Jump to content
Dogomania

MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec


Odi

Recommended Posts

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Artykuł Pana Zbyszka Rybczyńskiego:

[quote] [SIZE=4] [B]Będzie kara za wywiezienie bezpańskich psów z Wielunia[/B][/SIZE]

2011-02-01
[B]Zbyszek Rybczyński[/B]
[SIZE=5][B][FONT=Calibri]Lipcowa przeprowadzka bezpańskich psów z wieluńskiego schroniska do podsieradzkich Czartek odbyła się z naruszeniem prawa.[/FONT][/B][/SIZE]

Tak orzekł Urząd Zamówień Publicznych, który skontrolował postępowanie przetargowe. W ocenie tej instytucji, urzędnicy UM w Wieluniu powinni byli unieważnić konkurs, bo firma, która jako jedyna złożyła ofertę, nie miała uprawnień do prowadzenia schroniska dla zwierząt. Sprawa trafi teraz do rzecznika dyscypliny finansów publicznych, który zdecyduje, czy i jakie ewentualnie kary nałożyć na osoby odpowiedzialne za naruszenie prawa.

Przypomnijmy. Poprzednie władze miasta, po kilku latach nieudanych prób budowy nowego schroniska, zdecydowały, że zwierzętami zaopiekuje się ktoś z zewnątrz.
Rozpisany przez ratusz przetarg wygrała firma Funny Pets z Czartek pod Sieradzem.

Gdyby przetarg rozstrzygano dziś, to nie byłoby problemu. W Czartkach formalnie funkcjonuje już schronisko, objęte nadzorem służb weterynaryjnych.

- Wprawdzie podczas kontroli okazało się, że niektóre pomieszczenia niezbędne dla schroniska są jeszcze w trakcie wykonywania, ale ich funkcje tymczasowo pełnią inne. Opieka nad zwierzętami jest na przyzwoitym poziomie - mówi Leszek Przewłocki, powiatowy lekarz weterynarii w Sieradzu.

Jednak w lipcu ubiegłego roku, gdy do Czartek przewożono czworonogi z Wielunia, firma Funny Pets nie prowadziła schroniska, lecz hotel i przytulisko dla zwierząt domowych. Na terenie obiektu nie było pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia schroniska, takich jak gabinet lekarski i izolatka.

Oferent nie mógł więc sprostać wymogowi określonemu w specyfikacji przetargu, jakim było przedstawienie zezwolenia na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zdaniem UZP, przepisy złamano, bo magistrat nie wystąpił o złożenie brakującego dokumentu, następnie zaniechał wykluczenia Funny Pets z udziału w przetargu, w konsekwencji nie unieważnił postępowania.

Wynik kontroli potwierdził więc zarzuty stawiane przez Annę Cyndecką, działającą społecznie obrończynię praw zwierząt, która tuż po przetargu przeprowadziła prywatne śledztwo i poinformowała o nieprawidłowościach wiele instytucji, w tym Urząd Zamówień Publicznych i naszą redakcję.

- Psy nie powinny opuszczać Wielunia, dopóki sprawa się nie wyjaśni - grzmiała wówczas Cyndecka.

W wyjaśnieniach skierowanych do UZP wieluńscy urzędnicy starali się dowieść, iż zarówno schronisko, jak i przytulisko służą temu samemu celowi - opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Poprzedni burmistrz Mieczysław Majcher już po zapoznaniu się z zarzutami przekonywał, że priorytetem jest dla niego to, aby zwierzęta miały dobrą opiekę. Nie miał wątpliwości, że podsieradzka firma taką opiekę zapewni.

W protokole z kontroli czytamy, że o jej wyniku zawiadomiony zostanie rzecznik dyscypliny finansów publicznych. W poniedziałek w siedzibie łódzkiego rzecznika usłyszeliśmy, że żadne takie pismo jeszcze nie wpłynęło. Obecny burmistrz Janusz Antczak, choć zaznacza, że nie dyskutuje się z decyzjami poprzednika, uważa, że tego rodzaju sprawy niekoniecznie muszą kończyć się karą: - Może się okazać, że z dużej chmury będzie mały deszcz.[/quote]Oczywiście na temat rodzaju i wysokości kary za naruszenie przez byłego burmistrza Mieczysława Majchera ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych będzie decydował nie obecny burmistrz Janusz Antczak, lecz Rzecznik Dyscypliny Publicznej RIO.

Link to comment
Share on other sites

Odi!
Ja również i jak zwykle składam gratulacje i jednocześnie podziękowania:Rose:
Jesteś pionierem przecierającym szlaki dla innych chętnych do takiego działania;)

Ciekawy jest ten fragment:
[I]Jednak w lipcu ubiegłego roku, gdy do Czartek przewożono czworonogi z Wielunia, [B]firma Funny Pets nie prowadziła schroniska, lecz hotel i przytulisko dla zwierząt[/B] domowych. Na terenie obiektu nie było pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia schroniska, takich jak gabinet lekarski i izolatka. [/I]

Od razu pomyślałam o Wojtyszkach i umowach gmin z p.Siemińskim:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Serdeczne dzięki - Dziewczyny :loveu:

Epe, właśnie najbardziej obawiałam się tego, aby Psy Wieluńskie nie trafiały do Wojtyszek. Nawet otrzymałam taką informację w lipcu ubiegłego roku, która - na szczęście, była nieprawdziwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie jestem w temacie, przeglądam właśnie wątek od początku :oops: I przekopuję się przez informację, ale chyba tego dziś nie zdołam dokończyć.

Powiedzcie, jak wygląda sprawa na dziś? To ważne, bo moja gmina podpisała umowę ze Zwierzyńcem. Jakie są warunki, czy mamy podstawy, by obawiać się o "nasze" bezpańskie psy, które są tam wywożone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Nie jestem w temacie, przeglądam właśnie wątek od początku :oops: I przekopuję się przez informację, ale chyba tego dziś nie zdołam dokończyć.

Powiedzcie, jak wygląda sprawa na dziś? To ważne, bo moja gmina podpisała umowę ze Zwierzyńcem. Jakie są warunki, czy mamy podstawy, by obawiać się o "nasze" bezpańskie psy, które są tam wywożone?[/QUOTE]
Sprawa na dziś nie wygląda wcale. Musisz przeczytać do końca całość - wszystko jest napisane. O innych rzeczach jeszcze nie można pisać. Zadzwoń do gminy Działoszyn dopytaj choćby jaki status ma ta ich działalność.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Otrzymałam pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, z którego wynikają kolejne pozdrowienia od Psów Wieluńskich dla MM czyli byłego burmistrza Wielunia:

[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/5d9a9512f5369a786b16127ed09e8d7c,20,19,0.jpg[/IMG]

[IMG]http://foto1.m.onet.pl/_m/ccdfa98fc197e396f8665c372a7c8d21,20,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oj, ajaj będą chyba bić i ...... zostanie ślad ..... w papierach. To mówiłem ja, ...... Jarząbek ! i rym cym cym i trala la la !


[quote name='Ada-jeje']I ja zbieram informacje z gmin, ktore maja podpisane umowy z Fundacja Zwierzyniec.[/QUOTE]

Ada , a podeślij co masz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Oj, ajaj będą chyba bić i ...... zostanie ślad ..... w papierach. To mówiłem ja, ...... Jarząbek ! i rym cym cym i trala la la !




Ada , a podeślij co masz.[/QUOTE]
Mam nadzieje ze w swieta znajde troche czasu. Czy mam wam podeslac skany umow na maila czy tez od razu na watek. Jest kilka umow podpisanych z Fundacja Zwierzyniec.

Link to comment
Share on other sites

Dane dot. współpracy fundacyjnych ze Zwierzyńca z gminami w sprawie tzw. "opieki" nad bezdomnymi psami, za lata 2007 - 2009 (od 1 stycznia do 31 maja) zbierałam w 2009 r. i są one pokazane tu: [URL]http://www.boz.org.pl/lz/wielun/wykaz.pdf[/URL]

Dane za cały rok 2009 zbierałam w 2010 r. i wszystkie zebrane informacje dot. fundacyjnych ze Zwierzyńca, łącznie z umowami, przesłałam do BOZ, który ma z tych danych zrobić konkretny użytek.

[quote name='"Ada-jeje"']I ja zbieram informacje z gmin, ktore maja podpisane umowy z Fundacja Zwierzyniec.[/quote]

Ada-jeje, jeśli zbierasz dane za rok 2010 - to super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Ada miałaś podesłać co masz.
1. Adresy i kontakty znasz.
2. Jeśli nie chcesz na forum to jak pkt 1.
Pozdro. na po Świętach.[/QUOTE]
Jeszcze chwilunia, od wczoraj drukuje odp. i segreguje, a jest Ci tego co niemiara. Oprocz Zwierzynca, mamy moj temat od 3 lat Olkusz, jest jeszcze Firma ZAMEX, sporo wetow jako hycle. Bardzo znana osobistosc hycel na Slasku niejaki p. J. Podobne schronisko do Konina, w tej chwili nazwy nie wymienie, no i Wojtyszki. A jako ciekawostke napisze ze wylapywaniem zwierzat w gminach w ktorych maja umowe z Zwierzyncem, jest nie kto inny tylko sam p. S. we wlasnej osobie. [B]DOBRANA PARA.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Odi']

W sobotę 31 lipca 2010 r. ich tropem podążył Pies Wolny ...[/QUOTE]

No to wracamy do tropów i innych spraw. Na początek najważniejsze, czyli .... wiadomo co.
W wyniku decyzji UM w Wieluniu do Czartek trafiły 64 psy. Liczba jak liczba. Tyle zostało przewiezionych, ale niekoniecznie UM i firma Echo wiedziała ile tych psów tak naprawdę jest w schronie wieluńskim. Część, dzięki dobrym ludziom udało się wyadaptować, jeszcze przed terminem "0". Dlaczego nie wiedziano ile jest naprawdę psów w wieluńskim schronie ? no o to trzeba by spytać pana, nie Pana, szefa Echa, dlaczego jego pracownicy (podobno szkoleni w 'obsłudze' psów) pojęcia nie mieli, że w niektórych boksach są psy od zawsze pochowane za budami, od zawsze nie wychodzące z tych klatek - pewnie ze strachu przed 'dobrym traktowaniem' przez łajzy. Ciekawe też, swoją drogą czy Cruella ze swoimi 'mistrzami świata' o nich wiedziała ? Otóż ku wielkiemu zdziwieniu urbaniaków po zabraniu psów z niektórych 'boksów' i ich zamknięciu pojawiły się tam nowe psy. Jak zobaczyły , że ich dotychczasowych towarzyszy ktoś zabrał, w akcie desperacji same wyszły na światło dzienne. No i na szczęście.
Dlaczego na szczęście ? ano dlatego, że w ten sposób trafiły do Czartek.
Właścicielom firmy Funny Pets też się nieco oczy pootwierały po takich numerach, zwłaszcza po konfrontacji psiej dokumentacji z realem. Urbaniak zapewniał wszystkich o wszystkim w temacie psów wieluńskich - o jednym nie musiał, nie miał bladego pojęcia o czym składał te zapewnienia. Póki co Urbaniaka zostawiam w 'cieniu wstydu' - niech się z nim UM z Wielunia rozlicza.
Tak więc wieluniaki trafiły do .... bardzo dobrego miejsca. Duże boksy, zadaszone, w boksach budy, wyłącznie dwuosobowe (są też jedynki) o pow. ca 4 do 5 m.kw. - szok :crazyeye: ..... dla psów. Z wieluńskiego pierdla, z boksów o pow. 1,2 do 1,5 m.kw. , często na trzy psy, do taaakiego spa - szok zaiste !
Ja tam dojechałem na świeżo po transporcie. Psy nie były zmęczone fizycznie - psy były w tragicznym stanie psychicznym - wszystkie !. Znerwicowane, bojące się ludzi, część agresywna, część totalnie wycofana, szukająca mysiej dziury, żeby się schować. Oczywiście mam trochę zdjęć dla niedowiarków - ale to dla mnie i niedowiarków.
Hotel - obecnie już rejestrowe schronisko, sprawiał dobre wrażenie w zakresie technicznym i funkcjonalnym. Właściciel, rodzina, zwłaszcza córka - sprawili jako osoby mające się zajmować wieluniakami, również dobre wrażenie. Konkluzja : pomimo 'dymu', który spowodowany został urzędniczymi decyzjami, w tym osobiście przez ówczesnego burmistrza Wielunia, psy wieluńskie skorzystały na tej decyzji. Skorzystały podwójnie. Po pierwsze, obiektywnie, na tym, iż koniec końców wieluńscy włodarze pogonili w diabły fundację Zwierzyniec, z jej chorym przepisem na robienie kasy na psach i Cruellą na czele. Po drugie, dzięki uporowi i walce paru osób, burmistrz Wielunia chcąc zapewnić sobie wreszcie spokój wykombinował przetarg, wywiózł psy i skasował jednocześnie wieluński schron (nr WIN pozostał) - czyli pozbył się problemu.
No, nie do końca, bo brzydko wtopił, ale to Jego ból - oby długi.
Co było po ? Było dobrze. Otóż, ku mojemu, i nie tylko mojemu, zaskoczeniu , wieluńscy urzędnicy, w tym pewien żołnierz Pana burmistrza często, nawet bardzo, odwiedzali Hotelik w Czartkach, sprawdzali stan liczebny 'pogłowia', stan zdrowia, papiery, rejestry - trzymali i nadal (już po zmianach kadrowych) trzymają kontakt z obecnym schroniskiem dla zwierząt w Czartkach, a nawet zasięgają opinii PLW z Sieradza na temat schroniska. Moim zdaniem poprawnie wypełniają swoje urzędnicze obowiązki. Oby tak dalej. W tym zakresie w UM wieluńskim doszło do pozytywnych zmian.

No to jest pytanie dlaczego teraz dopiero o tym piszę ? Prosta sprawa. Postanowiłem, że napiszę po kolejnej osobistej wizycie w Czartkach. No i tak się złożyło, że byłem tam niedawno. Jak jest ? Jest dobrze ! :thumbs:
O 'pierdołach' typu : świeża woda w miskach, czyste michy do żarełka, psy nie wychudłe, ale też nie zatuczone, czysto w boksach, nie widać walającego się _ówna, nie śmierdzi, a był upał - pisał nie będę. Tak po prostu jest.
Zastałem nowe w postaci : powiększonej ilości boksów o boksy dla kwarantanny, urządzoną szczeniakarnię, całkowicie pod dachem z ogrzewaniem - odrębne pomieszczenia, urządzony szpitalik z salą zabiegową i boksami po-zabiegowymi - również pomieszczenia ogrzewane, urządzony pokój dla adopcji, gdzie pies może się zapoznać z nową rodzinką łącznie z zapleczem typu miejsce do jedzenia dla ludzi, toalety itd. Widać kompletny pomysł na urządzenie tego miejsca tak dla zwierząt jak i dla ludzi. Czyli jest nienormalnie (jak na Polskę) - normalnie :ylsuper:. Do całkowitego zakończenia prac, w sensie budowlanym także pozostało parę drobiazgów, ale to Pikuś - najważniejsze, że jest myśl przewodnia i chęć.
To jedno z niewielu schronisk, czy miejsc gromadzenia stosunkowo dużej ilości psów (aktualnie trochę ponad setka), które znam i które mogę z czystym sumieniem polecić.

Teraz najważniejsze z ważnych - psy nie boją się ludzi, nie są agresywne, nie mają żadnych objawów kenelowych, są ciekawskie, nie szczekają opętańczo i nie ostrzegają się wzajemnie, że ...... idzie ssak ... dwunożny. Dają się głaskać, nie ma żadnej paniki, żadnego atakowania wzajemnie. Jest radość, bo idzie opiekunka. Jest spokój w psich oczach. Myślę, że każdy jest w stanie to zobaczyć. To wielka praca Marty i zespołu wykonana na rzecz wieluniaków. Widać gołym okiem, że tu chodzi o psy, nie o inne pierdoły. Jest wszystko ważne, ale tu PSY SĄ GÓRĄ.

To w skrócie tyle - oczywiście będzie więcej, ale najważniejszego tyle.
Tu proszę się częstować wieluniakami :
[URL]http://www.facebook.com/pages/Przytulisko-i-hotel-dla-zwierz%C4%85t-domowych-Funny-Pets/105148816229944[/URL]
można też i tu : [URL]http://www.funny-pets.pl/adopcje.html[/URL]

Jak komu mało zapraszam w imieniu właścicieli do Czartek. Nikt nie odjedzie nie wpuszczony - chyba, że nie będzie akurat właścicieli - ale to niemożliwe - jest telefon, można się umówić. Każdy kto spełni warunki będzie mógł .... wrócić z Kumplem, albo Kumpelą - polecam gorąco. Tym bardziej, że w Czartkach walczy się z nadpopulacją psich bid - w boksach po-zabiegowych zastałem suńki po sterylkach !!! więc się robi !!!

Oczywiście Ci co znają mój paskudny charakter wiedzą, że to nie ostatnia moja w Czartkach wizyta - chyba, że mnie nie wpuszczą :evil_lol: - ale to zupełnie normalni ludzie :lol:

PS. Będzie za chwilę o fundacji Zwierzyniec - jeszcze działa, o jej fundatorce, o jej prezesce, o kilku dowcipach w papierach sądowych, o ciągu dalszym toczącego się śledztwa i postępowania przeciw Cruelli, jej procesie oraz innych wydarzeniach prawno-organizacyjnych.
Będzie też o kolejnym 'przepisie na pranie', czyli podrzucaniu psów na wieluńskie ulice po podaniu im ...... Sedalinu, czyli II część serialu pt. 'Martwy był, ale ożył !' - znacie to ? ....ja tak. Autor .....-ka ?? :mad::mad::mad: doczekasz się chwaście :angryy:

Link to comment
Share on other sites

CDN .... no to następuję.
To może teraz o czymś najbardziej charakterystycznym dla aktorów tego teatru. Wiele o tym mówiono, w różnych konfiguracjach, nawet przy udziale znanych urzędników, a co najważniejsze od tego zaczęła się tak naprawdę cała akcja wyjaśniania spraw wszelkich, małych i wielkich, fundacji Zwierzyniec oraz prowadzenia przez nią schroniska DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Wieluniu. Jest takie słowo, które budzi szczególne emocje. To słowo to nazwa leku, to SEDALIN, pasta. Pewnie jeszcze to opisze Odi, ale od tego się zaczęło.
Po paru telefonach z mrożącymi krew w żyłach opowieściami - pootwierały się klapki i oczy i stała się, po paru tygodniach jasność. Padły mity, achy, ochy i zaczęły się ... fochy. Jaką kto grał rolę - będzie jeszcze czas opowiedzieć. Były zwroty akcji, walenie kopytami, donosy, zmiany stanowisk, zmiany siedzenia i punktu widzenia, mataczenie, pęd w zapomnienie - dojdziemy i do tego. Spoko.
Teraz o powrocie Sedalinu. Otóż okazuje się, że do Wielunia trafiają psy, które nabierają statusu bezdomnych, nie tylko z powodu porzucania przez swoich właścicieli. Jeden taki przypadek porzucenia psa z samochodu ostatnio jest w trakcie policyjnej 'obróbki'. Udało się dobrej duszy zapisać nr rejestracyjny auta chwasta i być może dostanie on stosowną laurkę - oby jak najcięższą, tak by nie mógł unieść. Do takich jak ten przypadków dołącza właśnie Sedalin. Otóż było kilka już przypadków zgłoszeń do odłowienia psów z wieluńskich ulic w stanie prawie agonii, nieprzytomnych, jeden chyba nawet przejechany przez jakiś pojazd - połamana łapka (fajny Czarnuch). Psy te, wstępnie oceniane jako terminalne, słaba akcja oddechowa, słabe tętno, po odłowieniu (zabraniu bezwładnego psa) poddane obserwacji dla podjęcia decyzji o rodzaju niezbędnej diagnostyki - po kilkunastu godzinach wstawały o własnych siłach, przeciągały się, (ewentualnie wypuściły na spacer pawia - zwymiotowały) i były ciężko zdziwione gdzie są teraz.
Cudowne ozdrowienie - za wyjątkiem połamanej łapki. Jest pytanie skąd my to znamy ? odpowiedź brzmi z opowieści aktorów tego przedstawienia. Kto to robi - proste ci, którzy to potrafią i już to trenowali. Osobiście widziałem sprawność manualną Cruelli w podawaniu Sedalinu - chodziło o ..... transport Ninka. Już to opisywałem - pozazdrościć. Ale, ale czy ten pomysł się nie udziela ? Wieluńskie wiewiórki mówią, że obecnie, nieopodal, jest dla Cruelli i jej Szczytów konkurencja. Ja tam odpowiadam, a jakaż to konkurencja , ten Raczyn - to przyjaciele. Niestety na obecną chwilę nie wiemy kto konkretnie trenuje rączkę w podawaniu Sedalinu, ale wiewiórki tam są.
Ciekawe, że przyjaciele obgadują się wzajemnie. Jedni widzieli, że z białego samochodu, inni widzieli , że z całkiem innego. Pożyjemy, zobaczymy, jak dopadnę to co obiecałem zrobię.
Prośba do dobrych dusz wieluńskich trzymajcie oczy na pulsie i długopisy w pogotowiu. Jak by co .... furt na Policję, a i ja się nie obrażę.

cd. nastąpi - dużo towara.

Link to comment
Share on other sites

Fakt - Pies Wolny wykonał dobrą robotę.

Tymczasem podam link do aktualnych wieści dotyczących dochodowego interesu Fundacji Zwierzyniec w Szczytach:
[url]http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=8546[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...