Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

Duzo osob pisze, ze przeprasza, ze malo wplaca. Przeciez to nie o to chodzi zeby kazdy wplacil po 100 zl, tu chodzi o to zeby jak najwiecej osob wplacilo ile moze, po 5, 10 zl.
30 zl to naprawde duzo :-)
Zobaczcie, zbieralysmy na naprawe, a juz prawie mamy folie. Jutro uzbiera sie na rury odplywowe, pozniej moze na farby, dechy, czy cement.
Po grosiku i damy rade, tylko jak najwiecej osob trzeba poinformowac, ze pomoc jest potrzebna.
Prosimy o aukcje na allegro, o bazarki, o reklamowanie juz istniejacych. To tez ogromna pomoc.
Mialam wkleic zdjecia domu, ale Iza nie dala rady wyslac, znowu padl prad.
Widzialam dzis relacje z gminy Izy...to jest ogromny ludzki dramat. Najwazniejsze, ze dom stoi. Trzeba go bedzie zabezpieczyc, dac zastrzyki w fundamenty.
Sciany dzialowe u Izy stoja, ale inne maja juz rysy i drobne pekniecia. Platami odpada wewnatrz farba.
Dom osunal sie na jednym rogu. Iza sprawdzala, jest lekki przechyl, wyczuwalny w czasie chodzenia po domu.
Oby wytrzymal..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Duzo osob pisze, ze przeprasza, ze malo wplaca. Przeciez to nie o to chodzi zeby kazdy wplacil po 100 zl, tu chodzi o to zeby jak najwiecej osob wplacilo ile moze, po 5, 10 zl.
30 zl to naprawde duzo :-)
Zobaczcie, zbieralysmy na naprawe, a juz prawie mamy folie. Jutro uzbiera sie na rury odplywowe, pozniej moze na farby, dechy, czy cement.
Po grosiku i damy rade, tylko jak najwiecej osob trzeba poinformowac, ze pomoc jest potrzebna.
Prosimy o aukcje na allegro, o bazarki, o reklamowanie juz istniejacych. To tez ogromna pomoc.
Mialam wkleic zdjecia domu, ale Iza nie dala rady wyslac, znowu padl prad.
Widzialam dzis relacje z gminy Izy...to jest ogromny ludzki dramat. Najwazniejsze, ze dom stoi. Trzeba go bedzie zabezpieczyc, dac zastrzyki w fundamenty.
Sciany dzialowe u Izy stoja, ale inne maja juz rysy i drobne pekniecia. Platami odpada wewnatrz farba.
Dom osunal sie na jednym rogu. Iza sprawdzala, jest lekki przechyl, wyczuwalny w czasie chodzenia po domu.
Oby wytrzymal..[/QUOTE]

rozmawialam z Izą
tez mi własnie mówiła ze dom jednak sie osiadl/osunał
i ze generalnie dziękuje wszystkim za pomoc, za odzwe
naprawde jest bardzo bardzo wszystkim wdzięczna
myslę ze ją zaskoczyliśmy bardzo bardzo pozytywanie :)
dziekuję Wam za to :)

dzwoniłam zapytac o karmę poniewaz mam ok 350 zł na koncie na karmę - staneło na tym, ze kupujemy 30 kg purina senior dla psów
a za resztę musli dla koni
z tym musli to musze pokombinowac gdzie i jakie zeby było tanio z przesyłką


dzisiaj rano padało teraz jest słońce
Izę złąpałam u kaukazów
wariują bo strazacy krecą się wokoło i wycinają drzewa

tam gdzie mieszka Iza ocalało tylko 5 domów , w tym dom Izy

ja tam byłam
fakt nie jest to centrum miasta gdzie stoi blik na bloku
duzo było domków letniskowych
ale były !
a teraz zostało tylko 5

Link to comment
Share on other sites

dziekuję dziewczyny :)
albo animalia albo konskie zdrowie, musze poczytac
gdzie korzystniej
najpozniej jutro zamówię
teraz zamówilam karmę
jak dobrze pojdzie dojedzie jutro
30 kg purina senior - tak ustaliłysmyz Izą

musli na spokojnie poszukam w domu

Link to comment
Share on other sites

to, ze dom sie nie rozwalił w drobiazgi nie oznacza, ze będzie sie nadawał do zamieszkania. teren jest niestabilny. jeden mały deszczyk za tydzień i ...

czy dom przezyje, to sie okaże penwie, jak sytuacja sie ustabilizuje na tyle, ze będa mogli tam przeprowadzić wiążącą ekspertyzę.
kuźwa, tak liczylismy na to, dom będzie nienaruszony... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']
albo animalia albo konskie zdrowie, musze poczytac
musli na spokojnie poszukam w domu[/QUOTE]

jest jeszcze

[URL]http://www.horsepower.pl/sklep/?p=p_48&sName=.-.-.-musli-miksy-owies[/URL]

[URL]http://www.konie24.com/e-shop/pasze/musli/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Zapraszamy na bazarek z którego dochód przeznaczony jest dla Biafry
Super legowiska dla Waszych pupili [/B][/SIZE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/186284-Super-spanka-dla-ps%C3%B3w-dla-zatopionej-Biafry-do-31.05?p=14740114#post14740114"]http://www.dogomania.pl/threads/186284-Super-spanka-dla-ps%C3%B3w-dla-zatopionej-Biafry-do-31.05?p=14740114#post14740114[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Folie jeszcze sprawdzamy. Sadz, ze wyrobimy sie w 300 zl, ale nie chce jeszcze tego pisac, jako pewnik.[/QUOTE]

dziewczyny, jak napisała sbd - to, czy dom będzie nadawał sie do zamieszkania, a jeśli będzie - to po jak dużym remoncie - bedzie można określić dopiero po ekspertyzie stanu technicznego.
To, że ściany działowe są nienaruszone, to najmniej istotne. Znacznie ważniejsze są ew. szczeliny, rysy i pęknięcia w ścianach konstrukcyjnych. To, że dom ma przechył, też nie wróży najlepiej, bo być moze remont będzie miał zupełnie inny zakres, niż się wydaje gołym okiem.
Dlatego na tym etapie bezcelowe jest sprawdzanie cen folii izolacyjnej do fundamentów i zbieranie konkretnie na tę folię - to może być akurat mało istotny element.
Dom będą musieli zobaczyć fachowcy, dopiero potem można zrobic jakis biznesplan. Zresztą wykonawcy często mają dostęp do hurtowni budowlanych i licznych rabatów, a przede wszystkim - będą wiedzieli, które rzeczy w remoncie są priorytetowe, a które drugorzędne.

Dlatego proponuję zbiórkę OGÓLNIE na remont domu Biafry, bez uszczegołowiania.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kinga ma całkowicie rację, u nas w powiecie nowosądeckim te osuwiska też cały czas pracują, to jest rozpacz, bo co wyjdzie słonce, zaraz pada deszcz. W Gminie Lanckorona mają przyjrzeć się dokładnie domom, które ocalały i podjąć decyzję, czy się nadają do zamieszkania te, co ocalały[/B].
Nawet moja durna skarpa za domem, po tym jak od 6 tygodni codziennie pada, wygląda coraz gorze i też się zaczynam bać, że nam na dom zjedzie, dziś rano przywuażyłam, że kilka drzew przestało "trzmac pion" a to dobrze nie wróży dla satbilności skarpy. Więc nie ma co teraz szukać folii tylko zbierać trzeba ogólnie kasę na pomoc w odbudowie dla Biafry. Dal zobrazowania tego, co się tu dzieje dodam tylko, że w terenie gdzie przez ostatnie dni wcale aż tak intensywnie nie pada, ja przepompowuję z mojej działki po 100-150 tysięcy litrów wody na dobę żeby osuszać grunt i skarpę, a gdybym miała wydajniejszą pompę, to pewnie szło by jeszcze więcej.

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka zdjec domu Izy. W ciagu godziny powinnam wkleic, widac popekane sciany itd.

Co do musli dla KONI. Na Miau mamy chetna do pomocy w zbiorce. 3 x zajrzyj tam pozniej.
Ja mam rozpiske ile kosztuje dzien, ile miesiac, wkleje za dluzsza chwile.


Co do folii. Ona w wiekszosci jest konieczna do zabezpieczenia kojcow. Kawalek ma byc tylko uzyty zeby odizolowac czesc fundamentow domu od wody.Im szybciej tym lepiej.
Przeczytam Izie uwagi powyzej.

Izie bardzo pasuje idea zbiorek na konkretny cel i od razu wysylka. Raz ma prad, raz nie, ze o necie nie wspomne. Poki sytuacja nie wroci do normy szybciej Jej pomozemy wysylajac potrzebne rzeczy, a przeciez nie mozemy ich kupic bez dostepu do konta...
Stad zbiorki na konkretny cel na dodatkowych kontach.
Jak juz sie uspokoi bedzie mogla zamawiac sama i robic przelewy.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jak macie jakiś tekst z prosba o pomoc dla Biafry to wklejcie prosze na wątek, chodzi mi o taki dla osób spoza dogo to bym powysyłała znajomym i na nk wkleiła. Może ktoś coś takiego wysyłał, bo ja mam mnóstwo ogłoszeń do robienia i się już prawdę mówiąc nie wyrabiam:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']Dziewczyny jak macie jakiś tekst z prosba o pomoc dla Biafry to wklejcie prosze na wątek, chodzi mi o taki dla osób spoza dogo to bym powysyłała znajomym i na nk wkleiła. Może ktoś coś takiego wysyłał, bo ja mam mnóstwo ogłoszeń do robienia i się już prawdę mówiąc nie wyrabiam:oops::oops:[/QUOTE]
Jestem za:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']Dziewczyny jak macie jakiś tekst z prosba o pomoc dla Biafry to wklejcie prosze na wątek, chodzi mi o taki dla osób spoza dogo to bym powysyłała znajomym i na nk wkleiła. Może ktoś coś takiego wysyłał, bo ja mam mnóstwo ogłoszeń do robienia i się już prawdę mówiąc nie wyrabiam:oops::oops:[/QUOTE]

ja pisalam maila do wszystkich ludzi którzy kiedyś kupowali u mnei na allegrach cegiełkowych
pisalam tak co myslalam w danej chwili
mogę ci podesłac tego maila
wiem tez zekolezanka pracuje nad czyms - bo zbiera ode mnie inf, tylko nie wiem czy umiesci to na swojej stronie/blogu czy czy gdzies w innych czelusciach netu jak coś mi podesle to dam oczywiscie linkę
tzn jesli podesle ;)

btw dziekuję [B]jesienna[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

Izie udalo sie dzis wyslac mail, tekst i troche zdjec domu.
Zaczne od tekstu :-)


[SIZE=3][COLOR=Red][B]PODZIEKOWANIA OD BIAFRY[/B][/COLOR][/SIZE]



Chciałam bardzo mocno wszystkim podziękować, za to, że jak zawsze można na Was liczyć.
Za ciepłe słowa, które co chwile przekazuje mi od Was Anna, za smsy, telefony, za pamięć.
Dziękuję za karmę dla zwierzaków i wsparcie finansowe, za kciuki i za zawyczajną obecność.
Jestescie niesamowici. Ale to zawsze wiedziałam :-)

Iza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...