Jump to content
Dogomania

Ludzka odżywka???


Ka-ka

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bałabym się użyć zwykłej odżywki do pielęgnacji włosów mojego psa. Jest on niezwykle wrażliwy. Kiedyś kupiłam zwykły szampon dla psów w markecie i potem musiałam leczyć go przez dwa miesiące, robiły mu się bardzo brzydkie strumpki i drapał się aż do krwii

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nerka']Bałabym się użyć zwykłej odżywki do pielęgnacji włosów mojego psa. Jest on niezwykle wrażliwy. Kiedyś kupiłam zwykły szampon dla psów w markecie i potem musiałam leczyć go przez dwa miesiące, robiły mu się bardzo brzydkie strumpki i drapał się aż do krwii[/QUOTE]

myślę, że spokojniej możesz użyć ludzkich kosmetyków niż psich. Badania i testy, jakie się wykonuje dopuszczając do obrotu te i te są niewspółmierne. Ludzkie laboratoria sa o wiele bardziej szczegółowe, bo jakby nie daj Boże taka "barbieblond" dostała np. uczulenia rączek po płynie do mycia naczyć, albo włosy jej wypadły po szamponie, to by podała firmę o odszkodowanie i firma miałaby problem. Ja stosuję od lat ludzkie kosmetyki i uważam ,że GENERALNIE są lepszej jakości i bezpieczniejsze -także dla psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Jakiego zestawu?[/QUOTE]

Używam różnych zestawów różnych firm- raczej tych lepszych Pantene, Fructis, Nivea, Elseve itp. i różnie stosuję w óżnych rozcieńczeniach. Zwracam tylko uwagę na to by kosmetyki te miały przznaczenie do włosów suchych, zniszczonych, łamliwych, farbowanych a nigdy do przetłuszczajacych sie.

BURA odpowiedziała za mnie i ma rację . Do pudli dużych ostatnio miałam i wciąż mam smaka na Pantene różny w zalezności od włosów pudla. Do białego nie potrzebuję np. intensyfikującego kolor (d wł.farbowanych) ale np. czarnego ... jak najbardziej. Chwale sobie maski -te w słoiczkach i na pudlu trzymam je nie 2-3 minuty a 10 minut i efekt rozczesywania super !! Oczywiscie bardzo dokładnie tą maskę spłukuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja tam bym ludzkich nie używała. Może psinka dostać łupież lub innej alergii. Kosmetyków dla psów jest multum i zawsze sobie coś można wybrać i tańsze i droższe. Są one specjalnie dla psiaków, więc na pewno nie zaszkodzą i efekty będą odpowiednie. Dodatkowo wysoko skoncentrowane produkty (np. 16:1 - Pet Silk) wyjdą pewnie taniej niż te ludzkie. Pozdrawiam Janeczka ze swoimi psiaczkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szampony psie używam i będę używała ponieważ mają odpowiednie ph dla skóry psa, za to jeśli chodzi o odżywkę to używam ludzą z naturalnych łożysk Placenta, nakładam ją tylko na chwilę na końcówki wlosów (sukienkę i łapki), żeby się dobrze rozczesywało i np w porównaniu do odżywki psiej z Hery jest sto razy lepsza. Nie polecam dla wystawowych westów bo zmiękcza włos.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, chyba was nie rozumiem. Dlaczego używacie ludzkiej chemii w stosunku do zwierząt? Przecież zwierzak ma zupełnie inny rodzaj skóry, może dostać uczulenie, linieć. Jak problem kupić odżywkę dla psów? Przecież one są prawie w tej samej cenie co ludzkie, a jednak mają zupełnie inny skład i właściwości niż ludzkie. Na przykład dobre i nie drogie (25 zł) są odżywki MIRACLE COAT. Ja akurat zamawiam w necie, na e-karma.pl, ale może można kupić jeszcze gdzieś.

Link to comment
Share on other sites

Sonia my mówimy o odżywkach i nie wiem jak Ty ale ja odżywkę daję tylko na końcówki włosów i wcale nie sięga ona skóry. I nie czekam 10 minut bo nie wierzę w zbawienny skutek odżywek tylko spłukuję od razu. Porównaj sobie skład odżywki ludzkiej i psiej...czym się różni?? szampon owszem bo ma bliski kontakt ze skórą ale odżywka??

Link to comment
Share on other sites

Nie nie mają innego składu, a co więcej są gorsze. Ja po przestestowaniu prawie wszystkiego co dostępne u nas i w USA, zostaję przy kosmetykach ludzkich (Joico) plus od czasu do czasu szampon Pure Paws wybielający.[quote name='sonia2011']Kurczę, chyba was nie rozumiem. Dlaczego używacie ludzkiej chemii w stosunku do zwierząt? Przecież zwierzak ma zupełnie inny rodzaj skóry, może dostać uczulenie, linieć. Jak problem kupić odżywkę dla psów? Przecież one są prawie w tej samej cenie co ludzkie, a jednak mają zupełnie inny skład i właściwości niż ludzkie. Na przykład dobre i nie drogie (25 zł) są odżywki MIRACLE COAT. Ja akurat zamawiam w necie, na e-karma.pl, ale może można kupić jeszcze gdzieś.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja również uważam że stosowanie kosmetyków dla ludzi jest szkodliwe dla psów, ponieważ skóra psa ma zupełnie inne Ph.
Wielu hodowców już się przekonało iż potrafią takie eksperymenty tylko popsuć szatę psiaka.
Pogorszyć sprawę i pokaże się łupież, alergia lub szata stanie się zmatowiała, skołtuniona i przesuszona.
Więc lepiej dobrze się zastanowić nad tym czy ten eksperyment jest warty zachodu.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam ludzkiej odzywki crema al latte firmy Serical i jestem z niej zadowolona włos ładnie pachnie i się nie filcuje. Co do psich odżywek to używałam takiej:
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6653&cat=148[/url]
ciocia mi ja przywiozła z kanady.
Cena jest szokująca i niewarta. Włos po tej odżywce jest taki oklapnięty i taki jak te włosy lalek typu barbie.
A to link do tej dla ludzi:
[url]http://allegro.pl/kallos-krem-mleczny-latte-crema-al-latte-1000ml-i1531424632.html[/url]
normalnie w sklepach kosztuje 25zł
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Monika/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-38.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wiecie, myślę, że to zależy od skóry danego psa, jednak jest ona inna niż skóra ludzka i potrzebuje trochę innej pielęgnacji, pamiętam, ze zanim przyszedł szampon, który zamówiłam to musiałam wykąpać psa i użyłam tez szamponu 'dla ludzi' i nic mojemu psu nie było ale słyszałam o przypadkach że powstawały alergie, pies się drapał często etc.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak. Ani w składzie ani w pH nie ma istotnej różnicy. Zresztą wkleiłam artykuł do osobnego tematy o pH który udowadnia poprzez badania, że kosmetyki ludzkie w większości nie różnią się od psich. Sama używałam i Alternę i Joico na mojej maltance i nie było żadnych skutków ujemnych.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaryzykowała z takimi naturalnymi odżywkami - jakimiś roślinnymi np. rumianek itp. No bo zwykłe (pachnące) jakieś nivea czy coś to mogą wywołać alergie jakieś, pewnie to tez zależy od psa no ale zeby to wiedzieć trzeba by było spróbować... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...