typowe po narkozie, na pewno pies wymaga konsultacji weterynaryjnej, mogło dojść do wgłobienia jelita. Poczytaj o tym w necie.
×
×
 • Create New...