Jump to content
Dogomania

Ludzka odżywka???


Ka-ka

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak. Wiele szumu robi się wokół pH, a w innym temacie wkleiłam artykuł, który pokazuje, że pH psich kosmetyków wcale się zbytnio nie różni od tych ludzkich. Poza tym wszyscy trąbią, że pies musi mieć kosmetyki o pH zasadowym, a prawdą jest to, że stosowanie takich kosmetyków zwiększa ryzyko infekcji i problemów skórnych, bo na takim pH szybciej rozmnażają się mikroorganizmy, gdyż jest to dla nich przyjazne środowisko. Jeżeli chodzi o samą szatę to ja mogę powiedzieć, ze kwaśne pH powoduje domknięcie łuski włosa i jego wygładzenie więc jest to korzystny zabieg. Z tego właśnie powodu wodę się zakwaszało octem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no właśnie jestem w kropce:roll: Psa myję w dr. seidlu- niby ok ale ta sierść taka sucha, nieprzyjemna w dotyku. No i dzisiaj będąc na zakupach dorwałam johnsons baby- szamponik rumiankowy. Już kiedyś Frankowego w nim myłam-i było ok. Później wykład u weterynarza i znowu dr. seidla. Myślicie ,że taki szampon dziecięcy mu nie zaszkodzi?Nie chcę żeby miał potem problemy ze skórą:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']no właśnie jestem w kropce:roll: Psa myję w dr. seidlu- niby ok ale ta sierść taka sucha, nieprzyjemna w dotyku. No i dzisiaj będąc na zakupach dorwałam johnsons baby- szamponik rumiankowy. Już kiedyś Frankowego w nim myłam-i było ok. Później wykład u weterynarza i znowu dr. seidla. Myślicie ,że taki szampon dziecięcy mu nie zaszkodzi?Nie chcę żeby miał potem problemy ze skórą:oops:[/QUOTE]
Ja już nie pamiętam jak to było z tymi dziecięcymi szamponami - że delikatne i hypoalergiczne to raczej norma, ale nie wiem, czy nie wysuszą psiej sierści, bo małym dzieciom to się myje włoski nawet i codziennie, zwłaszcza jak jest ciemieniucha (a to na tle łojotokowym).
Z ludzkich szamponów i odżywek na ogół polecają kosmetyki dla włosów suchych, zniszczonych, farbowanych.
A rumianek to tak ogólnie nie jest dla psów najlepszy - wysusza sam w sobie (i rozjaśnia).

Link to comment
Share on other sites

Więc z tego względu,że mam długie, gęste włosy to przeszłam przez multum różnych odżywek i z tych co mogę polecić to:
z tańszych malutka buteleczka jedwabiu firmy Joanna- niska cena, włos błyszczący, troszkę przetłuszcza, ale efekt na wystawę szczególnie dla yorków i psów o podobnej strukturze włosa polecam :)
- szampony nivea- bardzo łagodne, wypróbowane na psie czarnym, krótkowłosym- nabłyszczają i powodują,że sierść jest bardzo miękka w dotyku
- dla właścicieli chartów afgańskich , yorków czy seterów i dla wszystkich psów, których włos powinien być prosty, lejący się polecam cudoo:
nektar termiczny do modelowania włosów suchych bez spłukiwania marki kerastase
buteleczka kosztuje 99zł poj. 150ml, daje piorunujące efekty, naprawdę!

- [B][SIZE=2]Alfaparf Semi Di Lino Diamante Illuminating odżywka nabłyszczająca 250 ml
kosztuje 40 zł i jest również niesamowita, bardzo nabłyszcza i nie obciąża włosów, wzmacnia, ma dużo witaminy E (koleżanka nakłada ją po kąpieli swojego setera i zaufajcie: wygląda psiak niesamowicie)

-[/SIZE][/B][B][SIZE=2]Alfaparf Midollo di Bamboo Restructuring szampon regenerujący 250 ml kosztuje 34zł i również go polecam, ostatnio kąpałam w nim swojego kundelka, koleżanka wykąpała w nim swojego jamnika i sierść się bardzo błyszczała, ładnie rozczesała, jest miękka

[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno powiem: szampon może być tańszy, bo nie zdąży się wchłonąć nim go spłuczecie, najważniejsze to zainwestować w dobrą odżywkę, maskę dla psa. Aha polecam również dla psów o ciemnej sierści zrobić papkę z kawy, nałożyć na 5 min i spłukać, dla psów o jasnej sierści świetne jest żółtko jajka, również osobiście mogę polecić olejek rycynowy do kupienia w każdej aptece, włos napewno będzie się błyszczał, będzie miękki i ładnie wyglądający

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...