Jump to content
Dogomania

MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec


Odi

Recommended Posts

Ada-jeje, bardzo dobrze, że piszesz tu o Olkuszu, bo to ten sam mechanizm działania dotyczący tego samego systemu, w którym najsłabszym ogniwem są właśnie włodarze miast oraz Powiatowi Lekarze Weterynarii, czyli urzędnicy źle wykonujący swoje obowiązki i biorący za to pieniądze z naszej wspólnej publicznej kasy.
Masz w stu procentach rację - całe dogo jest nastawione głównie na leczenie skutków, zaś oprócz tych niewątpliwie koniecznych i bezzwłocznych działań niwelowania skutków, czyli pomocy konkretnemu bezdomnemu psu, musimy ruszyć szeroką ławą - dużą rzeszą dogomaniaków i wymagać - krok po kroku, przestrzegania prawa przez włodarzy gmin oraz PLW.
To właśnie owi urzędnicy powinni pilnować przestrzegania obowiązującego w naszym państwie prawa, gdyż są do tego zobligowani urzędem, który sprawują.
Nie mamy innego wyjścia, jak tylko zmusić urzędników do przestrzegania prawa oraz egzekwowania przez urzędników przestrzegania prawa od podmiotów przez nie kontrolowanych.
Do tego potrzeba tylko chęci i dobrej woli Dogomaniaków.
Przykład tematu: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/28160-Wzorcowe-schronisko-P.Har%C5%82acza[/URL]
Kolejny przykład: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181698-Prosto-do-nieba-czw%C3%B3rkami-sz%C5%82y-psy-uratowane-z-rze%C5%BAni[/URL]
Ty Ado-jeje pewnie znasz więcej takich przykładów.

Prośba do każdego Dogomaniaka: przyłączcie się do takich działań, o których mówimy obie z Adą-jeje.
Działania mające na celu naprawę systemu opieki nad zwierzętami bezdomnymi mają sens, ale muszą to być działania masowe i na dużą skalę.

"[B]Mało nas, mało nas do pieczenia chleba.
Gdzie są ci, gdzie są ci, których tak potrzeba ?[/B]"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest kolejny hotel z ktorym gminy podpisywaly umowy, nie przestrzegajac ustawy o ochronie zwierzat, na szczescie i tam Ekostraz zlozyla doniesienie do prokuratury.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/178904-Polskie-prawo-czy-bezprawie-Dobrocin-czarna-plama-na-mapie-Polski.Organizacje-pomocy/page157[/URL]

"[B]Mało nas, mało nas do pieczenia chleba.
Gdzie są ci, gdzie są ci, których tak potrzeba ?[/B]"

Odi na watku Hrlacza sa wpisy MoniP, ona juz wtedy miala podejrzenia do dzialan p. Harlacza, a ja jak papuga powtarzalam za Arka ze to raj na ziemi dla psow. Moze by do niej napisac PW?
Sporo gmin z Malopolski nie podpisalo umowy z p.P. w Olkuszu za to podpisaly porozumienie miedzygminne z BB, ktore jak sie okazuje jest z gumy i moze przyjmowac zwierzeta z pol Polski.
Dodam tylko ze kierownikiem schroniska w BB jest wet.
Obejrzyjcie sami:
[URL="http://www.tv.bielsko.biala.pl/zawrotna_kariera_schroniska_dla_zwierzat_2175.html"]http://www.tv.bielsko.biala.pl/zawro...rzat_2175.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ado-jeje spróbuję skontaktować się z MonikąP, ale muszę poczekać, aż mi skype odżyje:razz:

Otrzymałam odpowiedź z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie moich skarg na bezczynność Pana Burmistrza Wielunia dot. braku udostępnienia mi informacji publicznej oraz na spec uchwałę Rady Miejskiej w Wieluniu:

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/9e1f79a595f29c91bf9749df761bc1fd,20,19,0.jpg[/IMG]


[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/0efb64b861e3f25aae853e2ac079177f,20,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mialam tez odmowy udostepnienia infrmacji publicznej dotyczacej umowy gminy zawartej z p. P. w Olkuszu. Na zlozenie skrgi do SKO otrzymalam odp. Ale je tez juz szukam osob z dogo do podjecia wspolnej walki. Pochwale sie ze sa juz dwie konkretne osoby. Odi podaj mi prosze Twoj nr. tel. na PW. Przedstawie Ci pewien plan.

Link to comment
Share on other sites

Od jednego z pow. wet. dowiedzialam sie dzisiaj ze od 1 lipca wyrusza w teren [B]NIK[/B] do sprawdzania gmin w sprawie wydatkowania buddzetowych pieniedzy na opieke nad zwierzetami. Zdaniem tego weta sprawa pseudoschronisk typu hotele, brak umow gmin ze schroniskami a tylko z hyclami, po kontroli powinna nabrac rozglosu i ukrocic ten proceder.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Od jednego z pow. wet. dowiedzialam sie dzisiaj ze od 1 lipca wyrusza w teren [B]NIK[/B] do sprawdzania gmin w sprawie wydatkowania buddzetowych pieniedzy na opieke nad zwierzetami. Zdaniem tego weta sprawa pseudoschronisk typu hotele, brak umow gmin ze schroniskami a tylko z hyclami, po kontroli powinna nabrac rozglosu i ukrocic ten proceder.[/QUOTE]

Wspaniała wiadomość, oby te działania przyniosły tak upragnione przez nas rezultaty.

W swoim ostatnim piśmie skierowanym do mnie Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii pisał, iż Delegatura NIK z Łodzi rozpoczęła kontrole niektórych schronisk w łódzkiem.

Wszystkie swoje pisma od początku daję do wiadomości m.in. Najwyższej Izby Kontroli.
Już w styczniu, przy okazji sprawy Wielunia otrzymałam info z NIK Warszawa:
"Najwyższa Izba Kontroli podejmie kontrolę w temacie – Przestrzeganie prawa ochrony zwierząt. Kontrola będzie miała charakter ogólnopolski, a całość koordynować będzie Delegatura NIK w Białymstoku."

Może wreszcie urzędnicy w gminach zrozumieją, iż wyłapywanie bezdomnych zwierząt na terenie gminy i umieszczanie ich w schronisku, czyli w skrócie mówiąc opieka nad bezdomnymi zwierzętami jest taką samą usługą, jak każda inna usługa, dostawa, czy roboty budowlane, za które gmina płaci wykonawcom pieniądze publiczne pochodzące z budżetu gmniy, czyli pieniądze każdego z nas podatników.

[B]Wiemy już, że większości urzędników nie obchodzi los bezdomnych zwierząt, ale może wreszcie - dzięki takim działaniom kontrolnym NIK, urzędnicy zaczną odpowiadać za wywalanie pieniędzy publicznych w błoto, czyli za płacenie za usługi, które nigdy nie były wykonane.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Otrzymałam pismo z Rady Miejskiej w Wieluniu dot. mojej skargi na bezczynność Pana Burmistrza Wielunia w zakresie braku udostępnienia mi informacji publicznej:

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/291bd75f24ef369e107b7f039118a27b,20,19,0.jpg[/IMG]



Ponadto otrzymałam z Rady Miejskiej informację na temat sesji Rady Miejskiej w Wieluniu, gdzie w p. 27 porządku obrad będzie po raz wtóry rozpatrywana moja skarga.
Podaję link do strony BIP Wieluń:
[URL]http://www.bip.um.wielun.pl/res/serwisy/bip-umwielun/komunikaty/_004_003_209606.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wybaczcie, nie miałam czasu zapoznać się z wątkiem .....
Co z psiakami z tego schronu czy znany jest ich dalszy los ?
Dokąd je zabiera ten dziad ?
Boję się że je po prostu brutalnie pozabija oszczędzając nawet na morbitalu ....
Czy ktoś moze zabrać choc po jednym ?
Czy montujemy jakąś akcję ratunkową ?
Bo chyba nie ma już za wiele czasu ?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że akcja ratunkowa jest prowadzona. Odi podejmuje wszelkie możliwe kroki formalno-prawne i nie tylko. Muszą one przynieść skutek ponieważ prawo zostało ewidentnie naruszone. Skutek ten jednak, jako obciążony genetycznie urzędniczą mitręgą może się przesunąć w czasie na tyle, że do przekazania psów dojdzie. Zatem jak najbardziej jest wskazane ratowanie psów poprzez ich odbieranie z tego przeklętego miejsca. Także to organizujemy na miarę naszych możliwości. Jeśli chcesz pomóc lub wiesz o kimś kto chce pomóc - działaj, nie pytaj. Choćby zawiadamiaj wszystkich dobrych ludzi których znasz. Trzeba zabierać z tego miejsca psy nawet mając świadomość, że co niektórzy łajdacy się cieszą bo to im na rękę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wskutek pomysłów pewnej Osoby, a być może też z innych powodów - czas pokaże, Psy Wieluńskie zostały wyprowadzone ze Schroniska dla zwierząt w Wieluniu przy ul. Zielonej.

Podjęłam wszystkie możliwe czynności prawne, aby obowiązujące prawo było przestrzegane.
Otrzymałam informacje od instytucji, do których się zwróciłam, iż czynności są w toku.
Przy okazji ujawniły się rzeczy ... mimo wszystko zaskakujące.

Ponieważ, jak już wspominał Pies Wolny, machina administracyjna miele powoli, zwróciłam się z prośbą o pomoc dla Psów Wieluńskich do wielu organizacji pro zwierzęcych.

Z pomocą pośpieszyła Pani Prezes Fundacji Pro Animals Na Pomoc Zwierzętom, czyli Dogomaniaczka Ada-jeje, która wystosowała pismo do Pana Burmistrza Wielunia.
W odpowiedzi otrzymała praktycznie kopię pisma skierowanego do mnie, w którym Pan Burmistrz pisze to, co mu się wydaje.

Pan Cezary Wyszyński z Fundacji Viva również nie pozostał obojętny na los Psów Wieluńskich i zatelefonował do Pana Burmistrza Wielunia, co oznacza, iż stanowisko magistratu zamiast na piśmie poznał podczas rozmowy telefonicznej.

Serdecznie dziękuję obu w/w Organizacjom.

Pozostałe organizacje pro zwierzęce nie okazały niestety zainteresowania losem opuszczonych, przez niemalże wszystkich, Psów Wieluńskich, zatem nie będę ich tu wymieniać.

Zwracałam się również do wielu osób z prośbą o pomoc w zabieraniu Psów Wieluńskich z wieluńskiego schroniska.
Jedynie belę51 poruszył los Psów Wieluńskich, która skontaktowała się z J_ulią, zaś J_ulia migiem znalazła miejsce dla pięciu piesków.

Prosiłam wiele osób o odpłatne świadczenie usługi transportu, ale jedynie Czarodziejka zgodziła się taką transportową usługę wykonać.
Na dwa dni przed wywozem psów Czarodziejka pojechała do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu i wykupiła na mój koszt cztery pieski i na koszt beli51 jednego pieska.
Pieski te przewiozła na mój koszt do miejsca zamieszkania beli51, gdzie bela51 razem z J_ulią przewiozły pieski dalej do miejsca ich czasowego pobytu.

Nazajutrz Czarodziejka ponownie pojechała do wieluńskiego schroniska, skąd wykupiła dwa kolejne pieski, które aktualnie przebywają u niej w hoteliku.

Status ONki Kory jest jasno określony, jako pieska hotelowego, na którego utrzymanie są zbierane datki od Dogomaniaków - podaję link prosząc jednocześnie o pomoc dla Kory:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/189681-Kora-m%C5%82oda-ONka-co-j%C4%85-czeka-Likwidacja-schroniska-w-Wieluniu"]http://www.dogomania.pl/threads/189681-Kora-młoda-ONka-co-ją-czeka-Likwidacja-schroniska-w-Wieluniu[/URL].


Natomiast starszy ONek, którego Czarodziejka zabrała ze schroniska, jak to sama określiła "w porywie serca" również ma założony wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/189950-Schronisko-w-Wieliuniu-zlikwidowane-P%C3%B3%C5%82slepy-stary-ONek-w-hotelu-b%C5%82aga-o-wsparcie?p=15100593#post15100593[/URL]


Dodatkowo Czarodziejka uprosiła Osobę otwierającą właśnie hotelik o zabranie z wieluńskiego schroniska dużego ONka.
Oto jego wątek:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/190321-ONek-Leo-potworny-stan-zapalny-uszu-POMOCY!!!-BRAK-DEKLARACJI-[/url]!!


Tym sposobem osiem Psów Wieluńskich zostało zabranych ze schroniska.


Psy Wieluńskie opuściły Schronisko dla zwierząt w Wieluniu w środę 28 lipca 2010 r.


W sobotę 31 lipca 2010 r. ich tropem podążył Pies Wolny ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Odi']

Psy Wieluńskie opuściły Schronisko dla zwierząt w Wieluniu w środę 28 lipca 2010 r.


W sobotę 31 lipca 2010 r. ich tropem podążył Pies Wolny ...[/QUOTE]

A znana jest liczba psów które schronisko opuscily? I w jakich okolicznosciach? Przepraszam, ale nie czytalam wátku ostatnio. No i czy schron nadal przyjmuje nowe psy?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mam nadzieję,że nie przyjmuje,bo jako zlikwidowany nie powinien/gdzie one trafiły?Wydawało mi sie,że w ok.Sieradza.No ale tam -jak wynika z poszukiwań w internecie-jest hotelik i to drogi.No to chyba nie tam,bo kto by płacił?
Zlikwidowanie schroniska to nie jest rozwiązanie sprawy........
W/E

Link to comment
Share on other sites

Odi, temat drazymy dalej, tym bardziej ze sprawa Olkusz i Wielun, maja bardzo duzo wspolnego. [B]Najwiecej !!! lamanie prawa polskiego[/B].
I cos dla poprawienia nam humoru jakie jestesmy naiwne :angryy:
[url]http://www.boz.org.pl/art/sdz_plagiat.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='"Ada-jeje"']


Napewno, nie bedzie takich schronisk wiecej w Polsce poprzez klepanie w klawiature, a ja sama dowiedzialam sie o tym schronisku nie poprzez dogomanie, i jak zdazylam zauwazyc, to szanujace sie org. omijaja dogoamnie szerokim lukiem, zanlazlam kolejne org. ktore z dogo maja niewiele wspolnego. Mam nadzieje ze i nam sie to uda.[/quote]

Powyższy cytat dotyczy schroniska Kundelek.
Pozostaje mi jedynie życzyć Ci Ado-jeje, aby Twój zamysł się ziścił.

W kwestii Wielunia i Olkusza - tak, jak napisałaś Ado-jeje - trzeba drążyć dalej, bo nikt inny tego za nas nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

Podany link do schroniska Kundelek nie oddaje tego na zywo, o czym mialysmy z Wiosna i jej wolontariuszka dzis na wlasne oczy zobaczyc.
Pojechlysmy po nowa wiedze i doswiadczenia. Z wrazenia mile spedzonych kilka godzin w schronisku z pania Prezes Stowarzyszenia i kierowniczka schroniska w jednej osobie wrocilysmy z pelnymi mozgami nowych pomyslow i zabieramy sie do pracy. Podjelysmy tez temat o wspolpracy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aż mnie serce zabolało jak przeczytałam część wątku bo przyznam się, że całego niedałam rady. Mieszkam w woj. Opolskim, schronisko w Wieluniu jest najbliżej mojego miasta więc jak mój piesek odszedł za tęczowy most to adoptowałam tam 2 letnią suczkę w 2004r. Na forum trafiłam teraz w innej sprawie ale chciałam przy okazji znaleźć wątki wieluńskiego schroniska bo 3 lata temu jak wchodziłam na Dogomanię to było ich tu pełno i chciałam dać znać że z sunią wszystko ok i wkleić jej foto, a tu się okazało że mają w ***** psy i na biedulach kase zarabiali. Dopiero z waszych wątków dowiedziałam się o całej sprawie, a już planowałam z kumpelą kupić trochę karmy i zawieźć we wrześniu... Mam nadzieje że osoby w to zamieszane skończą w pierdlu!!! I życzę wam jak najgorzej!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Wellington[/B] - wyniki tropienia były już w dniu 31 lipca 2010 r.

[B]Marlena88[/B] - witaj na dogo.
Cieszę się, że dałaś dom Sunieczce z Wielunia i jest ona u Ciebie bezpieczna.
W 2004 r. w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu szefową była Ewa, więc wówczas wszystko było jeszcze OK.
Jeśli masz życzenie to wklej tutaj zdjęcie Twojej Suni.
Dobrze, że ją stamtąd zabrałaś, bo po wyjeździe Ewy mogło ją spotkać to co spotkało kilka setek innych psów pod "opieką" Krystyny K., Małgorzaty G. oraz Tomasza H. - wszystkie zaginęły bez wieści, co w praktyce oznaczać może tylko jedno ....

[quote name='"Marlena88"'] Mam nadzieje że osoby w to zamieszane skończą w pierdlu!!! I życzę wam jak najgorzej! [/quote]
[B][U]Twoje powyższe życzenia są życzeniami nas wszystkich i oby one się spełniły.[/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podaję link do strony BOZ/ARGOS dot. olkuskiej mordowni:

[url]http://www.boz.org.pl/mp/olkusz/wyrok.htm[/url]

[B]Wreszcie hycel został uznany winnym - jest pierwszy wyrok za hyclostwo.[/B]

Fundacyjne - kolej na was - morwy:mad:

[B]Ada- jeje WIELKIE DZIĘKUJĘ [/B]:modla::klacz::Rose:, choć wiem, że nie powiedziałaś jeszcze w tej sprawie ostatniego słowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...