Jump to content
Dogomania

MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec


Odi

Recommended Posts

[quote name='Pies Wolny']Iwona77 jesteś straaaasznie rozrzutna.
Licz : 400 g makaron TESCO za 0,80 gr x 2 = 1,6 zł za 800 g makaronu, do tego korpusy kurzęce za 2,80 zł/kg (jeden korpus średnio 0,85 kg). Czyli masz 1650 g 'surowej' karmy za 3,98 zł czyli surowizna za 2,41 zł/kg.
Makaron gotuje się zgodnie z przepisem na pranie 4 do 5 min. , mięso można parzyć 10 min we wrzątku - więc koszty obróbki termicznej na 1 kg surówki ( kuchnia gazowa) to w górę licząc ca. 1,20 zł/kg. Znaczy masz karmę gotową do 'talerza' za 3,61 zł/kg. Na miesiąc dla jednego dużego psa (jeśli gościa karmisz) potrzebujesz tej mieszanki ca. no niech będzie 17 kg (utuczysz gościa i będzie Ci robił reklamę), czyli potrzeba na to 61,37 zł. Znaczy ZYSK = 638.63 od średnio dużego łba.
Sama widzisz, wyrzucasz kasiorę w błoto. Jak się dowie o tym Cruella to Ci nie wybaczy do końca życia.
I wszystko to przy założeniu, że karmisz co dzień. :diabloti:

Recepta jest prosta - WYRWAĆ CHWASTA I ... SPALIĆ.

PS. Ogłaszam konkurs [B]bez nagród z jednym pytaniem.[/B] Skąd znam ten przepis na tę karmę ?[/QUOTE]

Bez nagród.... I każesz nam się męczyć z tak trudną zagadką. Dorzuciłbyś uścisk własnej dłoni dla zwycięzcy.

A co do zagadki: Podejrzewam, że w domku nikt normalny tak psola nie karmi ale w schronach... któż to wie..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Post nr 295 powinien zawierać skan decyzji administracyjnej:


[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/e3bf67eb8a425eb518a3d672ee2a6fc1,20,19,0.jpg[/IMG]



[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/0b76836dc5f939e9334ac41b2db860f9,20,19,0.jpg[/IMG]

W uzasadnieniu decyzji jest zawarte bardzo istotne dla mnie stwierdzenie: [I]" W dniu 11 stycznia 2010 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu przeprowadził kontrolę w schronisku po otrzymaniu wiadomości e-mail adresowanej do Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń z opisem nieprawidłowości dotyczących braku ocieplenia bud, kojców. [B]PLW w Wieluniu stwierdził, że podane w piśmie zarzuty są prawdziwe[/B] oraz stwierdził, że identyfikowalność zwierząt i sposób prowadzenia wykazu zwierząt przebywających w schronisku nie są odpowiednie."
[/I]
Czytałam o hoteliku Aliny, która nie wpuszczała ludzi do środka z uwagi na "bałagan", a ludzie wierzyli, tak, jak my wszyscy wierzyliśmy kiedyś MałGośce i Blinkowi, aż wreszcie czar prysł.

Po doświadczeniach z Fundacją Zwierzyniec uważam, że w sprawach dotyczących zwierząt zawsze, ale to bezwzględnie zawsze, trzeba wszystko sprawdzać od A do Z i nie może być mowy o zaufaniu.
Zero zaufania - zgodnie z ulubioną przeze mnie teorią Foxa Williama Muldera: NIE UFAJ NIKOMU"

Link to comment
Share on other sites

Oto link do BIP Urzędu Miejskiego w Wieluniu, do uchwały Rady Miejskiej w Wieluniu [B]rzekomo[/B] dotyczącej mojej skargi na bezczynność działania Burmistrza Wielunia:
[URL]http://eurzad.um.wielun.pl/eurzad/umwielun/samba/Dokumenty/Sprawy/REJESTRY/UR/2006_2010/510_10.pdf[/URL]

W tej sprawie wysłałam pocztą elektroniczną pismo do Pani Wojewody Łódzkiego o treści:
[quote]
[B]Sent:[/B] Friday, May 14, 2010 12:24 AM
[B]Subject:[/B] Schronisko dla zwierząt w Wieluniu



[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Szanowna Pani [/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Jolanta Chełmińska[/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Wojewoda Łódzki[/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi[/SIZE][/FONT][/FONT]


[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Szanowna Pani Wojewodo,[/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]W dniu 27 marca 2010 r. wysłałam do Pani pocztą elektroniczną skargę na bezczynność Burmistrza Wielunia polegającą na braku udostępnienia mi informacji publicznej dotyczącej Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, o którą bezskutecznie proszę Urząd Miejski w Wieluniu od dnia 21 stycznia 2010 r.[/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Działając w interesie publicznym w trybie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 01.112.1198 ) poprosiłam Urząd Miejski w Wieluniu w dniu 21 stycznia 2010 r. pocztą elektroniczną o udzielenie mi informacji publicznej.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial] [FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Otrzymałam z Urzędu Miejskiego w Wieluniu pismo GKM 7080/6/10 z dnia 5 lutego 2010 r. (wysłane w dniu 8 lutego 2010 r. - data stempla pocztowego) pouczające mnie, iż powinnam kierować pisma do Urzędu Miejskiego w Wieluniu - cytuję[COLOR=#0000ff]:"tradycyjnym sposobem".[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Zgodnie z wolą Urzędu Miejskiego w Wieluniu w dniu 15[/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2] lutego 2010 r. nadałam do Urzędu Miejskiego w Wieluniu w placówce pocztowej operatora publicznego dwa pisma wysłane uprzednio pocztą elektroniczną.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Do obu pism dołączyłam odpowiednio wnioski o udostępnienie informacji publicznej, a w nich zapytania oraz prośbę o kserokopie dokumentów.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Urząd Miejski w Wieluniu otrzymał moje wnioski o udzielenie informacji publicznej w dniu 16 lutego 2010 r. - potwierdzenie odbioru.[/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi na moje wnioski zawierające poniższe pytania oraz prośby o kserokopie dokumentów:[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2] PYTANIA[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](1)Gdzie są maty gumowe podarowane Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez niemiecką Fundację SABRO?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](2) Czy w/w maty gumowe są jedynie magazynowane na terenie schroniska, zamiast służyć psom - zgodnie z wolą Darczyńcy?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](3) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu toleruje zamykanie przez Pana Jana Urbaniaka Schroniska dla zwierząt w Wieluniu w godzinach, w których powinno być otwarte i dostępne dla osób pragnących [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]zaadoptować psa?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](4) Z jakich gmin firma ECHO przyjmuje psy do Schroniska dla zwierząt w Wieluniu?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][FONT=Tahoma]([/FONT][FONT=Tahoma]5)[FONT=Arial]Dlaczego specjalnie przygotowane w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu pomieszczenie dla suk ze szczeniętami oraz dla zwierząt chorych i po zabiegach weterynaryjnych nie jest użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem?[/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](6) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować miejskie schronisko, jako teren jego prywatnej działalności?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](7)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu po wypowiedzeniu umowy Fundacji Zwierzyniec nie zaproponował - zgodnie z prawem, tymczasowego prowadzenia Schroniska dla zwierząt w Wieluniu Firmie Handlowo - Usługowej ZOA z Wielunia, która składała ofertę na prowadzenie schroniska w postępowaniu ze stycznia 2009 r.?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]( 8 ) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu zlecił od maja 2009 r. tymczasowe prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu firmie ECHO, która nie miała (i nie ma nadal) żadnego doświadczenia i żadnych uprawnień w tej dziedzinie i która z tych właśnie oczywistych powodów nie mogła nawet złożyć oferty w styczniu 2009 r.?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](9) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwolił Panu Janowi Urbaniakowi zwolnić pracowników schroniska - osoby mające duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami i w to miejsce zatrudnić kompletnych dyletantów w tej dziedzinie, w tym córkę właściciela firmy ECHO?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](10) Dlaczego Urząd Miejski przyjął do realizacji zamówienia publicznego - prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu ofertę wykonawcy ECHO, który nie posiada koniecznej wiedzy na temat przedmiotu zamówienia, zaś doświadczenie w tym zakresie nabywa podczas realizacji tegoż właśnie publicznego zamówienia?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](11) Dlaczego w związku z nienależytym, a wręcz z rażąco łamiącym obowiązujące prawo, wykonywaniem przez firmę ECHO umowy w sprawie zamówienia publicznego na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu nie rozwiąże tej umowy?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](12) Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu marnuje publiczne pieniądze płacąc firmie ECHO za usługę, która jest wykonywana w sposób nienależyty i łamiący obowiązujące w Polsce prawo? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](13)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu pozwala Panu Janowi Urbaniakowi traktować psy bezdomne przebywające w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu tak, jakby były jego własnością?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2](14)Dlaczego Urząd Miejski w Wieluniu, mając wcześniejsze negatywne doświadczenia dot. braku prowadzenia rejestru psów przez Fundację Zwierzyniec, nadal uporczywie nie egzekwuje przestrzegania przepisów prawa przez administratora swojego schroniska - firmę ECHO?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial](15) Czy Rada Miasta Wielunia przyjęła w drodze uchwały program zapobiegający bezdomności zwierząt - wg Art. 11a Ustawy o ochronie zwierząt?[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]KSEROKOPIE[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[LIST=1]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Umowy zawartej z firmą ECHO na prowadzenie Schroniska dla zwierząt w Wieluniu. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Umowy zawartej z lekarzem weterynarii na realizację opieki lekarskiej weterynaryjnej w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Regulaminu Schroniska dla zwierząt w Wieluniu. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Cennika obowiązującego w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Programu zapobiegającego bezdomności zwierząt przyjętego w drodze Uchwały Rady Miejskiej Wielunia. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Procedury sprzątania boksów w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu.[/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Protokołów z kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wieluniu - od maja 2009 r. na bieżąco. [/FONT][/FONT]
[*][FONT=Tahoma][FONT=Arial]Protokołów z comiesięcznych kontroli przeprowadzanych w Schronisku dla zwierząt w Wieluniu przez Urząd Miejski w Wieluniu - od maja 2009 r. na bieżąco.[/FONT][/FONT]
[/LIST]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Wobec bezczynności działania Burmistrza Wielunia w zakresie udzielenia mi informacji publicznej złożyłam zażalenie do Pani Wojewody w dniu 27 marca 2010 r., które Pani przekazała do rozpatrzenia do Rady Miejskiej w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Od Rady Miejskiej w Wieluniu otrzymałam pismo OR.0561/6-2/10 z dnia 09.04.2010 r. informujące mnie, iż Rada Miejska w Wieluniu podejmie uchwałę w przedmiocie mojej skargi podczas XLVII sesji w dniu 26 kwietnia 2010 r. [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Pismo takie otrzymała również do wiadomości Pani Wojewoda - wg rozdzielnika.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Ponadto od Rady Miejskiej w Wieluniu otrzymałam kolejne pismo znak OP. 0065-7/33/10 z dnia 14.04.2010 r. zawiadamiające mnie - cytuję: "[COLOR=#0000ff]w dniu [B]26 kwietnia 2010 r.[/B] ([U]poniedziałek[/U]) [B]o godz. 9.00[/B] w sali nr 101 Urzędu Miejskiego w Wieluniu, pl. Kazimierza Wielkiego 2 (budynek w parku) odbędzie się [B]XLVII sesja[/B] Rady Miejskiej w Wieluniu".[/COLOR] [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Pismo to zawiera porządek obrad, gdzie w p. 27 widnieje: [COLOR=#0000ff]"Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Wielunia (p. A. Cyndecka)".[/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Z racji niemożności przybycia na sesję Rady Miejskiej w Wieluniu, na której miała być podjęta uchwała w sprawie rozpatrzenia mojej skargi, wysłałam do Rady Miejskiej w Wieluniu pismo zawierające m.in. moje wnioski o udzielenie informacji publicznej pisane do Urzędu Miejskiego w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Pismo moje dotarło do Adresata w dniu 20 kwietnia 2010 r. - potwierdzenie odbioru, czyli sześć dni przed terminem XLVII sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]W dniu 11 maja 2010 r. otrzymałam od Rady Miejskiej w Wieluniu pismo OR. 0150/25/10 z dnia 04.05.2010 r. przekazujące mi uchwałę nr XLVII/510/10 Rady Miejskiej w Wieluniu z dnia 26 kwietnia w sprawie rozpatrzenia mojej skargi na działalność Burmistrza Wielunia, które to pismo Pani Wojewoda, jak podaje rozdzielnik, również otrzymała do wiadomości.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]W załączonej uchwale przeczytałam, iż Rada Miejska w Wieluniu uznała moją skargę za bezzasadną.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]W uzasadnieniu podano, iż moja skarga została przekazana do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, która - cytuję: [COLOR=#0000ff]" w dniu 12.04.2010 r. po przeanalizowaniu treści skargi, sprawdzeniu wszystkich dokumentów dotyczących sprawy, wysłuchaniu wyjaśnień Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Wieluniu Waldemara Kluski, administratora schroniska oraz po przeprowadzeniu wizji lokalnej w schronisku uznała zarzuty i skargę za bezzasadną".[/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][B]Informuję, iż wyżej cytowane uzasadnienie jest ogólnikowe, nie wiadomo czego dotyczy w szczególności, lecz na pewno nie dotyczy przedmiotu mojej skargi.[/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][B][FONT=Arial]Uzasadnienienie to wskazuje, iż Rada Miejska w Wieluniu w swojej uchwale nie zajęła wcale stanowiska w przedmiocie mojej skargi, zaś Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej wcale nie dokonała analizy mojej skargi.[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][B]Przedmiotem mojej skargi jest bezczynność działania Burmistrza Wielunia wobec obowiązku, określonego ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 01.112.1198 ) udzielenia mi informacji publicznej na moje wnioski złożone w Urzędzie Miejskim w Wieluniu w dniu 21 stycznia 2010 r. (pocztą elektroniczną), a następnie - zgodnie z życzeniem Urzędu Miejskiego w Wieluniu, poprzez Pocztę Polską w dniu 16 lutego 2010 r.[/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Działanie Rady Miejskiej w Wieluniu określone w uzasadnieniu do uchwały w sprawie rozpatrzenia mojej skargi na Burmistrza Wielunia jest mataczeniem nie tylko z uwagi na zajęcie się przez Radę Miejską tematem, który absolutnie nie był przedmiotem mojej skargi, ale także z racji na podawanie przez Radę Miejską sprzecznych informacji, co do terminu, w którym moja skarga uznana została za bezzasadną.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]I tak: w pismach z dnia 9 kwietnia 2010 r. oraz z dnia 14 kwietnia 2010 r. Rada Miejska w Wieluniu informowała mnie, iż decyzja w przedmiocie mojej skargi podjęta zostanie w dniu 26 kwietnia 2010 r., zaś w uzasadnieniu uchwały XLVII/510/10 Rada Miejska w Wieluniu pisze, że skarga moja została uznana za bezzasadną już w dniu 12 kwietnia 2010 r.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Zatem - gdybym wybrała się do Wielunia w dniu 26 kwietnia 2010 r. w celu wzięcia udziału w sesji Rady Miejskiej, pojechałabym nadaremnie.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Nadaremnie również wysłałam do Rady Miejskiej w Wieluniu pismo w sprawie przedmiotowej skargi, które zostało przez Radę Miejską kompletnie zignorowane, pomimo odebrania go przez Radę Miejską w dniu 20 kwietnia 2010 r. [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]W jawnej sprzeczności pozostają ze sobą terminy rozpatrywania mojej skargi: 12 kwietnia 2010 r. oraz 26 kwietnia 2010 r. - oba podawane przez Radę Miejską w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Zważając na powyższe - widać wyraźnie, iż Rada Miejska w Wieluniu mataczyła w sprawie mojej skargi na Burmistrza Wielunia nie tylko w przedmiocie skargi, lecz także w kwestii terminów, w których skarga rzekomo była rozpatrywana i została uznana za bezzasadną.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Reasumując:[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][U][B]Rada Miejska w Wieluniu do dnia dzisiejszego nie rozpatrzyła mojej skargi na Burmistrza Wielunia, gdyż przedmiotem mojej skargi - podkreślam to po raz kolejny wyraźnie, jest bezczynność działania Burmistrza Wielunia wobec obowiązku określonego w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, udzielenia mi informacji publicznej w zakresie powyżej podanym, tj. udzielenia odpowiedzi na w/w zapytania oraz przysłanie mi kserokopii w/w dokumentów.[/B][/U][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Proszę niniejszym Panią Wojewodę o interwencję w sprawie mojej skargi na bezczynność działania Burmistrza Wielunia w zakresie udzielenia mi informacji publicznej w trybie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 01.112.1198 ), która to skarga do tej pory nie została rozpatrzona przez Radę Miejską w Wieluniu.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Z wyrazami szacunku[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Anna Cyndecka[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/quote][FONT=Arial]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Powoływałam się w swoim piśmie do ŁWLW na pisma Pani Joanny Kawczyńskiej.
Dla mnie to oczywiste, ale gwoli ścisłości podaję, iż Pani Joanna Kawczyńska to Dogomaniaczka Aska7:loveu:, która z wieluńskiego schronu przygarnęła trzy Sunie: Diankę:loveu:, Sabinkę:loveu: oraz Moli:loveu:.
Razem z Aska7 i Psem Wolnym walczymy o prawa Psów Wieluńskich do godnego życia.
Są jeszcze inni Dogomaniacy:loveu:, którzy na chwilę obecną nie chcą się ujawniać.
Jest jeszcze Bela 51:loveu:, która pamięta o Psach Wieluńskich i która też adoptowała z Wielunia Sunię Dajankę - obecnie Jankę:loveu:.

[B]Na wieluńskim forum pisywało aktywnie około trzydziestu userów mieniących się "przyjaciółmi " Psów Wieluńskich.
Gdzie oni teraz są - ci "przyjaciele" ?!
Kogo z tych "przyjaciół" obchodzą w tej chwili Psy Wieluńskie?!
Tzw. "przyjaciele" - gdzie byliście - łachy, fałszywe szylingi, gdy Psy Wieluńskie zamarzały w schronie podczas tej ostatniej okrutnej zimy ?![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Odi,to było forum.Pisac może każdy, bez angażowania się albo angażowania sie w chwili, kiedy jest wygodnie pomóc i ma sie ku temu możliwości,czas,chęci.Tak jak na Dogo-nie pomagamy każdemu psu o którym przeczytamy.[/QUOTE]

@brazowa1 :crazyeye::crazyeye::crazyeye: a co to znaczy, że [B]to było forum[/B] ?? Masz na myśli , że matriks, czy coś innego. Zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska, ani w odniesieniu do zwierzynieckiego forum , ani dogo. Co prawda dogo....hm .... ale to na inny wątek.
Znaczy można walić w klawisze bez konsekwencji :shake: :crazyeye::crazyeye: ?
Mimo wszystko powiem Ci, gdzie byli podpieracze Fundacji Dobrego Bytu - doooopy w domach grzali i wspominali dobre matriksowe czasy żaląc się na tych co im obrazek sp....li .....( spaprali, a Ty co myślałaś). I będą paprać dalej.
Przy okazji, nigdy nie widziałem Cię na zwierzynieckim forum - no może przeoczyłem.

Link to comment
Share on other sites

nie,nie było mnie na forum Wielunia,ani nie jestem z nim związana emocjonalnie czy w zaden inny sposób.Stąd mogę zachowac obiektywizm.

Ale bądźmy szczerzy- forum nie zobowiązuje do walki. Mozesz wchodzić na forum z róznego powodu,chocby dlatego,że po prostu to forum lubisz i nie można teraz tych ludzi rozliczać z tego, że nie walczą.
A ze ludzie wspierali Małgośkę- skąd mogli wiedzieć,ze to Matrix?

Link to comment
Share on other sites

Przekazuję info z OTOZ Animals:
[B]W dzisiejszym wydaniu Magazynu Ekspresu Reporterów zostanie poruszony problem łamania Ustawy o ochronie zwierząt i stosunku urzędników państwowych do tematu zwierząt.[/B]
[B]8 czerwca 2010 r. godz. 21.45 program TVP 2[/B]


W MATRIXIE wieluńskim siedziałam przez trzy lata i spokojnie w każdym z tych trzech lat miałam szansę zdobyć tytuł Frajera Roku, jeśli taki konkurs miałby miejsce.

Uważam, iż od osób pisujących na forum pro zwierzęcym mamy prawo wymagać konkretnych działań na rzecz zwierząt, nie zaś jedynie podtrzymywania miłej atmosfery i kadzenia dyrdymał.
"Srutu tutu, pęczek z drutu" pasuje do forum wielbiących przykładowo kubki z uchem po lewej stronie i inne tym podobne wynalazki.
Konstatuję fakty - forum wieluńskie miłośników i przyjaciół Psów Wieluńskich, gdzie wielu userów snuło zapowiedzi, obietnice, zapewnienia, iż nie opuszczą Psów Wieluńskich w potrzebie ect., ect. ect.
Obiecywał Blink, ale to akurat dobrze, że nie dotrzymał obietnicy - 400 psów będących pod jego "opieką" w samym tylko 2008 r. wyparowało.
O innych userach obiecywaczach nie wspomnę, bo szkoda głowy zaśmiecać, kto chce znajdzie sam.
Istnieją zatem przesłanki, na podstawie których wywiodłam swoje wcześniejsze stwierdzenie.
Gdyby Psy Wieluńskie miały liczyć na takich "miłośników" i "przyjaciół", to podzieliłyby los owego zająca: " wśród życzliwych przyjaciół psy zająca zjadły".


Idźmy dalej - gdyby tu na dogo po kilka Osób zechciało skutecznie przypiąć się do konkretnego schronu, to warunki bytowe Psów w takim schronie uległyby znacznej poprawie, a i niejeden Pies uszedłby z życiem.
Siła opinii publicznej jest wielka i trzeba to dla dobra Psów wykorzystywać.

Oczywiście trzeba skupiać się na jednostkowych przypadkach potrzebujących pomocy - przykładowo pies porzucony na terenie gminy lub pies chory przebywający w schronie pozostawiony bez pomocy, ale musimy wreszcie zacząć patrzeć globalnie.
Na dogo jest coraz więcej psów potrzebujących już natychmiast pomocy i coraz mniej finansów zabezpieczających tę konieczną, na wagę życia i zdrowia psa, pomoc.
A przecież dogo to tylko mały wycinek.
Cała rzesza potrzebujących pomocy psów pozostaje bezimienna i poza naszą wiedzą.

Pomagajmy konkretnym psom na wszystkie możliwe sposoby, ale musimy ogarnąć całość problemu i patrzeć perspektywicznie.

Zacznijmy wreszcie oprócz niwelowania skutków zwalczać przyczyny.

W przeciwnym razie wkrótce obudzimy się z ręką w wiadomym naczyniu i nie uniesiemy lawinowo rosnących problemów.
Właściwie to już nie jesteśmy w stanie udźwignąć ogromu nieszczęść, które swe źródło ma w nienależytym wykonywaniu obowiązków przez część urzędników państwowych, w tym Powiatowych Lekarzy Weterynarii, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a także niektórych administratorów schronisk i innych zorganizowanych przez człowieka skupisk zwierząt.

Musimy wreszcie zacząć wymagać od włodarzy gmin stosowania w praktyce woli ustawodawcy, czyli przestrzegania obowiązującego prawa.

Musimy wreszcie zacząć wymagać od administratorów schronisk i przytulisk oraz od Powiatowych Lekarzy Weterynarii postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Jeśli ktoś - urzędnik, czy administrator schronu, łamie prawo i skutkuje to cierpieniem zwierząt - musimy działać - obnażać takie przypadki łamania prawa i domagać się poszanowania prawa, gdyż zwierzęta same się nie obronią.

Piszę powyższe na forum Dogomanii, zatem mam prawo spodziewać się przynajmniej zrozumienia tematu.
Proszę wszystkich, którym na sercu leży los zwierząt o konkretne działania.
Umieszczam tu na dogo moją korespondencję prowadzoną z urzędami właśnie po to, aby inni poszli w moje ślady - z korzyścią dla opuszczonych bezdomnych psów.
Chętnie podzielę się, z każdą Osobą chcącą działać, swoją skromną wiedzą.
Cieszę się bardzo, że już znalazły się Osoby, którym mogłam coś podpowiedzieć i które wykonują konkretną pracę.

Osobą najlepiej zorientowaną w sytuacji zwierząt bezdomnych jest Pan Tadeusz Wypych z Biura Ochrony Zwierząt Fundacji dla Zwierząt ARGOS, od którego osobiście wiele się nauczyłam.
Warto skontaktować się z Panem Tadeuszem Wypychem i poprosić o radę, konsultację, wykładnię obowiązujących przepisów prawnych.
Podaję kontakt do Pana Tadeusza Wypycha:
www. boz.org.pl
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel.: 0 22 615 52 82


[B]Bezdomne opuszczone przez wszystkich psy ...[/B]
[B]
Po raz kolejny zapytam:
Jeśli nie my, to kto ?
Jeśli nie teraz, to kiedy ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Odi, popieram kazde Twoje slowo, z porad pana Wypycha korzystamy juz od stycznia 2009r. Ta sama sciezka ktora Ty kroczysz w sprawie Wielunia, to i my podazamy z 40 gminami z ktorymi mial podpisana umowe pan P z Olkusza. Jest to ciezki orzech do zgryzienia, ale z raz obranej drogi nie mozna sie cofac. Szkoda tylko ze tak malo osob ktore sa na dogo tego nie rozumie. Trzeba walczyc z przyczynami bo skutki sa widoczne w kazdym zakatku Polski. Przyczny te leza tak jak napislas w urzednikach: pow. wetach i wlodarzach miast i gmin. Dobrze ze pokazujesz korespondencje, z ktorej kazdy chetny do pomocy zwierzetom moze skorzystac. [B]Oby wiecej osob sie przylaczylo do walki z problemem bezdomnosci zwierzat.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Odi z tym wszystkim co piszesz się zgadzam, już dawno mówiłam, przy okazji walki za nadpopulacją i tematu usypiania ślepych miotów,
nie tędy droga. Ani usypianiem miotów ani innych zwierząt nie zwalczy się przyczyny! A tam tkwi źródło wszelkiego nieszczęścia.

Z jedną rzeczą, którą napisałaś jest mi jednak trudno się zgodzić, "przypinanie" się do schroniska.
I mówie tu ze swojego punktu widzenia, w schronisku bylam ale nie mam możliwości, czasu ani finansów by sprostać
temu wyzwaniu. Nie teraz... myśle, że wielu ludzi, nawet tutaj będących na forum to nie bogacze, którzy nie pracują i mają czas
i energie do walki z chwastami tej "branży" i z politykami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']nie,nie było mnie na forum Wielunia,ani nie jestem z nim związana emocjonalnie czy w zaden inny sposób.Stąd mogę zachowac obiektywizm.

[B]Ale bądźmy szczerzy- forum nie zobowiązuje do walki[/B]. Mozesz wchodzić na forum z róznego powodu,chocby dlatego,że po prostu to forum lubisz i nie można teraz tych ludzi rozliczać z tego, że nie walczą.
[B]A ze ludzie wspierali Małgośkę- skąd mogli wiedzieć,ze to Matrix?[/B][/QUOTE]

Nadal nic nie rozumiem - ostatecznie nie muszę.
Obiektywizm ? a w jakiej sprawie, fakty dokonane potrzebują obiektywizmu :crazyeye:, a to z jakiej przyczyny ?:roll:. Jak przedłożyło informacje, to ta wiedza nie starcza ?, bo się lubi jakieś forum :crazyeye:. Dalej twierdzisz, że pisać może każdy i to co mu się zechce bez oglądania się na sens i skutki - no pewnie może, można też wyrwać całą marchewkę z grządki i chodzić po nią do sklepu. To nie moja bajka. Za dużo energii tracę na identyfikację klawiszy w które stukam - więc oszczędzam wzrok.
@Brązowa, a może czegoś nie doczytałaś ?

[quote]
Iwona77[INDENT] Odi z tym wszystkim co piszesz się zgadzam, już dawno mówiłam, przy okazji walki za nadpopulacją i tematu usypiania ślepych miotów, nie tędy droga. Ani usypianiem miotów ani innych zwierząt nie zwalczy się [B]przyczyny! A tam tkwi źródło wszelkiego nieszczęścia. [/B]

Z jedną rzeczą, którą napisałaś jest mi jednak trudno się zgodzić, "przypinanie" się do schroniska.
I mówie tu ze swojego punktu widzenia, w schronisku bylam ale nie mam możliwości, czasu ani finansów by sprostać
temu wyzwaniu. Nie teraz... myśle, że wielu ludzi, nawet tutaj będących na forum to nie bogacze, którzy nie pracują i mają czas
i energie do walki z chwastami tej "branży" i z politykami.[/INDENT][/quote][INDENT]

@Iwona77 także nie rozumiem. O jaką lub jakie przyczyny Ci chodzi, zwłaszcza z Matriksem i walką z nieuczciwością chwastów. Nie masz energii, nie widzisz celu i związku nie przypinaj się - bo nie wiesz po co w takim razie. Do tego nie trzeba pieniędzy, praca, jak widać, też nie przeszkadza. Bogacze mają w dooopie te klimaty, o których tu się mówi. Ale jak twierdzi @brazowa1 - pisać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej, bo forum to takie uniwersalne pitadło do pi...sania i czytania. :shake: :-o

No i schluss, jak mówią bracia Rosjanie.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona77']Odi z tym wszystkim co piszesz się zgadzam, już dawno mówiłam, przy okazji walki za nadpopulacją i tematu usypiania ślepych miotów,
nie tędy droga. Ani usypianiem miotów ani innych zwierząt nie zwalczy się przyczyny! A tam tkwi źródło wszelkiego nieszczęścia.

Z jedną rzeczą, którą napisałaś jest mi jednak trudno się zgodzić, "przypinanie" się do schroniska.
I mówie tu ze swojego punktu widzenia, w schronisku bylam ale nie mam możliwości, czasu ani finansów by sprostać
temu wyzwaniu. Nie teraz... myśle, że wielu ludzi, nawet tutaj będących na forum to nie bogacze, którzy nie pracują i mają czas
i energie do walki z chwastami tej "branży" i z politykami.[/QUOTE]

Finanse niepotrzebne, wojujesz na każdym wątku, bronisz zaciekle życia poczętego, nie wiedziec po co, Odi nie jest milionerką tylko upartą i konsekwentną babą, która postanowiła nie odpuścić.

Nie wiem, co energia ma do rzeczy - ty zużywasz sporo na przepychanki na dogo, a to i czas kosztuje.

Na znaczki pewnie też byś uzbierała czasem.
Więc nie pisz bzdur o energii, czasie i kasie, bo to ma sie nijak do tego co robi dzielna Odi.

Trochę to nieładnie krytykować tych co coś robią, chyba tylko na usprawiedliwienie swojego niewiele robienia w temacie Wielunia.

Twoje wytłumaczenie jest do kitu - nie damy Ci tej satysfakcji - usprawiedliwienia nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

och kahoona mylisz się, w moim przypadku czas przekłada się na pieniądz.
Przykro mi ale nie będe Ci tłumaczyła jak wygląda moja obecna sytuacja.

Odi szanuje Twoje działania, trzymaj tak dalej!
Przykro mi jeżeli zabrzmiało inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona77']och kahoona mylisz się, w moim przypadku czas przekłada się na pieniądz.
Przykro mi ale nie będe Ci tłumaczyła jak wygląda moja obecna sytuacja.

Odi szanuje Twoje działania, trzymaj tak dalej!
Przykro mi jeżeli zabrzmiało inaczej.[/QUOTE]


Iwona, każdy w życiu jakoś zarabia i coś robi. Twoja wypowiedź była dość nierozsądna w odniesieniu do Odi, od której wszyscy powinniśmy się uczyć bezkompromisowności, uporu i wiedzy o procedurach urzędowych. A nie jest jej łatwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Iwona, każdy w życiu jakoś zarabia i coś robi. Twoja wypowiedź była dość nierozsądna w odniesieniu do Odi, od której wszyscy powinniśmy się uczyć bezkompromisowności, uporu i wiedzy o procedurach urzędowych. A nie jest jej łatwo.[/QUOTE] Nie jest łatwo, tym bardziej, że jest masa pseudomiłośników zwierząt, którzy
tylko udają miłość do zwierząt, nie robią nic oprócz dyrygowania i manipulowania. Tych, którzy naprawde zmagają
się z chorobami zwierząt, z ich bezdomnościom, zbierają je z ulic by nie trafiały właśnie do schroniska!
mieszają z błotem i pomawiają . Ale to też się kiedyś skończy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona77']Nie jest łatwo, tym bardziej, że jest masa pseudomiłośników zwierząt, którzy
tylko udają miłość do zwierząt, nie robią nic oprócz dyrygowania i manipulowania. Tych, którzy naprawde zmagają
się z chorobami zwierząt, z ich bezdomnościom, zbierają je z ulic by nie trafiały właśnie do schroniska!
mieszają z błotem i pomawiają . Ale to też się kiedyś skończy....[/QUOTE]

Widzę , że masz jednak 'swoją misję'. Mam propozycję dla Ciebie w takim razie, załóż proszę swój wątek misyjny i przedstaw tam swoje stanowisko i sprawy, którymi chcesz się zająć, pomysły, uwagi, propozycje. Obiecuję ci, jak będę miał czas to wpadnę poczytać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Widzę , że masz jednak 'swoją misję'. Mam propozycję dla Ciebie w takim razie, załóż proszę swój wątek misyjny i przedstaw tam swoje stanowisko i sprawy, którymi chcesz się zająć, pomysły, uwagi, propozycje. Obiecuję ci, jak będę miał czas to wpadnę poczytać.[/QUOTE]Jak Ci się tak naprawde chce czytać poczytaj sobie tutaj;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/177316-Fundacja-quot-Emir-quot-oddział-w-Sosnowcu.-Do-likwidacji./page21[/url]
A jak wątek powstanie zawiadomie ciebie pierwszego;)

A i tutaj jest też ciekawy wątek...[url]http://www.dogomania.pl/threads/185272-Niby-ON-6-miesięczny-powykręcane-łapki-5-kg-(Szansa-na-DT-POTRZEBNE-DEKLARACJE/page64[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Iwono widzę że zostałaś wysłana na zasłużony i zapracowany odpoczynek. Dziękuję modowi, bo chwilami albo częściej niż chwilami po przeczytaniu postów Iwony ręce i cycki opadały.[/QUOTE]
O to, to, właśnie. Ale w sprawie opadania to ja chętnie podtrzymam, co by się nie uszkodziły .... bo ta przyczyna wcale niegodna i do utraty walorów dopuścić nie można :razz: :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Iwono widzę że zostałaś wysłana na zasłużony i zapracowany odpoczynek. Dziękuję modowi, bo chwilami albo częściej niż chwilami po przeczytaniu postów Iwony ręce i cycki opadały.[/QUOTE]
Troszke przesadzała:lol: bany posypały się na tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187073-malenka-2-3-miesieczna-Amelka-BEZ-%C5%81APKI-PSIE-DZIECKO-w-schronie%21%21%21-pilnie-DT/page24"]http://www.dogomania.pl/threads/187073-malenka-2-3-miesieczna-Amelka-BEZ-%C5%81APKI-PSIE-DZIECKO-w-schronie!!!-pilnie-DT/page24[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='confused']Troszke przesadzała:lol: bany posypały się na tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187073-malenka-2-3-miesieczna-Amelka-BEZ-%C5%81APKI-PSIE-DZIECKO-w-schronie%21%21%21-pilnie-DT/page24"]http://www.dogomania.pl/threads/187073-malenka-2-3-miesieczna-Amelka-BEZ-%C5%81APKI-PSIE-DZIECKO-w-schronie!!!-pilnie-DT/page24[/URL][/QUOTE]

Nie tylko na tym wątku posypały się bany. Poniżej inny watek dotyczący tych samych osób.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85%21/page231"]http://www.dogomania.pl/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85!/page231[/URL]

Na gorąco mam tylko jeden komentarz: "Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka".

Dlatego kompletnie nie rozumiem dumy osób zbanowych w tej konkretnej sytuacji i to właśnie z powodu bana.
Gardzenie netykietą jest niczym gardzenie kultura osobistą. Podobno wszyscy znają to pojęcie nie wielu jednak ma ją na co dzień. Bany należały im się naprawdę i to od dawna. A drwienie z kogokolwiek, wliczając w to modów trudno zaliczyć jako powód do dumy, chyba że ma się w tym jakiś swój konkretny cel...


Dziękuję Ada-jeje za spostrzegawczość, bo też mi coś nie pasowało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Odi, popieram kazde Twoje slowo, z porad pana Wypycha korzystamy juz od stycznia 2009r. Ta sama sciezka ktora Ty kroczysz w sprawie Wielunia, to i my podazamy z 40 gminami z ktorymi mial podpisana umowe pan P z Olkusza. Jest to ciezki orzech do zgryzienia, ale z raz obranej drogi nie mozna sie cofac. Szkoda tylko ze tak malo osob ktore sa na dogo tego nie rozumie. Trzeba walczyc z przyczynami bo skutki sa widoczne w kazdym zakatku Polski. Przyczny te leza tak jak napislas w urzednikach: pow. wetach i wlodarzach miast i gmin. Dobrze ze pokazujesz korespondencje, z ktorej kazdy chetny do pomocy zwierzetom moze skorzystac. [B]Oby wiecej osob sie przylaczylo do walki z problemem bezdomnosci zwierzat.[/B][/QUOTE]
[B]
Ada-jeje[/B], cieszę się, że myślimy, a przede wszystkim działamy w taki sam sposób w sprawie losu bezdomnych Psów.
Masz całkowitą rację - nie ma odwrotu i trzeba zrobić wszystko, co jest w takich sprawach do zrobienia, korzystać z istniejącego już ustawodawstwa i nie dać się zbić z tropu.
Wiem, że masz stromo pod górę w sprawie Olkusza, że wielu zawiodło ... ,a pracy w tej sprawie mnóstwo, a pomocy żadnej od nikogo.
Na dogo widać tysiące godzin przeznaczone na pisanie niczego nie wnoszących postów, z których po wyciśnięciu wody nic nie pozostaje, ale do wykonania konkretnej pracy chętnych nie widać.

Na moim przykładzie - pracuję zawodowo na pełny etat, stąd co najmniej 9 godzin na dobę mam zajęte przez pięć dni w tygodniu. Mam dom, rodzinę do której również zaliczam Psy i Koty. Nie mam żadnej pomocy domowej, gdyż mnie na to nie stać, czyli wszystkie czynności związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego wykonuję osobiście z pomocą rodziny. Nie będę pisać o sytuacji finansowej, ale jestem zdania, że jeśli kogoś stać na internet, to stać go także na znaczki pocztowe ewentualnie na certyfikowany podpis elektroniczny.
Jednym zdaniem: wystarczy chcieć.

W dniu 6 czerwca 2010 r. wysłałam pocztą elektroniczną do Pani Wojewody Łódzkiego skargę na bezczynność Pana Burmistrza Wielunia:
[quote][FONT=Arial][SIZE=2] [FONT=Arial]Szanowna Pani [/FONT]
[FONT=Arial]Jolanta Chełmińska[/FONT]

[FONT=Arial]Wojewoda Łódzki[/FONT]

[FONT=Arial]Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi[/FONT]


[FONT=Arial]Szanowna Pani Wojewodo,[/FONT]

[FONT=Arial]Niniejszym składam kolejną skargę na bezczynność Burmistrza Wielunia Pana Mieczysława Majchera polegającą na braku udostępnienia mi informacji publicznej dotyczącej Schroniska dla zwierząt w Wieluniu.[/FONT]

[FONT=Arial]Działając w trybie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 01.112.1198 ) zwróciłam się do Burmistrza Wielunia Pana Mieczysława Majchera z kolejnym ( na poprzednie również nie otrzymałam informacji - skarga skierowana do Pani Wojewody pocztą elektroniczną w dniu 14 maja 2010 r.) wnioskiem o udostępnienie mi informacji publicznej:[/FONT]
[FONT=Arial]Wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 26 kwietnia 2010 r. wysłany za pośrednictwem Poczty Polskiej.[/FONT]
[FONT=Arial]Potwierdzenie odbioru z dnia 4 maja 2010 r.[/FONT]
[FONT=Arial]Skan wniosku w załączeniu.[/FONT]

[FONT=Arial]Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam od Burmistrza Wielunia Pana Mieczysława Majchera żadnej informacji na temat złożonego wniosku o udostępnienie informacji publicznej.[/FONT]

[FONT=Arial]Zgodnie z obowiązującym prawem - ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 01.112.1198 ) - art. 13 ust. 1: udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.[/FONT]

[FONT=Arial] [FONT=Arial]Bezczynność działania Burmistrza Wielunia Pana Mieczysława Majchera wobec obowiązku udzielenia informacji publicznej jest naruszeniem przez Burmistrza Wielunia Pana Mieczysława Majchera ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. 2001.112.1198 ). [/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial]Z wyrazami szacunku[/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][FONT=Arial]Anna Cyndecka[/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]
[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jestem krotko na dogo, ale zauwazylam w czym rzecz, nie tylko zbieranie czworonogw tym ktorzy potrzebuja pomocy na juz. Boli nas wywoz zwierzat do schronisk ([B]czytaj umieralni, wywoz smieci[/B]) (zaledwie kilka schronisk mozna nazwac schroniskami. Tylko ze zbieraniem psow i kotow z ulicy lub wyciaganie ich ze schronisk niczego sie nie zmieni :shake: Zrozumialam to po wejsciu do schroniska w Olkuszu i sciaganiu danych z 40 gmin do z ktorymi pan P. mial podpisana umowe ( miesiecznie kasowal 65 tys. zl.) Trudno byc gluchym na telefony jakie otrzymujemy o porzuconych zwierzetach, niemniej nie zmienimy tego jesli nie wezmiemy sie za solidne dreczenie wlodarzy miast i gmin, za pow. wetow. Pomimo ze schronisko w Olkuszu w ubieglym roku mialo zezwolenie na przyjmowanie psow tylko z miasta i gminy Olkusz to ja otrzymuje kolejne dane z niektorychz tych 40 gmin ze wywozili psy nadal do tego pseudo schroniska od czerwca ub. r. schroniska i hotelu w jednym. Z Pisma pow. weta wynika jasno ze jest to niezgodne z przepisami ale nad hotelem nie ma juz wladzy, sam stwierdzil ze w tej sytuacji mozemy slac pisma do wlodarzy ktorzy lamia ustawe o ochronie zwierzat.
W listopadzie ub. roku zlozylismy kolejne doniesienie do prokuratury o znecanie sie nad zwierzetami, ( zabralismy kilka psow pogryzionych i chorych, mamy tez dowody na wylapanie zwierzat rannych ( z przetraconym kregoslupem) ktore byly transportowane dalej do schronisk oddalonych od Olkusza ponad 100 km gdzie po dowiezieniu zostaly poddane eutanazji. W tej chwili zbieramy dowody za ub. rok zeby ruszyc dalej. Wylapalismy tez 4 gminy ktore maja podpisana umowe z lek wet. na wylapywanie bezdomnych zwierzat za 244 zl od sztuki. Niedalej jak kilka dni temu dzieki osobie ktora zglosila sie z prosba o pomoc w sprawie psa, wywiezinego do Olkusza z Zawiercia, dowiedzialam sie ze miasto Zawiercie wogole nie ma zadnej umowy podpisanej z schroniskiem a tylko z hyclem.[B] Wybacz Odi ze pisze o Olkuszu na watku Wielunia, ale tak sie sklada ze na watek Olkusza juz nikt ni zaglada[/B] :shake:[B]a podobnie jak Tobie zalezy mi na tym zeby dogomaniacy przylaczyli sie do tej tak waznej akcji.[/B] Wiemy tez ze nie zakonczymy tego procederu w szybkim tempie, ale jak nie bedziemy dzialac w ten sposob to proceder mordowania zwierzat bedzie trwal w nieskonczonsc. [B]Dziwi mnie tylko fakt istnienia tylu org. pro zwierzecej ktore nie bardzo rozumiem po co powstaly, po co istnieja i po co zbieraja 1% uwazm to za skandal.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...