Jump to content
Dogomania

whitewestie

Members
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

1 Follower

About whitewestie

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://whitewestie.blox.pl/html

Converted

 • Location
  Lublin
 • Interests
  westie, terier szkocki i kilka nie związanych z psami.
 • Occupation
  naukowiec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Widzę, że Temperament ma grono temperamentnych fanek, gotowych zakrzyczeć każdego, kto ma jakieś wątpliwości i pytania. Ale wciąż ani słowa o kwalifikacjach i doświadczeniu w pracy z psami młodej osoby prowadzącej szkołę. Strona internetowa nie działa (jeszcze?) Nigdzie żadnej informacji o kursach, szkoleniu, doświadczeniu? To jakaś tajemnica?
 2. Lilko, po prostu pytam o twoje kwalifikacje do szkolenia psów i uczenia sportów kynologicznych. Bo o tym ani słowem nie wspominasz. Więc zamiast zamykać wątek i zarzucac mi na pw insynuacje mogłabyś skorzystać z okazji i zaprezentować siebie oraz swoje kompetencje.
 3. [quote name='Ewooosiek'] Każdy ma swoje sposoby i Lila swoich metod nie wzięła sobie z głowy(najpierw poznała metodę a potem dopasowuje ją do psa), [/QUOTE] A skąd Lilka wzięła swoje metody? U kogo się uczyła? A może swoje metody jednak wzięła z głowy? Nie bardzo rozumiem, dlaczego nagle kreuje się ją na jakiegoś guru szkoleniowego, skoro jest to osoba, o której kwalifikacjach nic nie wiadomo? Ona sama nic nie pisze o swoich kwalifikacjach, przebytych szkoleniach, czymkolwiek. Tylko wkleja fotki ze szczeniaczkowa. Na pewno ma talent do skłócania ludzi. I nagle uświadomiła kilku osobom, jak koszmarnie jest we Frambosie, a ona taka doskonała. Rozumiem, że jeśli się otwiera działalność gospodarczą, to trzeba trochę pobić piany na początek, ale czy jest tu z czego pianę bić? I czy oczernianie innych szkół, zamiast pokazania swoich kwalifikacji, jest dobrą strategią promocji? [quote name='Ewooosiek'] Po za tym czy w Lublinie mamy jakiś ludzi od agility?? [/QUOTE] Ewa, zdaje się że przez niemal rok ćwiczyłaś u kogoś. Ale od kiedy zaczęłaś chodzić do Lili nagle cię amnezja dopadła?
 4. [quote name='uleska'] Whitewestie, ponawiam pytanie : [FONT=MS Shell Dlg 2]Czyli uważasz, że jak ktoś nie ma osiągnieć, startował mało w zawodach lub wcale to nie powinien prowadzic frisbee, agility czy obedience?[/FONT][COLOR=#000000][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/QUOTE] Moim zdaniem starty w zawodach są jakimś sprawdzianem kwalifikacji osoby. Zazwyczaj startują osoby, które już osiągnęły jakiś poziom, mają jakieś doświadczenie i mogą się pochwalić efektami swojej pracy z psem. Oczywiście, szkolić psy może każdy, a także uczyć sportów kynologicznych. Tylko czy idąc do osoby, która nigdy nigdzie nie startowała ani nie wiadomo gdzie i od kogo się uczyła masz jakąkolwiek gwarancję, że czegoś się nauczysz?
 5. oooo, i zrobiło się personalnie :evil_lol: evel, dziękuję za lekturę mojego bloga. Mam nadzieję, że z podobnym zrozumieniem czytasz inne lektury kynologiczne. Ale skoro zostałam wywołana, to na pewno zauważyłaś, że nie jest to blog o szkoleniu. To blog o życiu z psami. A ja nie robię z siebie guru, który wszystkie rozumy pozjadał. Po prostu opisuję moje psy. Czasem jestem z nich dumna, a czasem zachowują się skandalicznie i wstyd mi za nie i za siebie. Nieustannie pracujemy, ucząc się od innych i na własnych błędach i to tyle. No cóż, a Wania jest wyzwaniem :lol: Lilka, nie do końca sie z tobą zgadzam. Uważam, że jeśli już ktoś zabiera się za szkolenie psów, to powinien mieć jakieś osiągnięcia. Potwierdzone. Bo nie wystarczy sama deklaracja, że wyszkolił psa sąsiada i sąsiad jest zadowolony :lol: A szczególnie, jeśli ktoś uczy także sportów kynologicznych. Tu już w ogóle sobie nie wyobrażam, że nie startuje w zawodach. Bo to jednak jest jakiś sprawdzian umiejętności...
 6. [quote name='ladySwallow']Widzę, że masz jakiś problem z kompleksami, więc pław się dalej w swoim "zrozumieniu" co do kolczatek. Szkoda psów tylko.[/QUOTE] Cóż za powalająca logika :crazyeye: I jaka powalająca siła argumentacji :mad:
 7. Ha, ha, ciekawe że fora internetowe są pełne ludzi, którzy myślą, że coś wiedzą :evil_lol: Coś przeczytali i już czują sie ekspertami od szkolenia. I są pierwsi do krytykowania, bo sami przecież wszystkie rozumy pozjadali :shake:
 8. evel, widzę że jesteś ekspertką w sprawach szkolenia :crazyeye: Może zdradzisz nam, jakie masz osiągnięcia, ile psów wyszkoliłaś, i co one osiągnęły?
 9. Ale dlaczego nie wystawiany ma nie mieć chryzantemki i sukienki? Na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy kupują sobie ładnego psa, a później psują ścinając maszynką, że westik wygląda wtedy jak jamnik czy jakiś jack russel. :angryy: Jest tyle ras do wyboru, że jak ktoś nie chce albo nie umie pielęgnować westika, to znajdzie dla siebie rasę, u której nie ma długiego włosa do pielęgnacji i nie trzeba trymować. Jak już ktoś kupuje westika, to niech to zwierzę wygląda później jak ładny westik. Klasyczny, czyli z sukienką i ładną okrągłą głową :loveu:
 10. Chyba że ten szczeniak ciągnie niemiłosiernie, a 6 miesieczny już ma siłę do wyrwania ramienia ze stawu. Ale nie znam psa, nie znam sytuacji, więc takie gdybanie, to sobie można w nieskończoność prowadzić.
 11. Nie jestem specem od szkolenia, ale myślę, że kolczatak nie jest zła sama w sobie. Wszystko zależy od tego jak się ją używa i czy w szkoleniu psa zostały już wykorzystane wszystkie sposoby. Co do Temperamentu, to bardzo jestem ciekawa, jak Lilka będzie sobie radzić. To nowa szkoła, więc ciekawe jakie wypracuje metody szkolenia.
 12. A maluszek nie sika w łóżku? Jak go przyzwyczaisz, to później trudno będzie to zmienić :) Kilka razy próbowałam wywalić Sarę z łóżka, a ona i tak się pakuje jak wie, że już śpię
 13. whitewestie

  Puder

  Jak komuś przeszkadza zapach psiej sierści, to nie powiniej kupować psa. Jest wiele zwierząt, które nie śmierdzą psem. W ostatecznosci można prowadzić famę na facebooku. Zupełnie bezwonna.
 14. Dokładnie, strzyżenie jest beeeee :( Chyba, że westik jest tylko częściowo westikiem i ma bardzo miękką sierść, wtedy nie ma go co męczyć i lepiej obciąć maszynką. Ale i tak uważam, że naturalny wygląd można uzyskać tylko dzięki trymowaniu
 15. Dokładnie, najlepiej pojechać do kogoś, kto zna się na trymowaniu i zobaczyć. Długość zostawionego włosa zależy od jakości sierści, a czasem też od naszych upodobań
×
×
 • Create New...