Jump to content
Dogomania

Ludzka odżywka???


Ka-ka

Recommended Posts

stawiam ze w tym samym co na ludzkie wlosy;)
pewnie dobrze na nie wplywa zawatrosc protein i tluszczu, nie wiem jakie sa naukowe podstawy niestety, ale nie wiem tez jakie sa w nakladaniu go na ludzkie wlosy :)
ps, moj poprzedni psiur tez sie kiwi wabił

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na co dzień używałam ludzkich odzywek po kąpieli - póbowałam różnych - zawsze z polecenia innych hodowców . Efekt - koltuny , włos matowy . Teraz uzywam tylko All systems - zero problemów . Odzywki są bardzo wydajne - mocno się rozcieńcza . Kiedyś suczka cała drżała w czasie rozczesywania - teraz stoi spokojnie - nie ma koltunów i czesanie trwa krótko . Ostatnio polecila mi hodowczyni pudli odżywkę Gliss Kur
basam płynny jedwab - ponoć ona jedzie tylko na tym a ma siedem piesków . Moja niestety na ludzkie się nie nadaje .

Link to comment
Share on other sites

Jedwab jest w malutkiej buteleczce ale bardzo wydajny i ładnie pachnie .Ostatnio kupiłam odżywkę Glyss Kurr w spray do włosów suchych to jest taka dwukolorowa odżywka a po zmieszaniu jest różowa -działa dwufazowo i jest super .Włos się rozczesuje ,ale nie zmiękcza .Można ją stosować na mokre i suche włosy .
madziulka&tiko

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja osobiście wolę używać odżywki dla psa z tej samej serii co szampon, zazwyczaj używam Jean Pierre Hery lub All system ale teraz zamierzam kupić Iv San Bernard. Ale przyznam się, że ostatnio zdażyło mi się użyć ludzkiej odżywki. Po prostu pies się "wytarzał" w padlince i trzeba było kąpać a, że odżywka się skończyła więc użyłam ludzkiej maski do włosów Avon Planet Spa z oliwką [url]http://www.bella.abc24.pl/default.asp?kat=7467&pro=77040[/url]
Efekt był super, piękna błyszcząca sierść ale ja tam wolę nie ryzykować i używać psiej odżywki a ludzką to tak w w ostateczności bo chyba lepsza jest nie do końca dopasowana odżywka niż brak jakiej kolwiek odżywki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To teraz ja zdradze:) Co prawda szampon mam z Iv san bernarda, odzywke mam jakas amerykanska, ale daje tesh wygladzającą potem z Sunsilka zeby sei tak wlosy nie krecily od wilgoci. Pozniej przed suszeniem daje Bio Silk ( swietna rzecz! kupuje na allegro albo w sklepie fryzjerskim) i z Sunsilku krem zwiekszajacy objetosc włosow:)) Przy okazji sama stosuje na sobie, wiec bardzo oszczednie:)) Do tego kosmetyki nie sa drogie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Dziewczyny!

Bardzo dobrą odżywką jest K101 z ISB. Ja mieszam odrobinę K101 z odżywką bananową + troszkęciepłej wosy do atomizera i takąmieszanką spryskuję co parę dni łapy, brzuch i suszę. Bardzo fajnie zabezpiecza i regeneruje włosy.[/quote]

Mam odżywkę z ISB zielone jabłuszko czy myślisz że można by spróbować troszkę rozcieńczyć z wodą i spryskiwać tym psa ? tak dla lepszego rozczesania? Czy taka mikstura jest jednorazowa czy można ją przetrzymać parę dni?

Link to comment
Share on other sites

pamietaj ze odzywka ma na celu odzywic włos psa i spowodować łatwiejsze rozkołtunianie przy suszeniu. Włosy są tak zbudowane ze przy kąpieli podczas gdy jest nałozona odzywka biora z niej tyle ile potrzebuja. Dlatego tak samo jak u ludzie najlepsze sa odzywki ze spłukiwaniem co nie obciazaja włosa i daja mu odpocząc. Jeżeli chcesz juz do czesania psa na sucho cos to moze SHOW RING z Ring 5.Lekko natłuszcza siersc i pwoduje ze mniej sie kruszy przy czesaniu. Wogole jezeli masz yorka to jezlei go wykpaiesz co 1,5 tygodnia to mu nic nie bedzie, a przez ten czas nie sadze zeby zdarzył sie mocno zfilcowac. Najlepsze dla włsoa jets gdy jest rozczesywany na wilgotno po kapieli.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o ludzkie preparaty to mam o tyle doświadczenie, że wiem, że łupież występuje najczęściej jako zbytnie zaburzenie normalnego ph skóry psa. Psy mają kwaśniejszy odczyn od ludzkiej skóry. Dlatego lekarze polecają po kąpieli psiaka spłukać roztworem wody z octem. Proporcje: pół szklanki octu (takiego spożywczego) na 3 l wody. Nie wiem jak to wyjdzie z odżywką, ale jeśli stosujecie odżywki do spłukiwania to powinno zadziałać równie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

ja onki piore w mrs.potters-genialne.a tyle sie naszukalam zeby wlos nie sterczal we wszystkie strony a onek nie wygladal jak puchate cus:roll: :lol: .odzywka bez splukiwania aloes-keratyna.szampon lukrecja+mleczko bawelniane:cool1: .psy wygladaja odlotowo.:p

Link to comment
Share on other sites

ja ostatnio moją gajke (briardzice) wykapałam w odżywce palmolive do suchych i zniszczonych, siersc była 2-3 dni ładna i błyszcząca a teraz juz spowrtotem robi sie twarda i matowa, rozejrze sie za innymi lepszymi odzywkami, moze jakies maseczki badz balsamy i teraz w katowicach na wystawie mam plan zakupu odzywki z allsystem-u, metodą prób i błedów, dojdziemy co najlepsze

Link to comment
Share on other sites

Uwazam, ze to co ludzkie jest dla ludzi, to co dla psow - psie. Przetestowalam kilka kosmetykow psich, teraz jestem na etapie Allsystem - i jestem zadowolona, do tego stopnia, ze planuje znow zakup odzywki tej firmy! Psa ladnie odkoltunilam, nawet w miejscach obrozy, za pomoca lanoliny, a i sie tak nie brudzi, nie jest po niej tlusty!. Odzywke mieszam z lanolina, spryskuje psa i czesze - wlos ma ladny, zdrowy. No i nabiera intensywnego kolorku!

Link to comment
Share on other sites

dla kolorku to ja wole podawac algi i karoten:) Ja szampony uzywam tylko psie..ale odzywke czemu nie, tak daje ja z reguły z odstepem od nasady włosa. I włos jest ładnie wygładzony i błyszczący. Wy chyba nawet nie wiecie jakie specyfiki i tricki stosuja zawodowi groomerzy, od farb do włosow ( oczywiscie normalnych ludzkich) ;) po różne płukanki..własciwie jezeli to nie szkodzi a pies wyglada znacznie lepiej to czemu nie:) tylko bym nie polecała amatorom bo moze wyjsc niezła kaszana zamiast pieknego psa:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...