Jump to content
Dogomania

whitewestie

Members
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About whitewestie

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://whitewestie.blox.pl/html

Converted

 • Location
  Lublin
 • Interests
  westie, terier szkocki i kilka nie związanych z psami.
 • Occupation
  naukowiec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  Widzę, że Temperament ma grono temperamentnych fanek, gotowych zakrzyczeć każdego, kto ma jakieś wątpliwości i pytania. Ale wciąż ani słowa o kwalifikacjach i doświadczeniu w pracy z psami młodej osoby prowadzącej szkołę. Strona internetowa nie działa (jeszcze?) Nigdzie żadnej informacji o kursach, szkoleniu, doświadczeniu? To jakaś tajemnica?
 2. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  Lilko, po prostu pytam o twoje kwalifikacje do szkolenia psów i uczenia sportów kynologicznych. Bo o tym ani słowem nie wspominasz. Więc zamiast zamykać wątek i zarzucac mi na pw insynuacje mogłabyś skorzystać z okazji i zaprezentować siebie oraz swoje kompetencje.
 3. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  [quote name='Ewooosiek'] Każdy ma swoje sposoby i Lila swoich metod nie wzięła sobie z głowy(najpierw poznała metodę a potem dopasowuje ją do psa), [/QUOTE] A skąd Lilka wzięła swoje metody? U kogo się uczyła? A może swoje metody jednak wzięła z głowy? Nie bardzo rozumiem, dlaczego nagle kreuje się ją na jakiegoś guru szkoleniowego, skoro jest to osoba, o której kwalifikacjach nic nie wiadomo? Ona sama nic nie pisze o swoich kwalifikacjach, przebytych szkoleniach, czymkolwiek. Tylko wkleja fotki ze szczeniaczkowa. Na pewno ma talent do skłócania ludzi. I nagle uświadomiła kilku osobom, jak koszmarnie jest we Frambosie, a ona taka doskonała. Rozumiem, że jeśli się otwiera działalność gospodarczą, to trzeba trochę pobić piany na początek, ale czy jest tu z czego pianę bić? I czy oczernianie innych szkół, zamiast pokazania swoich kwalifikacji, jest dobrą strategią promocji? [quote name='Ewooosiek'] Po za tym czy w Lublinie mamy jakiś ludzi od agility?? [/QUOTE] Ewa, zdaje się że przez niemal rok ćwiczyłaś u kogoś. Ale od kiedy zaczęłaś chodzić do Lili nagle cię amnezja dopadła?
 4. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  [quote name='uleska'] Whitewestie, ponawiam pytanie : [FONT=MS Shell Dlg 2]Czyli uważasz, że jak ktoś nie ma osiągnieć, startował mało w zawodach lub wcale to nie powinien prowadzic frisbee, agility czy obedience?[/FONT][COLOR=#000000][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/QUOTE] Moim zdaniem starty w zawodach są jakimś sprawdzianem kwalifikacji osoby. Zazwyczaj startują osoby, które już osiągnęły jakiś poziom, mają jakieś doświadczenie i mogą się pochwalić efektami swojej pracy z psem. Oczywiście, szkolić psy może każdy, a także uczyć sportów kynologicznych. Tylko czy idąc do osoby, która nigdy nigdzie nie startowała ani nie wiadomo gdzie i od kogo się uczyła masz jakąkolwiek gwarancję, że czegoś się nauczysz?
 5. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  oooo, i zrobiło się personalnie :evil_lol: evel, dziękuję za lekturę mojego bloga. Mam nadzieję, że z podobnym zrozumieniem czytasz inne lektury kynologiczne. Ale skoro zostałam wywołana, to na pewno zauważyłaś, że nie jest to blog o szkoleniu. To blog o życiu z psami. A ja nie robię z siebie guru, który wszystkie rozumy pozjadał. Po prostu opisuję moje psy. Czasem jestem z nich dumna, a czasem zachowują się skandalicznie i wstyd mi za nie i za siebie. Nieustannie pracujemy, ucząc się od innych i na własnych błędach i to tyle. No cóż, a Wania jest wyzwaniem :lol: Lilka, nie do końca sie z tobą zgadzam. Uważam, że jeśli już ktoś zabiera się za szkolenie psów, to powinien mieć jakieś osiągnięcia. Potwierdzone. Bo nie wystarczy sama deklaracja, że wyszkolił psa sąsiada i sąsiad jest zadowolony :lol: A szczególnie, jeśli ktoś uczy także sportów kynologicznych. Tu już w ogóle sobie nie wyobrażam, że nie startuje w zawodach. Bo to jednak jest jakiś sprawdzian umiejętności...
 6. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  [quote name='ladySwallow']Widzę, że masz jakiś problem z kompleksami, więc pław się dalej w swoim "zrozumieniu" co do kolczatek. Szkoda psów tylko.[/QUOTE] Cóż za powalająca logika :crazyeye: I jaka powalająca siła argumentacji :mad:
 7. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  Ha, ha, ciekawe że fora internetowe są pełne ludzi, którzy myślą, że coś wiedzą :evil_lol: Coś przeczytali i już czują sie ekspertami od szkolenia. I są pierwsi do krytykowania, bo sami przecież wszystkie rozumy pozjadali :shake:
 8. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  evel, widzę że jesteś ekspertką w sprawach szkolenia :crazyeye: Może zdradzisz nam, jakie masz osiągnięcia, ile psów wyszkoliłaś, i co one osiągnęły?
 9. whitewestie

  Sposoby trymowania

  Ale dlaczego nie wystawiany ma nie mieć chryzantemki i sukienki? Na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy kupują sobie ładnego psa, a później psują ścinając maszynką, że westik wygląda wtedy jak jamnik czy jakiś jack russel. :angryy: Jest tyle ras do wyboru, że jak ktoś nie chce albo nie umie pielęgnować westika, to znajdzie dla siebie rasę, u której nie ma długiego włosa do pielęgnacji i nie trzeba trymować. Jak już ktoś kupuje westika, to niech to zwierzę wygląda później jak ładny westik. Klasyczny, czyli z sukienką i ładną okrągłą głową :loveu:
 10. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  Chyba że ten szczeniak ciągnie niemiłosiernie, a 6 miesieczny już ma siłę do wyrwania ramienia ze stawu. Ale nie znam psa, nie znam sytuacji, więc takie gdybanie, to sobie można w nieskończoność prowadzić.
 11. whitewestie

  Szkolenie w Lublinie

  Nie jestem specem od szkolenia, ale myślę, że kolczatak nie jest zła sama w sobie. Wszystko zależy od tego jak się ją używa i czy w szkoleniu psa zostały już wykorzystane wszystkie sposoby. Co do Temperamentu, to bardzo jestem ciekawa, jak Lilka będzie sobie radzić. To nowa szkoła, więc ciekawe jakie wypracuje metody szkolenia.
 12. A maluszek nie sika w łóżku? Jak go przyzwyczaisz, to później trudno będzie to zmienić :) Kilka razy próbowałam wywalić Sarę z łóżka, a ona i tak się pakuje jak wie, że już śpię
 13. whitewestie

  Puder

  Jak komuś przeszkadza zapach psiej sierści, to nie powiniej kupować psa. Jest wiele zwierząt, które nie śmierdzą psem. W ostatecznosci można prowadzić famę na facebooku. Zupełnie bezwonna.
 14. whitewestie

  Sposoby trymowania

  Dokładnie, strzyżenie jest beeeee :( Chyba, że westik jest tylko częściowo westikiem i ma bardzo miękką sierść, wtedy nie ma go co męczyć i lepiej obciąć maszynką. Ale i tak uważam, że naturalny wygląd można uzyskać tylko dzięki trymowaniu
 15. whitewestie

  długość włosa trymowanego??

  Dokładnie, najlepiej pojechać do kogoś, kto zna się na trymowaniu i zobaczyć. Długość zostawionego włosa zależy od jakości sierści, a czasem też od naszych upodobań
×