Jump to content
Dogomania

Ludzka odżywka???


Ka-ka

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JASMIN']Ja osobiście wolę używać odżywki dla psa z tej samej serii co szampon, zazwyczaj używam Jean Pierre Hery lub All system ale teraz zamierzam kupić Iv San Bernard. Ale przyznam się, że ostatnio zdażyło mi się użyć ludzkiej odżywki. Po prostu pies się "wytarzał" w padlince i trzeba było kąpać a, że odżywka się skończyła więc użyłam ludzkiej maski do włosów Avon Planet Spa z oliwką [URL="http://www.bella.abc24.pl/default.asp?kat=7467&pro=77040"]http://www.bella.abc24.pl/default.asp?kat=7467&pro=77040[/URL]
Efekt był super, piękna błyszcząca sierść ale ja tam wolę nie ryzykować i używać psiej odżywki a ludzką to tak w w ostateczności bo chyba lepsza jest nie do końca dopasowana odżywka niż brak jakiej kolwiek odżywki...[/quote]

Oj byłam przeciwna stosowaniu ludzkich odżywek ale teraz się poważnie zastanawiam czy nie użyć tej maski przed wystawą... Efekt był naprawdę wspaniały, chyba jeszcze miesiąc po nałożeniu odżywki psina się bardzo błyszczała ( zresztą ona się zawsze błyszczy nawet bez odżywki ) na odległość i widać było, że włos jest piękny i zdrowy... A szczególnie na uszach gdzie czasem się jej włos przesusza i robić lubią się kołtuny włos był idealny... Jeszcze myślę bo zamówiłam już odżywkę dla psów długowłosych z Iv San Bernarda ale przyjdzie w tym tygodniu i nie zdążę jej przetestować przed wystawą a ludzka odżywka już wiem jakie daje efekty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']A szczególnie na uszach gdzie czasem się jej włos przesusza i robić lubią się kołtuny włos był idealny... Jeszcze myślę bo zamówiłam już odżywkę dla psów długowłosych z Iv San Bernarda ale przyjdzie w tym tygodniu i nie zdążę jej przetestować przed wystawą a ludzka odżywka już wiem jakie daje efekty...[/quote] - a myslalas o 1aasystem? Bo ja testowalam rozne, w tym i Bernarda, ale nie - nie odpowiadaj psu. A jesli idzie i koltuny i blyszczaca siersc - to kupilam wlasnie z allsystem preparat z lanolina i jestem zachwycona. Spojrz na strone firmy- moze tam cos ciekawego znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']- a myslalas o 1aasystem? Bo ja testowalam rozne, w tym i Bernarda, ale nie - nie odpowiadaj psu. A jesli idzie i koltuny i blyszczaca siersc - to kupilam wlasnie z allsystem preparat z lanolina i jestem zachwycona. Spojrz na strone firmy- moze tam cos ciekawego znajdziesz.[/quote]

Oj papatrzę na All System ale już Iv San Bernarda zamówiłam...:roll: No nic może w Katowicach kupię Alle System.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - Agat nie jest psem wystawowym- ale to nie znaczy, ze nie ma slicznie wygladac. Jego atutem jest dlugosc i kolor siersci (oprocz innych walorow, poza tzw. "swinskim" ogonkiem) - do Allsystemprzekonaly mnie opinie innych hodowcow briardow (dzieki Patka, dzieki DCP) i po wypropbowaniu wielu kosmetykow - ZOSTAJE FANKA ALLSYSTEM!!! Mialam klopoty z koltunami - teraz nie wiem co to jest! Mialam klopoty z czesaniem - teraz?? W zyciu - polecam z cala odpowiedzialnoaci- wyprobujcie - bo wiadomo jesden woli tescia, a drugi ...tesciowa :)

Link to comment
Share on other sites

Ano dlatego, ze chodzi (mam nadziej, ze nie przekrece) o rozpuszczalmosc owego karotenu - przepraszam jesli tu pokrecilam cos - niech mnie ktos skoryguje. Wiem jedno , ze z pewnoscia karoten podaje sie z olejem - my podajemy sok z marchi (Hortex) z olejem z pestek winogron. Tak zalecil wet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Włos mojego owczarka kaukaskiego kocha jedwab w płynie. Nie wiem czy ktos juz wspomniał wczesniej, nie doczytałam się. Nie wiem jak to sie ma do psów wystawowych, one może powinny mieć taka ostrą sierść, ale mój kaukaz jest do kochania i przytulania, wiec zależy mi żeby miał jak najmiększą. A swoja drogą, jaki niedrogi szampon polecacie (dla psów), albo odzywkę (może być dla ludzi) żeby sierść łatwo sie rozczesywała. Problem jest ze sfilcowanym podszerstkiem. Kupiłam szampon hilton w realu dla długowłosych, sierść milutka, mięciutka, ale wbrew opisowi - masakrycznie sfilcowana, do dziś nie rozczesałam, a kąpałam w czwartek.

Link to comment
Share on other sites

A czego sie mozna spodziewac po hiltonie:eviltong::shake:
Kup jakis dobry szampon lepszej firmy,np bio grooma
[url]http://germapol.istore.pl/pl,product,1311489,extra,body,szampon,dla,psow,i,kotow,z,obfitym,podszerstkiem.html[/url]

[url]http://germapol.istore.pl/pl,product,1981730,mfs,conditioner,1,l,szampon,ulatwiajcy,rozczesywanie.html[/url]

Do tego porzadnie wyczesz podszerstek bo to on sie koltuni(jesli pies jest nie wystawowy,bo wystawowe chyba maja go miec).
Mozesz kupic glisskura czerwonego,odzywke w sprayu i po kapieli porzadnie spryskaj i wyczesz psa.

Link to comment
Share on other sites

Albo możesz spróbować pantene odbudowa i regeneracja - plus spoooro odżywki z tejże serii, i rozczesać psa na mokro - pudlówką i szczotką pinową plus grzebień.. Choc jesli tak makabrycznie sfilcowany a Ci nie zależy na każdym włosku, oczywiście można rozcinakiem, a na przyszłość furminator. Moja Ajka miała dłuższy włos i bardzzo dużo podszerstka ale się nigdy nie filcowała... Ale to malamut.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B][CENTER][COLOR="#000080"]Zapraszamy na manifestację w sprawie mordowni w Dyminach. Przyłączcie się, pokażmy kieleckim urzędasom,
ilu nas jest![/COLOR][/CENTER][/B][/SIZE]



[URL="http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!!"]http://www.dogomania.pl/threads/196014-Walka-o-schron-kielce-dyminy-organizujemy-manifestację-przyłącz-się-do-nas!!![/URL]

[SIZE="2"][B]Wspomóż nas podpisując petycję [url]http://www.petycje.pl/petycja/5853/p...ch_dyminy.html[/url][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Pantene odzywka taka normalna do splukiwania?Jak ona sie spisuje na wlosie?Co daje?Myslicie ze sie nada na cockera?[/QUOTE]

Spokojnie, szczególnie na sukienke, jesli masz ją obciążyć albo jak jest włos zniszczony -super. U nas używam Pantene na całego psa tylko dość spłukuję, a na uszach zostawiam więcej bo chcę obciążyć. Ja używam intensywna regeneracja. Do czesania też ok, choc lepszy Ring 5 Show ring.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']No to by sie przydalo w sumie:)Jeszcze cos antykoltuny i bede zadowolona heh;p
Musze wyprobowac w takim razie:)[/QUOTE]

odżywka PANTENE też nadaje sie spoko do spaniela, a jej roztwór w wodzie nie spłukany dokłądnie , mimo, że do spłukiwania będzie działał profilaktycznie przeciw kołtunieniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...