Jump to content
Dogomania

RUDUŚ - niewidomy spaniel od roku w DT - RUDUŚ za TM ... [']


Dzika_Figa

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziewczyny pozwole napisac sobie tu na watku. jesli chodzi o naszego Astula w Obornikach to my mamy juz kilka dt na oku i teraz decydujemy. Byc moze pojedzie do danki wlasnie to wtedy mozna by zorganizować wspólny transport. Ajli (czy jakoś tak) z Warszawy pisała ze to koszt ok.350zł na trasie Wawa-Oborniki i poźniej znow Wawa.Ale ona jedzie dopiero w połowie lipca.

Zobacze co mają inni do powiedzenia i dam an pewno znac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']Dzięki, [B]kizimizi[/B], za trzymanie reki na pulsie.
[B]Belu[/B], moim zdaniem psiaki mogą być razem w boksie - znają się dobrze, nigdy nie było mowy o żadnym konflikcie między nimi.[/QUOTE]

To prawda. Psiaki się lubią. Oba są spokojne i bardzo spragnione kontaktu z człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

No mnie się bardzo podoba - z kilku wględów i wcale nie finansowych - raz - że psiaki będą razem - mniejsze zamieszanie, łatwiejsze dla mnie jako prowadzącej wątki do opanowania... ale nie to najwazniejsze - rozmawiałam z yumanji przez telefon i była to bardzo miła rozmowa. Na początku powiedziała, że nie ma kafelków - jakby to jakaś wada była - hurra! precz z kafelkami - na co psu kafelki?
Pies potrzebuje kawałka trawy, różnych zapachów niesionych wiatrem, spokoju, poczucia bezpieczeństwa, pełnego brzucha i człowieka, który się do niego odnosi przyjaźnie. O czymś zapomniałam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']do yumanji jedzi anita_hapyy i bardzo poleca ten hotelik:):)
ja tez bardzo sie ciesze, ze tam pojada i beda razem...zawsze to raźniej mieć znajoma morde:cool3: przy boku[/QUOTE]
Zdecydowanie masz Gosiu rację :eviltong:.... nawet jak się kiepsko widzi jak Ruduś:p

Link to comment
Share on other sites

Czyli zaczynam myśleć o transporcie.
Yumanji będzie w stanie chłopaków przyjąć na dniach - do tygodnia max.
Zastanawiam się, czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, co by ich przechowała chwilkę... Najlepiej z okolic Wawy (Goldenek, wybacz, że się tak w Twojego avatara pisząc to wpatruję :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igiełka']DOBRY WIECZÓR
Może kiedyś przejrzycie na oczy a mnie na dogo już nie będzie że Igiełka naprawdę dba o psy i które bedąc u niej miałyby dobrze.
Płatne tymczasy się tępi i szykanuje a hoteliki pachące, polecane po kolei zaczynają cuchąć i są zamykane. Wytłumaczcie mi jeśli możecie- nie kapuje jak to jest?
Ten co ma jednego psa lub dwa to się dorobi...
A ten co ma 10 psów to ma opłaty, podatki a zysku niewiele...[/QUOTE]
Igiełko, a nie wydaje Ci się to dziwne, ze nikt nie chce dać psa do Ciebie???
z Tobą w ogóle nie da sie rozmawiać.. kiedy na twoim wątku dziewczyny zaczynają zadawać pytania o psy tymczasowane przez Ciebie i ile masz w tej chwili zwierząt to Ty milczysz, a jak zaczynają sie niewygodne pytania to zaczynasz być niemiła :roll:
więc nie dziw się, ze nikt jeszcze do Ciebie psiaka nie dał..
Skoro zależy Ci na tym by przyjąć jakiegoś psiaka ( choć nadal nie wie nikt jak to jest z tymi opłatami u Ciebie, bo raz piszesz, że za darmo, raz że za środki czystości a raz że za coś tam innego), to musisz nauczyć się szanować ludzi bo to mogą być Twoi potencjalni "klienci"

a wracając do wspaniałego hoteliku
zobaczcie jaki bezczelny jest "doktorek" na drugim wątku....

[url]http://www.dogomania.pl/threads/137914-Dog-już-u-Kikou.Praktycznie-nie-chodzi-zanik-mięśni-jeden-wielki-ból.-Brak-deklaracji/page102[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]Figo [/B]- jestem za osadą :) Jak najbardziej. Mimo wszystko, czy ktoś z okolic mógłby tam podjechać?? Ja wiem, że anita_hapyy to osoba godna zaufania, ale ja już mam obsesję ;) i chciałabym aby ktoś nie znający Yumanji do niej pojechał i obiektywnie wszystko potwierdził.

[B]papatkiole - [/B]stworzenie rankingu zaufanych hoteli uważam za świetny pomysł i też twierdzę, że trudny do zrealizowania na dogo. Twój pomysł z oddzielną stroną mógłby wypalić.

[B]Asiorku [/B]- nie tylko na tamtym wątku można poczytać wypowiedzi tego Pana. I w zasadzie wszystkie są dokładnie w tym samym tonie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']Czyli zaczynam myśleć o transporcie.
Yumanji będzie w stanie chłopaków przyjąć na dniach - do tygodnia max.
Zastanawiam się, czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, co by ich przechowała chwilkę... Najlepiej z okolic Wawy (Goldenek, wybacz, że się tak w Twojego avatara pisząc to wpatruję :evil_lol:)[/QUOTE]

Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych, ta opcja nie wchodzi w grę. Wybacz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Pomysł ze stroną (wątkiem), prmującą dobre DT i hoteliki jest świetny !!!! ... [/B]

ale chyba powinien być w ramach 'Dogo' , by nikt z zewnątrz nie miał na nią wpływu!!!

...sama zaczęłam miesiąc temu od jednej suni i ... mam nadzieję się z czasem rozwinąć ;)

Link to comment
Share on other sites

znalazła sie osada yumanji dzięki anicie_happy która założyła jej pierwszy wątek i cudownie zrobiła, bo trzeba o takich ludziach wiedzieć. Ten watek podesłany został w sama porę naszym dziewczynom watkowym. Yumanji robi ogromne wrażenie i swą pracą i w kontakcie bezpośrednim. Dlatego padła taka propozycja i taki wybór . Co do rankingu hotelików to pomysł doskonały ale jest jedno ale, nawet najlepsze miejsca jak przesadzą z ilością, nie koniecznie ze wzgledów finansowych to robi się dziwnie.
Od niedawna obserwuję wątki jestem w szoku, bo miejsce było super, polecane przez osoby które korzystały, i sprawdzone także przezemnie, przy ilości psiaków ok 6. do czasu powiększenia ilości i choroby opiekuna, tak jak kilka innych z których korzystamy. Nie będę wymieniać miejsc z którymi stało się to samo, bo je znamy wszyscy od północy po południe kraju. takie historie załamują bo przecież szukamy dla psiaków miejsc najlepszych zarówno w lecie jak i w zimie. ja myślę że lepiej i krócej byłoby zebrać hoteliki z których narazie nie korzystać. prostsze. po wieściach o przeładowaniu w Obornikach i związanych z tym kłopotach usilnie szukałam miejsc super, i prawdę powiedziawszy nie jest to łatwe bo zawsze jest multum psiaków do zakwaterowania.

Co do weta to powiem że przy okazji kilku spotkań oceniałam go bardzo pozytywnie, i tak też oceniają go jego koledzy ze studiów z którymi mam często styczność ze wzgledu na opieke nad moimi tymczasami i miejscowe dogo cioteczki. to on uratował życie tych psiaków, jako jedyny,nie wahając się ani na chwilę po gorącym apelu o pomoc młodej wolontariuszce która założyła te wątki, a nie musiał. dał samochód, na drugi koniec kraju, pracowników i konieczny ekwipunek , resztę znacie. Nie każdy by tak postąpił, bo ma też swoje zajęcia. Stało się coś co przerosło jego siły, wi trudno było to ogarnąć. nie wiem jak to oceniać. Miałam okazję obserwować pracowników w drodze, ich stosunek do zwierząt i mogłam ocenić ich bardzo pozytywnie. Bardzo mnie to co się stało martwi, nie tylko ze względu na Oborniki ale generalnie, bo w końcu do kogoś trzeba mieć zaufanie, a tu co krok takie sprawy się dzieją. Stale mam nadzieje ze po powrocie pracowników sytuacja wróci do normy.

Niestey sprawy inansowe tez odgrywaja rolę bo stale brakuje deklaracji nieco. Co do wzroku Rudusia to koniecznie trzeba sprawdzić, wiem że widzi kontury bo zwraca się w strone człowieka strona tego lepszego oczka. dołoże sie do diagnozy i leczenia jeśli tylko jest szansa bo to cudowny psiak!!!

Link to comment
Share on other sites

W kwestii ocen hoteli - myślę, że źle byłoby, gdyby były to tylko oceny na + albo -, dobrze albo źle. Hotele są różne, psy są różne i oczekiwania opiekunów także - na szczęście!
I tak najwspanialszy hotel domowy okaże się porażką jeśli trafi tam podwórkowy demolant z uwielbieniem przestrzeni i domową klaustrofobią - jak i porażką będzie najwspanialszy hotel z kojcami, jeśli psiak to kanapowe łyse zwierzątko.
Hotele trzeba uczciwie opisywać, a nie oceniać.

U Pana Stefana świetnie działałoby to jako szpital - co mnie nie dziwi, w końcu jest weterynarzem i pewnie od tego się zaczęło, że przetrzymać trzeba było psy chore albo po operacjach.
Wtedy pies powinien mieć czysto, nie powinien za dużo się ruszać, skakać - szpital w Obornikach jak talala, sama bym chciała mieć jedną taką klatkę na dni po sterylkach na przykład. Ale - no właśnie - coś, co byłoby super szpitalem, nie nadaje się na "stały" hotel. A na wielkich wybiegach z super budami trudno zapewnić sterylne warunki i mały ruch.

Ale moim zdaniem komentarze dotyczące hoteli powinny oczywiście powstawać. Może warto po prostu na Dogo założyć wątek pt 'opinie na temat hoteli do których trafiają psy dogomaniackie' i w pierwszym poście zrobić listę hoteli i cytować opinie osób, które były, widziały i mają jakieś przemyślenia. Może nie w jednym poście wszystko, ale nawet jeśli zarezerwowanoby całą pierwszą stronę na takie właśnie opinie to byłoby super. Zawsze można podać tam linki do postów ze zdjęciami, żeby nie było za dużo.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']W kwestii ocen hoteli - myślę, że źle byłoby, gdyby były to tylko oceny na + albo -, dobrze albo źle. Hotele są różne, psy są różne i oczekiwania opiekunów także - na szczęście!
I tak najwspanialszy hotel domowy okaże się porażką jeśli trafi tam podwórkowy demolant z uwielbieniem przestrzeni i domową klaustrofobią - jak i porażką będzie najwspanialszy hotel z kojcami, jeśli psiak to kanapowe łyse zwierzątko.
Hotele trzeba uczciwie opisywać, a nie oceniać.

U Pana Stefana świetnie działałoby to jako szpital - co mnie nie dziwi, w końcu jest weterynarzem i pewnie od tego się zaczęło, że przetrzymać trzeba było psy chore albo po operacjach.
Wtedy pies powinien mieć czysto, nie powinien za dużo się ruszać, skakać - szpital w Obornikach jak talala, sama bym chciała mieć jedną taką klatkę na dni po sterylkach na przykład. Ale - no właśnie - coś, co byłoby super szpitalem, nie nadaje się na "stały" hotel. A na wielkich wybiegach z super budami trudno zapewnić sterylne warunki i mały ruch.

Ale moim zdaniem komentarze dotyczące hoteli powinny oczywiście powstawać. Może warto po prostu na Dogo założyć wątek pt 'opinie na temat hoteli do których trafiają psy dogomaniackie' i w pierwszym poście zrobić listę hoteli i cytować opinie osób, które były, widziały i mają jakieś przemyślenia. Może nie w jednym poście wszystko, ale nawet jeśli zarezerwowanoby całą pierwszą stronę na takie właśnie opinie to byłoby super. Zawsze można podać tam linki do postów ze zdjęciami, żeby nie było za dużo.

Powodzenia![/QUOTE]
Chcialabym napisac,ze zgadzam sie z przedmowczynia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']W kwestii ocen hoteli - myślę, że źle byłoby, gdyby były to tylko oceny na + albo -, dobrze albo źle. Hotele są różne, psy są różne i oczekiwania opiekunów także - na szczęście!
[/QUOTE]

Taki wątek już powstał [URL]http://www.dogomania.pl/threads/186573-Domy-tymczasowe-i-hoteliki-wpisujcie-tylko-sprawdzone[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']dziewczyny powiedzcie kiedy zabieracie stamtad psa bo ja wlasnie odbylam taka rozmowe tel. z P. Stefanem ze normalnie az nie chce o tym pisac.[/QUOTE]

Maksymalnie za tydzień. Czekamy aż boksy będą gotowe.
Macie już hotelik?

Link to comment
Share on other sites

Pan doktor chyba nie zauważył postu Ra_duni i chyba cały czas mu się wydaje, że ma do czynienia z niewykształconym motłochem, chociaż ja szanuję wszystkich, nawet sprzątaczki. [U]Więc Panie doktorze: wśród nas są prawnicy, lekarze, ekonomiści, dyrektorzy i inna kadra zarządzająca, prywatni przedsiębiorcy, więc proszę nas traktować poważnie i odnosić się jak do dorosłych ludzi, a nie gówniarzy.[/U] Tak jak napisały Teresa i Wiosna - Pana warunki są super, ale na szpital pozabiegowy, a nie na stały hotel. Może coś się Panu wymknęło spod kontroli, ale zamiast napisać uczciwie "zawaliłem, przeholowałem" to Pan dalej brnie w kłamstwach i myśli, że obrażając nas coś wskóra. Nie tędy droga. I jeśli nie chce Pan stracić swoich "komercyjnych" klientów to proszę być do nas grzeczniejszym, bo wśród naszych znajomych też mogą być Pana byli lub potencjalni przyszli klienci "komercyjni".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...