Jump to content
Dogomania

jak wołacie na swoje psiaki


mijakimi

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na moją Mange wołam ( ta ma najwięcej "przydomków"): mangocha, manguch, mandziucha, mandzia, mandolina, głomb :diabloti:, wieśniak :diabloti: , słońce :loveu:, morducha, gwiazda, menda społeczna, społecznik, taran (jak się rozbiega i nie potrafi wystopować :evil_lol:), pasożyt :diabloti:

Cezar: cezarino, cezarek, maślak :lol:
Nuka- nusia, nuśka, szczurzynka, mysza, nukon.

To chyba wszystko, może nie zdrobnienia ale takie tam "pseudonimy" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja na moją Dabi - Dabulec, Małpa, Gamoń, Sunia, Głupolek, Gapa, Łamaga i wiele wiele innych przydomków ma ta moja Łajza :):)
Cały czas do niej mówię i co mi akurat do głowy przyjdzie, to mówię :)
A ostatnio najczęściej "świniopsie" (wbrew pozorom to bardzo pieszczotliwa ksywka, oddająca w 100% jej charakter. Nie wiecie nawet ile pieszczotliwych form może przyjąć to, pozornie brzydkie przezwisko).
Moja Dabiszonka przylatuje nawet jak wołam "kici kici", a już najbardziej pożądanym słowem jest "chodź", obojętnie w jakiej sytuacji, wypowiedziane np. do koleżanki, albo przez telefon :):)
Na "chodź" reaguje lepiej niż na swoje imię:):)
Mogłabym czytać encyklopedię odpowiednio modulując głos, a ona by się położyła na grzbiecie i oczekiwała miziania po brzuszku :):) Taką mam właśnie (nie)mądrą sunie :)

Ale się rozpisałam :):)

Link to comment
Share on other sites

Shina - Shinuch, Shinus, Shi, szczeniak, szczeniuch, szczyl, sryl, obsraniec, obszczaniec, śmierdziucha, niuńka, dzieciak, dzieciuch, maluch i co mi ślina akurat na język przyniesie. TZ ostatnio nazwał ją zimną suką :evil_lol:.

Hexa - Hexolina, Hexi, Hexik, Xik, Xiul, Hex, paskuda, psiul, niuś, pyśka, morduch, małpa, suka, skunks, żabeczka, śmierdziuszek, psiutek, psipsiutka, i dalej wymieniać nie będę bo mi z pół godziny zejdzie, a nie wszystko cenzuralne jest :p.

Link to comment
Share on other sites

Mój ma na imię Chester. Zdrobnienia od imienne funkcjonowąły tylko na początku, jak bł szczeniakiem. Chesti, Chesteuś, Chestunia itp. Teraz Chester jest przede wszystkim Krową, poza tym Kicią, Aniołkiem, Brukselką, Grubym, Matołem, Kurczaczkiem, Wieśniakiem, albo po prostu Psem. Generalnie co mi ślina na język przyniesie, on i tak wie że do niego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja to bym cały słownik mogła napisać :evil_lol:
Luka - Lu, Lulu, Lusia, Lunia, Punia, Lusiek, Lucyferia, Pucia, Pućka, Spłuczka (Luka-Puka, Luczka-Spłuczka - czyż nie genialne skojarzenia mojego brata? :diabloti:), szop, szopik, szopiciątko (:cool1:), puchacz, sówka, sóweczka, osiołek... Te ostatnie przez puchatość i wyraz pyska :razz:

Chibi - Chii, Chi-chi, Chibs, Chibusia, Czips, Czipsik, Czicza, Bunia (wtedy się mylą z Luką, na którą mówię Lunia :cool3:), pyskacz, wredziol, mysza, szczurek, jaszczura, ruda małpa, kurczak, ogonek...

Frotek - Fro, Froś, Frotyś, Frotuś, Frolic, Frotylda, Frotunia, Frociasty, wiewiór, biały/bioły, dureń (pieszczotliwie :razz:), łajza, wiejski głupek, kula sierści, sierściuch, kudłacz, facet...

Długo tak wymieniać :diabloti: Na sunie mówię: dziołchy, suki, suczki, kobity, baby jedne, a na całe stadko: sfora, sforka, kundle, ekipa, dziki, buszmeni...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...