Jump to content
Dogomania

ciągle gryziony Brucio - 13 lat i chore serduszko :( MA DOMEK !!! :))


Mysia_

Recommended Posts

Brucio czuje się na tyle dobrze, że wlazł dzisiaj do koszyka Pepcia :)

[IMG]http://i50.tinypic.com/9039n8.jpg[/IMG]

Jak widać bardzo mu się podoba :)
Pepcio jedzie do domku, więc Bruciowi chyba się dostanie w spadku ten koszyczek :)

Po dzisiejszym wydarzeniu tak sobie myślałam czy Brucio się ostatnio jakoś dziwnie zachowywał, był słabszy itd. Ale nie. A raczej wprost przeciwnie. Zaczął nawet dość żywo reagować na głaskanie, zrobił się ciekawski, często zagląda do kuchni, czasem bryka (zwłaszcza jak niosę miskę z żarełkiem :) ). Także nic nie wskazuje, aby Brucio czuł się gorzej. Oby.
Tylko to posikiwanie... ale może to przez furosemid, może trzeba będzie zmniejszyć dawkę. Zobaczymy co wet powie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 718
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę się zapóźniłam z rozliczeniem...

[B]Stan konta na 26 styczeń wynosił +29,10 zł
Wpłaty:[/B]
104 Bjuta
[B]Razem: 133,10 zł[/B]

[B]Koszty:[/B]
240 zł hotelowanie
7 zł Furosemid
18,90 zł Enarenal
[B]Razem: 265,90 zł[/B]

133,10 zł - 265,90 zł = -132,80 zł
[COLOR=Red][B]Stan konta na 25 luty wynosi -132,80 zł.[/B][/COLOR]

Chyba czas żeby wysłać fakturkę na AFN? Dobrze kalkuluję?

Link to comment
Share on other sites

Brucio czuje się wyśmienicie. Na tyle dobrze, że zaczyna szukać lepszych kąsków w miskach innych psiaków ;)
Niby to takie powolne, starszawe, przygłuche... ale miskę jedzonkiem zawsze wytropi :)
Kocyk na razie suchy, więc podsikiwanie nie jest nagminne :)

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, już wiemy co się stało wtedy w nocy!
Dzisiaj było to samo po południu, w dzień, na moich oczach... Brucio ma padaczkę :-(
Przewrócił się na grzbiet, zaszczekał tak samo jak wtedy w nocy, łapy podrygiwały, po chwili opadł bezwładnie na bok i się zesiusiał... Po chwili nieprzytomności podniósł głowę, a jeszcze za chwilę wstał i już było ok. Trwało to wszystko kilkanaście sekund, a ja mało nie zeszłam na zawał.
Wyjaśniła się kwestia mokrego kocyka... Bruciowi przy ataku puszczają zwieracze. Wtedy atak nastąpił na posłaniu.

Bruciowi prawdopodobnie udziela się wietrzna aura pogodowa (wieje halny u nas ostatnio), ciśnienie mu podnosi i stąd mogą być te ataki. Wcześniej padaczka mogła przebiegać mniej efektywnie lub w ogóle się nie ujawniać.
Wygląda to ewidentnie na ataki padaczkowe. Brucio dostał dziś luminal i będzie dostawał przez parę dni, a potem skonsultujemy z wetem dalsze postępowanie, mam nadzieję, żę nie trzeba będzie mu podawać cały czas tego leku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Weszko zamówiłam i zapłaciłam, ale było już po okresie bazarku, jeszcze mi biafra nie odpisała, czy zostało pół litra tranu dla naszego przystojniaczka...[/QUOTE]

Olej odebrany i dzisiaj wysyłam go do Mureczki :)

[quote name='Murka']
Chyba czas żeby wysłać fakturkę na AFN? Dobrze kalkuluję?[/QUOTE]

Dobrze, dobrze :cool3: Czekam na papierek i puszczam go w ruch :)

Biedaczku Bruteczku, oby te ataki nie były częste i poważne :shake: Jak dobrze że jesteś bezpieczny i pod wspaniałą opieką :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Dziękujemy Weszko!!

Przyszło 10 od Goni. A ja posłałam 100 do Murki - żeby miała na leki padaczkowe i jakąś ew. szybką interwencję.[/QUOTE]

Jeśli chodzi o luminal, to mamy jeszcze z zapasów hotelikowych, więc na razie jest gratis :)

Link to comment
Share on other sites

Brucio jak na razie ok, żadnych ataków. Teraz mieszka sobie tak:

[IMG]http://i49.tinypic.com/2ymb0av.jpg[/IMG]

Oczywiście jak błysnęła lampa to peryskop się podniósł :)
[IMG]http://i49.tinypic.com/k2e2wn.jpg[/IMG]

Na szczęście nie ma teraz problemów z podawaniem leków, nawet vetmedinu.
Zadzwia mnie w jakim tempie Brucio pochłania różne gryzaki... wczoraj np. dostał taką dość twardą "szczoteczkę" do gryzienia i czyszczenia zębów. Jego koleżanka zdążyła ledwie nadgryźć, a on w kilkanaście sekund zjadł całą i szukał jeszcze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...