Jump to content
Dogomania

MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec


Odi

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W wydaniu Dziennika łódzkiego z dnia 20.01.2001 Pan red. Daniel Sibiak - [B]DZIĘKUJĘ - [/B]zamieścił pierwsze reakcje urzędnika wieluńskiego magistratu Pana Naczelnika Waldemara Kluski na inspekcję przeprowadzoną przez EMIR w wieluńskim schronisku i w konsekwencji złożone przez EMIR doniesienie do Prokuratury w związku z tragicznym dobrostanem psów w tym schronisku i nieustanne łamanie prawa przez właściciela schroniska - miasto Wieluń i kolejnego, wybranego w przetargu przez miasto, administratora schroniska firmę Echo z Wielunia.
Tu można poczytać i skomentować :

[URL]http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/294397,policja-wszczela-postepowanie-w-sprawie-wielunskiego,id,t.html#dodaj-komentarz[/URL]

Jak to wszystko wyglądało widzieliśmy w TV. Pokazała TV regionalna z Łodzi - ok. 1,5 min reportaż informacyjno-demaskujący i ogólnopolska - ok. 8 min. reportaż porażający.
Kto widział ten wie , kto nie - niech szuka po archiwach to się dowie, na szczęście nie ma cenzury.

Inspekcja Emir rozpoczęła się w poniedziałek rano tj. 18.01.2010 - to ważne. jak mówią naoczni wieluńscy świadkowie - dym był na sto dwa. I dobrze bo słusznej sprawie. Jednak jeden z 'zaspanych' żołnierzy magistratu - potem też dotarł na miejsce akcji, przysłał nam odpowiedź drogą elektroniczną na złożoną przez Odi petycję ws. katastrofalnego stanu schroniska i sposobu administrowania nim.

[B]Oto petycja - apel Odi wysłana w/g rozdzielnika w dniu 09.01.2010

[/B][FONT=arial]----- Original Message ----- [/FONT]
[FONT=arial][B]From:[/B] [EMAIL="[email protected]"]JC[/EMAIL] [/FONT]
[FONT=arial][B]To:[/B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT]
[FONT=arial][B]Cc:[/B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"]Kawczyńska, Joanna[/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"]Aniela Roehr[/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"]Sibiak, Daniel[/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"]fundacja.emir[/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT]
[FONT=arial][B]Sent:[/B] Saturday, January 09, 2010 4:11 PM[/FONT]
[FONT=arial][B]Subject:[/B] Schronisko dla zwierząt w Wieluniu[/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=2]Szanowny Panie Naczelniku,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]niejednokrotnie miałam sposobność i przyjemność rozmawiać telefonicznie z Panem na temat Schroniska dla zwierząt w Wieluniu oraz niesławnej fundacji "Zwierzyniec".[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Ostatnia nasza rozmowa miała miejsce bodajże na początku grudnia 2009 r.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wówczas sygnalizowałam Panu nieprawidłowości, jakie mają miejsce w miejskim Schronisku dla zwierząt w Wieluniu, którym administruje firma "Echo". [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Okazuje się, iż w tej sprawie nic się nie zmieniło.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nieprawidłowości te to m.in.:[/SIZE][/FONT]

[LIST=1]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Mycie boksów wodą, w ten sposób, że polewane są wodą psy, co jest niedopuszczalne i w miesiącach poza okresem letnim wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami - Art. 6 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/B] [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Brak słomy w boksach lub też drewnianych podestów na których zwierzęta mogłyby zimą się położyć bez narażania na odmrożenia, przemarznięcie, wychłodzenie organizmu. Boksy w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu są drastycznie małe i nie spełniają norm w zakresie gabarytów. W tych boksach zwierzęta ledwie mogą się obrócić, a duże psy nawet z tym mają problemy, zatem boksy w miejskim Schronisku dla zwierząt w Wieluniu są dodatkowym źródłem cierpienia przetrzymywanych w nich zwierząt. Podłoże betonowe w boksach zimą podczas niskich temperatur zamarza i zwierzęta znajdujące się w boksach są nieustannie narażone na odmrożenia i przemarznięcia. Przetrzymywanie zwierząt w takich warunkach wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami - Art. 6 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/B] [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Kilkanaście psów przebywających w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu jest pozbawionych możliwości schronienia przed zimnem, gdyż w boksach, w których przebywają nie ma bud, które powinny tam być. Zatem te kilkanaście psów wegetuje, a właściwie dogorywa leżąc na betonie - bez bud, bez podestów drewnianych, nawet bez podściółki w postaci słomy. Taki sposób prowadzenia "opieki" nad zwierzętami zgromadzonymi w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami - Art. 6 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/B][/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jest mi wiadome, iż w listopadzie 2009 r. do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu zgłosił się Człowiek dobrej woli z propozycją dostarczenia słomy dla psów schroniskowych, tak, aby miały one szansę przeżyć ciężką zimę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Administrator Schroniska dla zwierząt - Jan Urbaniak, odmówił przyjęcia słomy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jan Urbaniak sam słomy nie zorganizował i tak, jak wspomniałam powyżej, psy w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu dogorywają na mrozie na przemarzniętym betonie - bez podściółki, bez podestów drewnianych, niektóre nawet bez bud.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Taka sytuacja jest w świetle obowiązującego prawa niedopuszczalna.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Taka sytuacja jest łamaniem Ustawy o ochronie zwierząt, zatem jest łamaniem prawa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli administrator Schroniska dla zwierząt w osobie Jana Urbaniaka nie umie należycie, tzn. zgodnie z przepisami prawa wykonywać usługi, którą zlecił mu Urząd Miejski w Wieluniu na podstawie przeprowadzonego postępowania w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn., że postępowanie mogło być obarczone wadą, gdyż praktyka wykazuje, iż firma Echo nie posiada jednak kwalifikacji do wykonywania tego zadania.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Zadanie sprawowania opieki nad zwierzętami zgromadzonymi w Schronisku dla zwierząt w Wielunie jest realizowane ze środków publicznych pochodzących z budżetu Miasta Wieluń.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Opieka nad psami zgromadzonymi w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu sprawowana przez administratora schroniska firmę Echo jest prowadzona w sposób łamiący obowiązujące ustawy:[/B][/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Ustawę o ochronie zwierząt[/B][/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Ustawę Prawo zamówień publicznych[/B][/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Ustawę o finansach publicznych[/B][/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2][B]Ustawę o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych[/B][/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest Urząd Miejski w Wieluniu, który nadzoruje wykonawcę firmę Echo i który płaci publiczne pieniądze pochodzące z budżetu Miasta i Gminy Wieluń firmie Echo za źle wykonywaną usługę.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Zatem wszystkie w/w ustawy łamie również Urząd Miejski w Wieluniu.[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Szanowny Panie z[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2] rozmów telefonicznych postrzegam Pana, jako Osobę odpowiedzialną, Człowieka prawego - Przyjaciela ludzi i zwierząt, stąd zwracam się do Pana z prośbą - apelem, aby [U]zechciał Pan skorzystać wreszcie ze swoich kompetencji i wyegzekwował od firmy Echo należyte sprawowanie opieki nad psami znajdującymi się w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/U][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W szczególności zaś dotyczy to:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]1) Bezwzględnego zakazu mycia boksów wodą w okresie zimowym, późnojesiennym i wczesnowiosennym.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]2) Wyposażenia każdego boksu w budę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]3) Wyposażenia każdego boksu w podest drewniany.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]4) Na okres zimy zaopatrzenia każdego boksu w słomę. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2] Słoma winna być rozrzucona w boksie grubą warstwą - z uwagi na beton oraz małe powierzchnie boksów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2] Słomą należy wymościć wnętrze bud.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Korzystając z przysługującego mi prawa do informacji publicznej proszę o poinformowanie mnie drogą poczty elektronicznej niezwłocznie, tj. najpóźniej do dnia 15 stycznia 2010 roku o podjętych przez Pana działaniach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Sprawa wymaga niezwłocznego działania i stanowczego egzekwowania z uwagi na życie i zdrowie zwierząt - psów zgromadzonych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Z wyrazami szacunku[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2](*******) Odi - [COLOR=DarkRed]moja edycja, dalej były dane adresowe

[B][COLOR=Red]OTO ODPOWIEDŹ PANA NACZELNIKA KLUSKI PRZESŁANA W DNIU INSPEKCJI TJ. 20.01.2010 ALE JAK WIDAĆ CHYBA ZANIM POWZIĄŁ O NIEJ (INSPEKCJI) WIADOMOŚĆ. CZY PAN KLUSKA PISZE PRAWDĘ OCEŃCIE SAMI. WIDAĆ JAK NA DŁONI INTENCJE DO ZAMIATANIA POD DYWAN. TYM RAZEM CHYBA DYWAN ZA MAŁY.

[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=arial]----- Original Message ----- [B]From:[/B] [EMAIL="[email protected]"]Waldemar Kluska[/EMAIL]
[B]To:[/B] [EMAIL="[email protected]"]JC[/EMAIL]
[B]Sent:[/B] Monday, January 18, 2010 10:38 AM
[B]Subject:[/B] Re: Schronisko dla zwierząt w Wieluniu
[/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]
Dzień dobry Pani![/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Z uwagą odczytałem Pani list z troską o nasze psy w schronisku.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Dziękuję za uwagi .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pragnę Panią poinformować,że w dniu 11 stycznia odbyła się kontrola powiatowego lekarz weterynarii,natomiast następnego dnia nasza kolejna z ramienia Wydziału. W dniu 13 stycznia natomias odbyliśmy wspólną kontrolę z Wojewódzkim lekarzem weterynarii.Protokołu z tej ostatniej kontroli i płynących z niej zalecen jeszcze nie otrzymaliśmy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Odpowiadając na uwagi Pani pragnę powiedzieć,że psy w schronisku mają słomę w budach i stosowne podesty gumowe , przez co są zabezpieczone na zimę przed mrozem. Nie potwierdziły się uwagi o myciu klatek wodą .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Dokonano zalecenia zwiększenia ilości słomy w klatkach i budach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jeszcze raz dziękuję za poczynione uwagi zapewniam ,że wzmocnimy starania o zabezpieczenie psów w tym trudnym czasie zimowym.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Z wyrazami szacunku Waldemar Kluska.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=DarkRed][B][COLOR=Red]
[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]No cóż , gdzie ta słoma i inne przejawy troski zobaczyliśmy w TV i przeczytaliśmy w poprzednim art. red. Sibiaka (był linkowany), a Powiatowy Lekarz Weterynarii stwierdził :
[/SIZE][/FONT][quote]
[COLOR=Red]...Gospodarze nie są przygotowani do okresu zimowego. W ubiegłym tygodniu skontrolowałem schronisko dwukrotnie. Jednego dnia słomy w boksach nie było wcale, drugiego trochę. Stąd administracyjna decyzja z wnioskiem o zwiększenie wyściółki - mówi Tomasz Burchaciński, powiatowy lekarz weterynarii.....[/COLOR]
[/quote]Teraz prywata w słusznej sprawie publicznej:

Panie Naczelniku, chciałoby się tropem wieszcza zawołać : Panie Pułkowniku, Panie Naczelniku ...... no jednak do Małego Rycerza z powieści to duuużo brakuje. Walczy Pan ofiarnie w imieniu swojego Pracodawcy , ale strzela Pan ślepakami - kłamstwo ma krótkie nogi.

Zważając na powyższe fakty proszę o publikację planu kontroli schroniska w Wieluniu, do którego sporządzenia jest Pan zobowiązany. Może planowa, stała kontrola wykonywania zadań publicznych powierzonych przez Urząd w Wieluniu firmie Echo w postaci zawarcia z nią umowy na administrowanie schroniskiem przyniesie jakieś efekty, np . natychmiastowe jej rozwiązanie.

Zresztą zapewne otrzymał Pan odpowiedź na swoje pismo. Więc teraz czekamy znowu my.

Z poważaniem
Pies Wolny

Link to comment
Share on other sites

Kluska pisze 18.01. [QUOTE][FONT=Arial][SIZE=2]że psy w schronisku mają słomę w budach[/SIZE][/FONT][/QUOTE],
a Pies Wolny pisze ze w tym samym dniu [QUOTE] zaszczycił nas swoja obecnością pan naczelnik Kluska, który pojawił się jak deus ex machina i usiłował ( w sposób b. mało elegancki) udowodnić, że to co widzimy - to fata morgana,, a tak naprawdę psy mają znakomite warunki.[/QUOTE]

Kluska : obrzydliwy wstretny pasozyt urzedniczy, scierwo skorumpowane tak jak reszta tej urzedniczej bandy w Wieluniu, w Zamosciu i w wielu innych miasteczkach .
W malo elegancki sposob probowal wmawiac ze czarne jest biale ? A jak mial inaczej ? Przeciez wiadomo skad pochodzi. Gdziezby sie mial nauczyc jakiejs oglady ? W swietlicy partyjnej ?
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']
Kluska : obrzydliwy wstretny pasozyt urzedniczy, scierwo skorumpowane tak jak reszta tej urzedniczej bandy w Wieluniu, w Zamosciu i w wielu innych miasteczkach .
W malo elegancki sposob probowal wmawiac ze czarne jest biale ? A jak mial inaczej ?
[/QUOTE]

:hmmmm:A ja sie przez wiele lat zastanawiałam jak to jest;Ewa walczyła z Kluska na noze,nawet prosiła mnie o porade prawną w kilku sprawach i ciągle była wojna..A jej następczyni Krystyna K od początku miała świetne stosunki z Kluska i żadnego problemu nie było nigdy.Pomna wojen Ewy zapytałam ja kiedys jak sie układaja relacje z tym panem i usłyszałam,ze doskonale.:niewiem:

Oj durna ja jest jednak i durna umrę..:wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aska7']A masz na jakimś trwałym nośniku te deklaracje, że doskonale.[/QUOTE]

Niestety nie mam.To było niedługo po objęciu przez p.Krystyne szefowania i do głowy mi nie przyszło,ze moze być coś złego.Wiem jednak,ze byłąm bardzo,ale to bardzo zdziwiona,ze p.Krystyna tak sie dobrze wyraza o Klusce i tak znakomicie układa sie jej współpraca z nim.Pomyślałam nawet,ze moze Ewa miała jakieś osobiste animozje do Kluski,albo nie potrafiłą sie dogadac.I na pewno z kimś o tym toczyłam rozmowy.Nie tylko bezpośrednie,ale tez albo przez gg,albo przez priva.Spróbuje to odszukac,choć bedzie trudne,od tego czasu zmieniałam komputer,a i pewne informacje uległy skasowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Matko jedyna!:angryy::angryy:
Ta Fundacja powinna zniknąć z powierzchni ziemi natychmiast!!!!
Jej działania są sprzeczne z celami statutowymi:mad:
Kontrola ze wszystkich możliwych urzędów!! Bezkarnie się działa do czasu!:angryy:[/QUOTE]

:diabloti::diabloti:rzeczywiscie nie do wiary....:crazyeye:zamknac natychmiast:shake:musze przebrnac przez caly watek

Biedne psiaki:-(:-(:-(:-(:shake:

Link to comment
Share on other sites

Coronaaj!
Nie zrozumiałam Twojego wpisu - jestem trochę zmęczona,bo wysyłam maile do gmin w sprawie Wojtyszek -patrz mój banerek;)
Mój wpis,który zacytowałaś, dotyczy fundacji o której pisze Pies Wolny.
Każdą fundację można zamknąć administracyjnym nakazem - bodaj przez MSWiA- jeśli jej działania łamią prawo oraz różne inne przepisy ;) Jeśli tylko zleci się kontrolę takiej:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Coronaaj!
Nie zrozumiałam Twojego wpisu - jestem trochę zmęczona,bo wysyłam maile do gmin w sprawie Wojtyszek -patrz mój banerek;)
Mój wpis,który zacytowałaś, dotyczy fundacji o której pisze Pies Wolny.
Każdą fundację można zamknąć administracyjnym nakazem - bodaj przez MSWiA- jeśli jej działania łamią prawo oraz różne inne przepisy ;) Jeśli tylko zleci się kontrolę takiej:lol:[/QUOTE]

Chodzilo mi ...zamknac te panie z Fundacji do pierdla , ze sie tak wyraze niecenzuralnie...w stanach juz by nie egzystowaly, a siedzialy...do tego zarabiaja na krzywdzie biednych psiakow...
A gdzie jest ta dobra pani Ewa, czy nie wyjechala za granice...

Link to comment
Share on other sites

Coronaaj!
Z tego co wiem,po lekturze wątku,to pani Ewa była naprawdę w porządku - dopiero po jej wyjeździe,gdy fundacją zaczęła rządzić pani,nazwana tu Cruelą - dopiero wtedy zaczęły się dziać te okropne rzeczy - i trwają do dziś:angryy:
I wierzę w to,że musi nastąpić kres tej gehenny psów:mad:
A może zrobić tak,jak w przypadku Wojtyszek?
Dowiedzieć się jakie gminy podpisują z nimi umowy i zacząć wysyłanie pism do tych gmin?
Zebrać dane - jakie to umowy,ile psów,za jakie pieniądze? Kto wyłapuje psy i je przekazuje pani Cruelli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"epe"']Z tego co wiem,po lekturze wątku,to pani Ewa była naprawdę w porządku - dopiero po jej wyjeździe,gdy fundacją zaczęła rządzić pani,nazwana tu Cruelą - dopiero wtedy zaczęły się dziać te okropne rzeczy - i trwają do dziś[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/anger.gif[/IMG]
I wierzę w to,że musi nastąpić kres tej gehenny psów[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_mad.gif[/IMG]
A może zrobić tak,jak w przypadku Wojtyszek?
Dowiedzieć się jakie gminy podpisują z nimi umowy i zacząć wysyłanie pism do tych gmin?
Zebrać dane - jakie to umowy,ile psów,za jakie pieniądze? Kto wyłapuje psy i je przekazuje pani Cruelli?[/quote]

Jest dokładnie tak, jak pisze epe.
[B]Mówiąc krótko - za czasów Ewy w schronisku wieluńskim było OK, zaś po wyjeździe Ewy, gdy schronisko wieluńskie pozostało pod zarządem Małgorzaty G. (nick MałGośka), Tomasza H. (nick Blink) oraz Krystyny K. (vel Cruelli) zrobiło się BE do n-tej potęgi.
Dość powiedzieć, iż w samym tylko 2008 r. w/w trzy osoby dopuściły się zaginięcia 399 psów odebranych z gmin.

[/B]Jeśli ktoś chciałby w sprawie zaginionych, za przyczyną Fundacji Zwierzyniec, psów z wieluńskiego schroniska pisać do gmin - proszę, podaję namiary na gminy, z których Fundacja Zwierzyniec odbierała psy za kasę:

[FONT=Tahoma]1) [B]Biała[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Biała[/FONT]
[FONT=Tahoma]Biała Druga 4b; 98-350 Biała[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Sławomir Świgoń[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Zbigniew Krej[/FONT]

[FONT=Tahoma]2) [B]Czastary[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Czastary[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Wolności 29; [/FONT]
[FONT=Tahoma]98-410 Czastary[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Paweł Głowacki[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected] [/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Janusz Galiński[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]

[FONT=Tahoma]3) [B]Sokolniki[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Sokolniki[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Piłsudskiego 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-420 Sokolniki[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Barbara Wyrwas[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Grzegorz Olszewski[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]4) [/FONT][FONT=Tahoma][B]Pątnów[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Pątnów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pątnów 48; 98-335 Pątnów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Grzegorz Smugowski[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jan Olszówka[/FONT]

[FONT=Tahoma]5) [B]Skomlin[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Skomlin[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Trojanowskiego 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-346 Skomlin[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Krzysztof Maras[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Maciej Jerz[/FONT]
[I][COLOR=red]
[/COLOR][/I][FONT=Tahoma]6) [/FONT][FONT=Tahoma][B]Ostrówek[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Ostrówek[/FONT]
[FONT=Tahoma]Ostrówek 115[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-311 Ostrówek[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Ryszard Turek[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Henryk Szczepaniak[/FONT][I][COLOR=red]

[/COLOR][/I]7) [FONT=Tahoma][B]Praszka[/B] (opolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miejski w Praszce[/FONT]
[FONT=Tahoma]Plac Grunwaldzki 13[/FONT]
[FONT=Tahoma]46-320 Praszka[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jarosław Tkaczyński[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Bogusław Łazik[/FONT]

[FONT=Tahoma][B]Olsztyn k. Częstochowy[/B] (śląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Olsztyn[/FONT]
[FONT=Tahoma]Plac Piłsudskiego 10[/FONT]
[FONT=Tahoma]42-256 Olsztyn[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Tomasz Kucharski[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Janusz Konieczny[/FONT][I][COLOR=red]

[/COLOR][/I][FONT=Tahoma]9)[/FONT][FONT=Tahoma] [B]Twardogóra[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta i Gminy Twardogóra[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Ratuszowa 14[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-416 Twardogóra[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz [/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jan Dżugaj[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Stanisław Adamski[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]

[FONT=Tahoma]10)[B] Opatów[/B] (śląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Opatów[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Kościuszki 27[/FONT]
[FONT=Tahoma]42-152 Opatów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. Bogdan Sośniak[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. Witold Łacny[/FONT]

[FONT=Tahoma]11)[/FONT][FONT=Tahoma] [B]Mstów[/B] (śląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy w Mstowie[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. 16 Stycznia 14[/FONT]
[FONT=Tahoma]42-244 Mstów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Zbigniew Wawrzyniak[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Zdzisław Gołdy[/FONT]

[FONT=Tahoma]12) [B]Murów [/B](opolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Murów[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Dworcowa 2[/FONT]
[FONT=Tahoma]46-030 Murów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Andrzej Puławski[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="%[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Józef Sołada[/FONT]

[FONT=Tahoma]13)[B] Długołęka[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Długołęka[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Wrocławska 18[/FONT]
[FONT=Tahoma]55-095 Długołęka[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Iwona Agnieszka Łebek[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Mirosław Duda[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]14) [B]Bierutów[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta i Gminy Bierutów[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Moniuszki 12[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-420 Bierutów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Władysław Bogusław Kobiałka[/FONT]
[I][FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][I][email protected][/I][/EMAIL][/FONT][/I]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Józef Skraburski[/FONT]

[FONT=Tahoma]15) [B]Kobiele Wielkie[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Kobiele Wielkie[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Reymonta 79[/FONT]
[FONT=Tahoma]97-524 Kobiele Wielkie[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Henryk Więckowski[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Janusz Rybak[/FONT]

[FONT=Tahoma]16) [B]Blachownia[/B] (śląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miejski w Blachowni[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Sienkiewicza 22[/FONT]
[FONT=Tahoma]42-290 Blachownia[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani mgr Anetta Ujma[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Jacek Kościelny [/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]17) [B]Konopiska[/B] (śląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Konopiska[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Lipowa 5[/FONT]
[FONT=Tahoma]42-274 Konopiska[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. Jerzy Socha[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodnicząca Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Danuta Budzik[/FONT]
[B]
[FONT=Tahoma]Wola Krzysztoporska[/FONT][/B] [FONT=Tahoma] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Kościuszki 5[/FONT]
[FONT=Tahoma]97-371 Wola Krzysztoporska[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt [/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Roman Drozdek[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Ryszard Olejnik[/FONT]

[FONT=Tahoma]19) [B]Oleśnica[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Oleśnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. 11 Listopada 24[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-400 Oleśnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Marcin Kasina[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodnicząca Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Aleksandra Sieruga[/FONT]

[FONT=Tahoma]20)[B] Mokrsko[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Mokrsko[/FONT]
[FONT=Tahoma]Mokrsko 231[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-345 Mokrsko[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Tomasz Kącki[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodnicząca Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Sabina Sokół[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]21) [B]Czarnożyły[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Czarnożyły[/FONT]
[FONT=Tahoma]Czarnożyły 48[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-310 Czarnożyły[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt [/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Tomasz Luboiński[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="w%C3%[email protected]"]wó[email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Andrzej Modrzejewski[/FONT]

[FONT=Tahoma]22) [B]Konopnica[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Konopnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Rynek 15[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-313 Konopnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Wacław Szumigaj[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Grzegorz Turalczyk[/FONT]

[FONT=Tahoma]23) [B]Wierzchlas[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Wierzchlas[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Szkolna 7[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-324 Wierzchlas[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Krzysztof Wojciech Bednarek[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Artur Piosczek[/FONT]

[FONT=Tahoma]24) [B]Łubnice[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Łubnice[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Sikorskiego 102[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-432 Łubnice[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Henryk Ciosek[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Józef Warga[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT]

[FONT=Tahoma]25) [B]Bolesławiec[/B] (łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy Bolesławiec[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Rynek 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-430 Bolesławiec[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Leszek Dominas[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodnicząca Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Justyna Lipska[/FONT]

[FONT=Tahoma]26) [B]Trzebnica[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miejski Trzebnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]pl. Piłsudskiego 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]55-100 Trzebnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Marek Długozima[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jan Darowski[/FONT]

[FONT=Tahoma]27) [B]Korfantów[/B] (opolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miejski[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Rynek 4[/FONT]
[FONT=Tahoma]48-317 Korfantów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Zdzisław Martyna[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jan Oleksów[/FONT]

[FONT=Tahoma][B]Czernica [/B](dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Kolejowa 3[/FONT]
[FONT=Tahoma]55-003 Czernica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Stefan Dębski[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Karol Pietrucha[/FONT]

[FONT=Tahoma]29) [B]Stalowa Wola[/B][/FONT][FONT=Tahoma] (podkarpackie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Wolności 7[/FONT]
[FONT=Tahoma]37-450 Stalowa Wola[/FONT]
[FONT=Tahoma]Prezydent Miasta[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Andrzej Szlęzak[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Stanisław Cisek[/FONT]

[FONT=Tahoma]30)[B] Syców[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta i Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Mickiewicza 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-500 Syców[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Sławomir Kapica[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Bolesław Moniuszko[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]31) [B]Oleśnica[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta Oleśnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Rynek Ratusz[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-400 Oleśnica[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. [/FONT][FONT=Tahoma]Jan Bronś[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miasta[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Ryszard Zelinka[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

[FONT=Tahoma]32) [B]Kobyla Góra[/B] (wielkopolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]pl. Wiosny Ludów 1[/FONT]
[FONT=Tahoma]63-507 Kobyla Góra[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Jerzy Przygoda[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Władysław Miszkieło[/FONT]

[FONT=Tahoma]33) [B]Międzybórz[/B] (dolnośląskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta i Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Kolejowa 13[/FONT]
[FONT=Tahoma]56-513 Międzybórz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Kazimierz Warkocz[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Julian Podgórski[/FONT]

[FONT=Tahoma]34) [B]Mikstat[/B] (wielkopolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Miasta i Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Krakowska 17[/FONT]
[FONT=Tahoma]63-510 Mikstat[/FONT]
[FONT=Tahoma]Burmistrz Miasta i Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr Bogdan Małecki[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady Miejskiej[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Stanisław Roguszny[/FONT]

[FONT=Tahoma]35) [B]Osjaków[/B] (łódzkie)
Urząd Gminy
[/FONT] [FONT=Tahoma]ul. Targowa 26[/FONT]
[FONT=Tahoma]98-313 Osjaków[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jarosław Trojan[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Sławomir Roman Kaźmierczak[/FONT]

[FONT=Tahoma]36) [B]Pokój[/B] (opolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy[/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Sienkiewicza 8[/FONT]
[FONT=Tahoma]46-034 Pokój[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pani Barbara Zając[/FONT]
[FONT=Tahoma][email protected][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Jacek Goławski[/FONT]

[FONT=Tahoma]37)[B] Rudniki[/B] (opolskie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy [/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Wojska polskiego 12[/FONT]
[FONT=Tahoma]46-325 Rudniki[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. Andrzej Pyziak[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan mgr inż. Edward Gładysz[/FONT]

[FONT=Tahoma][B]Kiełczygłów [/B](łódzkie)[/FONT]
[FONT=Tahoma]Urząd Gminy [/FONT]
[FONT=Tahoma]ul. Tysiąclecia 25 [/FONT]
[FONT=Tahoma]98-358 Kiełczygłów[/FONT]
[FONT=Tahoma]Wójt[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Czesław Iskra[/FONT]
[FONT=Tahoma][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]
[FONT=Tahoma]Przewodniczący Rady[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pan Paweł Pędziwiatr[/FONT]


Co do Wojtyszek, to podaję linki do stron Biura Ochrony Zwierząt Fundacji ARGOS z Warszawy:

dane z gmin - dla przykładu województwo łódzkie: [URL]http://www.boz.org.pl/lz/lz1.htm[/URL]

dane ze schronisk w województwie łódzkim: [URL]http://www.boz.org.pl/sch/lz.htm[/URL]

Największą wiedzę w Polsce na temat realizacji przez gminy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 1998 r. w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt (Dz. U. Nr 116, poz. 753) wydanego do ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, art. 11 ust. 2 ma Pan Tadeusz Wypych z Biura Ochrony Zwierząt Fundacji ARGOS z Warszawy (tel.: 022 615 52 82; e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ; [URL="http://www.boz.org.pl/"]http://www.boz.org.pl/ )
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Odi!
Czy może wiesz, jakie zasady są w umowach tych gmin z fundacją z Wielunia? To o tyle istotne,że pokaże,czy gminy nie łamią prawa!
Czy fundacja dysponuje schroniskiem,aby mogła przejmować psy z gmin?
Czy gmina płaci raz za psa,czy stawka dzienna? Kto ma umowe na wyłapywanie tych psów?
To dość istotne info!;)

Link to comment
Share on other sites

W nocy ze środy na czwartek wysłałam odpowiedź do Pana Naczelnika Wydz. Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Wieluniu zakończone żądaniem natychmiastowego przygotowania psów zgromadzonych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu na duże mrozy z podaniem info o poczynionych staraniach w tym temacie.
Info nie otrzymałam, a Urząd Miejski w soboty jest nieczynny.
Zatelefonowałam w sobotę ( dn. 23 stycznia 2010 r.) na Komendę Policji do Wielunia i poprosiłam, aby Policja zechciała sprawdzić, jak zostały zabezpieczone psy w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przed mrozami.
Poprosiłam o informację na mój nr telefonu.
Otrzymałam informację telefoniczną, iż w sobotę w godzinach popołudniowych przedstawiciele Policji przyjechali do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, które było już - oczywiście - skąd my to znamy, zamknięte.
Pan Policjant zaglądał przez płot i z tych obserwacji wynikło, iż na placu doliczył się czterech psów biegających luzem. Przy budach usytuowanych na placu było widać miskę z jakąś zawartością i być może była to sucha karma.
Otwory bud zostały zasłonięte jakąś tkaniną - wg Pana Policjanta, czymś w rodzaju "kożuszka". Przed budami było trochę rozsypanej słomy, natomiast z racji zasłoniętych otworów trudno było dostrzec czy w budach jest słoma.
Jeśli w misce (miskach?) istotnie była sucha karma, to przy braku dostępu do wody podawanie psom suchej karmy jest zagrożeniem ich zdrowia, a nawet życia.
Nie wiadomo nic na temat sytuacji psów pozamykanych w mikroskopijnej wielkości boksach, gdyż Pan Policjant nie wszedł na teren schroniska.
Nazwiska Panów Policjantów znam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Odi!
Czy może wiesz, jakie zasady są w umowach tych gmin z fundacją z Wielunia? To o tyle istotne,że pokaże,czy gminy nie łamią prawa!
Czy fundacja dysponuje schroniskiem,aby mogła przejmować psy z gmin?
Czy gmina płaci raz za psa,czy stawka dzienna? Kto ma umowe na wyłapywanie tych psów?
To dość istotne info!;)[/QUOTE]

Epe już było o tym. Fundacja Zwierzyniec brała opłaty jednorazowe za psa. Rozpiętość tych opłat była bardzo różna od 600 złotych do 1000 złotych. Zasady ? - nie było, tak się kraje jak materii staje - to jedyna zasada obowiązująca w fundacji dobrego bytu ... jej członków.
Fundacja do końca kwietnia ubiegłego roku administrowała miejskim schroniskiem w Wieluniu, potem w trybie natychmiastowym Burmistrz Wielunia rozwiązał z nimi umowę. Teraz nie są w posiadaniu żadnego schroniska, psy z gmin odbierają nadal do tzw. przytuliska w Szczytach, choć wiele z tych gmin wycofuje się z umów z nimi. To też już było pisane.
Adresy podane przez Odi wzięły się stąd, że tam Odi już pisała lub dzwoniła - od ubiegłego roku, od kwietnia. Stąd się wziął przyspieszony donos do Prokuratury ze strony BOZ ARGOS, że Odi dostarczyła BOZ swoje wykazy ilości psów przekazanych przez gminy do schroniska w Wieluniu, będącego wtedy w zarządzie fundacji Zwierzyniec.
To zdecydowanie przyspieszyło pracę wykonywaną standardowo, w zakresie obejmującym całą niemal Polskę, przez BOZ i mającą na celu ustalenie właśnie liczby psów ( przy okazji ilości wydatkowanych środków finansowych) przekazywanych przez gminy różnym schroniskom, w tym pseudo schroniskom i hotelom, w ramach realizacji przez te gminy swoich statutowych obowiązków w zakresie wyłapywania i udzielania schronienia bezdomnym psom.
Prawda jest też i taka, że gdyby Odi nie nagłaśniała m.in. tu sprawy wieluńskiej fundacji Zwierzyniec to o donosie do prokuratury w tej sprawie wniesionym przez BOZ ARGOS wiedziałoby wiele, wiele osób mniej.
Prawda jest też i taka, że doniesienie BOZ to wycinek sprawy, BOZ robi to standardowo w tym zakresie.
Druga wielka część tej samej sprawy to doniesienie do prokuratury wniesione przez fundację EMIR i kolejne działania podejmowane przez Emir.
Jedno doniesienie dotyczy fundacji Zwierzyniec, drugie wieluńskiego magistratu. Podstawa i powód tych donosów są inne niż w przypadku BOZ. Zarzuty są wywodzone na podstawie innych przepisów prawa. Gwoli prawdy obiektywnej informuję Cię iż doniesienie złożyła też jeszcze inna organizacja pro-zwierzęca, ale nie wiem czy obecnie podejmuje jakieś dalsze działania w tej sprawie.

Wg mnie i gminy, i fundacja Zwierzyniec łamały prawo. Lecz ostateczna ocena nie należy do mnie.
Stan prawa w Polsce znasz, wiesz jak się kończą sztandarowe procesy w sprawie łamania prawa o ochronie zwierząt. Tu jak wiesz sama potrzebna jest mozolna praca. Zbieranie dowodów, ocena, przedstawienie wniosków w postaci zarzutów, proces sądowy itd. , a często ręce i ....majtki opadają jak się wyroki sądów czyta.

Link to comment
Share on other sites

Psie Wolny!
Bardzo szanuję i podziwiam Ciebie i Odi i Emir!:lol:
Dzieki za streszczenie tego co już się dzieje - marzy mi się podział organizacji prozwierzecych na te,które zajmują się pomocą zwierzętom poprzez walkę prawno-administracyjną,oraz na te,które wola się zajmować doraźną pomocą poszczególnym zwierzętom;)
Ta praca prawno-administracyjna jest według mnie o tyle istotniejsza,że może pomóc wielu psom w całej Polsce,będzie również pomocą dla tych drugich org.
Ten kto nie zajmuje się stroną tzw.papierową, nie zdaje sobie sprawy jak żmudna to praca!
Moim zdaniem głównym winnym losu psów bezdomnych są poza właścicielami - gminy!!!!
I to za gminy należy się "zabrać",one są winne,że powstają takie miejsca psiej kaźni:angryy:
Podpisuja umowy z byle kim,byle jak ,byle psy zostały wyłapane i "rączki czyste". Zadanie gminy zostało wykonane:mad:

Link to comment
Share on other sites

[B]Zgodnie z obietnicą zamieszczam odpowiedź Odi na list pana Naczelnika Kluski, zwierający Jego 'wersję' dobrostanu psów przetrzymywanych w wieluńskim schronisku przy ul. Zielonej.[/B]

----- Original Message ----- [B]From:[/B] [EMAIL="[email protected]"]JC[/EMAIL]
[B]To:[/B] [EMAIL="[email protected]"]Waldemar Kluska[/EMAIL]
[B]Cc:[/B] (*** - [COLOR=Magenta]moja edycja[/COLOR])
[B]Sent:[/B] Thursday, January 21, 2010 2:39 AM
[B]Subject:[/B] Schronisko dla zwierząt w Wieluniu

[FONT=Arial][SIZE=2]Szanowny Panie Naczelniku,[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]w wyniku mojej interwencji (pismo z dnia 9 stycznia 2010 r. wysłane w formie elektronicznej) Urząd Miasta Wielunia wreszcie objął niezbędnym nadzorem firmę ECHO administrującą Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nadzór ten niestety skutkował jedynie doraźnym działaniem firmy ECHO w postaci szczątkowego wyścielenia bud i boksów słomą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Na tym skończyło się egzekwowanie przez Urząd Miejski w Wieluniu od firmy ECHO należytego wykonywania umowy prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Z przykrością stwierdzam, iż odpowiedź Pana na moje uwagi zawarte w w/w piśmie, a dotyczące łamania Ustawy [B]z[/B] dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu jest całkowicie rozbieżna ze stanem faktycznym.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Rzeczywistość panującą w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu pokazuje materiał filmowy TVP Info nakręcony i wyemitowany w dniu 18 stycznia 2010 r.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Rzetelne i rzeczowe informacje dotyczące sposobu administrowania Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu przez firmę ECHO zawiera także artykuł Pana Daniela Sibiaka opublikowany w Dzienniku Łódzkim w dniu 18 stycznia 2010 r.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W wyniku mojej interwencji w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu pojawiły się kontrole, w tym Powiatowego Lekarza Weterynarii, który istotnie stwierdził całkowity brak słomy w budach i boksach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Podczas drugiej wizyty przedstawicieli inspektoratów weterynarii stwierdzono niezadawalającą ilość słomy i zalecono firmie ECHO solidne wymoszczenie bud i boksów słomą, czego częściowe wykonanie opinia publiczna miała możliwość dostrzec w powyżej wspomnianym materiale filmowym TVP Info.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Dnia 18 stycznia 2010 r. w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu inspekcji dokonała Pani Krystyna Sroczyńska - Prezes Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2] w obecności m.in. Pana Jana Urbaniaka - szefa firmy ECHO, aktualnego administratora schroniska.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Podczas inspekcji obecny był także Pan Sławomir Borkowski - biegły sądowy lekarz weterynarii.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Całość relacjonowała TVP Info.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Oczom opinii publicznej ukazał się tragiczny los bezdomnych psów zgromadzonych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu, co świadczy o łamaniu ustawy o ochronie zwierząt i wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami - Art. 6 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt:[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]1) Zwierzęta przebywają w małych boksach, nie spełniających wymogów co do wymiarów i wyposażenia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nie stwierdzono obecności w boksach mat gumowych. Schronisku dla zwierząt w Wieluniu znaczącej pomocy udzielała niemiecka Fundacja SABRO. Jestem w posiadaniu kompletnego wykazu tej udzielonej pomocy rzeczowej oraz finansowej, z którego wynika, iż Fundacja SABRO podarowała 60 szt. mat gumowych mających zastosowanie także w boksach dla koni. [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Z uwagi na swą wytrzymałość maty owe mają długi okres użytkowania, zatem nie mogły one ulec, na dzień dzisiejszy, zużyciu. [I](1)Gdzie są zatem te maty?[/I] [I](2) Czy maty są jedynie magazynowane na terenie schroniska, zamiast służyć psom - zgodnie z wolą Darczyńcy? [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Boksy nie są sprzątane, zaś wyłożona wreszcie w nich słoma jest cuchnąca i przesiąknięta moczem, zatem nie stanowi właściwej warstwy izolacyjnej, a jedynie dodatkową uciążliwość skutkującą odparzeniami skóry u zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]2) Budy w wielu boksach mają gabaryty nieadekwatne do wielkości psów przebywających w tych boksach i widać, że zostały naprędce wstawione[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]dla stworzenia pozorów wyposażenia boksów w budy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]3) Wygrodzenie boksów stanowi często zniszczona, poszarpana blacha, która powoduje zranienia zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]4) Psy nie mają dostępu do wody, co przy skarmianiu suchą karmą jest bezpośrednim zagrożeniem życia zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]5) Z uwagi na ciasnotę i ogromne zagęszczenie zwierząt dochodzi, jak wynika ze słów Pana Jana Urbaniaka, do zagryzania się psów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Psów jest dużo, gdyż jest bardzo mało adopcji. Adopcji jest mało, gdyż Schronisko dla zwierząt w Wieluniu podczas administrowania nim przez firmę ECHO jest nieustannie zamknięte. Ponadto Pan Jan Urbaniak nie zezwala na wchodzenie na teren schroniska osobom zainteresowanym psami zgromadzonymi w schronisku. Schronisko dla zwierząt w Wieluniu nie jest prywatną posesją Pana Jana Urbaniaka, lecz miejscem publicznym, które winno być czynne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych w godzinach otwarcia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][I](3) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu toleruje zamykanie przez Pana Jana Urbaniaka Schroniska dla zwierząt w Wieluniu w godzinach, w których powinno być otwarte i dostępne dla osób pragnących zaadoptować psa? (4) Z jakich gmin firma ECHO przyjmuje psy do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu?[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]6) [B]Pan Jan Urbaniak oraz pracownicy firmy ECHO nie sprawują absolutnie żadnej opieki nad psami zgromadzonymi w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu, do tego stopnia, że nie zauważyli nawet, iż w jednym z boksów kilka dni wcześniej suka urodziła szczenięta. Fakt ten odkryła dopiero Pani Krystyna Sroczyńska podczas inspekcji schroniska.[/B][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=2]Tu zachodzi przypadek znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem - podczas silnych mrozów szczenięta przebywają wraz z matką w nieocieplonej budzie, bez podściółki ! Karmiąca matka jest pozbawiona nawet wody do picia ![/SIZE][/FONT][/B]
[U][FONT=Arial][SIZE=2][B]Żądam stanowczo, aby suka wraz ze szczeniętami[/B][/SIZE][/FONT] [/U][B][FONT=Arial][SIZE=2][U]została natychmiast umieszczona w budynku socjalnym na terenie schroniska, w pomieszczeniu, które zostało specjalnie za pieniądze podatników przygotowane właśnie dla suk ze szczeniętami oraz dla zwierząt chorych i po zabiegach weterynaryjnych.[/U] [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2]([I]5)Dlaczego pomieszczenie o którym mowa powyżej nie jest użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem? (6) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować miejskie schronisko , jako teren jego prywatnej działalności?[/I][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][U]Żądam kategorycznie, aby zwierzęta leczone, zwierzęta po operacjach i zabiegach chirurgicznych oraz suki ze szczeniętami były umieszczane w przygotowanych specjalnie dla nich pomieszczeniach w budynku socjalnym na terenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/U][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2]7) Pan Jan Urbaniak oraz pracownicy firmy ECHO zatrudnieni w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu nie są przeszkoleni w zakresie opieki nad zwierzętami, zaś swoim działaniem wykazują kompletny brak wiedzy w tej dziedzinie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pan Jan Urbaniak absolutnie nie zna także przepisów prawnych, które powinien znać, jako administrujący Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu, do czego przyznał się na wizji - vide wspomniany wyżej reportaż.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Do realizacji zamówienia publicznego - prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, firma ECHO została wybrana w trybie przetargu nieograniczonego ustawy Prawo zamówień publicznych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wykonywanie usługi prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu jest zatem realizacją umowy w sprawie zamówienia publicznego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Sposób wykonywania tej usługi przez firmę ECHO pokazuje wyraźnie, iż firma ECHO nie ma żadnej wiedzy na temat przedmiotu zamówienia publicznego, który realizuje.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wobec powyższego zachodzi podejrzenie poświadczenia nieprawdy przez Pana Jana Urbaniaka w ofercie złożonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wobec powyższego zachodzi także podejrzenie, iż zamawiajacy Urząd Miejski udzielił zamówienia publicznego zawierając umowę w sprawie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu z naruszeniem ustawy Prawo zamówień publicznych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][I](7)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu po wypowiedzeniu umowy Fundacji Zwierzyniec nie zaproponował - zgodnie z prawem, tymczasowego prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu Firmie Handlowo - Usługowej ZOA z Wielunia, która składała ofertę na prowadzenie schroniska w postępowaniu ze stycznia 2009 r.?[/I] [/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Arial][SIZE=2]Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu zlecił od maja 2009 r. tymczasowe prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu firmie ECHO, która nie miała (i nie ma nadal) żadnego doświadczenia i żadnych uprawnień w tej dziedzinie i która z tych właśnie oczywistych powodów nie mogła nawet złożyć oferty w styczniu 2009 r.?[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](9) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwolił Panu Janowi Urbaniakowi zwolnić pracowników schroniska - osoby mające duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami i w to miejsce zatrudnić kompletnych dyletantów w tej dziedzinie, w tym córkę właściciela firmy Echo?[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](10) Dlaczego Urząd Miejski przyjął do realizacji zamówienia publicznego - prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu ofertę wykonawcy ECHO, który nie posiada koniecznej wiedzy na temat przedmiotu zamówienia, zaś doświadczenie w tym zakresie nabywa podczas realizacji tegoż właśnie publicznego zamówienia?[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](11) Dlaczego w związku z nienależytym, a wręcz z rażąco łamiącym obowiązujące prawo, wykonywaniem przez firmę ECHO umowy w sprawie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu nie rozwiąże tej umowy?[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](12) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu marnuje publiczne pieniądze płacąc firmie ECHO za usługę , która jest wykonywana w sposób nienależyty i łamiący obowiązujące w Polsce prawo?[/SIZE][/FONT][/I]

[FONT=Arial][SIZE=2]Zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż w przypadku firmy ECHO w kontekście Schroniska dla zwierząt w Wieluniu istnieją przesłanki poza merytoryczne wskazujące na łamanie [FONT=Arial][SIZE=2]przez Urząd Miejski ustaw: [FONT=Arial][SIZE=2]Ustawy o ochronie zwierząt, [/SIZE][/FONT] u[FONT=Arial][SIZE=2]stawy Prawo zamówień publicznych, [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Ustawy o finansach publicznych,[/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.[/SIZE][/FONT] [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Firma ECHO wykonuje na rzecz Miasta Wielunia rozliczne usługi realizowane na podstawie m.in. umów zawieranych w sprawach zamówień publicznych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Rzec można, iż firma ECHO jest swoistym monopolistą w tym względzie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Czy pozostałe usługi na rzecz Miasta Wielunia firma ECHO również wykonuje łamiąc obowiązujące przepisy prawa, jak to ma miejsce podczas wykonywania usługi prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu - nie leży w obszarze moich zainteresowań. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wielokrotne, uporczywe i bezprawne blokowanie adopcji psów przez Pana Jana Urbaniaka. Przykład - pies w typie rasy wyżeł, który w 2009 r. kilkakrotnie miał szansę na adopcję i te wszystkie szanse utracił z powodu Pana Jana Urbaniaka, który zakazał wydania tego psa do adopcji. Dlatego też pies ten nadal wegetuje w mikroskopijnym boksie w wieluńskim Schronisku dla zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Przykład powyższy jest kolejnym dowodem na uprawianie prywaty i bezprawne działania Pana Jana Urbaniaka na terenie miejskiego Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W myśl obowiązujących przepisów bezdomne zwierzę jest własnością gminy na której terenie zostało odłowione.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Zatem Pan Jan Urbaniak nie ma prawa traktować bezdomnego zwierzęcia przebywającego w schronisku, jako swoją własność, nie ma prawa rozporządzać tym zwierzęciem wedle własnej woli i nie ma prawa używać tego zwierzęcia do swoich prywatnych celów, np. do polowań.[/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](13)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować psy bezdomne przebywające w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu tak, jakby były jego własnością?[/SIZE][/FONT][/I]

[FONT=Arial][SIZE=2]9) Firma ECHO, jako administrator Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, pomimo, iż administruje tym schroniskiem od maja 2009 r., nie prowadzi wymaganego prawem rejestru psów. Stąd nie są również w sposób należyty prowadzone szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, co stwarza realne zagrożenie epidemiologiczne.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu, prowadząc nadzór nad Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu, winien egzekwować od firmy ECHO prowadzenie rejestru psów. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu nie robi tego jednak, tak, jak nie robił tego również w czasach, gdy Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu administrowała Fundacja Zwierzyniec.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Zatem - zarówno firma ECHO, jak i Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu nie przestrzegają obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][I](14)Dlaczego Urząd Miejski, mając wcześniejsze negatywne doświadczenia dot. braku prowadzenia rejestru psów przez Fundację Zwierzyniec, nadal uporczywie nie egzekwuje przestrzegania przepisów prawa przez administratora swojego schroniska - firmę ECHO?[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]10) Sprzątanie boksów o tak małych rozmiarach, jak to ma miejsce w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu, poprzez zlewanie powierzchni wodą, nieuchronnie prowadzi do zamoczenia przebywających w boksach zwierząt. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Taki sposób wykonywania czynności sprzątania w takiego typu boksach jest kolejnym dowodem na brak wiedzy i doświadczenia firmy ECHO w przedmiocie zamówienia publicznego, który realizuje.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Firma ECHO administrująca Schroniskiem dla zwierząt w Wieluniu winna przedstawić procedurę sprzątania boksów, która to procedura będzie przyjazna dla zwierząt bytujących w tych boksach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][U][B]Podkreślam z naciskiem, iż mycie boksów wodą, w trakcie czego zwierzęta są polewane wodą, poza miesiącami letnimi wyczerpuje znamiona znęcania się nad zwierzętami - Art. 6 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.[/B][/U] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]11) W Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przebywają suki szczenne. Z tego wynika, iż w schronisku nie ma sterylizacji, w tym sterylizacji aborcyjnych w przypadku, gdy suka przybywa do schroniska szczenna.[/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Arial][SIZE=2](15) Czy Rada Miasta Wielunia przyjęła w drodze uchwały program zapobiegający bezdomności zwierząt - wg Art. 11a Ustawy o ochronie zwierząt?[/SIZE][/FONT][/I]
[FONT=Arial][SIZE=2]Pytanie jest zasadne także z uwagi na to, iż w boksach umieszczane są psy razem z niewysterylizowanymi sukami.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]12) Brak należytej opieki lekarskiej weterynaryjnej, w tym z zakresu szczepień ochronnych oraz zwalczania endopasożytów i ektopasożytów.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][B]Reasumując - w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu ma miejsce znęcania nad zwierzętami.[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tym bardziej dziwi postawa Urzędu Miejskiego w Wieluniu, który uporczywie nie chce skorzystać z oferty złożonej Miastu przez Panią Joannę Lipińską - Lepianka na wyprowadzenie psów z tego okrutnego miejsca.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Żądam podjęcia przez Urząd Miasta Wielunia natychmiastowych działań mających na celu radykalną poprawę losu psów zgromadzonych w miejskim Schronisku dla zwierząt w Wieluniu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Na podstawie prawa do informacji publicznej proszę o udzielenie mi odpowiedzi - wg właściwości, na wszystkie 15 pytań zawartych w niniejszym piśmie (pisane kursywą) oraz przesłanie mi kserokopii lub skanów:[/SIZE][/FONT]

[LIST=1]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Umowy zawartej z firmą ECHO na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Umowy zawartej z lekarzem weterynarii na realizację opieki lekarskiej weterynaryjnej w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Regulaminu Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Cennika obowiązującego w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt przyjętego w drodze Uchwały Rady Miejskiej Wielunia.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Procedury sprzątania boksów.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Protokołów z kontroli przeprowadzanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii - od maja 2009 r. na bieżąco.[/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=2]Protokołów z comiesięcznych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Miejski - od maja 2009 r. na bieżąco.[/SIZE][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Arial][SIZE=2][B][U]W związku z informacją telewizyjną dotyczącą prognozy meteorologicznej na najbliższe dni - temperatura ok. minus 30 stopni C , żądam natychmiastowej informacji drogą elektroniczną, w jaki sposób zostaną zabezpieczone przed zamarznięciem psy przebywające w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu:[/U][/B][/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]wysokoenergetyczna karma[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]ciepła woda dostępna stale[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]duże ilości słomy w budach chroniące przed utratą ciepła[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]osłonięcie otworów wejściowych do bud np. wykładziną dywanową[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]przeniesienie psów małych i psów o sierści pozbawionej podszerstka do pomieszczeń w budynku socjalnym i gospodarczym[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[*][B][U][FONT=Arial][SIZE=2]bezwzględne umieszczenie suk ze szczeniętami i psów chorych w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu w budynku socjalnym[/SIZE][/FONT][/U][/B]
[/LIST]
[B][U][FONT=Arial][SIZE=2]Wszystkie te warunki winny być spełnione łącznie.[/SIZE][/FONT][/U][/B]

[FONT=Arial][SIZE=2]Z wyrazami szacunku[/SIZE][/FONT]
(****)[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Magenta]moja edycja[/COLOR]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O, a ja od pana burmistrza dostałam taka odpowiedż na grzeczne pytanie o zabezpieczenie psow w schronie przed mrozami:
Mieczysław Majcher do mnie
pokaż szczegóły 25.01 (1 dzień temu)

Szanowna Pani! Psom w naszym schronisku nie dzieje się żadna krzywda. Oczywiście trudno mówić o luksusach ze względu na aurę jaka panuje oraz sporą ilość psów, ale są one obecnie otoczone szczególnie troskliwą opieką. Żaden pies nie padł z zimna. Pozdrawiam. M.M.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam z forum Fundacji EMIR info od Pani Urzędnik z Urzędu Miejskiego w Wieluniu dot. zabezpieczenia psów przed silnymi mrozami w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu:
[B]"Temat: Wytyczne ws schronisk Zima 2010
Data: Tue, 26 Jan 2010 13:09:37 +0100
Nadawca: Marika Cielas <[email protected]>
Adresat: <[email protected]>

Szanowna Pani

W zwiazku z Pani pismem skierowanym do Burmistrza Wielunia w dniu 23. 01. 2010 r. dotyczacym wytycznych ws schronisk Zima 2010, chciałabym poinformować, że z racji trudnych warunków atmosferycznych zwiększone zostały racje żywieniowe karmy, do picia podawana jest ciepła woda, każada z bud wyścielona została dużą ilością słomy, a wejścia do nich osłonione zostały grubymi tkaninami. Szczeniaki z sukami oraz psy po zabiegach umieszcone są w pomieszczeniach budynku schroniska.
Dziekujemy za wszelkie wskazówki. Z wyrazami szacunku.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Urząd Miejski w Wieluniu[/B]"

[B]Apel Emir o właściwe zabezpieczenie psów przebywających w schroniskach dla zwierząt przed zamarznięciem rozesłany do wszystkich jednostek terenowej władzy administracyjnej w miastach, w których znajdują się schroniska dla zwierząt, jest genialny.
Władza wie, że jest KTOŚ, kto czuwa nad bezdomnymi psami, kto patrzy w tym względzie władzy na ręce.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']O, a ja od pana burmistrza dostałam taka odpowiedż na grzeczne pytanie o zabezpieczenie psow w schronie przed mrozami:
Mieczysław Majcher do mnie
pokaż szczegóły 25.01 (1 dzień temu)

Szanowna Pani! Psom w naszym schronisku nie dzieje się żadna krzywda. Oczywiście trudno mówić o luksusach ze względu na aurę jaka panuje oraz sporą ilość psów, ale są one obecnie otoczone szczególnie troskliwą opieką. Żaden pies nie padł z zimna. Pozdrawiam. M.M.[/QUOTE]

Jesli nie z zimna to z glodu albo z wycienczenia :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']O, a ja od pana burmistrza dostałam taka odpowiedż na grzeczne pytanie o zabezpieczenie psow w schronie przed mrozami:
Mieczysław Majcher do mnie
pokaż szczegóły 25.01 (1 dzień temu)

Szanowna Pani! Psom w naszym schronisku nie dzieje się żadna krzywda. Oczywiście trudno mówić o luksusach ze względu na aurę jaka panuje oraz sporą ilość psów, ale są one obecnie otoczone szczególnie troskliwą opieką. Żaden pies nie padł z zimna. Pozdrawiam. M.M.[/QUOTE]

I burmistrz podpisał się M.M. ?
On się chyba na urzędnika w takim razie nie nadaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']O, a ja od pana burmistrza dostałam taka odpowiedż na grzeczne pytanie o zabezpieczenie psow w schronie przed mrozami:
Mieczysław Majcher do mnie
pokaż szczegóły 25.01 (1 dzień temu)

Szanowna Pani! Psom w naszym schronisku nie dzieje się żadna krzywda. Oczywiście trudno mówić o luksusach ze względu na aurę jaka panuje oraz sporą ilość psów, ale są one obecnie otoczone szczególnie troskliwą opieką. Żaden pies nie padł z zimna. Pozdrawiam. M.M.[/QUOTE]

Pomijając fakt, że tak sformułowana odpowiedź wyraźnie trąci lekceważeniem adresata :angryy:, jest też pustosłowiem - nie ma tu żadnych informacji dot. sposobu ewidencji i IDENTYFIKACJI psów (nie tylko po liczbie ale i numerach czipów lub tatuażach) czy też wysokości środków przeznaczonych na zabezpieczenie psów przed mrozami. A twierdzenie, że żaden pies nie padł z zimna, wygląda na próbę zatajenia wszelkich innych powodów śmierci zwierząt w schronisku - w końcu nikt nie robi w takich miejscach szczegółowej sekcji zwłok i łatwo zataić fakt, że słaby osobnik zamarzł, bo można np. napisać, że został zagryziony, itp. Szanowny M.M., jeśli zależałoby mu na wiarygodności, powinien odesłać Cię do stosownych dokumentów, zacytować dane i ich źródła itp.

Link to comment
Share on other sites

Kumiko 100% racja. Ale też to jest taka cecha życiowa osobników typu Merlin M. Piękniś niepiękny, kwiatek bez zapachu, takie cóś M M , mój ŚP. dziadek mawiał kupa ....kupy Panie. Ale jak piękne gadał w tej gadzinówce, lokalnej TV - perfidna perfidność, taka manipulacja, skandal, a .....pan, pożal się Panie, reporter lokalnej TV, prawie wkładający w gadające gęby teksty pudrowane, to profeska poniżej dna bagna tego schroniska, kupa ...kupy.

Na prośbę Odi zamieszczam parę aktualnych fotek ze schroniska w Wieluniu. Odi skomentuje te zdjęcia jak tylko skończy kolejną naradę wojenną w wiadomej sprawie.

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/ca4fb95513d93e8655a91e5fde543aeb,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/018a5fea6d682d45d65d2de457d28874,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/a83b128cf3ff57107c73515a2524d310,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/42f00d43478cd76b3f9a4f58fca8b9eb,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/9e80c85f2bc71f12b2e4bddf930703d1,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/3311510b43e2ffd26abf816d1bb24eb0,20,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...