Jump to content
Dogomania

MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec


Odi

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bela51']Bonnie chyba ciągle jest w Szczytach. Przynajmniej na ich stronie internetowej, o ile mozna wierzyć temu, co tam jest napisane ...[/QUOTE]

W grudniu jeździłam do Szczytów wyprowadzać psy na spacer, Bonnie była i miała się w dobrze, na ile dobrze się może mieć pies w schronie. Potem przypadkiem trafiłam na ten temat i zaczęłam sie uważnie przyglądać sytuacji w przytulisku i zaczęłam dostrzegać prawdę. Niestety musiałam podjąć decyzję o zaprzestaniu odwiedzin w przytulisku, chociaż ciężko mi było zostawić te bidulki tam same ;(

Link to comment
Share on other sites

te hienki o których piszę dostały imiona Nugat I Tofik, korespondowałam z Odi na ich temat przez jakiś czas, opłaciłam allegro-niestety bezskutecznie[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/shake.gif[/IMG] ciekawe czy ktos ma info na ich temat

Link to comment
Share on other sites

[B]Mimisiu[/B] - faktycznie Ty nazywałaś "hienkami" Tofika i Nugata, które przyjechały z Krężela do schroniska w Gorzowie.
Przejrzałam pocztę i rzeczywiście pytałaś wiele razy o ich dalsze losy.
W 2009 r. jesienią zmieniło się kierownictwo w naszym schronisku.
Z poprzednią Panią Kierownik byłam umówiona na podawanie mi info na temat adopcji psów krężlowskich.
Psy, które były wyadoptowane za czasów poprzedniej Pani Kierownik zostały przez nas odwiedzone w nowym domu.
Aktualnie wiem z informacji udzielonej w schronisku, że obaj bracia zostali wyadoptowani.
Jeśli dowiem się czegoś bardziej szczegółowego to poinformuję Cię na topiku krężlowskim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Otrzymałam odpowiedź Pana Burmistrza Wielunia w sprawie mojego zażalenia złożonego do Pani Wojewody Łódzkiego na bezczynność Pana Burmistrza Wielunia oraz Pana Naczelnika WGKiM UM w Wieluniu.
Oto skan tego pisma:

[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/fd4a38dd84d72ced603d68caeca69266,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/810dce6a91e424d8dc7918e0d8aa436d,20,19,0.jpg[/IMG]



Przedstawiam moją odpowiedź wysłaną pocztą elektroniczną do Pana Burmistrza oraz rozesłaną do wiadomości pozostałych Adresatów - jak w pismach wcześniejszych:

[quote][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowny Pan
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mieczysław Majcher
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Burmistrz Wielunia
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]pl. Kazimierza Wielkiego 1
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]98-300 Wieluń


[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowny Panie Burmistrzu

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]niniejszym odnoszę się do informacji zawartej w piśmie OR.0561/5/10 z dnia 21.04.2010 r., o uznaniu przez Pana mojej skargi przekazanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, za bezzasadną.

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Skarga moja dotyczyła m.in. braku odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Wieluniu na moje wnioski o udzielenie informacji publicznej wysłane do Urzędu Miejskiego w Wieluniu w dniu 15[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] lutego 2010 r. na podstawie prawnej - Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001, Nr 112, poz. 1198 ) za pośrednictwem Poczty Polskiej.

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przypominam Panu Burmistrzowi treść owych wniosków:
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3] (1)Gdzie są maty gumowe podarowane Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez niemiecką Fundację SABRO?
(2) Czy w/w maty gumowe są jedynie magazynowane na terenie schroniska, zamiast służyć psom - zgodnie z wolą Darczyńcy?
(3) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu toleruje zamykanie przez Pana Jana Urbaniaka Schroniska dla zwierząt w Wieluniu w godzinach, w których powinno być otwarte i dostępne dla osób pragnących zaadoptować psa?
(4) Z jakich gmin firma ECHO przyjmuje psy do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu?
[B]([/B]5)Dlaczego specjalnie przygotowane w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu pomieszczenie dla suk ze szczeniętami oraz dla zwierząt chorych i po zabiegach weterynaryjnych nie jest użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem?
(6) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować miejskie schronisko, jako teren jego prywatnej działalności?
(7)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu po wypowiedzeniu umowy Fundacji Zwierzyniec nie zaproponował - zgodnie z prawem, tymczasowego prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu Firmie Handlowo - Usługowej ZOA z Wielunia, która składała ofertę na prowadzenie schroniska w postępowaniu ze stycznia 2009 r.?
( 8 ) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu zlecił od maja 2009 r. tymczasowe prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu firmie ECHO, która nie miała (i nie ma nadal) żadnego doświadczenia i żadnych uprawnień w tej dziedzinie i która z tych właśnie oczywistych powodów nie mogła nawet złożyć oferty w styczniu 2009 r.?
(9) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwolił Panu Janowi Urbaniakowi zwolnić pracowników schroniska - osoby mające duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami i w to miejsce zatrudnić kompletnych dyletantów w tej dziedzinie, w tym córkę właściciela firmy ECHO?
(10) Dlaczego Urząd Miejski przyjął do realizacji zamówienia publicznego - prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu ofertę wykonawcy ECHO, który nie posiada koniecznej wiedzy na temat przedmiotu zamówienia, zaś doświadczenie w tym zakresie nabywa podczas realizacji tegoż właśnie publicznego zamówienia?
(11) Dlaczego w związku z nienależytym, a wręcz z rażąco łamiącym obowiązujące prawo, wykonywaniem przez firmę ECHO umowy w sprawie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu nie rozwiąże tej umowy?
(12) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu marnuje publiczne pieniądze płacąc firmie ECHO za usługę, która jest wykonywana w sposób nienależyty i łamiący obowiązujące w Polsce prawo?
(13)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować psy bezdomne przebywające w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu tak, jakby były jego własnością?
(14)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu, mając wcześniejsze negatywne doświadczenia dot. braku prowadzenia rejestru psów przez Fundację Zwierzyniec, nadal uporczywie nie egzekwuje przestrzegania przepisów prawa przez administratora swojego schroniska - firmę ECHO?
(15) Czy Rada Miasta Wielunia przyjęła w drodze uchwały program zapobiegający bezdomności zwierząt - wg Art. 11a Ustawy o ochronie zwierząt?

Prosiłam również o przesłanie mi kserokopii lub skanów:

[LIST=1]
[*]Umowy zawartej z firmą ECHO na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.
[*]Umowy zawartej z lekarzem weterynarii na realizację opieki lekarskiej weterynaryjnej w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[*]Regulaminu Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.
[*]Cennika obowiązującego w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[*]Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt przyjętego w drodze Uchwały Rady Miejskiej Wielunia.
[*]Procedury sprzątania boksów w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[*]Protokołów z kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu - od maja 2009 r. na bieżąco.
[*]Protokołów z comiesięcznych kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Urząd Miejski w Wieluniu - od maja 2009 r. na bieżąco.
[/LIST]

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na wszystkie powyższe pytania nie otrzymałam z Urzędu Miejskiego w Wieluniu odpowiedzi.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie otrzymałam z Urzędu Miejskiego w Wieluniu także żadnej kserokopii (lub skanu) dokumentów o które prosiłam, ani żadnej informacji czy dokumenty, o których kserokopie proszę, istnieją.

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Otrzymałam jedynie pismo GKM 7080/13/10 z dnia 08.03.2010 r. z informacją - cytuję: "[COLOR=#0000ff]Urząd Miejski w Wieluniu Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w odpowiedzi na Pani [B][U]pytania zawarte w pismach [/U][/B]z dnia 15.02.2010 roku informuje, że Schronisko dla zwierząt jest dostępne dla zainteresowanych losem zwierząt, w tym ich adopcją od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 15.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00." [/COLOR]

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Uznając moją skargę za bezzasadną podnosi Pan, iż w odpowiedzi mi udzielonej - cytuję: [COLOR=#0000ff]"nie odniesiono się do pytań stanowiących pomówienia i zawierających bezpodstawne zarzuty".[/COLOR]
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Otóż - Szanowny Panie Burmistrzu, w/w pytania moje miały oparcie w faktach dotyczących Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moje powyższe pytania dotyczą interesu publicznego nie tylko w zakresie przestrzegania przez Urząd Miejski w Wieluniu oraz firmę ECHO przepisów ustawy o ochronie zwierząt, ale także przestrzegania przez Urząd Miejski w Wieluniu ustawy o finansach publicznych, ustawy o dyscyplinie finansów publicznych oraz ustawy o zamówieniach publicznych.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tego samego dotyczą prośby o kserokopie dokumentów, które Urząd Miejski w Wieluniu powinien posiadać.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jakie Pan Burmistrz widzi w tych pytaniach oraz prośbie o kserokopie obowiązujących dokumentów "[COLOR=#0000ff]pomówienia"[/COLOR] i "[COLOR=#0000ff]bezpodstawne zarzuty"[/COLOR] ?

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie sposób nie odnieść się do tzw. [COLOR=#0000ff]"udziału osób trzecich"[/COLOR] za których to przyczyną - zdaniem Szanownego Pana Burmistrza, pojawiła się owa zielona tablica informacyjna zawieszona na ogrodzeniu Schroniska dla zwierząt w Wieluniu zawierająca kuriozalny napis "W DNI POŚWIĄTECZNE ORAZ w PONIEDZIAŁEK SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT CZYNNE OD GODZ. 12.00".[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Proszę Pana Burmistrza o podanie definicji owych "osób trzecich" oraz podstawy prawnej i faktycznej z której wywodzi Pan przypuszczenie o "udziale osób trzecich" w sprawie przedmiotowej tablicy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jest zdumiewające niesłychanie, iż administrator Schroniska dla zwierząt w Wieluniu - firma ECHO, przez wiele tygodni nie zauważył owej tablicy, a jeśli zauważył, to dlaczego tolerował tablicę wprowadzającą zamęt i dezinformację na temat godzin otwarcia obiektu, którym administruje.[/FONT][/SIZE]

[/FONT] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Funkcjonowanie owej tablicy z kuriozalnym napisem w miejscu publicznym na ogrodzeniu obiektu miejskiego wskazuje wyraźnie, iż firma ECHO administruje Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu w sposób skandaliczny, zaś Pan - Panie Burmistrzu, znajdując tak groteskowe wytłumaczenie bałaganu organizacyjnego w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu oraz wprowadzania opinii publicznej w błąd, wyraźnie nie panuje nad sytuacją.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zaprzeczanie faktom i zdrowemu rozsądkowi jest nie tylko lekceważeniem opinii publicznej, ale również wyjątkowo zuchwałym kłamstwem.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Reasumując - nie zgadzam się z Pańska tezą, iż moja skarga była bezzasadna.[/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=3]
[/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Na poparcie mojego stanowiska:[/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=3]
[/SIZE]
[LIST]
[*][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]brak odpowiedzi na zadane pytania, [/FONT][/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]nie udostępnienie wnioskowanych dokumentów, [/FONT][/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]usunięcie, w wyniku mojej skargi, kuriozalnej tablicy informacyjnej z głównej bramy Schroniska dla zwierząt w Wieluniu..[/FONT][/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[SIZE=3]
[/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wobec powyższego ponownie zwracam się do Pana Burmistrza Wielunia z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej [FONT=Arial]na podstawie prawnej - [SIZE=2]Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001, Nr 112, poz. 1198 ) - wniosek w załączeniu.[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3]
[/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Informuję ponadto, iż wniosek powyżej wspomniany wyślę do Urzędu Miejskiego w Wieluniu za pośrednictwem Poczty Polskiej - zgodnie z niegdysiejszym życzeniem Adresata wniosku.[/FONT][/SIZE][/FONT][SIZE=3]
[/SIZE] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W załączeniu niniejszego pisma - skan pisma [FONT=Arial][SIZE=2]OR.0561/5/10 z dnia 21.04.2010 r. z[/SIZE] [SIZE=2]Urzędu Miejskiego w Wieluniu.[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman]Anna Cyndecka[/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]Okazało się, iż w Wieluniu był przeprowadzany eksperyment na wzór filadelfijskiehgo - zielona tablica z bezsensownym napisem wisiała na bramie schroniska, a administrator schroniska i jego pracownicy, którzy rzekomo codziennie przychodzili do pracy w tym schronisku NIE WIDZIELI TEJ TABLICY.
Ktoś - jakieś tajemnicze "OSOBY TRZECIE" zaginały im pole widzenia, ale[B] prawda jest taka, że to firma ECHO - administrator Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, wprowadzała w błąd opinię publiczną, bo z takiej tablicy trudno było wywnioskować, kiedy schronisko jest otwarte, więc nie było również możliwości orzec, że schronisko jest zamknięte.[/B]

Natomiast Pan Burmistrz Wielunia, powołując się na udział "osób trzecich" w sprawie pojawienia się owej pamiętnej zielonej [B]tablicy dezinformacyjnej na ogrodzeniu schroniska [/B]zdecydowanie próbuje zaginać rzeczywistość.

Link to comment
Share on other sites

Odi, przecież nie przyzna się nagle, że jest źle. Narobiłaś mu już roboty, chłop się poci i nawet z radcą prawnym gada. Pensje wypłacane ze środków publicznych znajdują swoje uzasadnienie, bo jakaś obywatelka egzekwuje swoje prawa.
Tak trzymać i nie odpuszczać!
A wątek finansowy ich boli najbardziej - muszą w końcu odpowiedzieć, jakie gminy robią schronisku zysk.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, jakie gminy robią zysk schronisku w Wieluniu oraz fundacji Zwierzyniec, gdyż właśnie kończę listę gmin za rok 2009, a i 2010 na bieżąco mam dane.

Skoro już jestem na wątku - podaję wniosek o info publiczne, które jutro pójdzie Pocztą Polską do Adresata Pana Burmistrza Wielunia:
[quote] Szanowny Pan
Mieczysław Majcher
Burmistrz Wielunia
Urząd Miejski w Wieluniu
pl. Kazimierza Wielkiego 1
98-300 Wieluń

[CENTER][CENTER]WNIOSEK[/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER]O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ[/CENTER]
[/CENTER]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]1. Gdzie są maty gumowe podarowane Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez niemiecką Fundację SABRO?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Czy w/w maty gumowe są jedynie magazynowane na terenie schroniska, zamiast służyć psom - zgodnie z wolą Darczyńcy?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]3. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu toleruje zamykanie przez Pana Jana Urbaniaka Schroniska dla zwierząt w Wieluniu w godzinach, w których powinno być otwarte i dostępne dla osób pragnących zaadoptować psa?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]4. Z jakich gmin firma ECHO przyjmuje psy do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Proszę o podanie danych z podziałem na gminy oraz ilości psów z tych gmin za rok 2009 oraz za rok 2010 – dane do dnia udzielenia informacji.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]5. Dlaczego specjalnie przygotowane w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu pomieszczenie dla suk ze szczeniętami oraz dla zwierząt chorych i po zabiegach weterynaryjnych nie jest użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]6. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu po wypowiedzeniu umowy Fundacji Zwierzyniec nie zaproponował - zgodnie z prawem, tymczasowego prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu Firmie Handlowo - Usługowej ZOA z Wielunia, która składała ofertę na prowadzenie schroniska w postępowaniu ze stycznia 2009 r.?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]7. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu zlecił od maja 2009 r. tymczasowe prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu firmie ECHO, która nie miała żadnego doświadczenia i żadnych uprawnień w tej dziedzinie i która z tych właśnie oczywistych powodów nie mogła nawet złożyć oferty w styczniu 2009 r.?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]8. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwolił Panu Janowi Urbaniakowi zwolnić pracowników schroniska - osoby mające duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami i w to miejsce zatrudnić kompletnych dyletantów w tej dziedzinie, w tym córkę właściciela firmy ECHO?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]9. Dlaczego Urząd Miejski przyjął do realizacji zamówienia publicznego - prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu ofertę wykonawcy ECHO, który nie posiada koniecznej wiedzy na temat przedmiotu zamówienia, zaś doświadczenie w tym zakresie nabywa podczas realizacji tegoż właśnie publicznego zamówienia?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]10. Dlaczego w związku z nienależytym, a wręcz z rażąco łamiącym obowiązujące prawo, wykonywaniem przez firmę ECHO umowy w sprawie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu nie rozwiązał tej umowy?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]11. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu marnuje publiczne pieniądze płacąc firmie ECHO za usługę, która jest wykonywana w sposób nienależyty i łamiący obowiązujące prawo?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]12. Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować psy bezdomne przebywające w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu tak, jakby były jego własnością?
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]13. Kserokopia uchwały Rady Miejskiej w Wieluniu podjętej z nakazu obowiązującego prawa - Art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]14. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia uchwały Rady Miejskiej w Wieluniu dot. przyjętego programu zapobiegania bezdomności zwierząt - wg Art. 11a ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]15. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia umowy zawartej z firmą ECHO na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]16. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia umowy zawartej z lekarzem weterynarii na realizację opieki lekarskiej weterynaryjnej w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]17. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia Regulaminu Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]18. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia cennika obowiązującego w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]19. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia procedury sprzątania boksów w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]20. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopie protokołów z kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu - od maja 2009 r. do dnia udzielenia informacji.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]21. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopie protokołów z comiesięcznych kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Urząd Miejski w Wieluniu - od maja 2009 r. do dnia udzielenia informacji.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]22. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do jakich schronisk przekazano w br. 20 psów pochodzących ze Schroniska dla zwierząt w Wieluniu – wg pisma Pana Burmistrza Wielunia (znak OP.0561/5/10 z dnia 21.04.2010 r.).
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]23. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jaki był koszt realizacji przekazania w br. 20 psów ze Schroniska dla zwierząt w Wieluniu do innych schronisk – wg pisma Pana Burmistrza Wielunia (znak OP.0561/5/10 z dnia 21.04.2010 r.).
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]24. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia ewidencji psów przebywających w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu prowadzonej przez firmę ECHO - administratora schroniska za okres od dnia 1 maja 2009 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]25. [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia ewidencji psów przebywających w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu prowadzonej przez firmę ECHO - administratora schroniska za okres od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia udzielenia informacji.
[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]26. [/SIZE][/FONT][FONT=&quot][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kserokopia odpowiedzi Pana Jana Urbaniaka z firmy ECHO dot. godzin otwarcia schroniska oraz tablicy informacyjnej wywieszonej na ogrodzeniu schroniska zawierającej napis "W DNI POŚWIĄTECZNE ORAZ w PONIEDZIAŁEK SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT CZYNNE OD GODZ. 12.00"[/SIZE][/FONT] .[/FONT][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Sz..panie Burmistrzu, a było to z ... psami zadzierać ?. Swoją droga to żal mi Pana. Że też te cholerne zielone dywersyści się uparły i zawzięły na Pana. Jak nie zaginanie osi czasu, to wpuszczanie w krzaki, jak nie dopust Boży w postaci Emir to inna wścieklica. Ciężko Panie, ciężko, a te cholerne zielone ludki to już innego koloru tablic nie mają tylko ....zielone, jeszcze się o .....kolor ktoś czepi. Jak nie urok to ....siły trzecie , no i jak tu se rządzić w spokoju.

Stara tablica :

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/16e6dae8dbe542c075e88452c90f3009,20,19,0.jpg[/IMG]

A tu nowa tablica :

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/46e9c8887e86f983efe599d107aa44b7,20,19,0.jpg[/IMG]

PS. Choćby dla tej zmiany na bramie warto było, bo jak się okazało to działa, choć trudno się przyznać.
I jeszcze gratuluję gadzinówki w lokalnej TV i profeski tego wywiadowcy co to tego wywiuda robił. Niczym 'Pośpieszny' podrzucał odpowiedzi. No rośnie nam ......młodziak, rośnie

Link to comment
Share on other sites

Kochani Dogomaniacy:loveu:, którzy macie baczenie na wieluński schron - przybijcie piątkę:happy1: - wespół zespół zmusiliśmy administratora schroniska do wywieszenia tablicy informacyjnej, z której jasno wynika, kiedy schronisko jest otwarte.

A teraz będziem sprawdzać :p

Tak, jak to napisał Pies Wolny - warto było się dobijać przez kilka miesięcy o psy ze Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, bo dzięki naszym wspólnym działaniom - Emir, tajemniczych Dogomaniaków i moim zmusiliśmy administratora schroniska do poprawy warunków bytowania psów podczas tej wyjątkowo ciężkiej i długiej zimy.
Zmusiliśmy administratora i urzędników do pracy i do liczenia się z opinią publiczną.

Kontynuując - obecnie w sprawie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu oczekuję na odpowiedzi oraz kserokopie dokumentów - to od Pana Burmistrza Wielunia.

Natomiast od Pana Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii otrzymałam pismo w trybie postanowienia z informacją, iż postępowanie administracyjne w sprawie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, którą podnosiłam w pismach do ŁWLW oraz Krajowego Lekarza Weterynarii, zostało przedłużone do dnia 15 maja 2010 r. w związku ze złożonością sprawy i prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']Kochani Dogomaniacy:loveu:, którzy macie baczenie na wieluński schron - przybijcie piątkę:happy1: - wespół zespół zmusiliśmy administratora schroniska do wywieszenia tablicy informacyjnej, z której jasno wynika, kiedy schronisko jest otwarte.

A teraz będziem sprawdzać :p

Tak, jak to napisał Pies Wolny - warto było się dobijać przez kilka miesięcy o psy ze Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, bo dzięki naszym wspólnym działaniom - Emir, tajemniczych Dogomaniaków i moim zmusiliśmy administratora schroniska do poprawy warunków bytowania psów podczas tej wyjątkowo ciężkiej i długiej zimy.
Zmusiliśmy administratora i urzędników do pracy i do liczenia się z opinią publiczną.

Kontynuując - obecnie w sprawie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu oczekuję na odpowiedzi oraz kserokopie dokumentów - to od Pana Burmistrza Wielunia.

Natomiast od Pana Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii otrzymałam pismo w trybie postanowienia z informacją, iż postępowanie administracyjne w sprawie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, którą podnosiłam w pismach do ŁWLW oraz Krajowego Lekarza Weterynarii, zostało przedłużone do dnia 15 maja 2010 r. w związku ze złożonością sprawy i prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym.[/QUOTE]

Brawo, Czapki z głów ....:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]a.piurek [/B]:-) dziękuję Ci pięknie w imieniu naszego całego nieformalnego zespołu.

Przypomniało mi się z uwagi na Twój poprzedni avatar, iż podczas dni Żałoby Narodowej otrzymałam od fundacyjnych sms z nr 724 877 230 wysłany dnia 16 kwietnia 2010 r. o godz. 17.36 o treści:
" Szkoda ze nie zabrali cie do katynia byloby wreszcie swieze powietrze na [[I]tu nazwa ulicy przy której mieszkam[/I]] musisz jeszcze pokutowac ty zarazo egipska tfu! "

To, co o mnie mówią inni zawsze latało mi setką, ale tym razem nie chodzi o mnie ale o wyjątkowo obrzydliwą podłość kontekstu i braku szacunku dla miejsca KATYŃ, które dla Polaków - zarówno historycznie, jak i w dobie współczesnej, jest wyjątkowym symbolem ...

Powyższym sms, a wcześniej tym wszystkim, co robili z psami, fundacyjni potwierdzili wystarczająco, iż są 273,15 w minusie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]a.piurek [/B]:-) dziękuję Ci pięknie w imieniu naszego całego nieformalnego zespołu.

Przypomniało mi się z uwagi na Twój poprzedni avatar, iż podczas dni Żałoby Narodowej otrzymałam od fundacyjnych sms z nr 724 877 230 wysłany dnia 16 kwietnia 2010 r. o godz. 17.36 o treści:
" Szkoda ze nie zabrali cie do katynia byloby wreszcie swieze powietrze na [[I]tu nazwa ulicy przy której mieszkam[/I]] musisz jeszcze pokutowac ty zarazo egipska tfu! "
To, co o mnie mówią inni zawsze latało mi setką, ale tym razem nie chodzi o mnie ale o wyjątkowo obrzydliwą podłość kontekstu i braku szacunku dla miejsca KATYŃ, które dla Polaków - zarówno historycznie, jak i w dobie współczesnej, jest wyjątkowym symbolem ...
Powyższym sms, a wcześniej tym wszystkim, co robili z psami, fundacyjni potwierdzili wystarczająco, iż są 273,15 w minusie.[/QUOTE]


Te 273,15 na minusie to dopiero pierwszy kroczek. Otrzymanego przez Ciebie smsa skomentuję tylko jednym:

"Są dwie nieograniczone rzeczy: wszechświat i ludzka głupota. Co do pierwszej kwestii mam pewne wątpliwości”.
Albert Einstein

Tym, którzy go Ciebie wysłali życzę dobrego samopoczucia, cieszcie się nim, póki możecie... Bo wiem, że to już niedługo.

Odi, gdybyśmy nie walczyli o rzeczy ważne bylibyśmy nikim. Jestem Z Wami :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi'][B]a.piurek [/B]:-) dziękuję Ci pięknie w imieniu naszego całego nieformalnego zespołu.

Przypomniało mi się z uwagi na Twój poprzedni avatar, iż podczas dni Żałoby Narodowej otrzymałam od fundacyjnych sms z nr 724 877 230 wysłany dnia 16 kwietnia 2010 r. o godz. 17.36 o treści:
" Szkoda ze nie zabrali cie do katynia byloby wreszcie swieze powietrze na [[I]tu nazwa ulicy przy której mieszkam[/I]] musisz jeszcze pokutowac ty zarazo egipska tfu! "

To, co o mnie mówią inni zawsze latało mi setką, ale tym razem nie chodzi o mnie ale o wyjątkowo obrzydliwą podłość kontekstu i braku szacunku dla miejsca KATYŃ, które dla Polaków - zarówno historycznie, jak i w dobie współczesnej, jest wyjątkowym symbolem ...

Powyższym sms, a wcześniej tym wszystkim, co robili z psami, fundacyjni potwierdzili wystarczająco, iż są 273,15 w minusie.[/QUOTE]


Tego sms nawet nie ma co komentować....

Wszystko to świadczy jednak o tym, że zaczynają
mieć kiełkującą świadomość powagi swojej sytuacji,
jednak o świadomość wątpliwej moralności działań,
wysyłających sms nie podejrzewam :evil_lol:

Odi, tak trzymaj :klacz:

Link to comment
Share on other sites

a.piurek - bardzo trafnie dobrałaś do zaistniałej sytuacji myśl A.E. :cool2:

Dana:loveu: i a. piurek:loveu: dziękuję Wam za pamięć o Psach Wieluńskich - tych ze Zwierzyńca i tych od ECHO.

[B] [/B]

Dzisiaj, tj. dn. 8 maja 2010 r. w TVN 24 o godz. 11.35 kahoona w imieniu EMIR będzie mówiła n/t okrucieństwa wobec zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W minionym tygodniu otrzymałam od fundacyjnych dam i huzarów list:

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/f8faa6d5b922e11080a21e7a7d57590d,20,19,0.jpg[/IMG]


Tym razem zostałam przez fundacyjnych mianowana na straszaka gmin i miast, propagatora oraz pisarza.

Co tak cienko przędziecie - fundacyjni, a gdzie nieodżałowana "[COLOR=Magenta]paszkwa[/COLOR]":B-fly:, że już nie wspomnę o wykwintnej "[COLOR=Magenta]kurwie[/COLOR]":facelick:?

Z uwagi na owo a/a - cieszę się, żeście fundacyjni tacy skrupulatni.
Wkrótce będziecie mieli okazję pokazać archiwalia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']W minionym tygodniu otrzymałam od fundacyjnych dam i huzarów list:
[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/f8faa6d5b922e11080a21e7a7d57590d,20,19,0.jpg[/IMG]

Tym razem zostałam przez fundacyjnych mianowana na straszaka gmin i miast, propagatora oraz pisarza.
Co tak cienko przędziecie - fundacyjni, a gdzie nieodżałowana "[COLOR=Magenta]paszkwa[/COLOR]":B-fly:, że już nie wspomnę o wykwintnej "[COLOR=Magenta]kurwie[/COLOR]":facelick:?

Z uwagi na owo a/a - cieszę się, żeście fundacyjni tacy skrupulatni.
Wkrótce będziecie mieli okazję pokazać archiwalia.[/QUOTE]

Odi to Ty teraz jesteś Ktoś, czapka z głowy...
Ty chyba w jakiej mafii skoro potrafisz zastraszyć tyle osób z współpracujących Gmin i miast... O propagowaniu pomówień i pisaniu paszkwili nie wspomnę...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Ręce opadają, że fundacyjni są tak żałośni w swoim postępowaniu, PO PROSTU ŻENADA.:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Hej Cruella. Podobno zaczęło ci brakować kasy na nowe prepaidy, żeby sesemesy wysyłać. Chyba popełniłaś błąd tym razem, z jednego nr tel. 724 877 230 ślesz sesemesy do Emirowej i Odi. Jutro będę w Wieluniu to mogę Ci podrzucić parę groszy, no tak na dwie nowe karty, a niech tam nawet i dziesięć złociszy ci dam - ty luuubisz kasiorę !
Cruella jeszcze jedno. Chcę żebyś wiedziała, że Twoja prywatność skończyła się razem z powołaniem na funkcję i opublikowaniem tego w internecie - ja tego nie zrobiłem, ale jest !.
A teraz do rzeczy Cruella, chcę żebyś wiedziała co sądzę o osobie która podpisała to głupkowate pismo do Odi. Otóż to jest idiotka jakaś z nieświeżym i sfermentowanym chuchem, dno moralne i zakała ludzkości, i to nie z powodu tego pisma, bo to pismo gooowno znaczy. Jak możesz sobie wyobrazić jeszcze coś gorszego to spokojnie też podrzuć to tej psycholce. Znasz ją, ... nie, ....znasz, jak własne odbicie w lustrze. Powiem Ci Cruella tyle : czekamy.
Cruella .... do jutra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"a.piurek"']Odi to Ty teraz jesteś Ktoś, czapka z głowy...
Ty chyba w jakiej mafii skoro potrafisz zastraszyć tyle osób z współpracujących Gmin i miast... O propagowaniu pomówień i pisaniu paszkwili nie wspomnę...[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/quote]

a.piurek - otóż to - teraz, gdy trzeba będzie kogoś postraszyć, coś rozpropagować lub napisać zgłaszam swoją kandydaturę, a referencje otrzymam od fundacji Zwierzyniec :evillaug:

Wellington - oni czyli fundacyjni z Fundacji Zwierzyniec już są w praniu razem z namaczaniem - w ich sprawie właśnie zostało złożone czwarte doniesienie, tym razem na Policję.

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam pismo od Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii:

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/8fab4dc8836b572ccd976152cfc1c3b1,20,19,0.jpg[/IMG]




[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/e60ca790910ad49d8d7e99903897d940,20,19,0.jpg[/IMG]


Moja odpowiedź wysłana pocztą elektroniczną w dniu 25 maja 2010 r.

[quote][FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]Szanowny Pan [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]Dr n. wet. Roman Owecki[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]ul. Proletariacka 2/6[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Lucida Sans Unicode][SIZE=2][B]93-569 Łódź[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Szanowny Panie,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Niniejszym odnoszę się do pisma Pana znak WIWorg 0551/3-3/2010 z dnia 13.05.2010 r.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]1) Dziękuję za przesłanie mi kserokopii zaświadczeń o ukończeniu kursu pn. Sanitariusz zwierząt w schronisku - specjalność opiekun psów przez osoby będące pracownikami schroniska.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Z zaświadczeń wynika, iż osoby będące pracownikami Schroniska dla zwierząt w Wieluniu uczestniczyły w kursie w dniach od 29.06.2009 r. do 04.07.2009 r., czyli na ponad sześć miesięcy przed inspekcją schroniska dokonaną w dniu 18 stycznia 2010 r. przez Panią Krystynę Sroczyńską - Prezes Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR w obecności m.in. biegłego sądowego lekarza weterynarii Pana Sławomira Borkowskiego, kiedy to okazało się, iż w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu ma miejsce znęcanie się nad zwierzętami, zaś wszyscy pracownicy schroniska z Panem Janem Urbaniakiem na czele nie mają żadnej wiedzy na temat przedmiotu umowy publicznej, którą realizują, do czego osobiście przyznał się Pan Jan Urbaniak przed kamerami TVP Info. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Stąd wniosek, iż wiedza, którą pracownicy firmy ECHO administrującej Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu rzekomo nabyli na w/w kursie, jest im obca.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Świadczą o tym dobitnie fakty łamania prawa, w tym ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez administratora tego schroniska firmę ECHO.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Zgłaszane przeze mnie w moich pismach znęcanie nad zwierzętami w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu znalazło potwierdzenie zarówno podczas wizytacji schroniska przez doświadczonego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt - Panią Krystynę Sroczyńską Prezes Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR, jak również podczas kontroli schroniska przez Inspekcję Weterynaryjną o czym świadczy m.in. zapis w uzasadnieniu decyzji nr 8/10 wydanej w dniu 20.01.2010 r. przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu [I](scan[/I] [I]decyzji w załączeniu).[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Pracownikiem firmy ECHO zatrudnionym w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu, który absolutnie nie powinien pracować ze zwierzętami jest Pan Jan Ł. (zaświadczenie o ukończeniu kursu nr z rejestru: 14/7/2009 ), w obecności którego i na którego widok bezdomne psy zgromadzone w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu okazywały ogromny lęk i przerażenie usiłowując się ukryć.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Jest oczywiste, iż zwierzę zachowuje się adekwatnie do swoich odczuć, zatem taka reakcja bezdomnych psów na widok ich "opiekuna" świadczy jednoznacznie i wyczerpująco o tym, iż Pan Jan Ł. źle traktował te bezdomne psy dodatkowo przysparzając tym zwierzętom cierpienia, co wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami z art. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Dla osób tak postępujących ze zwierzętami, jak pracownik firmy ECHO Pan Jan Ł., nie może być miejsca pracy w schronisku dla zwierzat, w tym przypadku w jednostce nadzorowanej przez Inspekcję Weterynaryjną, gdyż wg art. 34 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w powiązaniu z art. 1 pkt 1 j) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych to właśnie Inspekcja Weterynaryjna ma obowiązek przestrzegania przepisów o ochronie zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Z uwagi na powyższe proszę o odpowiedź na pytanie: [B]Czy pracownik firmy ECHO Pan Jan Ł. nadal pracuje w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu ? [1][/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]2) Nie odniósł się Pan wcale do podnoszonych przeze mnie w moich pismach faktów naruszania wymagań weterynaryjnych przez podmiot prowadzący działalność nadzorowaną - Schronisko dla zwierząt w Wieluniu w zakresie[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]a) [FONT=Tahoma]§ 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk (Dz.U. 04.158.1657) - w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu brak wybiegów dla zwierząt[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]b) [FONT=Tahoma]§ 4 ust. 3 w/w rozporządzenia - w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu zwierzęta nie mają w boksach zapewnionego swobodnego poruszania się oraz nie mają zapewnionego stałego dostępu do wody zdatnej do picia.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Taki stan faktyczny wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami określone w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w zakresie art.6.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Stan taki w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu trwa permanentnie, zatem nieustannie dochodzi do łamania prawa przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu oraz Szanownego Pana z racji sprawowania nadzoru nad Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Wieluniuw zakresie art 34 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w odniesieniu do przywołanego powyżej rozporządzenia, a także w zakresie art. 8 ust.1 oraz ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, gdyż pomimo stwierdzania faktów, iż przy prowadzeniu działalności nadzorowanej w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu są naruszone wymagania weterynaryjne określone dla tej działalności, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu nie wydał decyzji w trybie art. 8 ust. 1 pkt 2 lub art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, albowiem byłoby to odnotowane - obowiązek wg art. 11 ust. 1 w/w ustawy, w rejestrze podmiotów prowadzących działalność nadzorowaną, co jest uwidocznione w wyciągu z rejestru podmiotów nadzorowanych przez Inspekcję Weterynaryjną na terenie woj. łódzkiego podanego do publicznej wiadomości przez Głównego Lekarza Weterynarii.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Istnieje wszakże możliwość wdrożenia postępowania naprawczego, skutecznie eliminującego powyżej przytoczone stwierdzone naruszenie wymagań weterynaryjnych przez podmiot prowadzacy działalność nadzorowaną, w postaci modernizacji boksów.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Przykładowo można zdemontować co drugą przegrodę rozdzielającą sąsiednie boksy, tworząc w ten sposób kolejno jeden większy boks z każdych dwóch sąsiadujących boksów.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Wówczas możliwe będzie zapewnienie zwierzętom swobodnego poruszania się w boksach.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Możliwe będzie również zamocowanie stałego poidła na jednej ze ścian boksu, co zapewni zwierzętom stały dostęp do wody zdatnej do picia, oczywiście przy uzupełnianiu poideł w wodę.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Owszem - takie rozwiązanie spowoduje zmniejszenie liczby boksów w schronisku, a tym samym zmniejszy ilość psów w schronisku, jednakże należy pamiętać o tym, iż Schronisko dla zwierząt w Wieluniu jest schroniskiem miejskim i nie byłoby ono przepełnione ponad wszelkie wyobrażalne granice, gdyby nie fakt nieuprawnionego przyjmowania olbrzymiej ilości psów przez Fundację Zwierzyniec do tego schroniska z terenu 38 gmin sześciu województw.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Oczekuję ze strony Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu skutecznej kontroli firmy ECHO - podmiotu aktualnie prowadzącego Schronisko dla zwierząt w Wieluniu, czy proceder taki - przyjmowania psów spoza Wielunia, nie jest nadal kontynuowany.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]3) Nie odniósł się Pan również do podnoszonego przeze mnie w moich pismach opracowania przez podmiot prowadzący czynność nadzorowaną, wg art. 1 pkt 1 j) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, procedury sprzątania boksów wykluczającą mycie boksów wodą z węża w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Podkreślam po raz wtóry z naciskiem, iż mycie boksów wodą z węża jest absolutnie niedopuszczalne w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu z racji ciasnych boksów - klatek, w których zwierzęta nie mają nawet zapewnionej możliwości swobodnego poruszania się, stąd podczas mycia klatek psy są moczone, nie mają możliwości wyschnąć, gdyż boksy - klatki są pozbawione dostępu promieni słonecznych, co prowadzi do wyziębiania organizmów zwierząt i skutkuje chorobami.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Taki stan rzeczy wyczerpuje znęcanie się nad zwierzętami określone w art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt nie tylko przez konkretnych pracowników firmy ECHO myjących w omawiany powyżej sposób boksy, ale także przez administratora schroniska Pana Jana Urbaniaka, który nie wprowadził procedury mycia boksów wykluczającej znęcanie się nad zwierzętami zamieszkującymi boksy, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu, który pomimo ciążącego nad nim obowiązku nadzoru nad Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu, dopuszcza do zaistniałej sytuacji oraz Szanownego Pana nadzorującego pracę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Oczekuję konkretnych działań Inspekcji Weterynaryjnej - art. 34 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w powiązaniu z art. 1 pkt 1 j) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, w tym obszarze istotnym dla dobrostanu zwierząt oraz wymaganym z racji istniejącego prawa, które to działania w sposób jednoznaczny i ostateczny wyeliminują opisany powyżej proceder znęcania się nad psami zgromadzonymi w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu. [/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]4) W swoim piśmie podaje Pan informację - cytuję "... fakt zabrania przez Fundację "Zwierzyniec" całości ewidencji zwierząt prowadzonej w czasie administrowania Schroniskiem w chwili rozwiązania umowy o administrowanie podmiotem. Fundacja dokonała zawłaszczenia wyżej opisanej dokumentacji bez wiedzy i zgody właściciela Schroniska, którym jest Burmistrz Wielunia, a także bez wiedzy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu pozostawiając jedynie wypis z dokumentacji zawierajacy listę zwierząt przebywających w Schronisku w chwili zmiany administratora obiektu."[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][B]Proszę o przesłanie mi kserokopii owego w/w "wypisu z dokumentacji".[/B] [B][2][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][B]Proszę o przesłanie mi kserokopii protokołu przekazania obiektu nadzorowanego Schroniska dla zwierząt w Wieluniu przez Fundację "Zwierzyniec". [3][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]5) [B]Proszę o przesłanie mi kserokopii prowadzonego przez firmę ECHO w okresie od dnia 1 maja 2009 r. do dnia przesłania informacji wykazu zwierząt przebywających w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu. [4][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Niezrozumiałe jest dla mnie stanowisko Pana zawarte w Pana piśmie - cytuję: " ... a ewidencja zwierząt przebywających w schronisku i dokumentacja dotycząca poszczególnych zwierząt uległa znacznej poprawie i uporządkowaniu".[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Otóż, jak Pan doskonale wie - prowadzony przez podmiot prowadzący schronisko wykaz zwierząt przebywających w schronisku nie może być dowolnym zbiorem danych, zależnym od inwencji i wyobraźni podmiotu prowadzącego rejestr, gdyż [FONT=Tahoma]§ 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk (Dz.U. 04.158.1657) w sposób wyraźny i jednoznaczny określa zawartość takiego wykazu sformułowaniem o brzmieniu: " Wykaz o którym mowa w ust. 2 zawiera", nie zaś "może zawierać".[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Jak zatem należy rozumieć tę " znaczną poprawę" oraz "uporzadkowanie" prowadzonej ewidencji - wykazu ?[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Wykaz musi być prowadzony przez firmę ECHO zgodnie z przytoczonym powyżej przepisem obowiązującego prawa, a jeśli nie jest tak prowadzony, wówczas ma miejsce naruszenie wymagań weterynaryjnych przy prowadzeniu przez firmę ECHO Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, co winno skutkować działaniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu określonym art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, czyli wydaniem odpowiedniej decyzji.[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]6) Dziękuję za przesłanie mi kserokopii decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu numer 8/10 z dnia 20 stycznia 2010 r. nakazującej administratorowi Schroniska dla zwierząt w Wieluniu poprawę oznakowania zwierząt przebywających w obiekcie oraz poprawę sposobu prowadzenia ewidencji zwierząt. [I](scan decyzji w załączeniu)[/I][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Proszę o odpowiedź na pytanie: [B]Jakie są następstwa wydania w/w decyzji ? [5][/B][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Proszę o odpowiedź na pytanie: [B]Czy podmiot prowadzący działalność nadzorowaną wykonał należycie i w terminie nakaz usunięcia wskazanych uchybień ? [6][/B][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]W/w decyzja nr 8/10 jest obarczona wadą, gdyż uzasadnienie prawne decyzji nie odnosi się do sentencji decyzji i nie pokrywa się z uzasadnieniem faktycznym.[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]7) Informację o zaginięciu w samym tylko 2008 r. co najmniej 399 psów przyjętych przez Fundację "Zwierzyniec" z kilkudziesięciu gmin do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu otrzymał Pan już w listopadzie 2009 r. od Pani Joanny Kawczyńskiej w piśmie z dnia 04.11.2009 r. ([I]scan pisma w załączeniu)[/I] i udzielił Pan odpowiedzi Pani Joannie Kawczyńskiej w piśmie WIWorg-0551/4/2009 z dnia 08.12.2009 r. [I](scan pisma w załączeniu)[/I][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Nie jest zatem prawdą, iż o zaginięciu w 2008 r. co najmniej 399 psów przyjętych do administrowanego przez Fundację "Zwierzyniec" i nadzorowanego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu, Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, dowiedział się Pan z otrzymanej ode mnie korespondencji.[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Zważając na powyższe - wątpliwe jest, ażeby dopełnił Pan w sposób należyty i z najwyższą starannością , czyli bez dopuszczenia się zbędnej zwłoki, obowiązku określonego w [FONT=Tahoma]§ 2 art. 304 kpk: "Instytucje państwowe i samorzadowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynnosci do czasu przybycia organu powołanego do scigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarzadzenia, aby nie dopuscić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa".[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Z wyrazami szacunku[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Anna Cyndecka[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]Link do pisma Pani Joanny Kawczyńskiej, które zamieszczone jest na stronie Biura Ochrony Zwierząt Fundacji dla Zwierząt ARGOS:
[URL]http://www.boz.org.pl/lz/wielun/ewid/091104_jk.pdf[/URL]

Link do odpowiedzi udzielonej Pani Joannie Kawczyńskiej przez Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii również zamieszczonej na stronie Biura Ochrony Zwierząt Fundacji dla Zwierząt ARGOS:
[URL]http://www.boz.org.pl/lz/wielun/ewid/wiw_091208.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Malagos, jedna z dziewczyn userów niesławnego forum Zwierzyńca przekazała na wątku : [URL="http://www.dogomania.pl/threads/175468-pomoc-wielun-%21%21-**/page2"]http://www.dogomania.pl/threads/175468-pomoc-wielun-!!-**/page2[/URL]

w poście nr 17 takie info:
[quote]
Zostałam dziś wezwana na nasz miejscowy posterunek policji - a że to pierwszy raz w moim dość dlugim życiu, przeżywałam sprawę. Okazało sie, ze policja musi mnie przesłuchać w zwiazku ze sprawą Wielunia. Pokazano mi skan karty adopcyjnej Zulki, czy to mój podpis na niej widnieje. Równo, co do dnia, 3 lata temu wzięłam Zulkę na dt, ale po roku stało się jasne, ze Zulka jest nieadoptowalna, bo ma zaburzenia psychiczne i siedzi sobie u nas w najlepsze.Tak, wszystko sie zgadzalo, tę kartę dostałam razem z Zulką i po wypełnieniu odesłałam na adres schroniska. Policjant pyta, czy byłam w Wieluni. Nie, nie byłam, psa przywiozły wolontariuszki. W tym momencie poprosiłam, by przerwał pisanie na komputerze i w skrócie opowiedziałam o dogomanii, wyciaganiu psów ze schronisk, przewozeniu przez osoby zaangazowane, których nazwiska nie znam ( bo pytał, kto mi psa przywiózł), widziałam zdziwienie w jego oczach, ale że zna mnie od strony pro-zwierzęcych interwencji uwaznie słuchał.
To tyle, widać, że sprawa Wielunia trwa i są sprawdzane dokumenty schroniska. [/quote]Znaczy dzieje się. A ja od znajomych Cruelli w mieście W. dowiaduję się , że nic się nie dzieje, że to ściema, że nie jest prowadzone żadne postępowanie - a to proszę, zawijane są sreberka, a ładnie to tak kłamać ?
Każdy może się bronić, pewnie, tak jak umie, tak się broni.

Link to comment
Share on other sites

tak,oto "domowy" hotelik Aliny S,400 zł mały pies, 700 duży.
[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images35.fotosik.pl/152/14955e076c17427emed.jpg[/IMG][/URL]

Podobno na samym początku funkcjonowania"hotelu" warunki faktycznie byly domowe. Potem babsztyl zyskał zaufanie i jechał na nim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']tak,oto "domowy" hotelik Aliny S,400 zł mały pies, 700 duży.
[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images35.fotosik.pl/152/14955e076c17427emed.jpg[/IMG][/URL]

Podobno na samym początku funkcjonowania"hotelu" warunki faktycznie byly domowe. Potem babsztyl zyskał zaufanie i jechał na nim.[/QUOTE]
matko 700 zł to masa kasy, chyba też zaczne brać płatne tymczasy,
nie byłoby wtedy problemów z wyżywieniem reszty gromady;-(

ale policzmy, marakron 1 na dwa dni ok. 2 zł. Czyli 30 zł na miesiąc. Mięso, ścinki itp. min 3 zł na dzień czyli 90 zł, karma sucha max 50 zł na miesiąc.
Suma 170
Biorąc pod uwage, że zapewne psy nic więcej nie dostawały na dużym psie zysk 530 zł.
Nieźle;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona77']matko 700 zł to masa kasy, chyba też zaczne brać płatne tymczasy,
nie byłoby wtedy problemów z wyżywieniem reszty gromady;-(

ale policzmy, marakron 1 na dwa dni ok. 2 zł. Czyli 30 zł na miesiąc. Mięso, ścinki itp. min 3 zł na dzień czyli 90 zł, karma sucha max 50 zł na miesiąc.
Suma 170
Biorąc pod uwage, że zapewne psy nic więcej nie dostawały na dużym psie zysk 530 zł.
Nieźle;)[/QUOTE]
Iwona77 jesteś straaaasznie rozrzutna.
Licz : 400 g makaron TESCO za 0,80 gr x 2 = 1,6 zł za 800 g makaronu, do tego korpusy kurzęce za 2,80 zł/kg (jeden korpus średnio 0,85 kg). Czyli masz 1650 g 'surowej' karmy za 3,98 zł czyli surowizna za 2,41 zł/kg.
Makaron gotuje się zgodnie z przepisem na pranie 4 do 5 min. , mięso można parzyć 10 min we wrzątku - więc koszty obróbki termicznej na 1 kg surówki ( kuchnia gazowa) to w górę licząc ca. 1,20 zł/kg. Znaczy masz karmę gotową do 'talerza' za 3,61 zł/kg. Na miesiąc dla jednego dużego psa (jeśli gościa karmisz) potrzebujesz tej mieszanki ca. no niech będzie 17 kg (utuczysz gościa i będzie Ci robił reklamę), czyli potrzeba na to 61,37 zł. Znaczy ZYSK = 638.63 od średnio dużego łba.
Sama widzisz, wyrzucasz kasiorę w błoto. Jak się dowie o tym Cruella to Ci nie wybaczy do końca życia.
I wszystko to przy założeniu, że karmisz co dzień. :diabloti:

Recepta jest prosta - WYRWAĆ CHWASTA I ... SPALIĆ.

PS. Ogłaszam konkurs bez nagród z jednym pytaniem. Skąd znam ten przepis na tę karmę ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...