Jump to content
Dogomania

POMOCY! CIEŃ PSA! Szczeniak zabrany zwyrodnialcowi chce walczyć o życie!


Turkusik

Recommended Posts

Wiesz. Nie wszysto poszło jak z płatka. Widząc sunię astkowatę z ranami/ dla mnie dziwnymi/ Już myślałem jakie " kanały" uruchomić/. Wstyrzymałem się. Coś mi nie pasowało.
Obiecuję że następnym razem nie wezmę " na wstrzymanie" tylko napiszę że proszę o wyjaśnienia. Dałem się oszukać jak wy. Nic nie wpłaciłem. Ale dałem się zrobić w" jelenia":shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Donvitow']Wiesz. Nie wszysto poszło jak z płatka. Widząc sunię astkowatę z ranami/ dla mnie dziwnymi/ Już myślałem jakie " kanały" uruchomić/. Wstyrzymałem się. Coś mi nie pasowało.
Obiecuję że następnym razem nie wezmę " na wstrzymanie" tylko napiszę że proszę o wyjaśnienia. Dałem się oszukać jak wy. Nic nie wpłaciłem. Ale dałem się zrobić w" jelenia":shake:[/quote]

Czy masz tu na myśli pitbullkę Puntę z oszustw Marty? Bo nie wiem czy chodzi o nią, czy mówisz już o tej następnej tajemniczej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Wiesz. Nie wszysto poszło jak z płatka. Widząc sunię astkowatę z ranami/ dla mnie dziwnymi/ Już myślałem jakie " kanały" uruchomić/. Wstyrzymałem się. Coś mi nie pasowało.
Obiecuję że następnym razem nie wezmę " na wstrzymanie" tylko napiszę że proszę o wyjaśnienia. Dałem się oszukać jak wy. Nic nie wpłaciłem. Ale dałem się zrobić w" jelenia":shake:[/quote]

dokładnie! rany jak po walce z jakimś dużym drapieżnikiem... ja zapytałam o szybką metamorfozę dobka i tez dałam się zrobić w balona wyjaśnieniem - teraz widzę, że pokrętnym :shock: wstyd i już.... za duzo psów, za dużo spraw w głowie i nie ma czasu analizować dokładnie wszystkiego - ale to nauczka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Czy masz tu na myśli pitbullkę Puntę z oszustw Marty? Bo nie wiem czy chodzi o nią, czy mówisz już o tej następnej tajemniczej sprawie.[/quote]
O żadnej tajemniczej. O Puntę. Wyczekałem bo coś mi nie pasowało. Mamy psy w schronie i urazy. Jestem idiotą że nie zareagowałem natychmiast. Postaram się poprawić gdyby trafił się kolejny raz:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']O żadnej tajemniczej. O Puntę. Wyczekałem bo coś mi nie pasowało. Mamy psy w schronie i urazy. Jestem idiotą że nie zareagowałem natychmiast. Postaram się poprawić gdyby trafił się kolejny raz:angryy:[/quote]
ja byłam pewna, że jakiś wieśniak(polski!) ją widłami dziabnął:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Jako ogrodnik z wykształcenia :evil_lol: w 100% się zgadzam, ślady wyraźnie po widłach.[/QUOTE]

a mnie w pierwszych sekundach niedźwiedź się widział... :oops: tylko się puknęłam w pałkę, bo skąd niedźwiedź w polsce :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a mnie w pierwszych sekundach niedźwiedź się widział... :oops: tylko się puknęłam w pałkę, bo skąd niedźwiedź w polsce :roll:[/QUOTE]


Asior jak to skąd :crazyeye: z ZOO :diabloti::eviltong: ... ja też patrzyłam i te rany były "dziwne" ... jednak nie wzbudziły moich podejrzeń

Link to comment
Share on other sites

nie chcę teraz przypisywać tej pannie wszystkich win, ale kiedy widzę, jaki zasięg miała jej działalność, to zastanawiam się, czy nie miała nic wspólnego akcją na allegro zbierania pieniędzy rzekomo na pomoc dla poznańskiego schroniska :roll:
to było w czerwcu, tak coś mi się kojarzy, że wtedy też coranaaj chciała tą akcję wesprzeć, ale chyba dogomanki (GoniaP ?) ostrzegły, że ta aukcja jest fałszywa, zostało to zgłoszone do allegro i zablokowane

pamiętam, że czytałam to allegro zanim je zablokowano i po przeczytaniu teraz wątków prowadzonych przez Monikę Ch. skojarzył mi sie styl
no i faktycznie z W. do Poznania niedaleko
wtedy pomyslałam, że tą fałszywą zbiórkę musiał prowadzić ktoś z Poznania albo okolic

może jeszcze więcej było takich aukcji? może to też ich sprawka?

Link to comment
Share on other sites

Na portalach były zamieszczane ogłoszenia i prośby o wsparcie, na adres e-mail ...mogła podawać nr kont.... To oceni prokuratura, na allegro tez musiały podać swoje konto, albo któreś z kilku. Były zbyt pewne jak na pierwsza akcję, a może na allegro zaczynały :roll: bo gdzieś musiały się "wyrobić"....

Link to comment
Share on other sites

Tyle się widzi na dogo.. ciężko nieraz uwierzyć jak psy mogą być traktowane, więc poniekąd nas nic nie zdziwi.

Wiecie.. dogo ma ogromną siłę... Ale mnie przeraża, że np. osobom nowym na forum, daje się bez sprawdzenia psy na DT,.
I co? Interweniowałam, u różnych ludzi, wzięli mnie pewnie za chorą, bo prześledziłam wpisy i informację pewnej osoby, a po pewnym czasei -wyszło na moje.. Choc czułam się podle, ale osoba jawnie kręciła. Opamiętała się (mam nadzieję), więc dlatego nie podaję nicku. Chyba, że zacznie znowu.:p

Ludzie wyczuli, że można zarobic na dogo kasę.. Wybaczcie, ale coraz więcej osób robi płatne DT i pobiera opłaty jak normalny hotel. Zero faktur, małe doświadczenie.. A my zdesperowani płacimy..
Nie mówię, że ja nie proszę o wsparcie, studiuję i ciężko mi wyrobic czasem jak mam np. po 3 szczeniaki;) podkłady, karma, odrobaczenia, zabawki, gryzaki, smycze etc.. ale wychodzenie na spacery i czas spędzony z każdym psem jest bezcenny, bo każdy jest wyjątkowy.


Zawsze trzeba byc czujnym i to nie jest jedyny przypadek wyłudzania na dogo.. ale niestety niektórym cięzko to udowodnić..:roll:

Tamto allegro odnośnie Poznania, to raczej nie ona. Ja pisałam o tym Coronaaj, zresztą mam jej maile gdzieś chyba jeszcze - sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

W połowie sierpnia zostały wykryte aukcje na Allegro, wystawiane przez siedemnastolatka z Poznania, który zbierał pieniądze na fikcyjną fundację real friends. Gnojek wykorzystał wtedy zdjęcia krzyczkowskiej buldożki Zuzy, która wg dzieciaka nazywała się Mary. Był też inny psiak oraz koty.
Zdumiewające było to, że pomimo błędów w tekście, żenującemu wyglądowi aukcji, a przede wszystkim pomimo braku danych tej niby fundacji (był tylko mail - brzmi znajomo, prawda?) byli ludzie, którzy wykupywali cegiełki.
Naiwność ludzka nie ma granic :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Skoro i świnki morskie miała w repertuarze, to można się spodziewać wszystkiego :shake:[/quote]
przecież pisała na dogo osoba z forum swinkowego. tam dziewczyna była znana, owszem, ale nie naciągnęła nikogo, naprawdę pomagała przy transporcie, nie mają o niej złego zdania.
Nie pamietam kto to był, więc głowy nie dam, czy nie czysciła się ona sama, ale nie posuwajmy sie aż tak daleko.
Może zaczęła od pomagania, a że pieniążki tak łatwo płynęły nie oparła się pokusie i kontynuowała działalność na własne konto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow'][B]Myślę że takie nieprawidłowości powinni na Dogo wychwytywać wcześniej Modzi. Nie robią tego.[/B]
Ta dziewczyna nie jest jedyna, pierwsza i ostatnia. Niedawno wychwyciliśmy podobną oszustkę. Będą następne.
Uważam że jeszcze kilka osób w tej chwili aktualnie czynnych na Dogo ewidentnie naciąga łatwowiernych. Wykorzystują przy tym animozje na Forum.
Widoczne też są osoby ciągnące ewidentne zyski ze zwierząt a czujące się na Dogo jak w " swoim folwarku". A Modzi czyszczą ich wątki i "jadą" dalej.
Myślę że po tym przypadku przyda się wiecej uwagi, kontroli i zdrowego rozsądku w pomocy osobom "pomagającym" zwierzętom.[/quote]Weź się zastanów co piszesz. Tak samo inni użytkownicy powinni to robić Dogo tworzą przecież głównie oni. Moderatorzy nie są od zabawy w policjantów.
Skoro Wam się udało "niedawno wychwycić" to widocznie działacie skuteczniej (niestety nie wiem o czym piszesz, bo dalej jestem na urlopie i teoretycznie mnie na dogo nie ma do listopada - dostałam na PW "wezwanie" to przyszłam i zrobiłam wszystko co mogłam)

[quote name='Donvitow']Po to teoretycznie są Modzi a nie po to by kogoś osłaniać czy " kasować" nielubianą opcję.
Jak się "otrzaskasz" to będziesz tylko sprawdzała domy przez znajomych i ich będziesz traktowała poważnie by nie wylądować z " ręką w nocniku".[/quote]Modzi są po to by pilnować regulaminu.

Jak ja jechałam za oszustką do Mielca która chciała wyłudzić około 5000zł, jechałam jako Moderator. Nie byłam poszkodowana w tej sprawie. Zawiedli właśnie użytkownicy. Poszkodowani właśnie olali temat, ktoś musiał to zgłosić na policję, ale przecież to była tylko próba wyłudzenia. Nikt kasy jej nie wpłacił.. No to się narodziły teraz takie Panny CH.
Bo wtedy działań zabrakło.



Teraz czekam na PW odnośnie tych oszust krytych przez innych moderatorów. Jak nie napiszesz do mnie o tym będzie to równoznaczne że piszesz tylko po to by pisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']Coronaaj Jeżeli napisałaś do Amita, to teraz poszkodowani czekają na numer sprawy i z sygnaturą zgłoszą się do swoich komend policji w celu przesłuchania ich jako pokrzywdzonych.

E-mail właścicieli wyżlicy weimarskiej nie działą, a tylko oni mieli pod zdjęciem ostrzeżenie o zakazie kopiowania zdjęć i łamaniu praw autorskich.

Jak będziesz szła na policję weź kopię przelewu.

[CENTER][B]Komisariat Policji Warszawa Białołęka[/B][/CENTER]

[CENTER]03-188 Warszawa, ul. Myśliborska 65[/CENTER]
[B]Dyżurny Komisariatu[/B]
tel.: (+48) 022 603 51 30/31, 022 603 86 03
faks: (+48) 022 603 51 00[/quote]



[B]Fax 022-603-5100[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Tyle się widzi na dogo.. ciężko nieraz uwierzyć jak psy mogą być traktowane, więc poniekąd nas nic nie zdziwi.

Wiecie.. dogo ma ogromną siłę... Ale mnie przeraża, że np. osobom nowym na forum, daje się bez sprawdzenia psy na DT,.
I co? Interweniowałam, u różnych ludzi, wzięli mnie pewnie za chorą, bo prześledziłam wpisy i informację pewnej osoby, a po pewnym czasei -wyszło na moje.. Choc czułam się podle, ale osoba jawnie kręciła. Opamiętała się (mam nadzieję), więc dlatego nie podaję nicku. Chyba, że zacznie znowu.:p

Ludzie wyczuli, że można zarobic na dogo kasę.. Wybaczcie, ale coraz więcej osób robi płatne DT i pobiera opłaty jak normalny hotel. Zero faktur, małe doświadczenie.. A my zdesperowani płacimy..
Nie mówię, że ja nie proszę o wsparcie, studiuję i ciężko mi wyrobic czasem jak mam np. po 3 szczeniaki;) podkłady, karma, odrobaczenia, zabawki, gryzaki, smycze etc.. ale wychodzenie na spacery i czas spędzony z każdym psem jest bezcenny, bo każdy jest wyjątkowy.


Zawsze trzeba byc czujnym i to nie jest jedyny przypadek wyłudzania na dogo.. ale niestety niektórym cięzko to udowodnić..:roll:

Tamto allegro odnośnie Poznania, to raczej nie ona. Ja pisałam o tym Coronaaj, zresztą mam jej maile gdzieś chyba jeszcze - sprawdzę.[/quote]


:razz::razz:dlatego jak moge to jezdze po Polsce i sprawdzam te nowe [B]DT, Hoteliki,[/B] etc...jakie warunki, co za ludzie...bo to wazne...duzo sie tego narobilo..dopiero jak sprawdze albo inne cioteczki to reklamuje.

:loveu:Dzieki Soemie zaszczedzilam [B]ponad 120zl na Allegro[/B], mam te wszystkie maile od tej oszustki , bezczelnie upominala sie o pieniadze po zdjeciu przez pracownika Allegro aukcji...ja bym podala jej nick bo pewnie jest tez na Dogo..:mad::mad::mad:nie wiem czy ten sam nick na Dogo???:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']:loveu:Dzieki Soemie zaszczedzilam [B]ponad 120zl na Allegro[/B], mam te wszystkie maile od tej oszustki , bezczelnie upominala sie o pieniadze po zdjeciu przez pracownika Allegro aukcji...ja bym podala jej nick bo pewnie jest tez na Dogo..:mad::mad::mad:nie wiem czy ten sam nick na Dogo???:roll:[/quote]


O w mordę!! To Ci tupet!!

[SIZE=5][COLOR=Red][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Pomaga się w dobrej wierze, żeby pomóc zwierzakowi.... czasem człowiek się jednak natnie :(

Zaadoptowałam kota, który wg DT był zdrowy, kot miał być felinoterapeutą. Nie jest ani zdrowy, ani do felinoterapii się nie nadaje. Za to był intensywnie leczony, m.in. trzy antybiotyki w ciągu 5 miesięcy. Pierwszy antybiotyk po kilku dniach od adopcji, na zapalenie ucha środkowego, które musiała mieć co najmniej od kilku tygodni. DT nie zauważył, że kot jest chory.

Pocieszające jest jednak, że oszust prędzej czy później zostaje wykryty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Wydaje mi się, że Kajetanowi nie chodzi o dzieci, które łatwo złapać za rękę, tylko grubsze sprawy.[/quote]

To może dowiemy się coś więcej o tych "grubszych sprawach?
Mamy przekopywać cale wątki na dogo, wszystkie działy, by to znaleźć i się domyślić - jak coś wiecie, to napiszcie, a nie tak tajemniczo:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Witam,
to mój pierwszy post na forum i trochę mi przykro, że w takich okolicznościach. Przekopałam się przez tę sprawę i powiem co może być przydatne.
Provider internetowy ma obowiązek przechowywać dane nt adresów ip na których pracuje użytkownik, więc zmienne ip nie będzie wielkim problem, oczywiście nie na rok wstecz. Ma też obowiązek na wniosek policji je podać.
Jeżeli wejdą jej domu na 100% zabezpieczą też komputer - miałam znajomego, który, wstyd się przyznać, handlował na allegro kradzionym telefonami i to pierwsze co zabrali. Jeżeli korzystała z routera to go zabiorą, tam też są logi, jeśli z bridga, będą na komputerze.
Zawsze zostają jeszcze cookies, historia, resjestr OSu...

Co do praw autorskich - jeśli zdjęcia nie były oznaczone jakimiś sygnaturami CC są chronione prawem autorskim od momentu utrwalenia na jakimś nośniku. Muszę się wkopać jeszcze raz w ustawę.

Na razie tyle,
Maryś, człowiek pracujący internetem.

EDIT: jeszcze jedno, nie próbowałam jeszcze dodawać żadnych obrazów, ale prawdopodobnie trzeba ja ładować z dysku, więc jeśli miała je na komputerze, nawet jeśli je usunęła, to póki się nie nadpisze czegoś w tym miejscu, można je odzyskać. Może nie wiem o jakichś metodach innych, bo mniej interesuję się samą stroną techniczną działania kompa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...